Glavni meni

Fiat Grande Punto EVO 1.3 Mjet automatik

Započeo Kanarinac, 09 Jul, 2018, 02:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Zamene me ne zanimaju, osim za novac.
Prva registracija 2013, ali je Agencija za bezbednost spustila na 2012.(carina i sve dazbine su placene za 2013. godiste)
Kilometraza: 153643km
Dizel
1298 cm3
Snaga: 70/95 (kW/KS)
Ide na ime kupca
CENA: 5599 evra
Kontakt 061 4004001
Auto je ocarinjen, uradjen AMSS pregled, kupcu ostaje samo registracija. Moguca svaka vrsta provere.
Poseduje odlicnu opremu:
- Automatski menjac sa ECO modom
- Start Stop sistem
- Fabricku muziku na USB
- Komande na volanu
- Manuelna klima
- Svetla koja prate put (maglenke se pale u zavisnosti u koju stranu se skrece) itd
Za vise informacija pitajte ovde ili pozovite. Auto se nalazi u Beogradu, opstina Rakovica i moze se pogledati svakog dana uz prethodnu najavu




































Kanarinac

Cena dole na 5299 EUR. Jel realno da u Srbiji niko nece punta mjet pa jos automatika?

Taraba

Mnogo se kradu pa ih ljudi izbegavaju ja mislim.
Dvojici ljudi su ih makli (oba 1.3 Mjet) pa su im to rekli panduri.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Hohštapler

Ko ce u srbiji da da 5500e za polovnog punta?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kanarinac

Svi se kunu u njega jebo ih on. Generalno su se ljudi stisli za kupovinu kola dosta. Ali bas da je ovoliko

Slaninar

Taj motor je, po reèima majstora kojem verujem, jedan od najboljih, najzahvalnijih manjih dizel agregata.
Vozio sam ga na puntu i corsi - tu vuèe odlièno, èak i s natovarenim autom. Malo tro¹i, guta na¹e gorivo bez ka¹ljanja. Ne znam kako je sa ovim, pola broja veæim (te¾im) puntom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Odlièno kad se aktivira kick down... Ne toliko odlièno za potro¹nju... ;D Ali opet, lepa sprava koja se skoro pa sama vozi... City servo plus automatik, ja bi prespavao pola svake vo¾nje... ;D

milomir22

Citat: Slaninar poslato 26 Septembar, 2018, 16:39
Taj motor je, po reèima majstora kojem verujem, jedan od najboljih, najzahvalnijih manjih dizel agregata.
Vozio sam ga na puntu i corsi - tu vuèe odlièno, èak i s natovarenim autom. Malo tro¹i, guta na¹e gorivo bez ka¹ljanja. Ne znam kako je sa ovim, pola broja veæim (te¾im) puntom.

Sve tacno sem da malo trosi, za 1.3 savremeni turbodizel trosi kao sestre hilton. Megan 1.5 dci osetno manje trosi od corse s ovim motorom, provereno vise puta.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gašpar

Meni, Boga mi, tro¹io kao upaljaè. Manje od 4 proseèna.

Slaninar

Mo¾da je 4 l proseèno puno za moderan dizel. Meni spram benzinaca to deluje dosta ¹tedljivo, izem ga. Ne znam da su pravili neke revolucionarne pomake u poslednjih 20 godina - upravo suprotno - silnim filterima su zagu¹ili sve motore, tako da sad sa istom kubika¾om i sliènom potro¹njom dobije¹ manje snage. Ili se nasvira turbina pa je snaga OK, ali kraæe traje i vi¹e tro¹i.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

Citat: Kanarinac poslato 26 Septembar, 2018, 14:13
Cena dole na 5299 EUR. Jel realno da u Srbiji niko nece punta mjet pa jos automatika?
u Srbiji za 5000 kupuju pasate, bmw-e i audije nema veze sto su u raspadu al su svabe :)

Hohštapler

Citat: stilgar poslato 26 Septembar, 2018, 19:16
Citat: Kanarinac poslato 26 Septembar, 2018, 14:13
Cena dole na 5299 EUR. Jel realno da u Srbiji niko nece punta mjet pa jos automatika?
u Srbiji za 5000 kupuju pasate, bmw-e i audije nema veze sto su u raspadu al su svabe :)

Upravo to sam i ja mislio.
Srbin punta kupi NOVOG (na kredit) i to onog klot klotova benzinca 1.2 sto ide kao kurac, kurac mjtd automatik,
Ili ce za 5k da gleda ¹vabskO autO...
Ja bi volo da znam kolko je prodato novih punta kod nas - automatik, verovatno tri :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Relja ne zuji, veæ neko vreme ima da su prebacili 100ks po litru... :o Dizeli jeb'o te... ??? :o :D

Napredak je najvi¹e u pritisku ubrizgavanja koje je od 100-200 bara pre 20ak godina do¹lo do oko 2000 bara... I naravno u kvalitetu dihtunga i le¾ajeva da trpe veæi pritisak turbina... E sad, koliko takvi motori mogu da traju, jebem li ga... Video sam fabrièki tjuniran bmw 2.0d sa 285ks... Ili 3.0 sa 380... :o Ili Lend Rover 3.0 sa 300... Ili Meèke i VW grupacija... Dana¹nji dci motori 1.5 koje i Mercedes ugraðuje idu do valjda 180ks, a onaj od 130ks ima obrtni momenat isti kao motori od 2 litra pre 10ak godina, oko 300nm... :o

Èak i mrtvi Opel ima 2.0 dizel od 190ks...

sremac

Lep auto pogre¹an tajmig (trenutna  paranemija) , inaèe ba¹ gledam ovako ne¹to. ¹to se tièe tog 1.3 mjeta sve najbolje, lanac ako ne ode na ispod 100 000 nekima je boljka , trajaæe 300 000, potro¹nja 4l , turbina mala skoro pa nepoderiva, rega ispod 20 000. Pametan srbin bi pre gledao ovo umesto 10-12 godstarog pasata. Onaj od 70ks se vuèe, onaj od 90 solidno ide (za 1.3).
e sad moje pitanje je konkretno za automatik, kakv je ? nisam se susretao sa njim? kako utièe na potro¹nju ,,performanse,, ima li boljki?

sreæna prodaja
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Gavrolini

Citat: stilgar poslato 26 Septembar, 2018, 19:16
Citat: Kanarinac poslato 26 Septembar, 2018, 14:13
Cena dole na 5299 EUR. Jel realno da u Srbiji niko nece punta mjet pa jos automatika?
u Srbiji za 5000 kupuju pasate, bmw-e i audije nema veze sto su u raspadu al su svabe :)
Ili za 4500 isto godiste fiat bravo. Ipak malo ozbiljniji auto.

UFF

Fiat je jbt
punto ili bravo ma i da je stilo pa i da je dzabe ipak je Firat
kao Fica

isti qrac samo modernije govno

Kanarinac

Sto se potrosnje tice, sta god da kazem slagacu. Ali po prici vlasnika 1.3 troske do 5. E sad, treba malo vremena da se navikne na ovaj automatik posto je robotizovan, pa ume da cimne dok mu se nadje "vagica".

Kostić

ko voli 200 konja plus sigurno neæe da kupi punta dizgine negde to je auto za do pijace i do vikend izleta za sirotinjske porodice a za te pare mo¾e da se bira deset godina star auto koji je sigurno dugoveèniji i kvalitetniji od puntiæa

i manuelna klima 21 vek... (èesta pitanja kad neko oæe da kupi auto - a jel ima automacku klimu? klik...)

jevta

Ja sam vozio GP 6 godina i to 1,2 benzin sa plinom.Ide sporo ali bo¾e moj to je gradski auto i u gradu mi ni u jednom momentu nije bio slab i spor,èak ni sa upaljenom klimom.Na godi¹nje odmore idem motorom i tu je malo jaèih i br¾ih tako da sam sa autom bio prezadovoljan.Sada vozim Freelandera i na godi¹njem nivou mi je skuplje 1000+ evriæa samo na gorivu i registraciji.
Od odr¾avanja sam promeno termostat,jednu kuglu i redovni servisi na 10000 km mada proizvoðaè ka¾e 20000 za mali servis i 120000 za veliki.
Gubitak u postprodaji je bio 30% za 6 godina
Presudu donesite sami.

Lazic

Kostiæu, imam na gejmobilu automaCku klimu 5 godina, nikad je jo¹ nisam koristio u automaCkom modu... Nervira me... :D Ukljuèim, stavim na 14 stepeni, pojaèam ventilator koliko mi je vruæe, okrenem da duva gde mi treba... ;D