Glavni meni

"Jak" ispred tastature

Započeo MILJAN, 07 Mart, 2011, 23:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Ova zima se odu¾i, meni se pojavio luft u poslu, dangubih na internetu i naleteh na par situacija na nekim forumima (nisam uèestvovao). Pa evo:
Da li vas je neko "turirao" na forumu i ¹ta ste preduzeli? Koji forum? KO?
Mislim na provociranje neistomi¹ljenika, neizazvana netrpeljivost, kleveta i slièno....
Izgleda da ima mnogo jakih osoba u virtuelnom svetu a kad ih vidi¹ u¾ivo, oni izgledaju kao èivave i be¾e ¹to br¾e mogu....  Nezgodno je ¹to svako mo¾e da kuca tako javno sva¹ta  i da to èita na hiljade ljudi, kad su u pitanju forumi....
Kao pravnik, podseæam da imate pravo na privatnu tu¾bu po vi¹e osnova.... Najèe¹æi je uvreda èasti i kleveta...

Cave ab homine unius libri

BANE BROTHERHOOD

ZNACHI BRATE MOJ MILJANE DA MI LEPO ISPRESAVIJAMO TABAK PA DA VODIMO CHIVAVE NA SUD ;D ;D ;D ;D ;DJA IPAK NEKAKO VISE VOLIM ONAKO KADA SE JA I TI LEPO ISTIM TIM CIVAVAMA POJAVIMO NA VRATIMA PA ONAKO KUC KUC [djavo] [djavo] [djavo] ....DOBAR DAN MI DOSLIIII DA VAS PITAMO JEL IMATE OSIGURANJE OD POVREDA [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

gmum44

kuc kuc  chivavi i naravno ocekujes chivavu i otvra PIT BUL AAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH KAKVA MOSA!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

goranvojska

.............ij jos gore utoka pa bude BEZITE NOGE DA VAS DUPE NE USERE.batalite to ljudi danas nema ko je jaci nego ko je ludji .

MILJAN

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 07 Mart, 2011, 23:57
ZNACHI BRATE MOJ MILJANE DA MI LEPO ISPRESAVIJAMO TABAK PA DA VODIMO CHIVAVE NA SUD ;D ;D ;D ;D ;DJA IPAK NEKAKO VISE VOLIM ONAKO KADA SE JA I TI LEPO ISTIM TIM CIVAVAMA POJAVIMO NA VRATIMA PA ONAKO KUC KUC [djavo] [djavo] [djavo] ....DOBAR DAN MI DOSLIIII DA VAS PITAMO JEL IMATE OSIGURANJE OD POVREDA [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Nikako "kuc kuc na vrata". :)  To ima specifiènu pravnu te¾inu..... ;) Ti sad smirela bro ;) Buduæi tata mora da daje primer pacifiste ;) Da bude¹ fini i da trpi¹ provokacije po metru kvadratnom :)
Cave ab homine unius libri

goranvojska

moj savet .........samo ignorisite to i OPUSTENO.

pit

        Iskreno vecina sa kojima sam se zakacio na bjb su bili ''civave '' i pichkice '' i kad sam ih video u zivo izgubio sam bilo kakvu zelju i volju da im nesto naknadno ''objasnjavam''.
        Jedno sam shvatio.... da su to iskompleksirani ljudi koji u realnom zivotu beze od senke svoje zene ako je imaju a kamo li nesto ozbiljnije...tako da u zadnje vreme kuliram ''situaciju'' kad naidjem na takvog stvora.

goranvojska

pit..........pametno kazes.

UFF

Ono sto se ovde napise nema veze sa stvarnim zivotom i upravo iz razloga sto se cita a ne izgovara niti vidi mimika i oci sagovornika ono sto je na forumu napisano ne uzimam za ozbiljno niti shvatam licno
Vise puta sam se sa nekim iznapusavao na forumu dok sam pre toga sa istim bio u ok odnosima i posle toga u istim odnosima i ostao (problem su oni koji se prime pa to shvate preozbiljno i pogresno)
Jedno je forum a drugo zivot

DebeliZmaj

gmum: pazi vrlo nezgodno kod tog kuc kuc je sto nikad ne znash kome cesh da zakucash na vrata
meni je jedan rtrd ovde, necu ga imenovati, pretio da ce da mi dodje, te ja ovo ono, ja sve fino
i samo ga cekam .... i na kraju sta ? nije doshta... a bash sam se naoshtri da ga dochekam...
fino za primer ostalima ...
prvo kad dodje dobije batine i to fino od sluzbenih lica, pa nek se zajebe da udje sa njima u sukob
opet extra batine ... posle toga ga preuzima ``nekoliko dobih ljudi`` iz kraja, onda pada onako
muchko prebijanje, uz upotrebu teske olovne cevi za lomljenje oba kolena, a macolom 25 kg mu
se lagano lome obe shake ... cisto da bar jednu sezonu nemoze shakom digne nishta teze od
chashe vode, i to poluprazne ... nego nisam napomenuo.. ima kod mene u kraju nekolo ``lozionica``
koje su .. pa prazne, uveli centralno grejanje sad svugde pa stoji  ... fine prostorije, imaju voda, ima struja,
ima svetlo, ima po negde i sijalica i zanimljivo sjajnu zvuchnu izolaciju pa moze da vrishti kuka ural koliko
hoce e onda kad se od njega napravi invalida ... onda ima jedan ludi pas u kraju ... taj jebe sve zivo, skache
i na pse i na machke i na tochak od kola .. onda taj pas da ga siluje, da ono ko u najgorim scenama iz bolesnih filmova,
pa taj snimak ide na youtube ... vise lokacije ... :) posle toga ga se negde istovari i obavesti urgentni ..
i tako dok on lezi fino u zavojima i gipsu pokushavajuci da dodje sebi ... sve uz pomoc ``znash me znam te``
varijante, jer beograd je mali ... dolazi mu se u posetu ... i sta mu se donosi ... slike njegove, gajbe,
slike ograde, slike stana ...i onda on ne zna da li su mu ukucani zivi il su mrtvi ili sta im se dogodilo ... sjebesh
ga psiho skorz ... a sjebo si i ovako jer sad celo selo zna da je onaj sto je bio JEBAN od stane kera ...
znachi vishe nema ni postovanje ortaka ni poznanika ... :) ... naravno uvek postoji i opcija da se sve to
i u formi flajera poshalje svima koji stanuju u njegovoj ulici ... eto tako .. jer ti se moze...
naravno celo popodne sam izgubio cekajuci, nema veze taman sam video neke ljude posle nekog vremena
cekam sad da krene sezona pa da ga ostavljem bez jednog po jednog prvoznog sredstva kulturno i polako
sve kroz instituciju sistema ;) ... na 30 45 60 dana ... lagano ...
nejlepshe je sachekati nekog pa ga sjebati onda kad mu najlepshe ...

pit: pa neko uvek moze da ti naskodi sve na finjaka, da ti zatvara radnju malo malo ... higejenski problemi, deratizacija, dezinsekcija,
nalog zdravstvene inspekcija, nisi izdvao rachun, 30 dana ti zatvore lokal itd... nemoj ovo da shvatish pogreshno, protiv tebe nemam
nishta nego ti navodim kako ljudi mogu ti nanesu ne malo zlo ...

ako si dovoljno zao, ali ne ono kao dosadno mi pa ne znam sta cu, nego ako si stvarno sa one tamne strane mislii,
ono mrzish sve po defaultu i samo cekash da ti naleti neko .. fino coveku mozesh da zagorchash zivot, svako, svugde
i na svakom mesto .. jer sto vishe covek ima, vishe ga boli kad ga izuzmesh iz svega toga... puno jako vrlo ...

uvek naravno imash i opciju da nekoga maltretretirash i na josh surovije nachine, preko clanova porodice, preko dece,
roditelja, da matorcima otkazujesh penzije jer anonimno prijavish da su umrli, a onda on mora vadi dokaz zivota pa u
penziskom da dokazuje da je ziv, smeshno al moze ... imash i opciju da pakujesh ljudima, nasilje u porodici, policija mora
da mu dodje na vrata za svaku prijavu, u 5 nocu u 5 nocu, pa nasilje nad maloletnicima, pa prijava zabranutih komshija
zbog pedofilije, incesta, prodaja droge itd...

govori tiho i nosi zlo u sebi ... :)
zakljuchak ... nekad zelish da neko zna da su mu bash ti naneo neko zlo i da zbog toga ima neki problem ili bol, fizichku,
finansisku ili emotivnu, a nekad, zelish jednostavno da patoloshki uzivash u nechijem bolu, bez i jedne trunke empatije,
da ga trpash problemima a ta osoba da ne zna ko ga jebe ... a ti se povuche u mrak i samo se smeshkash dok gledash
propadanje te osobe i time hranish svoju tamnu stranu ... emotivno, finansisko, fizichko ... oblik patnje je nebitan
bitna je negacija ...
NISAM NECU ...

e tako to moze da bude...al nemora da znachi ....  i uvek drzish onaj patoloshki smeshak :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

mozda sam trebalo malo urednije da napishem prethodni post, priznajem kriv sam ... al ko ce sad da ispravlja
velika slova tachak zarez itd... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

The One

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Mart, 2011, 00:53
...
nego nisam napomenuo.. ima kod mene u kraju nekolo ``lozionica``
koje su .. pa prazne, uveli centralno grejanje sad svugde pa stoji  ... fine prostorije, imaju voda, ima struja,
ima svetlo, ima po negde i sijalica i zanimljivo sjajnu zvuchnu izolaciju ...
od èitavog tvog posta ovo je meni interesantno aj da¹ adrese - hvala  ;)
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

goranvojska

zmaje ti si ziva enciklopedija horora.

SSZGO

pa kad ne izlazis iz kuce ceo zivot  i po prirodi si smarac, sta drugo da radis u zivotu nego da razmisljas kako dodatno da smoris ljude...

zmaj sedi za kompom po ceo dan i razmislja o gnusnim stvarima...

potrosi to vreme na vezbe, idi hodaj, trci, vozi bajs, idi brate u teretanu, prekini da jedes sranja  i vise nego sto ti treba, nadji brate ribu neku, i neces biti toliko sjeban lik...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pit



               Zmaju a sto se to sad ti nalazsi u naslovu teme.Taman si se da kazem uklopio u forum posle silnih kritika i ti sad nesto kao nekome pretis u prenosnom smislu.
             Eto kupio si motor i sta sad ....mislis li nekad da vozis van BG ...tj nekad da odes na neki moto skup igde ces da se vidis sa ljudima izmedju ostalih i sa ovog foruma.
              Nisi mi jasan cemu ovo mracenje i ostale morbidarije.Opusti se malo ....sam si vido da su sve te pretnje pucanj u prazno.
                   Ja kad ne mogu doticnu personu da dovatim odmah tog momenta kad me nagazi na zulj ...posle me vrlo brzo prodje ....sto kaze Uff a i to je tacno ...ne mogu da se OZBILJNO zakacim s nekom koga ne poznajem licno .I ne vredi da se nerviram zbog toga ....a ti druze si umeo ozbiljno da iznerviras ljude,,,,e pa sad gledaj u kom ces pravcu ....u onom ok gde si i krenuo u zadnje vreme i sto je ok ili u ovom zadnjem koji ti je i doneo los rejting.


mohikanac

#16
Ja sad procita nekoliko postova,i ozbiljno sam se zamislio da li je ovo "letece mitsko stvorenje" u opste psihicki normalno. :o

UFF


cone

meni su se svakodnevno desavale te situacije dok sam bio aktivan u igranju kantera.. cesto klinci koji ni ne znaju ko je sa druge strane raspale po kevi, pa kad ga nadjes negde prosto ti zao da dignes ruku na njega jer je mali gubavac, nikakav! a jednom nisam ni znao sta da mislim, zakacio sam se sa likom 85-86 god, pretio mi bombama nekim i nekim sranjima.. iskreno mislim da je to bilo fake, jer je video da sam par godin mladji od njega, pa je mogao da se izduvava.. i nista nije bilo od toga.. na forumima sam se retko kacio, ali bilo je i toga, nista strasno, uglavnom sve se resi.. ali znam situacije kad je drugar isprepadao nekog lika iz bloka sto mu pretio, doso mu u kraj, ovaj se pogubio, bio manji od makovog zrna, obicno su ti sto prete debili, a naravno pametniji popusta, jer nema svrhe raspravljati se sa istim.. e da, desavalo mi se npr da u kgb-u(igraona) opsujem na lika sto me ubije, mahinalno. a on sedi iza mene, al to nije nista licno, vise iz besa, pa se sredi :P

a ti zmaje, no comment...

MILJAN

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Mart, 2011, 00:53
gmum: pazi vrlo nezgodno kod tog kuc kuc je sto nikad ne znash kome cesh da zakucash na vrata
meni je jedan rtrd ovde, necu ga imenovati, pretio da ce da mi dodje, te ja ovo ono, ja sve fino
i samo ga cekam .... i na kraju sta ? nije doshta... a bash sam se naoshtri da ga dochekam...
fino za primer ostalima ...
prvo kad dodje dobije batine i to fino od sluzbenih lica, pa nek se zajebe da udje sa njima u sukob
opet extra batine ... posle toga ga preuzima ``nekoliko dobih ljudi`` iz kraja, onda pada onako
muchko prebijanje, uz upotrebu teske olovne cevi za lomljenje oba kolena, a macolom 25 kg mu
se lagano lome obe shake ... cisto da bar jednu sezonu nemoze shakom digne nishta teze od
chashe vode, i to poluprazne ... nego nisam napomenuo.. ima kod mene u kraju nekolo ``lozionica``
koje su .. pa prazne, uveli centralno grejanje sad svugde pa stoji  ... fine prostorije, imaju voda, ima struja,
ima svetlo, ima po negde i sijalica i zanimljivo sjajnu zvuchnu izolaciju pa moze da vrishti kuka ural koliko
hoce e onda kad se od njega napravi invalida ... onda ima jedan ludi pas u kraju ... taj jebe sve zivo, skache
i na pse i na machke i na tochak od kola .. onda taj pas da ga siluje, da ono ko u najgorim scenama iz bolesnih filmova,
pa taj snimak ide na youtube ... vise lokacije ... :) posle toga ga se negde istovari i obavesti urgentni ..
i tako dok on lezi fino u zavojima i gipsu pokushavajuci da dodje sebi ... sve uz pomoc ``znash me znam te``
varijante, jer beograd je mali ... dolazi mu se u posetu ... i sta mu se donosi ... slike njegove, gajbe,
slike ograde, slike stana ...i onda on ne zna da li su mu ukucani zivi il su mrtvi ili sta im se dogodilo ... sjebesh
ga psiho skorz ... a sjebo si i ovako jer sad celo selo zna da je onaj sto je bio JEBAN od stane kera ...
znachi vishe nema ni postovanje ortaka ni poznanika ... :) ... naravno uvek postoji i opcija da se sve to
i u formi flajera poshalje svima koji stanuju u njegovoj ulici ... eto tako .. jer ti se moze...
naravno celo popodne sam izgubio cekajuci, nema veze taman sam video neke ljude posle nekog vremena
cekam sad da krene sezona pa da ga ostavljem bez jednog po jednog prvoznog sredstva kulturno i polako
sve kroz instituciju sistema ;) ... na 30 45 60 dana ... lagano ...
nejlepshe je sachekati nekog pa ga sjebati onda kad mu najlepshe ...

pit: pa neko uvek moze da ti naskodi sve na finjaka, da ti zatvara radnju malo malo ... higejenski problemi, deratizacija, dezinsekcija,
nalog zdravstvene inspekcija, nisi izdvao rachun, 30 dana ti zatvore lokal itd... nemoj ovo da shvatish pogreshno, protiv tebe nemam
nishta nego ti navodim kako ljudi mogu ti nanesu ne malo zlo ...

ako si dovoljno zao, ali ne ono kao dosadno mi pa ne znam sta cu, nego ako si stvarno sa one tamne strane mislii,
ono mrzish sve po defaultu i samo cekash da ti naleti neko .. fino coveku mozesh da zagorchash zivot, svako, svugde
i na svakom mesto .. jer sto vishe covek ima, vishe ga boli kad ga izuzmesh iz svega toga... puno jako vrlo ...

uvek naravno imash i opciju da nekoga maltretretirash i na josh surovije nachine, preko clanova porodice, preko dece,
roditelja, da matorcima otkazujesh penzije jer anonimno prijavish da su umrli, a onda on mora vadi dokaz zivota pa u
penziskom da dokazuje da je ziv, smeshno al moze ... imash i opciju da pakujesh ljudima, nasilje u porodici, policija mora
da mu dodje na vrata za svaku prijavu, u 5 nocu u 5 nocu, pa nasilje nad maloletnicima, pa prijava zabranutih komshija
zbog pedofilije, incesta, prodaja droge itd...

govori tiho i nosi zlo u sebi ... :)
zakljuchak ... nekad zelish da neko zna da su mu bash ti naneo neko zlo i da zbog toga ima neki problem ili bol, fizichku,
finansisku ili emotivnu, a nekad, zelish jednostavno da patoloshki uzivash u nechijem bolu, bez i jedne trunke empatije,
da ga trpash problemima a ta osoba da ne zna ko ga jebe ... a ti se povuche u mrak i samo se smeshkash dok gledash
propadanje te osobe i time hranish svoju tamnu stranu ... emotivno, finansisko, fizichko ... oblik patnje je nebitan
bitna je negacija ...
NISAM NECU ...

e tako to moze da bude...al nemora da znachi ....  i uvek drzish onaj patoloshki smeshak :)
©to ste napali debelog? Ni¹ta on nije napisao ¹to veæ nismo gledali u filmovima. A ako se oseti ugro¾enim on, onda razmi¹lja tako.... Kad sam bio mlaði i ja sam stvari najbla¾e reèeno brutalno re¹avao... Sve ima svoje vreme...
Nego, mene nervira ironiènost, cinizam i op¹ta uvredljivost, ¹to je krajnje nepo¹tovanje liènosti. A takvi papuèari i kukavice, u¾ivo se ne èuju nigde tako glasno.. Ljudi, koji imaju potencijale da mogu da zloupotrebe fizièku snagu, poziciju u dru¹tvu i znanje, uglavnom su mirni i kulturni.
I na kraju je rezultat sledeæi : nema logike. Mi¹ urinira po maèku, maèak po psu a pas na gazdu. E izem ti pravnu dr¾avu... Ovih dana je u toku jedna privatna tu¾ba zbog 2 e-maila  uvredljive prirode. I uskoro sledi presuda od 250.000. Kada se neki nauèe da plate dugaèak jezik onda æe i ostali razmisliti. A email je inter partes situacija. Èita samo jedna ili par osoba. Zamislite  forum, gde jasno pi¹e na svakoj strani, koliko je ljudi proèitalo taj tekst gde vas je neko klvetao ili vreðao. To je jako bitno za sud, jer kleveta dobija mnogo veæu te¾inu tada, kada se jasno utvrdi koliko je ljudi tu la¾ proèitalo... Pa onda nije 250.000 nego milionèe. Ima sve vi¹e tih situacija... Kao pravnik obraæam pa¾nju na te procese i skupljam presude.... Stvar profesionalne znati¾elje.
Temu sam otvorio kao podsticaj na razmi¹ljanje o ozbiljnosti internet foruma i svih drugih portala i pozicija takve prirode, gde dosta ljudi mo¾e javno pristupi i èita...Jer stvar nije naivna iako to mnogi i dalje misle...
Moj savet je tolerancija i pozitivna misao....

Cave ab homine unius libri