Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

imah jos metar dana do obnavljalja rege na lubenicaru tipa zafira A....pa rekoh da mi ne uteraju cajtnot kurac pred more aj da regam to malko ranije,....utegnem auto, stavim letnje gume i pravo na tehnicki....
tamo par likova psuju i urlaju...ja onako ladan ko spricer (soda a ne kisela) pravo do momka koji radi tu vec desetak godina....
-aj baci gled dali na nesto da obratim paznju ili da promenim pa mi zakazi kad da dodjem....volim da isproveravam sve zbog sebe i porodice
-vidi zameni soferku jer se vidi tacka na sredini
-tako stoji vec tri godine, sanirana rupa u carglasu....
-promeni jebi ga
-jos nesto
-sta pise u saobracejnoj za sedista
-pet
-auuuu...ili vari rupe i seci sine ili donesi potvrdu za sedam sedista
-i sta jos
-skini ove deflektora sa stakala i za to jebu....ostatak prolazi....

rezime
-soverka i montaza 100 e
=potvrda za 7 sedista 25 e
-registracija 28.000 ili 250 e
-------------------------------------
375 e registracija za auto...

nek mi samo neko pomene agenciju za bezbednost jebacu mu majku is ve po spisku..... [panic] menjam saobracajne kao da su na toalet papiru odstampane,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

ti si jos i dobro prosao..sta ja da radim?farbam auto ili kupim novi?  [panic] [neampojma]

viper

Ja moj mo¾da neæu ni registrovati.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

perlx

Citat: MIGE poslato 22 Jul, 2018, 22:16
ti si jos i dobro prosao..sta ja da radim?farbam auto ili kupim novi?  [panic] [neampojma]
Samo novi al da ga atestiras kad kupis.

Boban_m

Jbt sta vam rade,  kao neka nadrealna igrica kako drkati narod bez ikakve logike.

mareskin

Citat: Boban_m poslato 22 Jul, 2018, 22:37
Jbt sta vam rade,  kao neka nadrealna igrica kako drkati narod bez ikakve logike.

Bukvalno su obezvredili imovinu veæini stanovni¹tva. Do juèe si imao auto od 1000-2000 evra, a sad ima¹ u vrednosti po kilu gvo¾ða
Su¹tina je da nije bezbednost i tehnièka ispravnost vozila uop¹te bitna. Jer da jeste gledali bi upravljanje, zaustavljanje i osvetljenje.
Ovako je cilj ¹ta? Da se poka¾e da mogu da rade ¹ta hoæe i da im niko ne mo¾e ni¹ta?


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

mislim da to nije krivica jednog kretena u agenciji...po defaultu imaju premalo vijuga za tu kolicinu gluposti...to je trust mozgova....
a sutra ce da glasaju za iste.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: mareskin poslato 22 Jul, 2018, 22:57
Citat: Boban_m poslato 22 Jul, 2018, 22:37
Jbt sta vam rade,  kao neka nadrealna igrica kako drkati narod bez ikakve logike.

...Jer da jeste gledali bi upravljanje, zaustavljanje i osvetljenje...

Nije vise tehnicki vec je postao estetski pregled.
Nemate vi pojma kolko oguljen lak npr utice na bezbednost i ciklistiku... pa auto onda vise nije u balansu. A tek druga boja retrovizora? :o Pa ajde bre, sta se cudite, znate kolko tek to odvlaci paznju u saobracaju? Citam da vracaju i zbog nedostatka znaka pozadi... da se neki prolaznik koji se ne razume u automobile zainteresuje sta vozite pa umesto da na sekundu baci oko na znak on ga zagleda sa svih strana razmisljajuci koji je to auto i pritom padne nekom pod tockove? Aaaaa? To 'ocete? :) Danas u emisiji sat se onaj iz dunava iskenjao za sve pare... kao sve je isto kao i do sad... "a otkud onda ovoliko poruka, vracanja zbog gluposti i sta vec nmp od reci do reci?" -"pa do sad se samo nije primenjivalo..." primer za nekog juga, neku seriju koja je serijski imala plasticnu zastitu na rubovima... terali ga da skine ako hoce da prodje tehnicki jer ONI nemaju podatak o tome... WTF? Zbog plasticne zastite na rubu je auto tehnicki neipravan??!! Alo breee... pa citam... nekog nisu pustili zbog lampice od ABS-a... znaci auto koji fabricki nema abs je tehnicki ispravan a ovaj koji izbacuje gresku(a pritom radi potpuno isto kao da ga nema) nije?! Pa gitovani delovi... parce gita isto mnogo utice na bezbednost i zbog toga je auto neispravan? Zbog ogrebotina isto? Pa kuke za vucu... dzabe ti i plocica koja je u stvari homologacija sa sve logoom da je za taj auto, sto je euro kuka sa sve euro prikljuckom za signalizaciju ako oni nemaju u budjavom sistemu da je to to auto ne prolazi... jbm agenciji sve po spisku, nista jos nisu dobro doneli vec napacenom narodu, ali jednu jedinu stvar... trutovi jedni mamu im jebem, sve ih treba obesiti za jaja po banderama za primer, da im ne padne vise na pamet neka takva glupost  [ljutko] [ljutko] [ljutko] A da, odredjivanje privatnicima minimalnu cenu tehnickog(samim tim troduplo poskupljenje) tek necu da komentarisem... sigurno da je i to za nase dobro, taman posla da je za njihovo...

Inace, s obzirom da je to sad aktuelna tema trebala nam je jedna takva, da se ne rastura po drugim nego da sve bude na jednom mestu... samo sto se iznervirah sad...

viper

D¾abe se nervira¹, ni¹ta ne mo¾e¹ da promeni¹, re¹enje je neregistrovati i ostaviti ga u gara¾i.
Da to uradi pola njih u ovoj usranoj dr¾avi e to bi veæ bilo ne¹to.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Veæ sam ranije pisao, ako bi pogledali statistiku uzroka saobraæajnih nezgoda, tehnièka neispravnost skoro da ne postoji...

Kanarinac

Za tacku na soferci nisu smeli da te cimaju da menjas. Ako je naprsnuce sanirano moraju ds te puste. Mislim da cak ima do koliko cm se tolerise naprslina. Za ovo ostalo im jebem majku

navajo

Ja za Djolenceta vec treci put vadim saobracajnu.
Prvi put kada sam ga kupila, drugi put jer su majmuni zaboravili da upisu neki odnos tezine i jebem li cega jos, i sad poslednji put jer su skapirali da se ne slaze broj rama, pa sam pored nove saobracajne isla jos i na vesticarenje...plus sto nisam mogla bilo gde da podnesem zahtev za registraciju nego sam morala da idem u stanicu milicije Vracar, jer je 2011.god neko sa te opstine prijavio da je  izgubio tablicu sa brojem koji su meni uredno izdali 2016.godine...i da ne, mogu oni sa saltera da obrisu tu pptragu jer je to po nekom starom sistemu, pa moram da se zalim tamo nekom nacelniku...ili da trazim novu tablicu i platim im par hiljada za tablicu i za 4.po redu saobracajnu dozvolu...e pa nataknem ih na Djoletov ausput tih par hiljada puta bas😠😠😠

navajo

Vozim mesecima sa onim papiricem koji su mi dali jer me mrzi da cekam pola zivota u stanici milicije da podignem novu saobracajnu😠😠😠


mkt


Lazic

Kad krene da leti perje, sa zadovoljstvom æu neke (nazoviforuma¹e) istresti iz gaæa, za primer...

Purec

Ja dosao na tehnicki tacno prvi dan kad je krenuo novi zakon. Kazem lepo dobar dan, dam papire, kaze cika sto radi, ne moze. Zbog? Nemas saobracajnu. Ja objasnim da je saobracajna izgubljena i motor odjavljen i preveden i pokazem kupoprodajni. Prodje par minuta, opet isto, ne moze. Zbog? Gde pise da je motor odjavljen? Opet objasnim nekako da ne bih mogao da platim porez na kupoprodajni ugovor da motor nije odjavljen i pokazem na uverenju iz supa da pise da je motor odjavljen radi prenosa vlasnistva. Ajde, sloze se oni da urade tehnicki. Tu nailazimo na prvi problem, kako objasniti idiotima da na mom motoru sija samo jedan far za kratko svetlo a oba za dugo svetlo, ali ajde nekako se i razjasnismo. Posle par minuta vidim da gledaju dimenzije guma, upisase prednja guma 20/70R17 a zadnja 180/35R17, ajd sad opet vidim da su budale pa im napisem na parce papira sve informacije koje su im potrebne (kubikaza, godiste, dimenzije guma, predjenu kilometrazu...). Zakazem u supu registraciju, odem tamo.... NE MOZE! Gospoda na tehnickom su pogresno upisali godiste motora, boju motora, odnos snage i mase i gorivo (nisam proveravao jer sam im dao sve informacije napisane na papiru, samo je trebalo prepisati). Srecom zena u supu mi izadje u susret i kaze da ostavim papire i cim donesem tehnicki pustice me preko reda jer je skontala da mi vec nije dobro i usput mi kaze da pogledam polisu osiguranja. Pogledam sta se desava a ja platio registraciju za motor koji je 2015-o godiste umesto 2003-e, u agenciji su sa papira od tehnickog prepisali podatke. Sve u svemu sutradan u 8 ujutru odem nazad na tehnicki, izgalamim se i zapretim da cu ih tuziti sto sam izgubio radni dan i sto su neprofesionalni i zatrazim novce nazad. Radnici cute, prave se ludi. Zovnem gazdu, gazda cuti i tek kad sam im objasnio da ne izlazim odatle i da nece moci da urade ni jedan tehnicki dok ne rese ono sto su zasrali dobio sam 2000 nazad za tehnicki pregled koji nisu uradili kako treba i 3000 koje sam dao za registraciju motora starog 3 godine iako je moj motor star 15 godina.

mkt


petar357

Citat: Laziæ poslato 23 Jul, 2018, 18:33
Kad krene da leti perje, sa zadovoljstvom æu neke (nazoviforuma¹e) istresti iz gaæa, za primer...

E, kad bude ono, onda cu ja ovo...
Pa sto ne treses odmah, sto moras da cekas perje?

Hattrick