Glavni meni

Audi A4 Avant 1.9TDi DSG

Započeo Zeljkamp, 13 April, 2018, 00:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

Splinter

Небитни пролазник

DUKE Vuk

Ja nisam neko zekeralo po pitanju estetike.
Meni se sve ovde sviða.
Jedino taj DSG mjenjaè. Èito sam da je fenomenalan dok sve radi, ali me strah ¹ta se sa njim de¹ava kad nakupi godina i kilometara ? Eventualni kvarovi ? Odr¾avanje ?
Ima li ko kakva iskustva sa njim ?
Zeljkamp ?

UFF

isto ko i sa tobom

sve rad i jedan dan umres, sta onda?

Zeljkamp

Citat: DUKE Vuk poslato 09 Maj, 2018, 14:57
Ja nisam neko zekeralo po pitanju estetike.
Meni se sve ovde sviða.
Jedino taj DSG mjenjaè. Èito sam da je fenomenalan dok sve radi, ali me strah ¹ta se sa njim de¹ava kad nakupi godina i kilometara ? Eventualni kvarovi ? Odr¾avanje ?
Ima li ko kakva iskustva sa njim ?
Zeljkamp ?
Menjac radi dobro, bar na ovom primerku. Inace, DSG menjac nije u ovom autu vec, ja mislim, multitronic sa 6 brzina. DSG sam stavio jer mi je bilo lakse da kucam tri slova nego milion za ... ;D

Sto se kvarova tice, veruj mi da ne znam puno o tome jer Audijeve automatike nisam vozio. Sto se servisa tice, mislim da mu je potrebno odraditi zamenu ulja i filtera i to bi trebalo da kosta oko 100-150e.
TwinZ Auto & Moto

Lazic

To je dranje jer nije ni¹ta komplikovanije nego zamena ulja i filtera na motoru... Inaèe multitronik je obièan automatik sa moguæno¹æu manuelnog ¹altanja... ©to je dobro, mislim da su pouzdaniji nego DSG... :D

CBRR1

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2018, 17:35
To je dranje jer nije ni¹ta komplikovanije nego zamena ulja i filtera na motoru... Inaèe multitronik je obièan automatik sa moguæno¹æu manuelnog ¹altanja... ©to je dobro, mislim da su pouzdaniji nego DSG... :D

Nisi u pravu, DSG sabija koliko je dobar...

MIGE

Citat: CBRR1 poslato 22 Maj, 2018, 18:50
Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2018, 17:35
To je dranje jer nije ni¹ta komplikovanije nego zamena ulja i filtera na motoru... Inaèe multitronik je obièan automatik sa moguæno¹æu manuelnog ¹altanja... ©to je dobro, mislim da su pouzdaniji nego DSG... :D

Nisi u pravu, DSG sabija koliko je dobar...
dsg je najbolji

Lazic

Jeste DSG najbolji tip menjaèa, ali mislim da je klasièan (u ovom sluèaju malo manje klasièan) automatik trajniji... Nema lamela, nema zamajca, od odr¾avanja samo ulje i filter/i...

CBRR1

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2018, 21:13
Jeste DSG najbolji tip menjaèa, ali mislim da je klasièan (u ovom sluèaju malo manje klasièan) automatik trajniji... Nema lamela, nema zamajca, od odr¾avanja samo ulje i filter/i...

i zivotni vek 200soma..

Lazic


CBRR1

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2018, 21:37
A DSG?

Neznam, menjac u kombinaciji sa ovim motorom takodje neznam, ali A4 A6 2,5TDI sa ovim menjacem veliki promasaj..

CBRR1

Samo ovaj Audi sto Zeljkamp prodaje je puska, da sam kupac ni sekunde se ne bih razmisljao...

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

Lazic


bigsheki


Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

Splinter

Шта? Још није продат?
Небитни пролазник

Zeljkamp

I ja sam mislio da æe pre da se proda. Da je los, pa da razumem.
TwinZ Auto & Moto

mi¹ko_kolo

Такви аутомобили се најтеже продају: јефтино и маторо за оне с парама, а скупо за оне с мало пара.