Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

MIGE

Citat: Joker poslato 05 Jun, 2020, 17:14
Citat: navajo poslato 05 Jun, 2020, 00:56
Jokeru, nisam nislila nista lose, zaista.

Prosle godine je sve bilo savrseno u Marvoxu, zbog toga sam zelela i ove da dodjem kod vas.

Voja mi je rekao da nesto slavis i da si u guzvi, ali i da ste prebukirani.
Posle mi se javio Sloba, ali je on toliko bio neodredjen, ko je , gde radi, ko mu je dao moj broj, gde idemo, gde vadimo nalepnice, da mi vise nista nije bilo jasno, ali smo se uprkos tome dogovorili da idemo na tehnicki, cak je i drugarica trebala da krene sa nama i registruje svoj motor...onda je ona krenula da panici, jer je stvarno u teskoj situaciji, em ostala udovica naprasno ove godine, em finansije, da ona ne bi davala paroce nekom koga ne poz aje, pa da joj on naknadno donosi naleonicu i slicno...da ona ne bi panicila, iako je meni je stvarno bilo ok, jer sam se sa Slobom dogovorila vec, resile smo da odemo kod Zuce u Pazovu, popijeno kafu sa njom i tamo zavrsimo registracije:)

Sledece godine, eto me kod tebe ponovo, neces se tako lako izvuci :) :p

Meni je motor ok, samo sam lenja da vracam originalan auspuh, iako ga imam, i da skidam ona dva mala kappina crash bara, zato sto mi je zakon potpuno debilan, s cime se slazemo:)
Da, i imam problem da dam..motor bilo kome da ga tera na valjkove...ne znam zasto, ali ne mogu...zbog toga i trazim zaobilazna resenja😂😂😂😂

Izvinjavam se ako sam ja mozda malo zvucao "drki", kako to moja zena kaze, pisao sam pod nekom glavoboljom koja me pratila ceo dan.

Mi kod nas, za motocikle, ne merimo sile kocenja na valjcima, vec sa posebnim uredjajem oji se meri spolja, na mernoj stazi koja je daleko laksa i bezbednija metoda, ni ja ne volim da ide na valjke...

Ako uvedu da tehnicki mora da ima poseban valjak koji ce sluziti samo za motocikle, a nesto pricaju da ce uvesti, ima da se samoubijem. Bukvalno...

Dobrodosla si ti nama, uvek!
ajde bre ti,maltretiras posten narod da skida kofere...sva sreca pa je kod mene na dugme,nije zasrafljen  [zena]
salim se,kod jokera radim tehnicki i registraciju do kraja zivota..pravi je prijatelj  [thumb_up]

sasa ns 1

koliko dana va¾i tehnièki 30 ili 31 i ¹ta ako se uradi tehnièki taj dan kad istièe registracija. da li i onda va¾i jo¹ 30 iii 31 dan pa se mo¾e podneti za zahtev za registraciju posle 30 dana

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Jun, 2020, 01:57
lazicu ja sam bio ubedjen da je sad dovoljno da poziv ostavr bilo kojem punoletnom licu na adresi na kojoj si prijavljen ...
i smatra se da si pozvan kod sudije i trebas da se pojavis ili dostavis dokaz da si sprecen .... otisao tetki da odnese lek
ostave ti poziv da se javis u stanicu policije ... bar meni rekose da je sad tako ...im neko svezije  info /
Niko ko nisi ti nema obavezu da primi poziv u tvoje ime, ne lupaj... Ovo drugo je taèno, ostave podatke kome da se javi¹ u policiji posle odlaska kod sudije, ni to ne radim naravno...
I sve zastari...



Citat: despic poslato 06 Jun, 2020, 02:07
Ne mos se prijavis na drugu adresu dok ne regulises sve za sta te jure. Makar je tako bilo pre 10 godina. Ne bih isao da testiram dok mi ne istekne ova licna karta.
btw, aj da ti navedem par mojih primera
2 ili 3 godine svakodnevnog parkiranja i kacenje kazni :) mnogo su mi oprostili al za mnogo me i jure.
Skupljao sam 4,5 duvanja mesecno svojevremeno. Jbg priroda posla mi je da pijem. I to sve nesto sitno tipa 0.5-1.0 itd...dok nisam izvalio da mi je najpametnije da cekam pola 5 kad se panduri razbeze.
Ukupno sam 10ak puta bio kod sudija za p u timockoj od 18 do 20 godine...vise sam vozio pod zabranom nego trezan regularno...od tad sam resio da necu da placam nista vise.
Listing mi je za te 2 god bio na nekoliko strana, videcemo ovaj sad...

Moram i tebi da ka¾em da ne lupa¹... Zmajev kum Serbudck je bio prijavljen kod mene godinama, do¹ao da registruje auto, imao fiktivnu adresu, na ¹alteru mu rekli da je najbr¾i naèin da se prijavi na drugu adresu, ja oti¹ao sa ugovorom od stana, prijavio se i registrovao auto na licu mesta, sve bilo gotovo za par minuta, koliko inaèe traje kad da¹ dokumenta ¹alteru¹i... I ne znam bre kakvi te izvr¹itelji jure kad je rok za zastaru naplate godinu dana od pravosna¾nosti presude...


@Kostiæ:
Izvinjavam se, nisam znao da si toliki kriminalac, definitivno si skupio vi¹e prijava od mene... ;D


despic

Ovo je sve za drugu temu al ajd da ti kazem. Fiktivna ili pasivizirana adresa kako vole da je nazivaju ukoliko je od strane vlasnika stana onda nemas problem sa reg i prijavom. A ako te jure organi onda nema prijave bajo, prvo regulare ostalo pa se vrati. Ne znam brte, mozda je tako na starom gradu samo...il sam ja baksuz posto me i iz pazove vratise.
Rok za zastaru naplate kad je slucaj predat legalizovanim privatnim lopovima zvanim izvrsitelji ne postoji. Ne znam odakle ti te informacije. Il su ovi mozda koje sam ja konsultovao nisu zavrsili pravni...
Vecina izvrsenja mi je verovao ili ne bas upravo zbog parkinga. U pitanju je bas ozbiljna cifra, i nudio sam advokatima pola da mi rese to...teska prica. Moze samo da se rasteze.
klasican divljak

Kostić

у комунизму си могао пристојно да полажеш региструјеш некако је било срамота да си фалш казне биле пристојне није ваљало сјебасте га деведесете инфлација казне пет марака срамота бре да не платиш није ваљало сјебасте га онда сте добили ово што сте тражили плату триес иљада казну сто иљада и сад вам ни то не ваља па шта ви оћете на крају ћете да добијете курац у дупе али добро шта сад воља је већине :)

Lazic

Citat: despic poslato 06 Jun, 2020, 12:37
Ovo je sve za drugu temu al ajd da ti kazem. Fiktivna ili pasivizirana adresa kako vole da je nazivaju ukoliko je od strane vlasnika stana onda nemas problem sa reg i prijavom. A ako te jure organi onda nema prijave bajo, prvo regulare ostalo pa se vrati. Ne znam brte, mozda je tako na starom gradu samo...il sam ja baksuz posto me i iz pazove vratise.
Rok za zastaru naplate kad je slucaj predat legalizovanim privatnim lopovima zvanim izvrsitelji ne postoji. Ne znam odakle ti te informacije. Il su ovi mozda koje sam ja konsultovao nisu zavrsili pravni...
Vecina izvrsenja mi je verovao ili ne bas upravo zbog parkinga. U pitanju je bas ozbiljna cifra, i nudio sam advokatima pola da mi rese to...teska prica. Moze samo da se rasteze.
Serbduck-a su jurili organi a nisu umeli da ga naðu u Kloki, zato je i popio fiktivnu... Na ¹alteru su mu objasnili ¹ta da uradi pa me zvao da pita da li sam vlasnik stana, ni on se nije rodio nauèen...Doplatne karte za parking nemaju veze sa saobraæajnim prekr¹ajima, zato i mogu da te jure izvr¹itelji... Po trista pedeseti put na forumu, pogleda¹ zakon, ima ga na netu i vidi¹ ¹ta pi¹e za koliko zastareva naplata kazne... Godinu dana od pravosna¾nosti presude...

Kostić

обрисали ми Б категорију јер немам А са оним казненим поенима и сад размишљам хипотетички нем паре да одем опет да полажем А а да немам Б па да ми узму А зато што немам Б и тако у круг док неко не одустане иначе било би лепо да ова држава донесе одлуку да се изда једна А на моје име са роком важења трајно колико ми је пара и живота узела низашта и да се опере за оног разбојника на бемвеу у младости

лазићу не капира он разлику појасни му по тристапедесетипрвипут  ;D


despic

klasican divljak

dzimika

Prvo retko ko od pravnika kod nas se bavi saobracajnim prekrsajima tj pravom u saobracaju, pa i ne mogu da ti kazu mozda pravu informaciju
drugo, mozda samo Lazic ima vise srece nego pameti a i nije u skorije vreme pravio prekrsaje vec je sve staro i po starim zakonima
opet verujem da se dobro informisao a i jeste u pravu, zakon mozes da procitas i na netu pa mozes sam da se informises, samo je problem tumacenje zakona

Glava Dole

A zakon kaze ovako:

Citat
Застарелост покретања и вођења прекршајног поступка
Члан 84.

Прекршајни поступак не може се покренути нити водити ако протекне једна година од дана када је прекршај учињен.

Застаревање покретања и вођења прекршајног поступка не тече за време за које се покретање и вођење поступка не може предузети по закону.

Застаревање се прекида сваком процесном радњом надлежног суда која се предузима ради вођења прекршајног поступка.

После сваког прекида застаревање почиње поново да тече.

Изузетно од одредбе става 1. овог члана, за прекршаје из области царинског, спољнотрговинског, девизног пословања, јавних прихода и финансија, јавних набавки, промета роба и услуга, животне средине, спречавања корупције и ваздушног саобраћаја може се посебним законом прописати дужи рок застарелости.

Рок из става 5. овог члана не може бити дужи од пет година.

Покретање и вођење прекршајног поступка застарева у сваком случају кад протекне два пута онолико времена колико се по закону тражи за застарелост.

Одредбе ст. 1. до 4. и става 7. овог члана сходно се примењују на застарелост покретања и вођења поступка за издавање прекршајног налога.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Застарелост извршења казне и заштитне мере

Члан 85.

Изречена казна и заштитна мера не могу се извршити ако је од дана правноснажности пресуде протекла једна година.

Застаревање извршења казне и заштитне мере почиње од дана правноснажности пресуде којом је изречена казна односно заштитна мера.

Застаревање извршења казне и заштитне мере не тече за време за које се извршење не може предузети по закону.

Застаревање се прекида сваком процесном радњом надлежног органа која се предузима ради извршења казне, односно заштитне мере.

После сваког прекида застаревање почиње поново да тече.

Извршење казне односно заштитне мере застарева у сваком случају кад протекне два пута онолико времена колико се по закону тражи за извршење казне, односно заштитне мере.

Dakle clan 85 je kljucan jer provereno sude i u odsustvu. One price ne dizem resenje samo odugovlace... sto pre podignete i sto pre resenje postane pravosnazno pogodnije je po vas.

Kostić

имаш 18 казнених само на овом папиру па ти немаш дозволу обрисана је као и моја апсолутна застара за пресуду је две године после си фрее а ти деспићу сабери све казнене ако имаш 18 ћао дозвола

despic

sta ima da sabiram ako zastareva...iam mozda oko 1888
klasican divljak

Kostić

мислим да је застара негативних бодова независно од пресуде и да им је застаревање после пет година нисам сигуран ако је тако ни ти немаш дозволу

ваљда фора да ако у пет година не накупиш 18 они се бришу ако накупиш 18 бришу дозволу

Glava Dole

Nije 5 nego 2, ali se racuna od trenutka kad te navataju da potpises. Dok ne potpises sami ne mogu nista, ni zabrana ni bodovi ne teku.

Kostić

ок могуће не знам али онда моја дозвола није обрисана ја сам старији од тебе и мало искуснији кад је дошо момак реко сам он не живи овде :)

мада ја мислим да сви ми који имамо 18 немамо дозволу претпостављам нисам проверавао али сам начуо из извора ти је свакако немаш са ових 18 плус 6 не брини

апропо забране и бодова мој извор каже да није тако док не потпишеш него тече од пресуде опет кажем не знам две различите информације су сад у питању јел

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Citat: Kostiæ poslato 06 Jun, 2020, 20:08
ок могуће не знам али онда моја дозвола није обрисана ја сам старији од тебе и мало искуснији кад је дошо момак реко сам он не живи овде :)

мада ја мислим да сви ми који имамо 18 немамо дозволу претпостављам нисам проверавао али сам начуо из извора ти је свакако немаш са ових 18 плус 6 не брини

апропо забране и бодова мој извор каже да није тако док не потпишеш него тече од пресуде опет кажем не знам две различите информације су сад у питању јел

Ajde? Kartica je na cuvanju kod pandura jos od marta 2017e...

Kostić

ако ти тако кажеш, кхм, моја је у џепу :)

sasa ns 1

@Kostiæ:
Izvinjavam se, nisam znao da si toliki kriminalac, definitivno si skupio vi¹e prijava od mene...
vi bi ladno mogli negde u ministarstvo na dr¾vnu sisu