Glavni meni

BMW 316i Karavan

Započeo ts.marko, 23 April, 2018, 17:57

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

dsg menjac na mom trenutnom vozilu je servisiran pre moje kupovine i ima garanciju godinu dana
servis je kostao preko 1.000eur i nije bio ovlasceni serviser :)

e sad koji je i koliko ozbiljan kvar bio pojma nemam ali to je cinjenica, ne rekla kazala

CBRR1

sledeci servis javi mi se za kod burazera mog da ti radi servis, ovlascen je za servis menjaca DSG radi samo VW grupaciju, takodje ce te izaci 3puta manje...

Dare nije u pravu nimalo za cenu, servis je i jednog i drugog je podjednako isto, pricamo o menjacima i servisu ulja, zamena jednog i drugog menjaca podjednako isto kosta...evo primer set kvacila za manuelni menjac Audi A4 2013 god je mimo ruku skoro 170000dinara iz originala, tako da ljudi zive u zabludi BMW skuplji cim je BMW itd itd...

jedina razlika tj prednost VW Audi u odnosu na BMW je to sto u elektronici Audi ima jednu centralnu jedinicu i jednostavnije dok BMW jebeni ima modul za sve i svaku stavku i naravno skuplje po usima...


Daretova konstatacija me je podsetila...kod BMWa kad ode menjac ko u oko boli...isto kao kad je napisao Stilo 2005g vredi 2500e i bolji je nego Pasat b6 u istoj godini za duplo vise para...isto kao kad mrmot zavije cokoladu..vreme pokaze svoju stranu, sad od stila posle neke  doze istrosenosti svi beze od njih dok lubenicar pasat b6 izvadis mu dusu i on u reyervi ima jos jednu i pouzdanost u voznji nema cenu...


Izvini za off u temi za prodaju auta...

Lazic

Mislim da se Darko zezao... :D

CBRR1


Darko

pa dobro , za dsg sam karikirao , ono , bas sam skoro pricao sa nekim likom koji radi te menjace i on mi je do tancina objasnio kako radi dsg a kako automatski menjac i koje su prednosti dsg u odnosu na ovaj drugi itd itd...

za stila se nisam sprdao uopste , jednostvano to je moj utisak bio .. nisam ja nigde napisao da je stilo bolji od b6 , to je van pameti ...nego , kad mi je dosao sad ovaj Q5 i B6 da ih prodam , naravno da sam ih vozio pre stavljanja u oglas . brate , to je moj utisak i to je to . moj stilo 2004 god i pasat koga sam prodavao 2004 god ... stilo udobniji u voznji , prijatnije , bolji polozaj sedenja , agregat 18 puta bolje poteze i ide , jednostavno sve mi je bilo vise na stranu stila .. e sad , to su auti koji su stari 14 god i jedan i drugi , a koji ce biti bolji za sledecih 10 godina me ne zanima ;)

nego , dajte neki motor ... prodje dan bez motora i evo , kriziram ;)

CBRR1

Ok Dare...postujem...

Darko