Glavni meni

Via Italia...

Započeo dr32, 13 Jun, 2018, 23:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

U petak popodne koncno krecem na dugo planiranu turu ka Milanu. Ovo je planirana ruta, planirao sam preko sajta www.kurviger.de posto mogu rute da se prebace u navigaciju. Ako neko ima bolji predlog rute ili sajta za planiranje, samo napred.
ovo je cela ruta

ako budem zbog posla knap sa vremenom mozda do Austrije uhvatim malo vece puteve da bi sto pre stigao, nadam se da necu morati. Ovo je ruta kroz Nemacku i tu ne bi puno menjao, naravno ako neko ima sta da predlozi u okolini nek pise

ovaj drugi deo kroz Nemacku ka Austriji ne bi propustio, spavanje oko Bodenskog jezera (naravno pre ce biti u okolini)

u subotu ujutru druga kafa u Lihtenstajnu, ako ko zna da ima nesto bas fino da se vidi imacu vremena u subotu, pa mozda i skrenem levo-desno sa puta ako vidim nesto interesantno

ovaj deo jedva cekam, mislim da ce tek tu da bude prava zabava, a malo cu da se uvozam. Nisam siguran dal da idem ovako ili pored jezera. Mislim da cu da krenem dalje od jezera, pa da presecem ovim krivinama do jezera i onda laganeze.

ovde cenim da cu da budem vec pri kraju dana i snage i da ce ovaj deo da se "odradi"


Odavde par dana po Milanu i okolini, pa onda via Djenova...
Sta bi ste vi oko Milana na do 150-200 km predlozili da obavezno vidim/posetim?

Kakva su vasa iskustva sa Italijom i Italijanima? Jel bezbedno parkirati na ulici, posebno nocu? Bio sam tamo jednom, ali busom, svi me upozoravaju da voze ko ludi.
Imamo li MManijaka po Italiji ili nekog ko ce biti tamo od ove subote do sledece subote?
Nemam puno iskustva sa moto turama. Bio sam 2014te do Srbije, 1250km u cugu, al to je bilo na misice, bas sam hteo da budem mojim motorom tamo, tako da je priprema bila cista nula i 100% auto put. Sad ide cisto zadovoljstvo. Ali sta bi ste vi neophodno poneli, a da se motor ne preoptereti? Saveti su dobrodosli.

Bice slike i snimaka kad god budem mogao sta da kacim.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Charuga

Koliko vidim mnogo lepih predela ces promasiti a bices ...tako blizu....ove mape sto si stavio bas nesto puno i ne pokazuju ono zbog cega se ide u Alpe....primer ...kada dodjes do Chura posle njega imas dva pita prema Dissaantisu....autoput i put od Beverina cini mi se koji je perverzija....pored Dissantisa ili Dissentisa nesecam se vise od potoka Tomasee nastaje reka Rajna a u istom gradicu je najveci Benediktanski manastir....pa lepo put odatle vodi na dve strane....jedan prema Lekmanien ili sl...prelepo a drugi na Oberalppass....greota propustiti...a kad si vec tu onda prema andrrmatu i Djavoljem mostu...a ,lo pre toga Furka pass i Rhone glecher ...tu izvire reka Rhona...glecer...alo rodjaci...mrdnes malo levo i eto te na vrhu Gotharda....a odatle preko belinzone Milano je blizu....generalno sve je blizu i jedan dan je dovoljan.....




Rhoneglecher Belvedere


od Chura prema Dissentisu














,,,,itd,,,,jbga sjebao si me sada....rado bih opet tamo....





mi¹ko_kolo

Ja bio u Milanu 2014-e ali kolima i u zgradi sa gara¾ama. Ne voze kao ludi, veæ ljudi VOZE - ne dave. Motorom sam bio do Rima i parkirao sam na hotelskim parkinzima koji su bili "zatvoreni", tj. imali su kao neku rampu a u stvari su na ulici. Vezuj motor svakako za ne¹to, to je univerzalno osiguranje svuda. Jezera Garda i Komo su lepa, nisam vozio motor ali lepa su i mislim da ih treba posetiti. Naravno, Monca - hram trkanja. U istom parku se nalazi i www.villarealedimonza.it .

dr32

@Charuga Moracu sutra jos malo da doradom mape, obecao sam sebi da cu jednom da sve spremim bar nedelju dana pred put, da krenem ko covek, al nikako i nikada. Moracu i tamo kad budem da planiram put ka nazad. Pa cu da probam da overim svaki check punkt. Imacu skoro 5 dana da iz Milana idem kud mi volja, sto je i plan. P.S. tesko da ce ko tebi sa toliko zavidnom istorijom sjebe vece jednim malim moto izletom, al popravicu slikama, pa sto da ne mozda se i sretnemo neki put tamo negde. Svet je mali, puno puta se dokazalo ;)

@Misko hvala na savetima. Monca je na listi. Moracu da vidi sta jos. Sve sto je oko 300-400 km na dan ce biti ok. Pored Koma cu da prodjem, ako mi se svidi, jedan dan idem na krug oko jezera. Videcu, samo da me vreme posluzi. A trebalo bi.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

doktor

Od Milana dnevne ture svuda okolo su odlicne...ako bas nemas plan drzi se lokalnih puteva i ne mozes da pogresis. Mada u 4-5 dana mozes Alpe dosta dobro da pretreses.
Bikers work is never done!

dr32

Imao sam plan da napravim plan :D al posao i ono neka sad, neka sutra. Napii¹i ako ima¹ konkretne predloge.
Jel za ovako ne¹to bolji ko¾ni kombinezon ili tekstil. Mislio sam mozda mash jaknu i preko nje jo¹ neku vodonepropusnu, da mi tamo ne bi bilo vruæe. S druge strane ko¾a je ko¾a. Ni¹ta pametan.

Ko kolko alata nosi i ¹ta?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

doktor

Otvori neki od site-ova sa alpskim prevojima, ima ih gomila na netu, i samo vezuj pasove u onom delu kojim zelis da prodjes. Ne moze ti niko skrojiti rutu do ti sam. Ti predeli su toliko zivopisni da gde god da krenes nisi omasio. Ja bih obisao Como i Magiore u kombinaciji sa gomilom prevoja.
Mislim da ti mesh nije za Alpe, zna da bude hladno i to dobro, cak i leti.
Bikers work is never done!

Charuga

Preko dana je temperatura ok...ali posle pet gore na prevojima pocne naglo da se spusta....

Charuga

Ako moze nesto da pomogne.....



dr32

Uhvatio sam deo ovog puta. Malo sam okasnio sa prolaskom, ni celih 40 sati od planiranog polaska tako da sam morao malo vi¹e autoputem, a nisam hteo uop¹te.
Uhvatio sam deo ovog puta do Lugana, dodu¹e po sumraku, pa nije bilo ba¹ dobre vo¾nje, al predeo je ko u snu.
Biæe slika kad dodjem kuæi.
Evo par
Bodensko jezero... nije uvek ba¹ kao na slikama



Vaduz, Lihten¹tajn... za ne preporuèiti

Jezero Komo, krug oko njega je melem za du¹u

A tek brda okolo...juhuuuu...

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

stalker92

Citat: dr32 poslato 20 Jun, 2018, 02:46
Vaduz, Lihten¹tajn... za ne preporuèiti

Neki konkretan razlog ili je samo smor? :) Pitam po¹to sklapam rutu kroz te krajeve za avgust trenutno :D

dr32

Ovo je privatni dvorac i u njega se ne moze uci. Eventualno par slika negde iz daljine, ovo gore je totalno nezanimljivo. Grad nisam prosao, gore sa brda lici na neko postkomunisticko mesto u bivsoj Jugi ili DDR-u.
Moze mnogo bolje da se potrosi vreme. I pazi se vinjeta za Svicu je 40 CHF svejedno dal za auto ili motor, traje godinu dana, al sisanje do koze.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

stalker92

Jasno, tnx za info. [thumb_up]

Da, poskupa je za Svajcarsku ali bicu u Cirihu i okolini nekoliko dana, tako da ajd, prezivecu nekako. Vidim da moze online da se uzme ali mi nije jasan sajt, izgleda u tom slucaju salju postom na kucnu adresu?  [ludak]

dr32

 Ne znam za on line kupovinu. Mo¾e da se uzme na svakoj pumpi. Ja prvobitno nikad planirao auto put, tako da se nisam ni raspitivao.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy