Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2 3 4 ... 6
Štampaj
Autor Tema: Maroko  (Pročitano 10187 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZX10-R...Kawasaki GTR 1400
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +905 (81%)
Zahvalnice: 112

14 Jul, 2018, 22:33 Ocena: +22
Ignoriši

....Maj ove godine...Duško moj veliki prijatelj zove me da dodjem u Maroko...sve nešto odlažem...i na kraju odlučim se...ako ću da idem idem....MOTOROM
....zašto naglašavam...pre dve i nešto više godine imao sam težak udes...ruka radi 30 posto....kičma bila na dva mesta napukla....bolovi i dan danas svakodnevni....a i u glavi malo straha...
Hvala bogu nikada nisam dozvoljavao da strah bude primarna stvar za moje odluke...i normalno....natovario GTR-a, neophodnim stvarima..drugari me ispratili ispred kuće...sin motorom do Zmajeve pumpe...lepo se izljubimo i pravac Zagreb.
...u Zagrebu dočeka me dobar drug..kasno sam i krenuo iz Beograda...dok sam uzeo vizu.itd.  
Prespavah u Zagrebu ujutro kafica i preko Slovenije u Italiju...odredište luka Savona pored Genove....odatle kreće trajekt za Tanger I Maroko....put dosadan ...promašio terminal...jedva nadjem trajekt i gle sranja...karte rasprodate odavno...
...gomile Arapa koje rade u Italiji odavno su ga zauzele...navalom kao mutav na telefon i uspemo da se ubacim na brod...ali nemam ni kabine ni sedišta već...snadji se na palubi...
...ja srećan...koliko sam sranja preživeo u životu...pa preguraću i dva dana na brodu...

mrle
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600 Rat look
nekrunisani kralj moto cigana

Kvalitet: +1843 (29%)
Zahvalnice: 115

Odgovor #1 - 14 Jul, 2018, 22:39 Ocena: +1
Ignoriši

bravo!!!!
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #2 - 15 Jul, 2018, 01:37 Ocena: +11
Ignoriši

I tako stojim ja lepo na pristaništu platio kartu 230 eurića....preznojio se kao konj....žedan....gladan...a ovi Arapi oko mene samo nešto žvaću i zalivaju ....dolazim u iskušenje da ih pitam za flašu vode...vidim nekog policajca dole....objasnim čoveku da crkavam i on me pusti u neku zgradu ima automat za piće..kafu...i slatkiše... snabdevanje uspelo...napunio se keksom i binama i taman dodje vreme za ulazak na brod....tu je još gomila motora ali mene šalju prvog pošto jedino ja idem za Tanger svi ostali do Barselone....uvežemo dole Kawu...da se ne bacaka...sve mi draži taj motor...1400 ccm ..potrošnja 5,1 litar...nisam divljao ..uglavnom
Vozio izmedju 130/40 ponekada brže...zablejim se pa 160...autoput..dosadaaa..
Popnem se ja tako na brodić i čekam polazak...sve se nešto odužilo i u jedan posle ponoći 07.07.2018. zaplovio....

ha..gužva na brodu niko ne zna Engleski Nemački sreća znam po malo Italijanski i prolazi...ljudi se razmesti li po brodu podovima poneli prostirke hranu kampuju cele porodice... Ja u restoran malo kafa malo koka kola...pa uzmem jedno pivce da se opustim i tako do ujutro na stolici..pomalo zadremam pa se ukočen probudim...one povrede samo vrište...šta ću to sam i hteo ...

...i Izlazak sunca na pučini bio bi divan da nisam sav smrvljen...odoh na palubu u bar pa opet kafica...kola...kroasani...ponekad nadjem i nekoga da prozorima koju reč...pritom zadremam redovno...pa opet pokočen ....par puta klupa slobodna a ja se izvali...i milina...rekoh sebi večeras ostajem ovde...medjutim zajebah se ajde što noću bude hladno nego rosa neka pada i sve mokro....te ja opet unutra u bar... Ovo je sve ukratko...kad god mi frka a ja se setim zatvora kod braće Hrvata pa mi odmah sve lepo..odem u restoran da jedem..parče ribe...pomfrit...parče lazanje...mala voda 21 euro...I tako ponekad pa ajde kao bar da se najedem...svetih se našeg Zokija Marokanc kako je uvek u putopisima poklanjao pažnju kulinarstvu ali na ovom brodu...to je samo san....drugi dan pristajemo u Barseloni tu smo bili jedno 5 sati...

....e rodjaci...što sam mislio da je gužva na brodu i kada su izašli svi oni motori...zajebao sam se....moreee Arapa ulazi i sada što su spavali na zemlji X2 ...žene se svadje...dece džulumenta...urlaju...cile vrište...e sad već ni u baru nema mesta...druga noć guženja ..uh...opet jutro...opet ceo dan cunjanje po brodu...dremka u 100 poza...uveče..Gibraltar...blizu smo a meni još gore...tek sada vreme stalo...u neko doba oko jedan iza ponoći Tanger...pristanemo...e onda nekoliko sati dok su se svi sa stvarima decom babama dedama uz nezamislivu graju iskrcali a ja medju zadnjima...izadjem oko pola pet ujutro....pa jedna policija pa druga policija...red na izlasku iz luke i carinska kontrola....prejebem sve to udjem preko reda ovi seru nešto na arapskom i francuskom..ja engleski i nemački uz osmeh i prodjoh nekako.... ja i Kawa najzad na asfaltu....tražim prvi skver ...tu me čeka moj drug Duško Marokanac...došao čovek autom iz Kazablanke da me sačeka...izljubimo se po naški pa ja za njim preko nekih planina i pored Ceute....o ljudi kakav pogled...žao mi što nisam slikao...ako budem uspeo u povratku obavezno...dakle stigosmo u Cabo Negro...posle jedno 50km...ima čovek kuću u ekskluzivnom odmaralištu Maroka...svratimo tu negde u jutarnjim satima da nešto sažvaćemo. mesto prelepo...noću osvetljeno, bolesnoća ali murije gomila...pitam zašto...i dobijem odgovor ..kralj ima tu kuću i došao na odmor...mašala

« Poslednja izmena: 15 Jul, 2018, 01:43 Charuga »
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #3 - 15 Jul, 2018, 11:54 Ocena: +11
Ignoriši

Probudim se posle tri sata....od onog mučenja i dremanje na brodu nemogu ni da spavam...pokupio se u auto pa pravac M,diq...kafica,doručak jaja na maslinovom ulju...malo prozujimo po okolini...vratimo se kući ja na motor on ispred autom...pa prema Kazablanki.

Posle Tetuana skrenemo levo na sporedne puteve...nisam došao ovde da se vozim autoputem njega mi preko glave....uzbudjenje me drži tako da ni ne osećam umor od predhodnih dana.  I tako preko Laracha lučkog grada u čijoj blizini se nekada nalazio Rimski grad Lixus od koga su ostale samo ruševine...

....preko Arbaoua gde se nekada nalazila granica Španije i Maroka...interesantno je da se tu pored puta nalazi nepregledni red prodavaca domaće grnčarije...

...pa prema Moulay Bousselham letovalište...tu je i delta reke...celo to područje je močvarno...izmedju ostalog poznato kao i jedna od tačaka za odmor Flamengosa na putu ka Africi...u blizini je i nacionalni park Merdja Zerka poznat kao stanište ptica..

Pravac Souk El Arbaa bučan gradić ispred koga su plantaže soli...tu stajemo da se okrepimo ... interesantno mesto....da naglasim da mi cilj nije bio da obilazim fensi mesta i mnogo veći ugodjaj mi je ovako nešto..mada ko zna... videćemo. Izjeli smo neku ovcu salata prženi paradajz...Fanta...kola..8 eura...

Siti a ja pun utisaka krenusmo ka Kenitri isto obalski lučki grad...turizam u razvoju ....u celoj toj regiji obilje ptičijih vrsta i prirodnih lepota....

....dan se već bližio kraju...noć je padala i nažalost od Rabata smo izašli na autoput...tada nastaju moje muke...noć..svetla mi smetaju..monotonija...kao da lebdim...pretekne Duška pa na benz.pumpu....kafa....kafa...sok. nekako dodjem sebi i uz ogroman napor po noći stigosmo u Kazablanku...parkirah motor i mislim da sam zaspao pre nego što sam dodirnuo krevet....

mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Keeway Cruiser 250,Kawasaki Kle 500,Bmw K75,Kawasaki Zephyr 750,Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1489 (27%)
Zahvalnice: 61

Odgovor #4 - 15 Jul, 2018, 15:17 Ocena: +1
Ignoriši

Svaka cast,drago mi je sto vozis ponovo..,bit ce lijepih putopisa,a Kawac sa potrosnjom je odlican!! Samo udri dalje!!

jin-jang
misa-pei
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Honda CBR 1000 f- Bedevija
Kvalitet: +1424 (46%)
Zahvalnice: 97

Odgovor #5 - 15 Jul, 2018, 16:21 Ocena: +1
Ignoriši

Izvrsno. Bravo, matori. Hvala ti na sjajnim slikama i putopisu.

Država je najveći neprijatelj naroda
misa-pei
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #6 - 15 Jul, 2018, 16:21 Ocena: +1
Ignoriši

palac gore palac gore palac gore palac gore

Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #7 - 15 Jul, 2018, 19:11 Ocena: +11
Ignoriši

Nekoliko dana se već muvamo po Casablaci ....
Neću ni pokušavati da opišem ovaj grad...to jednostavno treba videti i doživeti...sa svim mirisima i ukusima kolonijalnom i pistkolonijalnom arhitekturom...
Džamija Hasana drugog....nepregledne plaže....spoj abnormalnog bogatstva i teške sirotinje....
bio sam čak i u ulici Kifa, belci tamo baš i ne zalaze......
ovaj moj je preko 50 god.tamo odrastao sa Berberima i Arapima...arapski vergla kao i oni...te mi je pokazao i taj čudesni kvart.
 Stekao sam utisak tj.siguran sam da tamo gde je sjaj i bogatstvo niko ne obraća pažnju na druge...da čovek padne na ulici svi bi ga zaobilazili... a u opasnom kraju koji mi je mnogo draži važe neka pravila koja i mi svi dobro znamo...a briga za druge je obaveza... 
Ovde se sve može kupiti i sve je uglavnom na prodaju......

ninja66
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
FJR 1300 , TTR 600
Kvalitet: +371 (33%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #8 - 16 Jul, 2018, 08:56 Ocena: +1
Ignoriši

palac gore pratim

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4563 (34%)
Zahvalnice: 324

Odgovor #9 - 16 Jul, 2018, 17:38 Ocena: 0
Ignoriši

...da ne bude da kenjam, al mi nije jasno...
Išao si motorom do severa italije i onda na brod?
Pa što ne dalje azurnom obalom, francuska, spanija...? To je najlepši deo evrope.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #10 - 16 Jul, 2018, 18:11 Ocena: +2
Ignoriši

Prvo, žurilo mi se....vizu imam na mesec dana,.... drugo, koštalo bi me mnogo mnogo više i treće, to sam planirao u povratku....pošto sam već išao tuda planiram da još malo proširim povratak....u cik cak...ako sve bude kako treba...
Boban_m
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
R1200C, GS, DRZSM
Kvalitet: +2001 (39%)
Zahvalnice: 113

Odgovor #11 - 16 Jul, 2018, 19:04 Ocena: +4
Ignoriši

Sjajan putopis i slike. Zavidim ti, taj deo sjeverozapadne afrike nisam obisao, mada je arapska kultura vrlo slicna svuda. Caruga, lik koji malo prica ali puno vozi.
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #12 - 17 Jul, 2018, 01:57 Ocena: +2
Ignoriši

Još malo iz Casablanke dok sam tu....

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4563 (34%)
Zahvalnice: 324

Odgovor #13 - 17 Jul, 2018, 11:59 Ocena: +1
Ignoriši

Brate, ovo je nadrealno, kakve scene... zavidim Smiley

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
doktor
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT 1200 Z Super Tenere
Kvalitet: +321 (41%)
Zahvalnice: 31

Odgovor #14 - 17 Jul, 2018, 13:36 Ocena: +1
Ignoriši

Vrhunski, putevi kojima se redje ide!

Bikers work is never done!
mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10119 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #15 - 18 Jul, 2018, 15:10 Ocena: +1
Ignoriši

svaka cast druze
nacekasmo se tvojih putopisa , samo cepaj sad
gorki
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CX 500 custom
KNM BMW

Kvalitet: +44 (13%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #16 - 18 Jul, 2018, 16:31 Ocena: +1
Ignoriši

pratim clapp

THINK BIKE !
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #17 - 20 Jul, 2018, 17:22 Ocena: +7
Ignoriši

Dosta je bilo izležavanja u Casablanci....natovario se danas pa pravac Elgara...moram nešto da napišem pre nego što nastavim...Duško je pre četrdesetak godina imao težak udes sa motorom...leva ruka mu je ostala oduzeta...tada smo planirali kao klinci turu na dva točka i eto sada u poznim godinama dečački maštanje se ostvaruje...on 58 ja 55 god....što je fascinantno hendikep nije uticao na njegov duh...sve što radi sa jednom rukom mnogi nebi mogli da dve...čak i da vozi motor...uzeo je Benelija stavio korpu za našeg saputnika Milku ..kvačilo i kočnica su desno i vozi....

....od Elgare idemo planinskim putem za Romani ...put krivudav podseća na nekim mestima na Alpe...Duško pegla za respekt....pomislim ponekad da vozi sa obadve ruke...neznam dali BiH ga stigao...u Romani stižemo u 9 uveče...hotela nema ali stajemo na već poznatu ovčetinu sa roštilja...okrepljenje krećemo prema Khemissetu koji je 75 km daleko. Noć a mi kao da smo u najboljim godinama peglamo put...u mezzisu stajemo na kaficu..

Stižemo u Khemisset nadjemo  hotel uopšte nije loš za nas dvojicu 180 dirhama...ili ti oko 16 evrića....lepo se smestio u sobu raspoloženi sišli dole na pivo ali cvrc...
Nemaju licencu za alkohol...sabijemo dva sokića pa na kuntanje....da nepišem za koliko sam zaspao...

Ustali lepo raspoloženi jedna kafica pa druga kafica...Marokanac se nešto mnogo zapira navikao čovek valjda ovde na ove Arape kaže da su svi aktivni...xaxaxa... Natovarim još njegovih stvari da ga rastereti pa na benz.pumpu...meni stalo 9 litara njemu 12 kaže...mora da je neko preko noći krao gorivo iz njegovog motora...a pre nego što smo krenuli ubedljivao me da moj motor troši tri puta više.... videćemo na sledećem tankovanju dali su krali...

....i tako krenemo ka Meknesu lep put...krivudav...milina... Pred Fess-om kraljevskim gradom stameni na Marokanski verziju ćevapa...nije loše a plus što sam ogladneo....kroz Grad ...gužva smorio se u pm...kaže on da obidjemo Medinu a ja jok...sunce prži nevidjeno...kakva šetnja u opremi....ionako se vraćamo tuda pa kada zahladi.... Od fesa odemo u gradić planinski na nadmorskoj visini od oko 1000 metara Sefrou....obilazmo ga gore dole...stvarno prelepo ali vrućee.
Kažem ja njemu lepo da nadjemo hladovinu što i uradismo.

Seli u lep kafe dve fontane...milina a on konta gde će mo dalje...stotinak metara od kafića hotel...hostel...Bem li ga...kažem ja njemu da lepo ostanemo i odmorima se od vrućine kao ljudi...mislim da mi je Milka bila najzahvalnija.
Uteramo motore u dvorište ...cena 200 dirhama za obojicu sa doručkom....tuširanje blejanje kad ono mrak pao uveliko....obidjemo u grad...inače poznat i kao grad trešanja....medjutim kasno za klopu...gde ima mesa već ispečeno..... nemožeš sam da biram šta ćeš da peku.... pa to pametno preskočismo..

Par pečenih kukuruza...malo ćelavih bresaka...trešnje...mleko, sir, naravno odlične lepinje i eto skromne večere u hotelu bez prejedanja..ja zaspim brzo ali ovaj celu noć ...ulazi izlazi...ruka ga boli...pa tako i ja loše spavah....
.....i eto sada već skoro podne 20.jul.2018.g, on evo još kunja.... ja ustao rano...išao par puta na kafu...pomalo pizdim ali ga nebudim...neka se odmori...napor je voziti sa jednom rukom...

Pošto Duško i dalje...odmara...ja udarih još malo šetnjice po gradu trešanja...malo sam se i smirio ali....jbga...takva je situacija...dan već postao pakleno vruć....uh...

Jedno obaveštenje... što pišem, pišem preko telefona zato je šturo i kratko...telefon nekada sam menja reči...

... Na koju ćemo stranu sutra....
« Poslednja izmena: 20 Jul, 2018, 19:15 Charuga »
misa-pei
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #18 - 20 Jul, 2018, 23:59 Ocena: +1
Ignoriši

Alal vera! Uživam u tvom pisaniju.

ninja66
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
FJR 1300 , TTR 600
Kvalitet: +371 (33%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #19 - 21 Jul, 2018, 09:14 Ocena: +1
Ignoriši

Ti si jos dole ?
Respekt, posebno za ortaka i voznju jednom rukom !

Stranice: [1] 2 3 4 ... 6
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Maroko