Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pajche


ЯЭВОЛУТИОН

@ivica
taj pravilnik i te yakone u ovoj zemlji nisu donosili neuki i neobrazovani...mada mislim da bi u tom slucaju bili manje nebulozni i vise bi imali razumevanja za obicne ljude....sta boli kurac nekoga ko scvake dve godine kupuje nov auto za tehnicki pregled kad su ih toga oslobodili...jelte....tehnicka ispravnost auta moze da se odnosi samo na sistem oslanjanja i sistem upravljanja, na pneumatike i kocnice i na signalizaciju...eventulano na staklene povrsine i sigurno na strukturalnu cvrstinu.....
koliko auto zagadjuje treba samo regulisati skupljom eko taksom u slucaju veceg zagadjenja kako izduvnim gasovima tako i bukom do odredjenog limita....
posto nam je maksimalna brzina na nasim putavima ogranicena na 130 kmh onda svaki auto koji moze da postigne vecu brzinu neispravan....posto skuter koji se vodi kao moped i nosi zutu tablicu ne mozes registrovati ako ide brze od 45.....cista analogija.
na vozilima mora sve da bude fabricko, a vlajkovic pravi auspuhe a euro 07, autika i wint prodaju delove koji su zamenski...jel mora original ili samo treba da lici...
moze akrapovic, moze arow, moze leovinchi a moze i dragon....a ako neko sam napravi auspuh koji zadovoljva normativ buke onda to ne moze...


kao sto rekoh nema budale do ucena covjeka....ceo zivot ucis i umres glup jer nisi pitao....ne NAVIGACIJU VEC SELJAKA...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Eto danas prodjoh tehnicki sa lubeniceram tipa zafira a bez problema....doduse tamo radim vec par zadnjih godina pa me znaju...malo zadnji desni slabije koci na rucnoj (novi diskovi i plocice i nove sajle), gori lampica airbaga i nisam skidao deflektore sa prozora...ne rade ni dve diode u trecem stop svetlu...ostalo sve, ali sve radi...cak sam pozajmi i vazecu prvu pomoc....
dakle koliko je neko strog na tehnickm zavisi koliko je neko obucen da vrsi isti ...sto vise nema pojma u vecem je strahu....
ali za motore je tragedija....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Lepo si rekao, sto se manje razume to se vise plasi i vraca ljude zbog gluposti a ne stvarnog problema

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Raspitivao se malo o ovoj problematici ¹ta i kako, jer uz dobar i relativno nov auto, vozim i auto iz 2001. (yaris) godine. E sad, reko¹e mi kao sve ¹to ima auto na sebi mora da bude ispravno (podizaèi, prskalice za stakla, centralna brava,...). Toyota je u originalu bila te¹ka klotara, bukvalno ni¹ta od opreme ni klima, niti podizaèi, nije imala èak ni servo volan. Neki pametni vlasnik pre mene re¹i da tu klotaru oplemeni vrhunskim dodacima u vidu alarma sa centralnim zakljuèavanjem (sve sem gepeka) made in PRC, podizaèima prednjih stakala made in PRC i natakerili su joj naknadno neku klimu za koju su stavili neki nakaradni prekidaè, jer nije fabrièki istu imala. Od ovih dodataka, sve sem klime zajebava, a po¹to je meni jedino ta klima bitna, ova govna nisam ni popravljao.

Sad me ¾ivo zanima kako æe tretirati te "aftermarket" dodatke i da li da ih elegantno poskidam i zafrljaèim u konTinjer, ili da poku¹am da ih popravim?

Jbt sve ¹to je originalno na autu radi, a 2/3 kineska dodatka su rikavela.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

tipujem da ce ti reci da sveposkidas u fulu ii dati rok od 72 sata ... uzdravlje
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ne slusati Zmaja u vezi tehnickog jer na isto nije bio sigurno u zadnjih godinu dana
Prvo moras srediti da se prozori mogu otvoriti, da li ces da vratis da ide rucno ili da popravis podizace nije bitno, sva stakla koja se otvaraju moraju biti funkcionalna, siber ako imas i on mora, njih ne interesuje da li je aftermarket deo ili original, njih interesuje da li to radi ili ne, klimu ti nece gledati jer ih to ne interesuje da li radi ili ne
Onda proveris svu signalizaciju, pozicije, kratka, duga, proveris i visinu, ako imas ksenone vrati obicne sijalice, rikverc svetlo obavezno, sva stakla moraju biti cela bez pukotina, tackice se tolerisu dok god nema pukotine okolo
A onda predjes na kocnice, proveri dobro da li radi rucna kako treba i na oba tocka da je koliko toliko jednaka, kocnice uopste treba da koce kako treba
Pojasevi treba da rade, prednji i zadnji, to isto proveravaju stim sto sve sto kamera ne moze da vidi da nije dobro moze da te pusti ako nije idiot i da ti kaze da to resis a ne da te vrati
U slucaju da te vrate zbog necega imas 72h da otklonis kvarove, a nezvanicno imas i do 30 dana da ih otklonis i da ne platis ponovo tehnicki ali to treba proveriti

castor

Na BMW-u ruèna radi kako treba dva dana. Poslije toga, nema ¹anse. Drugo idiotluk je provjeravati na principu radne koènice i ruènu koènicu, jer nije tome namijenjena. Ruèna koènica je parkirna koènica i bitno je da dr¾i, a da li toèkovi dr¾e sujednako, podjednako ili jednako - uop¹te nije bitno.
It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

Citat: dzimika poslato 30 Avgust, 2021, 15:31
Ne slusati Zmaja u vezi tehnickog jer na isto nije bio sigurno u zadnjih godinu dana
Prvo moras srediti da se prozori mogu otvoriti, da li ces da vratis da ide rucno ili da popravis podizace nije bitno, sva stakla koja se otvaraju moraju biti funkcionalna, siber ako imas i on mora, njih ne interesuje da li je aftermarket deo ili original, njih interesuje da li to radi ili ne, klimu ti nece gledati jer ih to ne interesuje da li radi ili ne
Onda proveris svu signalizaciju, pozicije, kratka, duga, proveris i visinu, ako imas ksenone vrati obicne sijalice, rikverc svetlo obavezno, sva stakla moraju biti cela bez pukotina, tackice se tolerisu dok god nema pukotine okolo
A onda predjes na kocnice, proveri dobro da li radi rucna kako treba i na oba tocka da je koliko toliko jednaka, kocnice uopste treba da koce kako treba
Pojasevi treba da rade, prednji i zadnji, to isto proveravaju stim sto sve sto kamera ne moze da vidi da nije dobro moze da te pusti ako nije idiot i da ti kaze da to resis a ne da te vrati
U slucaju da te vrate zbog necega imas 72h da otklonis kvarove, a nezvanicno imas i do 30 dana da ih otklonis i da ne platis ponovo tehnicki ali to treba proveriti

kako nuisam bi ... u decembru registrovao KIA Sportage ... svako jebeno sranje mora da radi ... Coveka ispred mene vratili zbog fara koji nije imoa neku oznaku ... aftermarket za drugo trziste ...
svetla za maglu ne moze led, mora sta je napisano u papirima itd...

e sad kapiram ima na mufte .. :)

Citat: castor poslato 30 Avgust, 2021, 15:38
Na BMW-u ruèna radi kako treba dva dana. Poslije toga, nema ¹anse. Drugo idiotluk je provjeravati na principu radne koènice i ruènu koènicu, jer nije tome namijenjena. Ruèna koènica je parkirna koènica i bitno je da dr¾i, a da li toèkovi dr¾e sujednako, podjednako ili jednako - uop¹te nije bitno.

Zavisi na kom BMW na e46 koji sma imao kad zmenish diskove i one paknoive unutra i uradis reparaciju drzve bar 2 godine ... radio ...
Ne znam kako ostalima ali meni je skro bila korisna za kretanje uzbrdo na semaforu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Lepo ja kazem davno si bio, ja bio krajem jula 2x kad sam registrovao klia, vratili me sbog soferke, kocnica i prskalica, soferku zamenio, kocnice sam resavao a prskalice su radile nego ostao bez tecnosti na tehnickom

DebeliZmaj

citiram : ``nije bio sigurno u zadnjih godinu dana``

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

Citat: DebeliZmaj poslato 30 Avgust, 2021, 17:22
Zavisi na kom BMW na e46 koji sma imao kad zmenish diskove i one paknoive unutra i uradis reparaciju drzve bar 2 godine ... radio ...
Ne znam kako ostalima ali meni je skro bila korisna za kretanje uzbrdo na semaforu ...
O E46 i prièam. Radi, dr¾i na uzbrdici, ali na tehnièkom sviraju kurcu, jer nije kako se njima sviða. Problem upravo i jeste u tome ¹to su pakne unutar diska i debele su prst, ¹to BMW ima zadnji pogon i kad 1-2 puta zaboravi¹ ruènu, a krene¹ - ode i ona...
It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

jednom zaboravio, kostaolo me diskova, c3o kit unutra spolja .... naucio skolu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: DebeliZmaj poslato 30 Avgust, 2021, 18:28
citiram : ``nije bio sigurno u zadnjih godinu dana``


Istina ali se nisam dobro izrazio, trebalo je da napisem od kako su postali rigorozniji na tehnickom od proleca :D

DebeliZmaj

:D

cekam da mladji krelac /buraz/ polozi pa da mu kupim auto .. kapiram sledi jebada po uredbi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ne mora da znaci, to samo zavisi od likova na tehnickom, ako je budala drkace te za nebitnu sitnicu, ako je normalan gledace da ono sto je obavezno radi sve ostalo ce pogledati i ako ne valja reci ti da resis a ne da te vrati
Kao sto napisah gore, ono sto kamera vidi mora da radi, ono sto ne vidi moze da prodje

ЯЭВОЛУТИОН

Jos jednog vratili sa godinu dana starim tuaregom...ne mogu da ocitaju broj motora...koji je btw nemoguce ocitati dok se ne rasturi pola motornog prostora....otisao u vw gde su mu izdali potvrdu da je broj motora taj i taj i onda moze....dakle neje tehnicku utvrdio vec na potvrdu iz porsche ada.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

pa ok i tako ce reg sve dk li prouzvidjac ne uradi kasersko urezivanje na vidnom mestu
ili se smisli resenje ..,. ili motor postane rezervni deo ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Brdo zemalja motor odavno smatra rezervnim delom i zato ne stavlja broj motora na vidno mesto i nece se oni zbog srbije ni malo potresti sto ovde to i dalje traze
A iz nekog cudnog razloga drzava nece da ukine broj motora, amss cak pokrece pricu na sastancima sa ministarstvom ali zadnji put su im rekli da to vise ne spominju