Glavni meni

Novi brend , zajebah se i ja ...

Započeo Darko, 02 Maj, 2018, 16:38

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

dakle , nastavak. Stigao regler od Zike ( ovim putem mu se opet zahvaljujem ) . Povezan , namontiran . Motor upalio , radio pola sata i ugasio se. 

Sad , ugasio se dok sam vracao rep , i u nekom trenutku pomerim neki snop sa kablovima tu kod akomulatora ( tu je CDI , tu je kutijica sa osiguracima i jos neki kurcic koji ide na plus na aku ) ... proverim unimerom akomulator - ispraznio se. povezem kablovima aku sa auta , vergla ko lud ali nece da upali . 



Akomulator je los - sjebao se od prethodnog prepunjavanja kad je bio los regler , ali sad imam problem , i kad kupim drugi aku , motor mi nece upaliti... 



Da nema neko CDI sa ovog motora , da mi da da probam samo i iskljucim da nije on . 

Ne znam sta dalje i sta moze da bude majke mu ga  ;)

Kostić

ovo sve muke na onom lepom crvenom motoriæu ¹to si kupio? imam kontakt sprej ako ti treba da naprska¹ kontakte mo¾da si ne¹to mrdno pa prekinulo, za¹to bi ti crko cdi tek tako

Darko

ili , pade mi na pamet , mogu i ja da dodjem negde i svoj cdi probam na nekom drugom motoru

sasa ns 1

nikako da udjem u problematiku oko novog reglera.©ta je problem da se stavi od juga ili neki drugi dzabana .Ako nemo¾e da se montira dal je moguæe da nemo¾e da se prepravi i ubudzi

Darko

Resio sam regler. Danas je stigao drugi. Upalio , radio ali brzo je umro ... regler je sada ok , desilo se nesto drugo ali ne izvaljujem sta

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Darko

U trenutku kad se motor ugasio , pomerao sam neke kablove i to me sad kopka da li je slucajnost ili imam neku zicu u prekidu

stilgar

Citat: Darko poslato 10 Novembar, 2018, 22:29
U trenutku kad se motor ugasio , pomerao sam neke kablove i to me sad kopka da li je slucajnost ili imam neku zicu u prekidu
kad prestane da te kopka ti pregledaj zice :)

viper

Pa proveri jos jednom te kablove, moze da bude banalan problem sa nekim kontaktom.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic


stilgar

#110
Citat: Laziæ poslato 10 Novembar, 2018, 23:00
Posle ka¾u Kawasaki lo¹...
kawa je strava :)






novi versus za 2019 tu.

Darko

Ispregledao zice , sve je ok. Ipak cu u tom pravcu. Da pozajmim cdi da probam

MIGE

uh,samo da ne bude jos jedna tema GLAVADOLE

Glava Dole

Sta si se navrzo na mene mige ko smrt na babu?

@Darko, je l' si proveravao varnicu?

Lazic


®or¾


Kostić

tako je dominator dok je bio markov stao odjednom i mi drkali cedeove i struje a ustvari crkla bobina

El Jefe

Нема ствари коју ниси погрешно одрадио. Реглер, први је цркао мада није то кокошка па да цркне, највероватније због лошег акумулатора. Реглер други си намонтирао на тај исти цркнути акумулатор па се мотоцикл угасио. Палио си преко каблова преко празног акумулатора што се никада не ради. Трећи реглер си намонтирао на тај исти цркнути акумулатор. Иначе ти немаш ЦДИ него ЕЦУ чија  је електроника врло осетљива на такве експерименте. Па ако имаш среће или је звекнуо осигурач или се ЕЦУ заблокирао ради заштите. Ако немаш среће треба ти реглер, акумулатор и ЕЦУ. А то се пише са много нула.
Друштво за заштиту од животиња

®or¾

El Jafe,doktorska dijagnostika,plus ko kuæa [thumb_up]  [klanjam_se]  [cheers]

Lazic

Osim za deo paljenja preko praznog akumulatora... Pa da nije prazan ne bi ga palio na kablove... Za 25 godina palio 300+ vozila na kablove(2,3,4,6,8+ toèkova), nikad ni¹ta nije crklo...