Glavni meni

Seat Leon R Line 1.8TFSi 2008.

Započeo Zeljkamp, 23 Maj, 2018, 01:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

©asija ista, mehanika ista... Al' je Uff u pravu, ono i da su malo lep¹e napravili ne bi ukrali deo tr¾i¹ta od Golfa...

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

MIGE

bilo bi dobro ako moze centralna konzola da se menja i nabaci od golfa  [thumb_up]

MIGE

jel trosi ulje?citao sam negde da audijevi motori 1.8 tfsi hoce da popiju mnogo ulja i da im je to fabricka greska  [neampojma]

Zeljkamp

Svaki 1.8tfsi trosi ulje. Laze ko kaze da je drugacije. Agregat je tako konstruisan I ja u tome ne vidim manu. Problem je sto mi ¾ivimo u zabludi da su dobri motori samo oni koji ne trose ulje. 😉
TwinZ Auto & Moto


MIGE

cady sluzbeni,samo ga ja vozim..1.9 tdi,ne trosi ulje..bar nije primeceno na meracu..mozda on srkne par grama ali ja nisam primetio..235000 na satu,vozi se samo po gradu i ne gasim ga

MIGE

koliko si primetio da seat trosi ulja?ne miniram ti oglas,raspitujem se jer mene zanima  [thumb_up]

mali_zmaj

Citat: MIGE poslato 09 Avgust, 2018, 13:04
http://www.automotosvijet.com/index.php/auto-tehnika/22612-audi-volksvagen-tfsi-motor-potrosnja-ulja-previse-prevelika-kvar-popravak

E za ovo tro¹enje ulja i ne èinjenju ni¹ta da se to sredi,sem u SAD,æu im reæi MR©!!  Ne bih kupio niti jedan sad da mi ga maltene d¾abe daju i da je ko èa¹a (mada je ta izreka  samo rezervisano za golfove).., Neka se napu¹e...   
A ¹to se tièe centralne konzole ista im je na 90% modela...,i ne mjenjaju ga..,a recimo meni je ovaj model ljep¹i od golfa duplo!!
jin-jang

stilgar

Citat: mali_zmaj poslato 09 Avgust, 2018, 13:45
Citat: MIGE poslato 09 Avgust, 2018, 13:04
http://www.automotosvijet.com/index.php/auto-tehnika/22612-audi-volksvagen-tfsi-motor-potrosnja-ulja-previse-prevelika-kvar-popravak

E za ovo tro¹enje ulja i ne èinjenju ni¹ta da se to sredi,sem u SAD,æu im reæi MR©!!  Ne bih kupio niti jedan sad da mi ga maltene d¾abe daju i da je ko èa¹a (mada je ta izreka  samo rezervisano za golfove).., Neka se napu¹e...   
A ¹to se tièe centralne konzole ista im je na 90% modela...,i ne mjenjaju ga..,a recimo meni je ovaj model ljep¹i od golfa duplo!!
zmajcek nemo se nerviras, pogledaj cene recimo bmw, mercedesa, audija u evropi konkretno u nemackoj pa onda pogledaj cene istog modela u americi. Tamo je jeftiniji iako ima mnogo skuplji nivo opreme a uvezeno je vozilo znaci placena carina ovo ono. Razliku u ceni EU/SAD placa evropa i i svi ostali svetski kupci. Licno bih im prodao brzo detonirajucu atomsku bombu sa masnicom made by Lazic za 1 dolar.

Boban_m

BMW se radi u juznoj Karolini, Mercedes u Alabami a VW Meksiko i neki modeli USA.

stilgar

Citat: Boban_m poslato 09 Avgust, 2018, 15:45
BMW se radi u juznoj Karolini, Mercedes u Alabami a VW Meksiko i neki modeli USA.
crnci i meksikanci sklapaju bmw i mecku :) lele :) nisu oduvek imali fabrike u USA

Boban_m

Primjeti se razlika u kvalitetu, recimo unutrasnjosti.

Zeljkamp

Citat: MIGE poslato 09 Avgust, 2018, 13:07
koliko si primetio da seat trosi ulja?ne miniram ti oglas,raspitujem se jer mene zanima  [thumb_up]
Ne znam tacno koliko tro¹i jer ga nisam dovoljno vozio. Ovaj moj je doteran iz Svajcarske i kada je do¹ao, zamenio sam mu lanac, koji se inaèe menja na 150hkm, ulje i filter. Posle toga sam ga upalio I doterao od Loznice do Beograda. Merac za ulje nisam izvadio. Kilometraza je prava, to garantujem. Napaljeni klinci su proveravali auto u ovlascenom servisu i nisu imali primedbe. Svima je falilo para ili èekaju da prodaju svoje vozilo koje ja nisam prihvatio u zameni. Ono ¹to je bitno, ovakav je izasao iz fabrike, tako da nece biti problema na tehnickom pregledu.



Ukoliko te auto interesuje, onda je najbolje da dodjes i da ga uzivo pogledas. Sve na automobilu je ispravno. Mozes I svog majstora da dovedes ili da ga vozis u ovla¹æeni servis na pregled. Sve opcije su dozvoljene. 😉



P.S. TDi nije ni slièan ovom TFSi agregatu, tako da ih je suludo porediti.
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Kladim se da potro¹e ulje samo kad se ba¹ pr¾e...

Zeljkamp

Ja sam 4,5 godine vozio BMW-a e46 benzinca koji je takodje fabricki napravljen da trosi ulje i nisam imao nikakvih problema. Samo propisno odrzavanje + dolivanje ulja i gas. Sada tog BMW-a vozi Castorov tata i, koliko sam upoznat, zadovoljan je sa njim.
TwinZ Auto & Moto

MIGE

sve do pola litre na 10000 je ok..preko toga  [nono]

Lazic

Ne zezaj Mige, malo starijim generacijama vw je bilo propisano do litar na 1000, tek preko toga su priznavali da je za generalnu...

Zeljkamp

Mislim da svaki 1.8tfsi trosi vi¹e od 0,5L na 10.000km. Mige, dr¾i se ti TDi-a, nije benzinac za tebe. 😉
TwinZ Auto & Moto

MIGE

Citat: Zeljkamp poslato 10 Avgust, 2018, 09:49
Mislim da svaki 1.8tfsi trosi vi¹e od 0,5L na 10.000km. Mige, dr¾i se ti TDi-a, nije benzinac za tebe. 😉
moguce da si u pravu,ceo zivot vozim benzince  [thumb_up]