Glavni meni

Yamaha YZF 1000 Thunderace

Započeo FANTOM, 28 Maj, 2018, 22:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Neko je nekad krvnicki stezao maticu pogonske osovine a i vrv zadnji put na foru sa lepkom za srafove stegao prednji lancanik na Yamahi. Rezultat sjeban navoj na matici koja steze prednji lancanik .
    Dakle treba mi ovakva matica koja steze prednji lancanik , zna li neko gde to mogu da nadjem ? [cheers]




Biker-Boy

Sreca pa se nije sjeban navoj na osovini, tek onda bi bilo sexa...
Kontam da tu moze bilo kakva matica samo da je tvrdoca slicna
I feel the need..... the need for speed !!!

Darko

to je meni nekad na nekom motoru otislo , i isao sam u ¹abac kod nekog kolege da mi napravi na strug , ne secam se zasto nisam mogao da ga nadjem nigde da kupim , valjda zbog koraka koji je specifican...

Gavrolini

Odgovara sigurno od drugih modela yamahe, nije tesko proveriti na netu pa pojuri na kp ko ima u delovima te motore. A sigurno ni nova nije skupa. Verovatno to treba i nova sigurnosna platna iza nje.

megaidiot

donio sam ja jednom, mislim da je bilo isto za jamahu i kostalo lupicu 10-15e. sad kad bi mogao preko tamo amo donio bi jopet kom treba ako ovde nema.

srbac

Samo original sa osiguraèem !

FANTOM

    Osigurac imam i rekli su mi da je on jako bitan. Kontao sam da napravim kod metalostrugara novu . 8)

FANTOM

    Napravljena matica kod metalostrugara 1500 din .


    Danas rasturali Yamahu digli rezervoar imam sta da vidim stavljeno bastensko crevo plasticno umesto gumeno bez ijedne selne ni na pumpi ni na rezervoaru. Necu da hvalim tog majstora koji je radio , ali alal mu vera a otisao sam na preporuku kod njega i fine novce sam mu ostavio .



    Evo malo kad smo je raskupusali



    Ajmo sada hladnjak dole , da bi prisli i zamenili dihtung poklopca ventila morali smo da skinemo hladnjak i raskacimo agregat sa rama da bi napravili mesta da moze se skine poklopac ventila .

    Uspesno otvoren ujedno proveren i fazni lanac koji je dobar ,stavljen novi dihtung poklopca ventila .



    U medju vremenu sredili i zice zadnjih migavaca sredili nosac tablice za koji smo utvrdili inace da je Rizomin . [yahoo]

    Vratili agregat bazad sve stegli , sutra da kupim svecice, crevce za gorivo , crevce za odusak od rezervoara koje smo isto utvrdili da nema itd.
    Dakle da li neko zna gde u Bg mogu ici da pazarim svecice , akumulator gde ima povoljno ?

castor

'Kumulator kume ima¹ dolje u 29om taèno preko puta botanièke ba¹te, a vjerovatno i svjeæice. Sigurno u Mass-u ima¹ NGK, a provjeri i u Auto Mika u Munzekonza.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Za akumulatore ono sto je Castor rekao

https://www.kupujemprodajem.com/Motocikli-Oprema-i-delovi/Akumulatori/Akumulator-Akumulator-EXIDE-moto-EXIDE-moto-75670130-oglas.htm?filter_id=30192

svecice proveri i da li imaju u Kit komercu isto, za moj su bile jeftinije nego na drugim mestima, bar njih ima svuda po gradu


FANTOM

    Kupljeno , drugar imao neki popust u Massu sve 4 svecice NGK 1100 din  [yahoo], akumulator nasao u Juznom Bulevaru , al kupio covek poslednji ispred mene 20 min pa cekam da stigne u sredu kosta 3100 din .
    Uzeo i opanke neke polovne Danlope



UFF

bolje da si ozidao neku garazu sa tim blokom

ЯЭВОЛУТИОН

crevo nije bastensko vec silikonsko za gorivo, ako se ne varam....gumeno u kvalitetu postoji ali nije kvaliteta kao originalno....posto thuderace ima karburatora crevo ne mora biti namenjeno visokim pritiscikma....previse dramis ....ako gorivo nije curelo selne na silikonskom se ne mogu ni staviti, bar ne originalne, a neke druge bi najele crevo...tako da je bolje ovako...

a original nema

https://www.cmsnl.com/yamaha-yzf1000r-1996-4sv1-belgium-264sv-300e2_model39257/pipefuel-1_4sv2431100/#.XpXaLL_VJ0w
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FANTOM

     Uvek zelim da prihvatim i savet i kritiku , hvala Revoluciji na info . A evo i slika za Uffa  ;)


FANTOM

    Kupio i akumulator danas  [yahoo]


Biker-Boy

TAB?? Nikad cuo za tog proizvodjaca
I feel the need..... the need for speed !!!

castor

I ima cca 100 A... [rofl]

Nek' samo on tebe poslu¾i kako treba i sve ok. ;)
It's the ride that matters, not the bike…

Glava Dole

Pa toliko okvirno i imaju u toj velicini, neki cak i nesto vise. To je udarna snaga, nije kapacitet ;) Samo mogli su bar da odvoje "oko" od "ampera" :D

http://internet-prodavnica.lavauto.rs/proizvodi/moto-program/moto-akumulatori/varta-moto-12v-8ah-ytx9-bs-etx9bsv-detail

Primera radi varta, isto 8Ah 135A

castor

CCA = Cold Cranking Amperes
Meni je bilo zanimljivo to ¹to su napisali tako da je ispalo oko 100, ali se ne zna èega (iz na¹e perspektive znaèenja CCA).
It's the ride that matters, not the bike…

FANTOM

    Akumulator je kolko sam skontao slovenacke proizvodnje ... Za 3000 je full i dobro vergla mogu vam reci . Evo malo spijunskih slika od sklapanja veceras . Ram uglacan sa sretstvom za prozore , a agregat isprican sa mesavinom nafte i benzina da se spere stroka posto ga niko nikad nije ocistio pa nasprican petrolejom pa dva Bremz clinera . Sad je sve oprano i cisto .



    E da potrebna ni je ovakva gumena racvica koja sluzi za povezivanje creva od vakuma izmedju karburatora ima li neko mozda ?