Glavni meni

"Jak" ispred tastature

Započeo MILJAN, 07 Mart, 2011, 23:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

-Joksa-

Ne postoji finansijska policija.
Postoji poreska inspekcija i poreska policija.

Inace, svaki zapisnik koji nije korektan vrlo lako je oboriv na sudu. U tom slucaju, inspektor trpi slicne konsekvence kao i onaj koji je propustio prekrsaj i time ostetio drzavu. U slucaju greske na teret kontrolisanog, drzava je duzna da kontrolisanom nadomesti stetu u svakom smislu uz pripadajucu zakonsku kamatu po reciprocitetu.

Narodna je fama da inspektor mora da kazni po direktivi i da ima nalog za tako nesto. Zakonodavac je taj koji sa gomilom propisa koji se svakodnevno menjaju parvi prostor kaznjavanju za formalne stvari.
Ko zeli izbeci to, mora pratiti propise.

MILJAN

Citat: pit poslato 31 Decembar, 2011, 11:34
Citat: MILJAN poslato 31 Decembar, 2011, 11:20
Citat: revolution poslato 31 Decembar, 2011, 10:55
Ma garant ih reketira vec godinama pa ovome dozlogrdilo....ne volim ni komunalne ni trzisne inspektore....oni uvek mogu da ti napisu nesto iako je sve u redu, a nikome ne odgovaraju za svoje postupke....Meni je pre dvadeset godina finansijski inspektor blokirao racun firme pod izgovorom utaja poreza....skinuli su mi tada 150000 maraka sa racuna i nikad ih nisu vratili...dobio sam presudu na vrhovnom sudu posle cetri godine da nisam utajio porez...posle cuje da ga je poslao lik koga sam tri puta oduvao na tenderu za rekonstrukciju studenskih domova....platio covek 1000 maraka , a inspektor meni ...tras...ode firma u kurac.
Trebao je da ga bocne pod rebro...da se opamete.
Od prosle godine trzisna inspekcija ima kontrolu.nas 10 iz 4 odeljenja,unutrasnje kontrole.svaki predmet za sud mora da prodje kroz nase ruke. BUDE ODOBREN ILI ODBIJEN PREDMET.Vreme samovolje im je proslo a mi smo im tesko breme.Za finansijsku insp. ne znam.


     Secam se pre jedno 5-6 godina uso neki trzisni inace sa Kosova u jedna dragstor i sa vrata poceo da se dere,urla i preti zatvaranjem i sta ti sve ne.E sad na njegovu nesrecu vlasnik tog dragstora je neki moj brat inace bivsi bokser poznat u Nisu kao jedna od najvecih bitangi i manijaka sa bezbroj tuca ,naslinickih ponasanja,zatvora iza sebe, ,kamatas i sta ti sve ne.I pozove njega supruga kojoj se ovaj trzisni maltretirao.
      Suvisno je da vam pricam sta mu se sve desllio,.maltretiranje po propisu...ovaj moj ludak ima bas sirok spektar.
        Epilog je da mu je ovaj trzisni sav srecan sto je izvukao zivu glavu ostavio mob.''ako mu slucajno zatreba obavezno da mu se javi sve ima da mu zavrsi''.
       Naravno da ovome to nije nikad zatrebalo...a ovaj trzisni je cujem ksnije prebacen u neku selendru da radi posto mu to nije bilo prvi put da isprepda ljude sa ciljem da bi ih izreketirao.
      Mada sto kaze Miljan ''prokulturili '' su se sada malo.
     
Pite...Od 2012 godine, se usvaja novi ZUP.... To je jako bitno jer jako dugo nije menjan a on direktno upuæuje inspektora na postupanje... Meni je on  od pre mesec dana dat na mi¹ljenje... Dosta je liberalniji i daje slobodu inspektoru da postupak vodi na naèin, koji kontrolisanom subjektu ne ide na ¹tetu ukoliko to ne mora..... Radim ovih dana kritiku za dopunu... Biæe usvojen do kraja 2012 godine...
Strate¹ke novine Nacrta ZUP-a (dalje: Nacrt) tièu se, naroèito: 1) znatnog pro¹irivanja predmeta ZUP-a, pored onog standardnog, upravnog akta - i na upravne ugovore i ostale oblike upravnih aktivnosti, pri èemu je pojmu upravne stvari odreðena prostranija sadr¾ina; 2) naèela, pri èemu su dodata naèelo srazmernosti, za¹tite legitimnih oèekivanja stranaka, istra¾no naèelo i naèelo pristupa podacima i za¹tita podataka; 3) komunikacije organa i stranaka u postupku (posebno pravila o elektronskoj komunikaciji), a najvi¹e obave¹tavanja; 4) slu¾benog uklanjanja i menjanja upravnih akata; 5) pravnih sredstva. Znaèajne su i novine u pogledu stvaranja pravnih pretpostavki za dono¹enje garantnog akta, za osnivanje slu¾be za pru¾anje usluga na jednom mestu, brojnijih sluèajeva u odnosu na dosada¹nje u kojima se donosi re¹enje a ne zakljuèak, naèina pokretanja postupka, predviðanje privremenih mera, opravdanog produ¾enja roka za dono¹enje re¹enja, kod ureðivanja pravnih posledica æutanja uprave, i drugo.Uveden je i prigovor naèelniku uprave, koja je donela re¹enje, gde stranke mogu da utièu na odr¾ivost upravnog akta a naèelnicima je prvi put dato pravo da Re¹enjem naloðe da se pojedine radnje u upravnom postupku drugaèije, u skladu sa zakonom, urade... Uveden je i prigovor na æutanje uprave... Neki rokovi su novi... ZUP je dosta povoljniji za stranku..
Za mene æe to biti skoro Sizifov posao, jer njima slabo to ulazi u mozak...Tr¾i¹ni inspektori su 90% agronomi i tehnolozi...Pravnika i nema... Imaæu posla preko glave-..-.
Cave ab homine unius libri

Che


WOLVERINE


bokilic

slepci komunalni.....neumeji ni da peske idu a kamoli da...
nisu smeli da prete..
nije smeo ni cica da poteze noz,ja bi to odma tuko,nebi mnogo ceko..
jebote,nemogu da verujem da im treba tolko vremena da obore cicu...
stvarno su bezobrazni maximalno,,prvi su poceli..
brmmmm

MILJAN

Jbg.... umesto posle hvata za ruku- èi¹æenje i posle fini¹ poluga oni se razvlaèe.. Ali deda je oèigledno pijan i dementan... Ima svega i svaèega-..Dok sam radio teren i ja sam imao svakakve anegdote...  Malo mi je ¾ao èièu... Mo¾da su trebali drugaèije... Jer se povukao sa mesta..Rekao je da neæe vi¹e da prodaje.... Ja ga ne bih ni dirao..
Cave ab homine unius libri

bokilic

najgore sto su pretili cilageru,mene bi bilo sramota da takvom nekom cilageru pretim...
i jos gore jedva ga njih dvoje savladase,,da su na mene naleteli verovatno bi oba dvojica dobili preko picke,a ako treba i u nju...
slazem se da cica nije trebao noz da vadi ali KOMUNALAC JE PRVI POCEO 
taj cica mozda ima nekog sina,brata,,ja bi to oko za oko zub za zub,,,pa nek probaju nekog njegovog rodjaka da biju,nekog ravnog sebi..
brmmmm

WOLVERINE



Muka je ovaj jadni i napaceni narod naterala na sve.....

misa-pei

Kakvi debili... Nesposobni. A èovek svoju muku prodaje, koliko vidim. Nije ¹vercovana roba, domaæi proizvodi.

Tako to bude kad siled¾iji i kompleksa¹u da¹ uniformu i "moæ". Pazi kad su suvi¹e glupi i da budu klasièni panduri.
Država je najveći neprijatelj naroda

pit



                Trebao je da mu istrese creva ....na jakog kriminalca je naso da silji kurac.....inace znam ovog veceg komunalca iz vidjenja....juri stalno prodavce cveca ispred moje firme .Ova nemila scena je inace bila ispred glavne zelene pijace kod tvrdjave,cica prodavao svoe poljoprivredne prozivode.
                 Stvarno su za svaku osudu.....picke ne smeju da udju unutra da startuju cigane koji valjaju svasta naravno na ulici i bez ikakve tezge.
               

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

AndreyRR

Neke kompleksi drmaju kao pubertet,ne razumem kako
oni ne shvataju da im je uniforma za posao a ne za kurcenje.
Obozavam kad ih vidim kako se ulicom sire dok hodaju,uostalom
slika kazuje sve.

MILJAN

Citat: AndreyRR poslato 01 Januar, 2012, 00:34
Neke kompleksi drmaju kao pubertet,ne razumem kako
oni ne shvataju da im je uniforma za posao a ne za kurcenje.
Obozavam kad ih vidim kako se ulicom sire dok hodaju,uostalom
slika kazuje sve.
Pogledaj sliku kakvi su kr¾ljavi pa æe ti biti jasno.,.Od osnovne ¹kole su maltretirani, cure su htele ne¹to bolje a oni su dobijali ¹utiranje u zadnjicu..Na kraju o¾ene neku rugobu da im se ¾ivot smuèi-- Ali onda eto izlaza-..Obuèe uniformu i postane maskirani osvetnik Betmen... Jure narod i tako leèe frustracije.. Tako je i u policiji... Sve najveæe kukavice su oti¹le u policiju-... Mi smo se smejali kad smo videli... Ali jbg.... dobio moæ da kaki u noæ...
Cave ab homine unius libri

Uncle Bob

Lako im je da se kurce kad je drzava iza njih voleo bih i ja par :hrabrih: iz Obrenovca da vidim jedan na jedan.neverujem da bi pristali sigurno bi morali da zure kuci satro ostala im ringla ukljucena.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pit



              Jebo ih onaj ko im vrsio obuku ...''psihofizicku''

UFF


AndreyRR

dobio moc da kaki u noc  [rofl] [rofl] [rofl]

Gavrolini

tuga..... njih dvojica se bore 5 minuta sa dedom...pa meni bi manje trebalo za njih dvojicu.

UFF

Ti bi njima dvojici naneno teske telesne pa bi ga najebo posle
A dedi bi verovatno slomio ruku ako hoces da mu uradis polugu a on se opire... i onda opet najebo

SrpskiDzedaj011

Назив теме је свакако одговарајућ са садржајем....  [watching]  [thumb_up]
I have to return some video tapes....