Glavni meni

Yamaha Tzr 125

Započeo alex997, 05 Maj, 2018, 23:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

alex997

pozdrav svima,imam problem s delovima,ne mogu naci pojedine delove za motor iz naslova,u pitanju je generacija 1994. model sa 2 fara i kurbla naravno...treba mi elektronika ventila snage i regler,gde mogu naci,ima li neko neki kontakt od nekog ko prodaje a da provereno pasuje,vec godinu dana vodam motor po servisima niko nista,kao tesko za delove,ne pasuje sa bilo kog itd...ako neko moze pomoci nek pise ovde ili PP svejedno..cuo sam da Sagmajster moze sve od delova da pribavi,dal je to sigurno ? a 3T racing Todorovic mi tu pred kucom i nece da se bakcu s ovim motorom hahha nego nebitno

Glava Dole

Moja bivsa ljubav :)

Istu muku sam davno mucio kad je riknuo CDI. On u sebi ima elektroniku koja radi zajedno sa ovom od ventila... ako ti nesto od ta dva rikne ne isplati ti se da uopste trazis original. Ali nije to nista sto uz malo maste i volje ne moze da se resi :)

Elektronike su zavrsile ovako ;D



Onda tranzistor, potenciometar, tri releja, dva mirkoprekidaca... malo pocinkovanog lima za oluke, baterija 9V i signal sa obrtaljke... i eto ga... radilo to ko sat i teralo se ihahaaj bez problema :) Cak sam i potenciometar nasao sa dugackom drskom, montirao s unutrasnje strane i provuko kroz jednu fabricku rupu rama tako da je moglo i u hodu da se steluje na kojim obrtajima da otvara(zbog toga sam do duse skucao jednog otpozadi al nema veze... banalno se zavrsilo ;D ):















! No longer available

! No longer available

alex997

svaka tebi cast druze na ovome,al ja nemam znanja da bi sklepao ovako nesto haha :D noo,nije mi CDI crko,nego ima pozadi elektronika ona elektronika ventila s desne strane ispod sedista,pa gledam na kupujemprodajem ima od yamahe DT ,suzuki RG ,honda NSR cene su nekih 30-40e..nije to bas poskupo,a i ne bi trebalo sad da je za TZR znatno skuplje :D al eto nema od TZR-a na oglasima,a CDI je skup ko otrov to znam

Poljanac92

U 3t racing nikad vise motor, kupovina da, jer su svi motori utegnuti, ali svoj da vozim tamo, nikad vise :D
U Kvu to neces naci, vidi po ovim grupama na fb, ima ona sto je Ris iskoristio naziv foruma pa napravio grupu na fb motomanijaci nesto majstori za meckarisanje, mozda nadjes kod nekog sto rastura. Da je neki veci motor, preporucio bih ti Srkija u Sijacem polju, pored Zomijevog diskonta :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

milomir22

3T se na bakce sa mnogo isplativijim stvarcicama, a kamoli s ovim, ne opravdavam, neozbiljni su po nekim pitanjima i, sto je jos gore, obecaju a nemaju ni najmanju nameru da ispune dato obecanje, pa covek veruje i ceka i motor mu stoji parkiran, pa ispadnes malo @. Jbg to je u neku ruku i normalno obzirom na to koliki servis drze i koliko posla imaju. Ne opravdavam, ali tako je i nema tu mnogo sta da se filozofira. Sto se tice samog servisa, ja motor ne servisiram kod njih (realno bandit iz 2001. sa tehnologijom iz '90-ih i ne zahteva neki profi servis sa ultra-giga tehnologijom), ali mislim da su dosta korektni u servisiranju motora, a mislim i da im je cena rada jaka, opet kazem, moze im se.

Od majstora u Kgu nemas mnogo izbora, Pedja Vatra, 3T Racing, ima Rajko neki servis i perionicu (jedini balansira moto-gume masinski) u Ilindenskoj, ranije je nesto muljao i Tota na Maloj Vagi (cuo sam da je preminuo-nije proverena informacija), Sale u Donjoj Sabanti (mlad decko radio kod Nese Lazarevica-ja kod njega oteram nesto sto ne mogu/smem sam da odradim) i to bi otprilike bilo to sto ja znam.

Jbg ima nas raznih i musterija i majstora, tako da i mi moramo da shvatimo da se danas sve gleda kroz novac/vreme, a ako ce da izgubi puno vremena, a zaradi malo $, nece ni da se bakce s tim. Ja sam 2 meseca jurio majstora za alternator na yarisu, jedva nadjoh coveka koji ce da se bakce s tim (zapekao sraf, ne moze da se skine alternator, a treba da se zamene lezajevi), kako odvezem auto ispred nekog autoelektricara, na faci im citam da misle "Sklanjaj mi to govno s prilaza". I mene to nervira, ali kapiram zasto je takvo stanje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

zaglavi ventil na 3/4 otvorenog i moci ce da se vozi...malo ce da prca u startu ali kako god moze.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

alex997

clan sam te grupe na FB,slaba vajda i tamo...ne mogu da nadjem pouzdanog coveka u Kraljevu i okolini da se zainteresuje za motor..stoji mi eno vec mesec dana u jednom servisu u Kv i nista,zvao me covek da dodjem da ga uzmem ne moze da nadje delove..treba mi neko da se bas zainteresuje,ne pitam sta kosta,ocu da sredim motor da bude kako treba sve,mislim,necu sad bukvalno da dam 300-400e za popravku motora koji te pare i vredi skockan

Poljanac92

#7
Sto se tice 3t racinga, Gagi i Djole jesu odlicni majstori, Gagi doduse je uglavnom po Nemackoj, ali oni momci sto rade kod njih su teske budale. Odvezen motor 2004. godiste da se servisira i bilo je sve sto ima da se sredi, ne pita se za cenu, nijedan problem odradjen nije, jos umesto novih stavili polovne svecice, doduse naplatili 40e, problem nisu bile pare, ali ajde mozda se desilo. Drugar odveze motor, gura ulje u vodu, na nekom razmenjivacu temperature ili necemu slicnom, sad sam zaboravio otisle gumice, gumice kostale 400 dinara, drugaru su uzeli 200e za sreðivanje glave na motoru. Posle mi sredili gumice, ali jbg, svako neznanje se placa :D zato svaka preporuka za Srkija u Kraljevu, decko je korektan i zna znanje :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

alex997

srki na keju,sto drzi onu prodavnicu moto opreme "Motocross Team" ?

Poljanac92

Nije taj :D Ovaj Srki je u Sijacem polju , pored Zomijevog diskonta, ne znam samo da li se vratio iz CG :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

alex997

daj neki kontakt tog srdjana ako imas..nemam predstavu gde je to,verujem da je dole kod pijace negde

alex997

imam jos jedno pitanje,ako neko zna..posto cujem price od pojedinih ljudi da je moj TZR,naveo sam model sa 2 fara,da je za Svajcarsko trziste i da ne odgovaraju delovi sa TZR od ostalih generacija..ja licno ne verujem u to al da pitam..evo par slika
https://uploaduj.me/i/b3Dgh-1525897015
https://uploaduj.me/i/xfYU3-1525897131
https://uploaduj.me/i/yI7ow-1525897212

perlx

To je samo jako star TZR, iz 80-ih. Za kompatibilnost delova konsultuj neki "parts fiche".

Glava Dole

Da, rekoh mu i ja malo pre kad me konsultovao na PP :D Moj je bio '93 a ovakav, onaj je mnogo stariji... cetvrto nije sigurno.



A sto se tice toga da su delovi drugaciji za svajcarsko trziste... to su gluposti, svajcarci su poznati po tim strojenjima a i kod nas imas ako s ene varam neko ogranicenje u snazi za A1(nije samo kubikaza) pa ostave zatvoren ventil, usko grlo u izduvu il tako neke zajebancije(nisam siguran, da ne lupam napamet) al sigurno da delovi nisu drugaciji, ti pojedini ljudi ne umeju da prepoznaju stariji od modernijeg pa lupaju gluposti ;)

aæimo

Tvoja tzr-ka je 91-vo otprilike. Vozio takvu kao klinac, samo je kockast far. Nazalost 2014 stradala u poplavi i stoji tako.

alex997

ma pravo godiste mi nije ni najmanje bitno,bitnije mi je da ga sredim hahah :D

Glava Dole

Varas se, pravo godiste ti je najvise bitno da bi znao za koju verziju da juris delove ;)

alex997

imas pravo haha pa dodje mu isti kao 87-88 god samo sto je far drugaciji,drugu razliku ne vidim

mrle

razlicit far i ortoblajzna.
sve ostalo isto.


slusaj iskusnije.