Glavni meni

kawasaki zephir 550 - 94.god.

Započeo Zverka, 06 Mart, 2011, 00:01

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Gpz 550 je imao strava zvuk za ono vrijeme, pravi zvuk japanske linijske èetvorke. Ih...

Zverka

ma da nista sem AGREGATA NIJE ZAJEBAVALO lol
meni je ovaj motor dupe pomerio
karburatori strasno osetljivi ...ALI STRASNO(sto je i sam kocka rekao)
posle nekog vremena proslinio mi je na donjem delu agregata tj dcihtung glave i to bas bas...a NISAM GA TAD MALTRETIRALA UOPSTE
konkretno za moj motor mogu da kazem da je bio cisto zlo
svaki sraf zapeko ... kad sam radila semeringe viljuske BOLJE da sam ga zapalila
i najveca mana mu je PO MENI bar ona plastika ispod repa..ako samo napukne NIKAKO NE MOZES DA JE ULEPIS ni sa cim...ono je nesto izmedju plastike i gume  da ga jebem meni je posle prvog pada glavobolje stvarao zestoke
ma ...svako ima svoje misljenje NARAVNO za par godina sto sam ga vozila REKLA SAM NEBI GA NI DA MI UZ NJEGA DAJU SOMA EVRA
nema tih para za koje bi on meni uso ponovo u garazu ...
opet kazem mozda maler al je mene ovaj  lepo  khm...a da mi ni ne udje( s oprostenje)
slatko sam se navozala...al i namastila ruku za medalju :)
Never ride faster than your angel can fly

:D

ЯЭВОЛУТИОН

Dakle RADE je rekao da su karburatori osetljivi...do moga.....a koji nisu osetljivi...nego ga boleo racku da se drka sa njima.....a dihtung ispod cilindara se menja lakoi...nema vadjenja agregata, dignes glavu i cilindre i gotovo za dan....plastiku si izlomila i nisi htela da kupis novu nego si krpila....mislim da je problem bio sa desne strane u glavi vozaca :)
Danas je retko naci tako pouzdan motor u toj klasi...totalni bulletproof....tebi se zalomilo i to je to
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Zverka

PRE OSETLJIVI ..rade je  namestio karbove .. posle toga ...dobro ih vrabac nije posro ...ODMA SE RASTELOVALI
tacnije oborio mi kolega motor U MESTu  nikad vise ih nisam mogla nastimati
( Radeta za mene i moju kawu NIKAD  nije boleo rac ku IMAMO SJAJAN ODNOS I JEDAN JE OD RETKIH MAJSTORA KOGA STVARNO JAAAKO VOLIM I POSTUJEM)i dan danas kod njega mogu za sta god da mi treba bez bojazni da ce me oduvati ko gomilu ljudi ...

TAD SAM  bukvalno od usta odvajala da bi imala za chorbu ( jebi ga  nismo svi burzuji )  tako da JESTE nisam  KUPILA NOVU plastiku jer stvarno nisam  mogla finansijski da to iznesem pa taman i da je kostala 15 evrica bilo bi mi mnogo
u toj klasi  NAJPOUZDANIJI MOTOR JE  XJ 600 iza cega definitivno stojim
opet kazem...svako svoje zna...jbg ja ovaj motor nikome ne bi savetovala...
Never ride faster than your angel can fly

:D

stilgar


mladen84

Evo i ja da kazem koju za ovaj model motora,iskreno sam prezadovoljan sa tim motorom i njegovim voznim karakteristikama...kod mene je 4 godine i da ne razmisljam da predjem na nesto mladje ne bih ga menjao,bar jos ovu godinu ga necu menjati posto sam na njemu sve izmenjao sto sam imao i spremio za ovu godinu i put na Krf,ako da Bog.Moj je primerak iz 1992 i mislim da mu je jedina mana ovih 553ccm zbog registracije,jer ulazi u klasu od 500 do 750ccm kad se rigistruje.Po sezoni sam pravio od 7000 do 10000 km i u cugu po 500-600 km da se i ne umorim.Ne voli autoput jer nije R,posto preko 140km/h hoce da skine vetar sa motora.



Ne brze od zivota

Slaninar

Citat: Zverka poslato 06 Mart, 2011, 00:01
za put ko stvoren ALI samo za jedno ...velika mana istom je  to sto ochigledno niko kad je  pravljen taj motor nije racunao na sapatnika posto isti jednostavno nema gde da se drzi

Titten?!    [andjeo]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

Prelep motor, drugar je imao par godina Zephyra 550 i nije se mnogo zalio, putovao s njim, navozao se... da nema onih 50ccm viska, mozda bi ga i uzeo, razmisljao sam o njemu, isto kao i o XJ 600, ali presudila je logika, ako cu preko vec da idem 500ccm i placam vecu registraciju, ima mnogo boljih, jacih, motora od ta dva
I feel the need..... the need for speed !!!

mali_zmaj




naidjoh na ovu temu,pa rekoh..,obecah na prvoj strani da cu se pocastiti hiljadarkom,slagah evo moze li 750 ica!!
jin-jang

zagadjenje

Vrhunska fotka, samo meni far deluje ne¹to manji
Tjuning bud¾ing

mali_zmaj

Ma da,nije original,prosli vlasnik petljao,mislimda je sjebo far,pa uzeo ovaj manji,mada je meni rekao da je zbog GIVI vizira uzeo manji far..
jin-jang