Glavni meni

Protest na visoke cene goriva

Započeo Srkut87, 04 Jun, 2018, 20:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

#140
Pero, kopaj sebi neku rupu u koju ces da se zavuces kad govnjiva motka proradi.

Picousti se osilio zestoko, zaboravio je da je u sluzbi naroda i s izjavama  "Pustio sam ih previse" i onog polupismenog krmka vazduplohova ce da prizovu revolt. Makar se iskreno nadam, a onda se zaglave vrata parlamenta, ubaci par Molotova i zapali cigareta.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

clutch&brake

Citat: petar357 poslato 13 Jun, 2018, 19:55
Citat: clutch&brake poslato 13 Jun, 2018, 19:44
Ne znam zasto Petar ima tolike afinitete da vredja ljude koji ne vole ovu vlast.
Prigradski majstor ili ne znam vise koji imenima naziva ljude ovde. Pero,taj isti majstor svako jutro zasuce rukave i legne na hladan beton da bi zaradio neki dinar. Moje osnovno pitanje je da li je to za ismevanje? Za vredjanje? Da li je on manje vredan nego bumbari koji sede po foteljama i nista ne rade. Ja razumem da ti u nesto verujes i da bi dao dupe za to ali to ne daje za pravo da nekoga vredjas.

Ako si primetio, mnogi ne stede uvrede na moj racun, pa da ne ostajem duzan, da se dug ne nagomila.

Zasto je uvreda ziveti van grada? To je samo bliza odrednica za majstora.
Svaka cast sto rano ustaje i suce rukave da zaradi neki dinar, ali nije lepo da parazitira na racun onih koji placaju poreze, bilo dobrovoljno kroz prijavljenu delatnost, bilo automatski kroz isplatu plate.


Da li stvarno mislis da je problem ne prijavljena delatnost i porez od 200-300 evra mesecno glavni krivac za stanje u drzavi kakvo jeste? Ok reci ces mi “pa kada bi svi platili porez”.... a ja tebe pitam sada. Da nije glavni problem korupcija kojoj ne znate da stanete na put ili kradja na svim nivoima gde ima para?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mrle

platis porez, pa se od tih para iz budzeta placaju botovi...

petar357

Citat: zVuk poslato 13 Jun, 2018, 20:01
Citat: petar357 poslato 13 Jun, 2018, 19:42
Citat: Hattrick poslato 13 Jun, 2018, 18:53
Citat: petar357 poslato 13 Jun, 2018, 18:09
..neki prigradski mehanicar radi motocikle, naplacuje to godinama, ali nece da placa porez...

To je vec zadiranje u privatnost pojedinca. Da li Mika, Zika ili Laza prijavljuju porez ili ne, to mi ne znamo, i ne treba da nas se tice. Postoje sluzbe koje su nadlezne za to. Cak i da neko ne placa porez na klasican nacin, opet je poreski obveznik jer placa porez na nekretnine, imovinu, oruzje, akcize na cigarete, alkohol, gorivo, sa svakom sitnicom koju kupi placa PDV, tako da svakako svi mi placamo debele poreze svakodnevno. I kao poslednje ne zaboravi jednu stvar, kada u Nemackoj radis, ili imas radnju i placas porez, kad god ti se vise ne radi, hoces malo da pauziras, ti "gubis posao", i onda sa tim platnim listama, doprinosima, i porezima koje si uplacivao, odes na biro rada, prijavis se tamo kao "Trazilac posla" i dobijas mesecno na racun 80% sume od visine poslednje plate, tokom nekoliko narednih godina. Pa kad si se lepo odmorio, i opet ti se radi, ti opet "nadjes posao", radis, uplacujes, i tako ukrug. Sta dobijas kada u Srbiji placas sve doprinose, izgubis posao, i pojavis se na birou sa svim tim papirima poreza koje si uplacivao ?

Sta dobijas? Pa dobijas kurac, zato sto je sve to sto bi ti pripadalo vec potrosio prigradski majstor i njemu slicno skolujuci i lececi decu o tudjem trosku.

Da li Mika ili Zika kradu na porezu, to zaista ne znamo, a da li konkretni majstor o kome je rec krade to znamo, jer je i sam to napisao - da nece da placa.




.....utvrdjivanje da li neko placa porez ili ne, je posao poreske inspekcije....znaci poreska inspekcija (drzavni organ) ne radi svoj posao kako treba, a zasto ga ne radi kako treba, to ti najbolje znas.....a na kraju krajeva, mozda je taj majstor koga pominjes i lagao da ne placa porez....


Pa sad.... Ako je majstor o kome je rec, pored toga sto je umisljeni filozof jos i lazov, kako ti sumnjas.... Ali ne, ja verujem da majstor nije lazov.


eclipse4

Citat: mrle poslato 13 Jun, 2018, 20:06
platis porez, pa se od tih para iz budzeta placaju botovi...

aj botovi ko botovi opet rade neki posao........neko za pare,nas petar za sendvic....al bahatost politicara,jahte,letovanja,zimovanja itd sto placamo......

debilizam i renesansa!!!

zVuk

Citat: petar357 poslato 13 Jun, 2018, 20:14



Pa sad.... Ako je majstor o kome je rec, pored toga sto je umisljeni filozof jos i lazov, kako ti sumnjas.... Ali ne, ja verujem da majstor nije lazov.



vidi, ja ne znam o kom ti majstoru pricas, nego nisi mi odgovorio na pitanje....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

eclipse4

cek da okrene stab pickoustog da ga savetuju kako da ti odgovori.....to pitanje ipak zahteva malo mozga u odgovoru.

petar357


Ma o sendvicima i porezima mozemo do sutra da mlatimo prazni slamu...

Nego sta sada?
Ja onomad napisah da se manete price i latite se konkretne akcije ne bi ste li nekako svrgli vlast.
Kad ono, vi shvatili ozbiljno  [rofl] i krenuli u blokade puteva. Jednu blokadu u petak i jednu polovicnu, negde u subotu a negde u ponedeljak. I kraj. Kao, policija vam kriva, ne da da se dalje kurobecate.

E, da bar 20 posto ljudi stane i ugasi auto u isto dogovoreno vreme, nema na svetu te policije koja bi to mogla da spreci.


zVuk

#148
.....klasika.....postavis mu jedno smisleno pitanje o stavu koji podrzava, a on se pogubi.....mozda treba da ponovim..??

Citat: zVuk poslato 13 Jun, 2018, 20:01


postoje i oni sto udaraju minuse na komentare protiv vlasti.......ko njih placa..?? i od cijih para...??  i ne samo njih nego i sve one prekobeojne u drzavnoj sluzbi...??
...misim kad vec pricas o parazitima koji zive na racun postenog sveta....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

OKi

#149
DZ, je ponekada ,  bio sme¹an (zanimljiv), a dobi toliki  [ban]   [pop]

mkt

A cekaj, na koju foru je debeli zmaj dobio trajni ban a ovaj debil je i dalje tu sa gomilom minusa  [govance]

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

Citat: mkt poslato 13 Jun, 2018, 21:02
A cekaj, na koju foru je debeli zmaj dobio trajni ban a ovaj debil je i dalje tu sa gomilom minusa  [govance]
Pitaj UFF

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

eclipse4

debeli zmaj je vredjao ljude po forumu a petar vredja samog sebe,svoju inteligenciju  i svoje roditelje kao i svoj vlasnika sto ga hrani sendvicima pickoustog vucica

monsterbnt

Mislim da je malo zaboravio lekice ili pojeo neki bajat sendvic.... Mozda ga zahvatilo i vodjino ludilo... Ko zna sta sve moze u njegovom dupetu da pokupi...
Smrt SVIMA!!!!

Hohštapler

A sto da ga banujemo? Nije se ogresio ni o jedno pravilo, osim sto pise sto nam prija da citamo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

monsterbnt

Zbog vredjanja clanova. Da gura svoju pricu bez psovanja i vredjanja ne bi bilo razloga da se banuje. Al posto u sendvicima ima samo podriguse, al ne i kulture, nek se malo ohladi
Smrt SVIMA!!!!

El Jefe

Рецимо просто. Да престане да сере.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: petar357 poslato 13 Jun, 2018, 17:16

Vidim, neki pitaju gde sam... Hvala na pitanju, bio malo na moru u Grckoj, a tamo slab net, a ima i zanimljivijih stvari...

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

viper

Citat: Hoh¹tapler poslato 13 Jun, 2018, 21:18
A sto da ga banujemo? Nije se ogresio ni o jedno pravilo, osim sto pise sto nam prija da citamo.
Onda da banujes sam sebe dok ti ne bude jasnije 😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)