Glavni meni

Maroko

Započeo Charuga, 14 Jul, 2018, 23:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Charuga

Citat: ninja66 poslato 11 Avgust, 2018, 10:38
Tura zivota !! Koliko dana ce ukupno trajati ?
Neznam.... viza mi traje do 16..tog. par dana ranije ...na put...

johann

Bravo za putopis !

Jedino mi nije jasno zasto bi menjao ulje u motoru,po Maroku si pre¹ao 3000 i kusur km plus voznja do trajekta ?
Nisi presao 10.000 Km
Za gumu mi je jasno, motor je jak, non stop pali kontrolu proklizavanja.

Charuga

Citat: johann poslato 12 Avgust, 2018, 20:28
Bravo za putopis !

Jedino mi nije jasno zasto bi menjao ulje u motoru,po Maroku si pre¹ao 3000 i kusur km plus voznja do trajekta ?
Nisi presao 10.000 Km
Za gumu mi je jasno, motor je jak, non stop pali kontrolu proklizavanja.

Do Maroka sam presao iz Bgd. 1300 skoro... to je 4300 vozio sam se pre toga po Srbiji i Bgd... a predstoji mi jos dalek put nazad...dakle bolje da ga sada promenim i budem miran...
Nego da se drkam negde na putu i nabijam sebi nervozu.... a i dok imam para...nastavak puta ce se korigovati ako zaskripi...hehe...lepo sam ja rekao nece biti ni za pivo u Bgd....

Charuga

Kako propustih ovu fotografiju...inace Milka se uvek brine kada se podje u vodu i u akciji je lajanja...vrati se budalo.....





mkt

ja bi se vratio  ;D ;D

Lazic

Da upoznamo Milku sa Leom...? Inaèe mu se mama zive Milka a i on isto vadi ljude iz vode... :D Juèe je poku¹avao da spase neke potpuno nepoznate kupaèe... ;D

Charuga

#66
Zadnji dan u Casablanci...sutra ujutro krecem nazad.....
Danasnji dan iskoristio za kupovanje suvenira...gacanje po bazarima....jeo sam cak i Kamilu...muzika nam svirala na uvce....video neverovatan bazar sa delovima za motorice ....servisima...itd itd....
Od gume nista oni su totalni kreteni....izdrzace ova do Spanije ili Francuske.... doneli mi M7rr Metzeler i Pirelli supercorsu... i jos se cude koji mi je k.... sto necu da uzmem....




































Flojd

Èovek, svaka èast za putopis i veliko hvala ¹to si sve ovo podelio sa nama!

Charuga

15.AVGUST.2018.g.

Ujuto se spakovali pa pravac prema Cabo Negru ...tu cemo prenociti , pa cemo videti sutradan kako cemo iz Maroka.....usput pauze...kafica itd...
planiramo da obidjemo i Portugal, Madrid,Pirineje...Brest pa na obalu drugu Francuske pa Korzika pa Nica pa obalom do Rima i Napulja...odatle Sicilija pa nazad u Bari a odatle cemo videti dali za Montenegro ili Grcku...



Put mi poznat vec sam tuda prolazio te svratismo na rucak kod istog gazde gde sam prvi put jeo ovcetinu u Maroku.....



Sednemo lepo i cekamo klopu raspolozeni...smejemo se ,,,zajebavamo....kad dobijem ja poruku od kuma da se javim sinu.....uhvati me odmah neka nelagodnost...zovem ga a telefon non stop zauzet..... Pozovem kuma a on sve nesto stuc muc....kazem mu ja lepo nemoj da me zajebavas sta se desilo....on jadan opet muc muc...kaze Gordani /to mi je majka/ nije bilo dobro pa je u bolnici.....opet zovem sina ...zauzeto....hm....nije mi bas bilo dobro....na kraju ga dobijem...pritom razmisljam sta god da je nek je samo ziva.....
osetim po glasu da nikako nevalja...pitam kako je Gordana ...sta se deseilo...a on pocinje isto da vrda....tog momenta mi je sve bilo jasno....pitam ga jel ....umrla....on cuti...kazem ne zajebavaj me nego mi iskreno reci....jel umrla....kaze mi on JESTE ...ispade mi cigareta iz usta....pa bila je zdravija od mene i iskreno uvek sam mislio da je nesalomljiva....pitam,,,kako...kaze malopre je nasao u stanu ...videle je komsije bila u prodavnici...dosla kuci...legla na krevet...i on je nasao odmah posle toga.....jebem ti zivot...suze idu a ja neveruje, sve mislim ..sanjam...pita me sin sta cemo...kako cemo a ja rekoh javicu se kasnije... u Maroku krenuo praznik nista neradi...motor mora samnom van zemlje ...znaci avion otpada,... isplacemo se tu i ja i Dusko...hranu nemogu ni da okusim...naidjose neki prosjaci a ja im dadoh ...za moju majku...
Vozim sledecih 400 500 km automatski...sok...suze mi se slivaju niz lice....
Ujutro pravac Ceuta...spominjao sam je par puta...Spanska teritorija u Africi...toliko sam zeleo da je vidim a sada...Gibraltar preko puta.......praznina....







Napravim par slika reda radi.... uzmemo brod za Algeciras....





Odatle pravac Malaga... i tu problemi sa avio prevozom plus mi traze 25 eura dnevno za motor za cuvanje...kako god bilo ja nemogu stici za par dana...
Zovem sina i sta cu ...rekoh mozes li sve sam...kaze mogu,,,da je ozivim nemogu sahrani je kako treba a ja krecem pravac Beograda,,,,njemu panika kako cu takav motorom ...kaze... ostavi ga tu pa cemo se snaci....nebrini za mene vec zavrsavaj sta treba a ja cu ....doci....
Sad mi je problem Dusko...usporava me imam gomilu njegovih stvari na motoru a on opet nece da me pusti samog zna da cu da zapnem da vozim i brine se....kaze mi da ga ispratim bar do Nice on ce ostati tamo...generalno dobro je to i ispalo i bolje tako,,,dok smo stigli do nice ja sam se malo primirio...
Dakle isli smo celu Spaniju i Azurnu obalu putem pored mora da je druga situacija razmisljao bih vise o slikanju ovako samo poneki snimak...Malaga Barselona...itd...San Rafael...































Kako mi je bilo u glavi i sta sam sve motao po mozgu ostavicu za sebe....verujte da mi nije bilo lako....vozimo...spavamo vozimo....
Posle Marseja idemo prema tulonu....put krivine fantazija a na vrhu staza La Castelet...bio sam tu na trci formule jedan pre tridesetak godina...





Kaze Dusko jedino sam se tu ...nasmejao

Dodje i Subota ...dan sahrane...stanemo uz put....gledam na sat....sad je spustaju u zemlju....tugaaaa neopisiva ...serem se u sebi i na Maroko i na sve ove lepote....
postajem jako razdrazljiv i vec je falilo dva tri puta da se sa nekim pobijem....
Jednog momenta slece mi na rame veliki sareni leptir...verujte nelazem....ja stavim prst a on na njega....Dusko mi govori pazi da ga nezgnjecis...pa kako bih to uradio,,,nije on bezveze sleteo...spustim ga na neko rastinje a on opet kod mene,,,,opet na prst da ga vratim a on zakopao nozice u moju kozu i jedva ga odvojih i ostavih na jednom cvetu....krenem dalje a on stoji tamo nemrda,,,, eh leptire leptire ili sta god da si vise se necemo videti....
Posle nekoliko dana dodjemo u Nicu u stan....
Vec je kasno uvece kazem ja Dusku...odoh...a on neda...kaze ajde bar sacekaj jutro...odmori....
Nemogu vec danima da spavam kako treba nisam ni tu noc....dok smo ustali kafa tamo vamo ja krenem tek oko 11 sati za Beograd....
Izlazim na autoput mislim sad cu ga sloziti kad malo sutra u mozgu haos ...razmisljam stalno o majci,,,suze nemogu 120 km/h da predjem....izadjem sa autoputa pa opet pored obale...ima lepih krivina stalno se nesto dogadja i onda prestane covek da razmislja i muci sam sebe...prolazim iznad Monaka...prelepo sve do Genove ...prelepo ali mi sve to nista neznaci,,,vise...











Danima vec skoro da nejedem nista alo zato stalno stajem na kafe i cigarete,,,,,dolazim do Genove pa odatle planinskim putem 90 km. prema Pijacenci...put raj i san za motor...moracu jednom namenski da dodjem ovde ako bog da....





















Mislim da je Simonceli iz ovog kraja....

Vozim tako do Vicence vec je pao mrak....opet prelazim na autoput i sada ga gazim.... medjutim umoran sam kao pas...sat vozim sat odmaram....
nadjem neku klupu pa se ispruzim...









Ujutro Slovenija.....sve sam blize...





Udaram ga sve jace po gasu....Zagreb....granica....Beograd oko pola cetiri popodne.....
Cekaju me u Sarajevskoj u kaficu,,,,nedaju mi da idem odmah kuci....okrenemo dobrih tura za pokoj duse....ja
jos uvek podsvesno mislim da cu se probuditi ....dolazim ispred ulaza i surova istina...na vratima stana jos jedna...



Ulazim unutra stoji pice i kafa sto su ljudi donosili raspremim malo....sednem za sto svugde njene stvari...sve ocekujem da ce da se pojavi...ali nece ...nikada vise....
Otvorim jednu flasu rakije pa pomalo do cetiri ujutro setih se mnogih stvari od detinjstva na ovamo....legnem gde je ona umrla i zaspim prvi put posle mnogo dana kao beba,,,
Ujutro ustajem rano treba ici na groblje 7 dana,,,to je bilo danas...subota opet.......nema Gordane da mi skuva kafu....
Odem na groblje i stojim pored onog groba i sve hocu da joj kazem da se ne folira vec da ide kuci... da joj vise nikada necu prebacivati sto do kasno gleda parove...da cu ja njoj kuvati kafu svako jutro....da cu biti dobar........................................... sa oceve strane sve nesto zapinjem gledam onu njegovu sliku...njega sam sahranio pre devet godina i imam utisak da mi govori....ova opet pocela da mi zvoca....
Kako god bilo ostavimo njih tu gde su...pokupimo se u kafic da popijemo po jednu rakijicu.....dodjem kuci...stan mi nesto mnogo velik...legnem opet na njeno mesto....uzmem u ruke njene stvari da osetim njen miris,,,,,sada znam da nece nocas gledati parove....znam da me nikada vise nece moliti da sednem za sto i rucam kao covek....
....a kako je lepo zapocelo ovo putovanje..... odrekao bih se i njega i mnogo cega kada bih mogao da......
........Pocivaj u miru majko....


p.s.
mislio sam da nikada ne zavrsim ovaj putopis,,,ali etoh uradih to kako sam mogao u ovakvoj situaciji ...traljavo
Podelih sa Vama...koliko sam mogao...


Boban_m

Svaka ti cast. I saucesce za majku.

Flavius Valerius Aurelius

Caruga, moje saucesce.

Ivicat

Iskreno saucesce...

lord_oblivion

Sauèe¹æe...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

®or¾ GTI


JankoR

Pokoj du¹i tvojoj majci
Hvala ti sto si ovo podijelio sa nama junaèe

mali_zmaj

jin-jang

doktor

Iskreno sauèe¹æe.
Svaka ti èast kada si skupio snage da zavr¹i¹ ovu prièu!
Bikers work is never done!

navajo

Tek veceras sam krenula da citam putopis i od odusevljenja, divljenja, dodjoh i do suza.
Moje iskreno saucesce :(

viper

Sauèe¹æe.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Kanarinac

Moje iskreno saucesce