Glavni meni

Yamaha YZF 1000 Thunderace

Započeo FANTOM, 28 Maj, 2018, 22:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Dakle Uff-e kad dodjes na rodjendan dacu ti da probas al samo tebi i to odmah cim stignes dok si trezan  [rofl] [rofl] [rofl] [cheers] . U svoje vreme motor je bio jedan od brzih pricamo o 97"-moj godini , pogledaj sta se tada pravilo ovaj model je bio da kazemo preteca brzih i jakih masina. 145 ks , suv 198 kg znaci sa punim rezervoarom nekih 225 kg i svim tecnostima , 5 brzina . Prva - 120 -Druga 160 km/h. Napravljen kao tako sto su poboljsali agregat od FZR 1000 predhodnika uradili pojedine izmene na karburatorima oko dizni itd. , Ram od Yamahe YZF 750 koji je takodje modifikovan kako bi nabili ovaj agregat. To je koliko sam ja upucen dakle uzeli najbolje iz do tadasnja dva modela i napravili nesto kao vrhunski produkt onoga sto su u to vreme imali . U to vreme si imao sta od motora bedeviju Kawu ZZR 1100 tesku ko tuc , Hondu CBR 1000 F , koja takoce nije bila prineti ovome i Honda CBR 919 RR prvi model i to bi bilo to od japanaca oko 1000 cc .
    A od 1998. Krece zabava tipa Suzuki GSXR 1300 Hazabusa - Yamaha R1 itd.  [thumb_up]

Grof

Ne bih da ru¹im sne¹ka ....aliii kawa je 1997 imala i zx9r koji je bio lak¹i, imao ¹estoklipne èeljusti isto toliko konja i manje kila i ¹estobrzinski menjaè a èak su prethodne verzije imale i usd vilju¹ku koja je misteriozno nestala u modelu za 1997, kapiram da je ekonomija odradila svoje, a zzr 1100 je po pravcu i brzim krivinama kako god da si hteo peglao Ace-a....
Elem... drago mi je da si ti zadovoljan sa svojim motorom, i da si uzeo dobar primerak a samo sam izneo neke istoriske èinjenice.

Kostić

srad 600 prvom ide 120 drugom 160... :)

rboban

A moj komsija ima prase od 200 kila....
Ride It Like You Stole It

FANTOM

   Grofe pozdrav , e upravu si skroz zaboravio sam na kawu zx9 ...

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Thunder ace je sasvim solidan motor. Ali samo to. Daleko od toga da je i blizu najbolji po bilo cemu cak i u godinama kad je poceo da se proizvodio. A po meni jedan od retkih primeraka kojem je osecaj u voznji da je motor tezi nego sto je na papiru. Obicno se za neke motore kazu kad su teski na papiru da se to u voznji ne oseca. Sa ovim modelom je kontra. Osecaj sa njim je kao da ima 100kg vise.  Cbr 900 rr je bolji motor u svakom smislu,pa cak i 1000f...a o cbr 1100xx je tek suludo trositi i reci. Nisu za poredjenje.

FANTOM

    Honda CBR 1100 xx nije bio 1997. , Honda CBR 919RR ok slozio bih se sa tobom sto se tice lakoce , HONDA CBR 1000 F realno po meni nije bolje mozda kao putni motor ali i tezak i klasican f . Upravu si za tezinu Yamahe krupna je napred vislje se sedi pa bas nije za dzokeja vozaca nizeg rasta i nekog ko je tezak do 85 kg . Ja nemam problema sa gabaritima Yamahe.
    Sto se tice Suzuki GSXR 1100 ne znam imao sam 750 i po meni dosta tezak motor , i polouaj sedenja nizak heblovi daleko , taj 1100 mozda i ide , al sto se mene tice taj motor tj polozaj sedenja na njemu neka hvala .

Lazic

Sad se setih, Gavro zna¹ kako si me zajebao sa Dimitrijevim motorom, èim ga provozam par kilometara pa sednem na kle, 'oæu d'izginem, klepetalo k'o d'ima 300 kila... :o :o ;D

®or¾

Vozio sam 1988,u Engleskoj novu Hondu cbr litru.Ne mogu da vam opi¹em koja je sve oseæanja taj motor probudio u meni posle prve vo¾nje( pogotovo ¹to se u Jugi ba¹ ne¹to u prevodu nikad,nisam navozao novih motora i tehnologija) Daleko od toga da sam bio klinac ali bilo je tu èitav splet oseæanja i adrenalin i oseæaj sigurnosti i strah kada sam ukapirao gde i kojom brzinom sam ga proterao i svega i svaèega.Otprilike ko' Moniku Beluèi da sam kresnuo, a nesme niko da sazna.Za mene lièno svaki ispravan motor je odlièan motor sa tim da je litra. [cheers]

Gavrolini

Ja danas posle duzeg vremena provozao onaj gsxf iz oglasa. Danima ne silazim sa stenare. Danas seo na F...au sunce ti jebem kolicni motor, ne mogu noge da spakujem, po gradu neupravljiv kao tenk. A bio mi ranije do jaja velik i udoban. Navika je cudo.

FANTOM

    I to se slazem a mislim da sam negde i jednu ovakvu stvar napisao, pa kad vec odosmo u off da napisem i ovde opet . Svaki je dobar samo da je ispravan i da se vozimo i druzimo jer kad se vozimo i druzimo ostaju nam uspomene i secanja. Nebitno dal kosta 600 e motor ili kosta 16000 e isto se voze i jedan i drugi samo da su ispravni a narod se druzi sto je najbitnije i svi uzivaju na dva tocka  [cheers] . (i da mislio sam kao generalno isto se vozimo , normalno da se ne vozi isto novi motor i neka dereglija al bitno da covek moze da se preveze )  [cheers]

Lazic

Jo¹ 11 dana do jubilarnog roðendana... ;D

Hurricane

Citat: FANTOM poslato 18 Septembar, 2018, 19:28
   I to se slazem a mislim da sam negde i jednu ovakvu stvar napisao, pa kad vec odosmo u off da napisem i ovde opet . Svaki je dobar samo da je ispravan i da se vozimo i druzimo jer kad se vozimo i druzimo ostaju nam uspomene i secanja. Nebitno dal kosta 600 e motor ili kosta 16000 e isto se voze i jedan i drugi samo da su ispravni a narod se druzi sto je najbitnije i svi uzivaju na dva tocka  [cheers] . (i da mislio sam kao generalno isto se vozimo , normalno da se ne vozi isto novi motor i neka dereglija al bitno da covek moze da se preveze )  [cheers]

Bravo druze

Bitno da se vozi samo, dzabe i najnamunjeniji nedobog ne znam koji ako ce da stoji

Ja evo za godinu dana preko 20.000km a samo jednom na more isao od toga, kazu ruzan rf slab star, ali za srce prirastao, 100 konja meni vise ne treba, svasta smo prosli u tih 20kkm

Meni se tandzara uvek svidjala

A i ovaj gixer stari od litar i kusur

O hondi cbrf da i ne pricamo

Biker-Boy

Meni se ba¹ svidja krmaèa Thunderace, jes da nije bila vrh vrhova ni kad se pojavila, ali meni je ba¹ do jaja, jedan od poslednjih old skul masivnih sportskih motora, u ostalom, njena naslednica "R1" se najebala majke svim rivalima kad se pojavila, slatka osveta :D
p.s. CBR XX se pojavio 1996 :)
I feel the need..... the need for speed !!!

FANTOM

    Vidim ima jedan kao moj na oglasu za 2000 e i jos nije registrovan a i presao 5000 km vise od mog. Pa se nosim mislju da i ja moj stavim npr. za 2300 e  [kralj] . Pa realno kad moze Yamaha ThunderCat 600 da ide cena i do 2500 e a motor je mladji brat od mog a i ovaj neregistrovan za 1000-darku da trazi onolko, mogu i ja da trazim za moj registrovan 2300 ( cena nije fiksna )  [watching]. Leba ne jede ja se slatko vozim  [cheers]

Simon69

Ja sa na tom motoru servisirao prednju viljusku, nove teflonske caure, novi semerinzi i to sve original Yamahini delovi. Zadnji amortizer nisam hteo da diram nego sam ubacio od GSXR-a 1000 K5. Od tad mi je ogibljenje bilo odlicno. Zbog tog amortizera je smanjena kutija za akumulator pa ne moze da se stavi onaj koji je njoj namenjen nego manji, mislim od 9 Ah. Prednja viljuska nije USD ali je zato 48mm. Sve u svemu dobro je sluzio. Isla je svuda po Srbiji sa nama dvoma a i na NAVAKu.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Gavrolini

Citat: FANTOM poslato 18 Septembar, 2018, 19:55
   Vidim ima jedan kao moj na oglasu za 2000 e i jos nije registrovan a i presao 5000 km vise od mog. Pa se nosim mislju da i ja moj stavim npr. za 2300 e  [kralj] . Pa realno kad moze Yamaha ThunderCat 600 da ide cena i do 2500 e a motor je mladji brat od mog a i ovaj neregistrovan za 1000-darku da trazi onolko, mogu i ja da trazim za moj registrovan 2300 ( cena nije fiksna )  [watching]. Leba ne jede ja se slatko vozim  [cheers]
Traze ljudi ali koliko ce da dobiju kao sto vidis ti te preko dva soma vidjam i ja one za jedva preko soma...

FANTOM

   E mislio sam kad si reko da je tvoj motr , da i nije tvoj jer smo nesto pricali jednom prilikom na porukama pa smo skontali da nije. Al sad znam da jeste jer jeste kod mene manji aku i jeste nije njegov amortizer pozadi hah , ladno bio tvoj motor vrh . Moracemo jednom prilikom da se vidimo da ga pregledas  [cheers] .
    Gavrolini sta ti mislis koja je realna cena za motor ? Ne prodajem ga al ono mozda bi ga stavio u oglase pa ono leba ne jede sto se kaze . I znam da je od svih na oglasu trenutno moj jedan od boljih i plus je registrovan jos 8 meseci .

Gavrolini

Pusti ti realne cene ibsta je uopste realno danas? Jel realno da su neki motori skuplji preko a neki skuplji kod nas?  Jel realno da neko tamo trazi za thunderace 2500 a neko za 5 godina mladju R1 diodu koju stotku vise. Evo moj brat prodaje k4 1000 za 2500 jel i to realno? Brka iz mladenovca dobar zx6r. 2005.god za 2300 nase table, regularan, jel i to realno? Realno je da je trziste ludo. E sad ako pitas za koliko moze relativno brzo da je prodas...to je negde oko 1500 stoja gore dole.