Glavni meni

Maroko

Započeo Charuga, 14 Jul, 2018, 23:33

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

CBRR1

A joooooooojjjjjjjj....

Lazic

Ogladneh opet... :D

Charuga

Laziæu....hoæe¹ li Marokanske kroasane uz kaficu....ili sirburger.....od govedine...








UFF

Citat: Laziæ poslato 30 Jul, 2018, 17:50
Zamisli sa mladim kajmakom... Ili neèim sliènim marokanskim... :)

marokanjkom?  ;D

Lazic


El Jefe

Додем у Мароко опет би се пропушио.
Друштво за заштиту од животиња

Charuga

Jedan dan odemo do Tetuana ali starog dela grada u planini...milina...da ne zaboravim... saobraæaj je ovde haos...ko koga zajebe i nema pravila....noæu zaboravljaju da upale svetla...voze u cik cak ...èas levo èas desno..negledaju u retrovizor...zalutaju u suprotnom smeru itd... Asfalt je inaèe veoma klizav....putevi...stari ¹to su nekada pravili Francuzi su mnogo bolji u smislu prijanjanja guma i nagiba u krivinama...ovi novi...na mnogim mestima nebuloza... Tek ovde sam ukapirao koliko znaèi ABS na motoru. Sever Maroka je inaèe neverovatno èist i uredan primorski deo... za razliku od Casablanke koja je interesantan ali jako prljav grad....

















Uglavnom re¹imo da se pozdravio sa Cabo Negrom I krenemo sutra tj juèe za Casablanku ali ovaj put preko tj pored Ceute ...ujutro se digla neka izmaglica sa mora...èekali smo dok ne prodje pa krenusmo obalskim putem prema Ceuti i Tangeru... ja  neznam kako BiH to opisao...bila je gu¾va pa nismo stajali za slikanje...ka¾u najlep¹e slike ostaju u oku...







Uglavnom veæ je bilo prilièno vruæe....ispred Ceute skrenemo levo u planine da bi pro¹li iznad...inaèe Ceuta pripada ©paniji i ispizdeo sam ¹to nisam uz vizu tra¾io dva ulaska u Maroko...posle dvesta metara veæ drastièna razlika u temperaturi...vetar nosi maglu i oblake...Ceuta se ni nevidi... Imali smo muke da nas vetar ne oduva....kakvo stajanje...sa planine se spu¹tamo prema luci Tanger koja je jedno 40 km od grada....



























...dole je veæ pakleno vruæe i duva neki vreo vetar...morao sam da za¹titim vrat jel bukvalno peèe...plus nosi sitan pesak i vizir mora biti zatvoren... Luka predivna ali odatle sam veæ do¹ao dodu¹e bila je noæ....prodjemo je pa pravac grad Tanger...spoj modernog i starog.....odemo do starog dela na èaj sa nanom...vruæina i dalje ubija pa se polako pokupimo i opet sve pored obale i okeana prema Casablanci...vetar i dalje ubija vozim ukoso...60 je puno...pored pesak...okean talasi....posle nekog vremena Asilah malo mesto predivno odmarali¹te ....pa opet dalje ...kasno smo i krenuli hvata nas mrak..oko deset sti¾emo u Rabat...predivan i predivno osvetljen...odemo u neki bar gde slu¾e alkohol te cimnemo po dva piva i veselo ka kuæi jo¹ 100 km pored obale...osvetljeno sredjeno...milina...











O da umalo da zaboravim.....gde god se kreæete gomile roda i njihovih gnezda....

























Kada smo najzad do¹li kuæi umorni posle 600 km. Najgore mi bilo raspakovati motore i uneti stvari...Du¹ku medalju treba dati...dodu¹e evo ga kuka od jutros kako ga boli ruka....meku¹ac...naravno salim se...kapu dole.




ninja66

Kakva tura !!!    [klanjam_se] [thumb_up]

Lazic


Charuga

Za sada pre¹ao preko 3.000 km po Maroku...verovatno i vi¹e...guma zadnja na kraju...moraæu da kupim novu...plus sam negde u planinama radovao lo¹e gorivo pa kada padne u rezervoaru ispod pola...poène da gu¹i...i Du¹ko ima problem ali kod njega bla¾e...i to æe se sredi u ponedeljak... Generalno obi¹li sever Maroka...svi obièno idu na jug a ja uvek kontra... Ovako to izgleda od prilike za sada....dali æu malo i na jug...zavisi od mnogo faktora.... Riba 23 god.mladja od mene u medju vremenu me ostavila...ka¾e da sam sebièan a nevoli motor...jbga...naæi æemo opet neku "babu"....malo mi i dosadilo ¹to ne znaju jezike...oseæam se mutavo... u¾eleo se i prasetine i pièetine i Beograda i sranja i problema...videæemo i kuda æe biti povratak....ako bog da i sve bude kako treba vratiæu se u Beograd go kao crkveni mi¹ pa eto apelujem na manijake koji budu raspolo¾eni da se dru¾e i plate dedi pivo a za uzvrat su spremni da slu¹aju ribarske prièe da se jave javno ili na p.p. ako ¹ta pretekne ja plaæam....




Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj] [klanjam_se] :-* :-[


Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 21 Jul, 2018, 11:41

Charuga

Evo jo¹ koje slièice...
...inaèe ovde ne prskaju protiv komaraca tako da je pakao...sav sam u taèkicama....
No bilo je i gore u onom gradu tre¹anja Sefrou u¹ao mi pauk u jaknu....i tako mi je j...kevu taj dan...uveèe sam imao jedno 20 plikova....
...ka¾e Du¹ko da je bilo na spavanju ja rekoh...nije...potopim jaknu operem je dobro i nadjem crnog djavola na povr¹ini...nije pre¾iveo...ja jesam.
Sreæa ¹to sam otporan na ujede...prilièno...posle sam èuo da mnogi od ujeda tog pauka imaju gu¹enje i probleme i samo inekcije poma¾u...
Mene prvi dan bolelo...posle peckalo... jedno sedam dana srbelo...ima i sada tragova...
Da setih se i zejtin treba promeniti...
Kad sam veæ kod motora...kada sam uzeo GTR-a neko mi reèe da je njegov prijatelj imao isti...i¹ao na neku vo¾nju pa mu te¾ak u kratkim krivinama itd.pa kupio Bandita 1200 i sad je sreæan....
Vozio sam Bandita i verujte da nemogu da se porede...
Na svaki motor treba èovek da se navikne...bio i meni malo u startu kabast ali odavno sam ga ukapirao...i¹li i po makadamu i seoskim putevima i dobrim putevima i generalno mi se sve vi¹e svidja...o potro¹nji da nepi¹em..za tu kubika¾u vi¹e nego ok...
Razmi¹ljao sam kada sam se skoro tri meseca vozio po  Alpama i Evropi...mogao sam kupiti novu Multistradu... Da sam ovo preskoèio mogao je da padne i GS ...
Pa da se vozim po Beogradu sav sretan.... Naravno ¹alim se....
Seæam se i 1982 god.kada sam sa Z 750 putovao po Nemaèkoj sa kacigom i jaknom od prevrnute ko¾e ...tankom...i bilo mi super...
...danas samo ne¹to zameraju i tra¾e unapred ...motor...pravljen za njih....
...svaki je dobar verujte koji vas odvede na daleka mesta i koji vam Neda da ostarite....




















Hohštapler

Braaaateeeee kakva tura!!!! Kapaaaa dole!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

®or¾

Taèno kako si rekao.Nekada sam u¾ivao u bilo kakva dva toèka sa pogonom.Danas mi svaki ..rac smeta,te leða,te ovo ono.Bravo,tura ludilo,va¾no je da te nije izdao,ostalo je stvar izbora! [kralj] [klanjam_se] [rofl]

®or¾

Ovi kukuruzi rastu do toja¹a!

Lazic

'oæe Kawasaki d'izda... Mhm, vaa¾i... :D

Charuga

Casablanca (arapski: الدار البيضاء ad-Dār al-bajḍāʾ) je grad u zapadnom Maroku, na obalama Atlantskog okeana. Ime Casablanca u prevodu sa ¹panskog jezika znaèi bela kuæa.
Od 8. veka je na prostoru dana¹nje Casablance postojalo je naselje Anfa koje je dugo vremena bilo glavni grad berberskog carstva Berguta.
To je ubedljivo najluksuzniji deo grada sa neverovatnim vilama kucama bogatasa itd....











Èetiri kilometra jugozapadno od luke prostiru se luksuzne èetvrti uz bulevar de la Corniche u predgraðu Ain Diab. Ne¹to dalje od mora izmeðu centra grada i Ain Diaba je u dana¹njoj Anfi glavna oblast grada sa brojnim vilama. U tamo¹njem hotelu Anfa je odr¾ana poznata konferencija. U okolini grada prostiru se ¹iroki delovi predgraða siroma¹nijih slojeva stanovni¹tva, meðu kojima se svakodnevno javljaju socijalni i privredni problemi.











D¾amija Hasana II je glavna aktrakcija Casablance. Ona je nakon peta po velièini d¾amija na svetu, poslije Mesd¾idul-harama u Mekki, Poslanikove d¾amije u Medini, d¾amije imama Reze u Ma¹hadu (Iran) i d¾amije Istiglal u Jakarti. Neki izvori navode i podatak da je ova d¾amija treæa po velièini na svetu.



















Saobracaj sam vec pominjao...haos....prvo sto su me upozoravali da ne obracam paznju na ono sto je iscrtano po kolovozu...dakle skrecu iz skroz leve u ulicu desno i obrnuto....pesaci kao muve bez glave....sve moras da pratis...retrovizore pogotovo...ovi sa mopedima i skuterima...o moj boze...malo malo pa ovako...




Charuga

i tako....posto Vas boli uvo za mene i moje muke....ja cu i dalje da budem dosadan....
Gumu sam narucio...od obilaska Juga ove godine nista...vrucine su paklene ako da bog na prolece ili septembar iduce godine....
Ostalo je jos malo vremena do povratka pa smo resili da malo uzivamo....
Uzeli smo jedan Cabano ili ti kucicu na obali na pola puta Rabat Casablanka i eto sad odmaramo na plazi...ovde je guzva ali pet kilometara odavde plaza do jaja...nema guzve talasi velikiii dolaze surferi.... i razgolicene Arapkinje,,,,























I tako poneo ja i dasku,,,hahaha,,,prvi dan vadili spasioci nekog iskusnog surfera jedva ga povratili koliko se vode napio,,,te ja mudro odjebah taj sport,,,,
Udjes u vodu do pojasa a talasi te vuku i motaju da jedva izadjes i to na foru samo ako se opires,,,nevalja,,,,
Tako da je brckanje klopa i pice ostalo u sferi mog daljeg interesovanja ...a daska se nosila...za slikanje,,,,







Pio sam i sok od trske....jeo sivu ajkulu...sabljarku...veliku tunu....a nista nisam........j....









mkt

Svaka cast
Tvoji putopisi kidaju definitivno

ninja66

Tura zivota !! Koliko dana ce ukupno trajati ?