Glavni meni

Rat u Siriji

Započeo Hattrick, 12 April, 2018, 03:02

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Dobro kao sto znate, zakuvava se.  [panic]
Ameri dovlace nosace, podmornice i krstarice, Rusi su na licu mesta, i izjavljuju da ce svaki projektil koji krene na Siriju biti oboren, a orudje kojim je ispaljeno bice meta. Tramp kaze neka se Rusija pripremi, stizemo, ko izda pizda. Ruski zvanicnici kazu potopicemo svaki brod koji predstavlja pretnju, spremni smo za rat, Ameri kazu mi takodje, napad ce poceti u sledecih 72h. Britanci, Francuzi, Izrael, Turska, takodje gomilaju trupe, i ratna retorika je na delu.

Koja su vasa predvidjanja, ko ce prvi da spusti pogled, i da kaze "izvini ciko salio sam se" ?
Ako se sukobe, koja su vasa predvidjanja, hoce li zaista Rusi da potope Jenkije, ili ce se BrahMosi i S400 pokazati kao sarene laze ?
Znamo da nema svetskog rata dok "Svabo" ne uleti, ali ipak, ima li ovo sansi da se pretvori u sukob sirih razmera ?
Sta ce uraditi arapi, Iran, Hoce li se ukljuciti u rat ? Emirati hoce li da obese SSZGO-a za muda ?  :)
Koje je vase misljenje o svemu ovome ?

mkt

 [vatromet]  jos malo pa nestalo
cekamo lazica da nadje svoju bombu pa da ukljuci i nas u igru  [ludak_sa_puskom] [farmer]

UFF

 [rofl] kakva tema


zabole me qrac ceo za siriju kao i njih za nase kosovo od prilike

Hattrick

#3
Eno ga na potezu Terazije-Slavija, obelezava i broji bandere, kaze ako krene haos svuda, da se i on malo zanima.  [rofl]

edit: Pa ako se zaista otvoreno sukobe USA i Rusija tamo, i eventualno preraste u globalni sukob, ne mislis valjda da ce Balkan ostati miran ?  :) To se u istoriji jos nikada nije desilo  :) Nego da mi na vreme krenemo sa kopanjem bunkera na placu dole :)

Glava Dole

Citat: Hattrick poslato 12 April, 2018, 03:17
Nego da mi na vreme krenemo sa kopanjem bunkera na placu dole :)

Sa otvorom za cunak Juginog kotlica sa natpisom "zapalila se zemlja, toksicna je, ne diraj" na svim jezicima [rofl]

Boban_m

Situacija je malo kompleksnija od obaranja ruke Rusija-Amerika. Mnogo igraca imaju vitalne interese u kontroli oblasti. Izrael je juce raketirao sirijsku vojnu bazu na jugozapadu projektilima vazduh-zemlja. Zvanicnog priznanja nema. Nije im prvi put u svakom slucaju. Iran i Izrael reze jedni na druge i samo se ceka nesto sto ce posluziti kao okidac. Za Izrael znamo da ima atomsko oruzje, za Iran nismo sasvim sigurni.

Kinesko ekonomsko cudo ne radi na vazduh nego na energente. Treba im mnogo i to diversifikovanih. Dominacija zapadnog kapitala nad pipe-linom u Siriji znaci nabacivanje ulara i Kini. Osloniti se samo na ruske energente nije pametno, narocito ako Rusija bude ugrozena, i to Kinezi znaju. Citao sam da se njihova flotila u sredozemlju stavlja pod rusku komandu u slucaju eventualnog sukoba.

Rusija se brani u Siriji i niko nema rezervi da Rusija jednostavno mora odgovoriti na eventualni napad na njihove baze u Siriji i da bi to bila objava rata Rusiji. Medjutim, ruski vojnici nisu samo u Hmejmimu i Tartusu. Da povecaju ulog poslali su vojnu policiju u Dumu (tamo gdje je bio taj "napad" bojnim otrovima), tako da je tesko napasti neki deo Sirije a da to ne bude napad i na ruske vojnike.

Zapadni petro-kapital i vojno-industrijski kapital zapada (u stvari isti kapital) sve manje ima zivaca za sah sa Rusijom u kome su htjeli da je ekonomski udave vjestacki niskim cijenema nafte i vise im se ne gubi kinta. Mali ishod ovog zveckanja oruzjem je najvisa cijena nafte u proteklih nekoliko sedmica na Volstritu. Zgodno, zar ne. Samo jedna napomena: nemojte da brkate da je to americki kapital. Taj kapital ne poznaje drzavne granice zapadne hemisfere i americki je koliko i engleski, njemacki, francuski. Tako se donose i odluke. Kapital odluci i onda se sprovodi politickim kanalima u zemljama zapadne hemisfere. Tramp je prije par sedmica najavio povlacenje trupa iz Sirije, a par nedelja kasnije, evo salje flotu u Sredozemlje. Politicke odluke, zasjedanje parlamentarnih predstavnika nacija je, naravno, samo farsa za raju. Ali imamo mi svoju mikrokozmu tako da smo naucili kako ti mehanizmi funkcionisu na vrlo ocigledan i izbanalizovan nacin.

Sta ce biti? Ja licno mislim da nece doci do onog cega se svi normalni pribojavaju. Ono sto sam naucio je da kapital zapadne hemisfere izuzetno tast. Kad su vec nagomilali onolike trupe u sredozemlju nece se povuci tek tako. Moguce da ce doci do ogranicenog napada, tako da ruski obraz ne pretrpi prejak samar i/ili ce doci do odredjenih politicko-interesnih ustupaka koji ce kupiti vrijeme do sledece tenzije. Jer svaki drugi ishod situacije bio bi...

Ivicat

Rusija ce popustiti...

monsterbnt

Ovo je samo jos jedna ''kubanska raketna kriza''

NATO ce gadjati tomahavcima, rusi ce obarati tomahavke, pickarace se preko medija i svako ce svoju raju drzati u tenziji dovoljnoj da ne vide u kolikim su govnima, sto posebno vazi za USA..
Smrt SVIMA!!!!

milomir22

Citat: Ivicat poslato 12 April, 2018, 07:26
Rusija ce popustiti...

Posle Vijetnama, koji je za SAD ispao neocekivano porazavajuc, ameri intervencije uglavnom rade nad nekim zemljama treceg sveta od kojih se ocekuje nulti ili minimalan otpor (Srbija '99). Rusija ne spada u te slabe zemlje, ali ni njimam ne ide na ruku globalni sukob, tako da ce, nadam se i verujem, obe strane popustiti tenziju.


Strahujem, da ako ispadne neki sukob iz svega ovoga, jedan od poligona borbe lako moze biti i Srbija.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lone Wolf

Tramp je lud.
Velika stavka.
Не може рај на земљи.

mareskin


Rusija je potpuno okru¾ena USA naoru¾anjem, a optu¾uju je za ugro¾avanje USA.
Irak, Libija, Sirija ista prièa se ponavlja. Milioni ubijenih, uni¹tene zemlje i oteti resursi. Nije lo¹e za demokratsku zemlju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Rusija je okruzena bas zbog toga sto se stalno povlacila. 1959 su bili na granici sa SAD a danas je Amerika na ruskoj granici.

Hattrick

Figure su postavljene, cekamo da igranka pocne.

http://www.kurir.rs/v/3029019

Znaci definitivno Ameri nisu oprostili Rusima unistavanje ceda kojeg su stvorili, trenirali , i finansirali, ISIS. A tako im je lepo sluzio za donosenje restriktivnih zakona kuci, i smanjenje populacije na bliskom istoku.
Valjda je to ta 'cena' koju ce Rusija morati da plati ?
Nego kako vam se cini naredjenje Kineske mornarice svim kineskim ratnim brodovima u medjunarodnim vodama, a koji se nadju u zoni sukoba ukoliko on eskalira, da se stave pod komandu Ruske mornarice ?

milomir22

Cini mi se kao cinjenica da ne mogu bez ruskog gasa.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lone Wolf

"Kako pojedini mediji izve¹tavaju, kineski borbeni brodovi, koji se nalaze u Sredozemnom moru, dobili su nareðenje da se u sluèaju ratne eskalacije u ovom delu sveta podrede komandi ruske Ratne mornarice." - Kurir.

Ovo je ba¹ klimava vest.
Не може рај на земљи.

eclipse4

Ne zakuvava se nista....skretanje paznje sa neceg drugog...tj bitnijeg nego ovo.....inace....tema vec postoji.

Jos se i dan danas smejem "rat u siriji zbog nafte" [rofl] [rofl] [rofl]

Tj skocila globalna cena nafte zbog rata u siriji  [rofl]

Hattrick

Ma kakva Nafta, oni su cak i oborili cenu nafte kako bi napakostili Rusima. Nafte ima, i to je ima mnogo vise nego sto se spekulisalo. Ovde je cilj Rusija. Pokusati da zaglibe Rusiju u predug sukob koji bi je iscrpio, i slomio joj ekonomiju. Jos od 2. sr, cilj je oduvek bio iskljucivo Rusija.

Edit: Ovo nije tema za ISIS, Hesbollah, i ostale calmase i njihov sukob u Siriji, ovo je tema direktnog ratnog sukoba USA-Russia, trenutno geografski u Siriji, a i na mnogo drugih mesta, vrlo verovatno, ako krene.

Lone Wolf

Ali one fore, par kretena se poliva crevom i odmah nuklearni rat?!
Mislim i treba, svet je oti¹ao doðavola.
Raèak, Markale, Iraq...
Не може рај на земљи.

Hattrick


Conti-Moto

Citat: Hattrick poslato 12 April, 2018, 14:59
Ma kakva Nafta, oni su cak i oborili cenu nafte kako bi napakostili Rusima. Nafte ima, i to je ima mnogo vise nego sto se spekulisalo.
Ovde je cilj Rusija.
Pokusati da zaglibe Rusiju u predug sukob koji bi je iscrpio, i slomio joj ekonomiju. Jos od 2. sr, cilj je oduvek bio iskljucivo Rusija.

Edit: Ovo nije tema za ISIS, Hesbollah, i ostale calmase i njihov sukob u Siriji, ovo je tema direktnog ratnog sukoba USA-Russia, trenutno geografski u Siriji, a i na mnogo drugih mesta, vrlo verovatno, ako krene.

Amerima je cilj (momentalno) vise Iran nego Sirija i Rusija.
Predace ga Izraelu na "upotrebu".
Novo !!!
Conti ROAD !!