Glavni meni

Novi brend , zajebah se i ja ...

Započeo Darko, 02 Maj, 2018, 16:38

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

Citat: El Jefe poslato 11 Novembar, 2018, 20:38
Нема ствари коју ниси погрешно одрадио. Реглер, први је цркао мада није то кокошка па да цркне, највероватније због лошег акумулатора. Реглер други си намонтирао на тај исти цркнути акумулатор па се мотоцикл угасио. Палио си преко каблова преко празног акумулатора што се никада не ради. Трећи реглер си намонтирао на тај исти цркнути акумулатор. Иначе ти немаш ЦДИ него ЕЦУ чија  је електроника врло осетљива на такве експерименте. Па ако имаш среће или је звекнуо осигурач или се ЕЦУ заблокирао ради заштите. Ако немаш среће треба ти реглер, акумулатор и ЕЦУ. А то се пише са много нула.

ej , pa nisam ja klinac bas ... nemoj
regler je crkao zbog loseg aku - to je ok , a ja nisam baba vanga pa da znam kad je crkao akomulator .. motor palio , radio , sve ok .. nije bitno . Zika mi uradio regler , namontirao probao motor upalio i radio - sta sam tu pogresno uradio ? kad se ugasio , izmerio aku - los , skinuo . Na kablove sam palio sa auta , bez aku , povezao kablove sa aku auta na zice na bajku ...

treci regler ne postoji , tako da cim se motor ugasio, ja sam taj drugi regler koji sam kupio raskacio sa dzekova jer motor moze da upali i bez reglera ..

eto .. da mi treba aku - treba , ali to je 2500 din a ne puno nula ...regler posto sam raskacio - ok je , a i da je crkao opet , uradice mi zika drugi jer u njemu crkne deo koji kosta 200din a ne boga oca...

a ako je ecu - i to je 70e , pa sad jebes ga , nisu to neke nule... nije ni bitno , nista nije mojom greskom crklo ako na to aludiras

El Jefe

Можеш да палиш оно што нема побуду преко магнета, мада сам видео аутомобил од 100 тинак хиљада евра коме су спалили комплетну електронику мењача. Црко им акумулатор (није то кокошка па да цркне) па палили на каблове. Може и прст у око што каже Боклић ал зна да заболи.
Друштво за заштиту од животиња

Darko

"Па ако имаш среће или је звекнуо осигурач или се ЕЦУ заблокирао ради заштите"

Mozes li ovaj deo da mi pojasnis , tj, sta mogu dalje , ako sam imao srece tj , kako da razblokiram ecu ?

El Jefe

Код господина Револуције на консултације.
Друштво за заштиту од животиња

Darko


Lazic

Citat: El Jefe poslato 11 Novembar, 2018, 22:00
Можеш да палиш оно што нема побуду преко магнета, мада сам видео аутомобил од 100 тинак хиљада евра коме су спалили комплетну електронику мењача. Црко им акумулатор (није то кокошка па да цркне) па палили на каблове. Може и прст у око што каже Боклић ал зна да заболи.
To zvuèi neverovatno ali nije nemoguæe... Svakako gre¹ka proizvoðaèa elektronike menjaèa ako nisu predvideli za¹titu od pada ili skoka napona... Kako koju p***u lepu materinu da upali¹ auto kad ti crkne akumulator na putu... ??? Samo skoèi¹ nabrzaka po drugi... :o

Darko

Citat: Glava Dole poslato 11 Novembar, 2018, 18:24
Sta si se navrzo na mene mige ko smrt na babu?

@Darko, je l' si proveravao varnicu?

nisam , tj , pokusao sam , ali nisam mogao da izvucem kapicu jer je predugacka , a nisam skidao oklope ...

El Jefe

Решење је просто, госн Лазич. Одселиш се у сретније земље где су акумулатори увек пуни и где се не носе каблови за преспајање.
Друштво за заштиту од животиња

Darko

to je resenje ...
tamo ne crkavaju ecu-i

Kostić

od prepunjavanja samo ispari kiselina i malo se pojebu ploèe ako nema sreæe. dolije se i akumulator æe radi, ne ko nov al æe radi. ako je osu¹io ploèe malo se ispere vodom da nema mulja. mulj stvara kur¹luse, al te¹ko da to mo¾e dubije taj cdi ecu. te¹ko æe da ga ubije i kabl sauta. pa mi borinog triumfa dve godine palili na kablove sauta i imo mrtav puta tri kumulaor. i ene ga firca i dan danas. tu je dare sjebo ne¹to sa ¾icama kad je mrko te reglere. meni jednom crko kumulator na nesreænom plavo belom i prvo mi poludeo kompjuter pa se ugasio al je motor radio i stigo kuæi. kumulator bio u te¹kom ¹lusu. zamenio i sve bilo okej

Hurricane

Darko, probaj sa ispravnim akuom, nemoj lupati glavu dalje dok ne proba¹..

I ni¹ta drugo ne diraj

Imam ja novi aku na motoru doneæu ti ako hoæe¹ da proba¹

Darko

pa brat , palio sam sa kablovima sa auta , sto ne bi upalio tako ?!?

Kanarinac

Na yamahi kod mene ima neki osigurac koji iskace bas da ne bi sprzio ecu, baci pogled po netu da li ima i kod tebe pa proveri cisto da i to skines sa spiska. Mene je to jebavalo jednom

Hattrick

Citat: El Jefe poslato 11 Novembar, 2018, 22:00
Можеш да палиш оно што нема побуду преко магнета, мада сам видео аутомобил од 100 тинак хиљада евра коме су спалили комплетну електронику мењача. Црко им акумулатор (није то кокошка па да цркне) па палили на каблове. Може и прст у око што каже Боклић ал зна да заболи.

Ovde se nesto drugo desilo pa je otisla instalacija, varnicenje, inverzija polariteta, masa na losem mestu, ili ko zna sta drugo. Svaki auto moze da se pali na kablove, pa da kosta i 3 miliona evra. Sve ostalo je urbana legenda.

Lazic

Citat: El Jefe poslato 11 Novembar, 2018, 22:31
Решење је просто, госн Лазич. Одселиш се у сретније земље где су акумулатори увек пуни и где се не носе каблови за преспајање.
I u tim zemljama ponekad crknu akumulatori... :P :D

Hurricane

Citat: Darko poslato 12 Novembar, 2018, 00:36
pa brat , palio sam sa kablovima sa auta , sto ne bi upalio tako ?!?


ajd me samo prvo to poslusaj, stavi 100% ispravan aku i probaj, eliminisi to, ako upali tako izmeri napon dal puni kako treba,

sedi na motor i pravac po novi akumulator


zovi ujutro kad ustanes, dodjem probamo, pa cemo onda videti sta dalje

Darko

ajde , ako te ne mrzi da se majes - dodji ...zovem te kad ustanem , ali mislim da cemo dzabe raditi sve to

Darko

jel moguce da niko nema cbr600 f4i ko je voljan da uskoci u pomoc ?

Lazic


viper

Crkavavaju Bre Redom 😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)