Glavni meni

Avala 4.4. '18

Započeo mrle, 04 April, 2018, 18:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Treba uvek voziti pa¾ljivo i u okviru svojih moguænosti... Znam da æe nekima da zvuèi èudno da ja to ka¾em, al' do sada sam puno puta do¾iveo kako izgleda kad preceni¹ sebe/motor/gume/koènice/put... A tuðe motore ili bilo ¹ta vozim kao baba, za to imam i svedoke... Ne toliko zbog straha od moguæe ¹tete, koliko zbog po¹tovanja prema poverenju vlasnika da mi da vozilo...

TEEfqd

Citat: zagadjenje poslato 05 April, 2018, 09:55
Neka mu je laka crna zemlja!

Citat: redshadow poslato 05 April, 2018, 01:25

To sto voze stazu odlicno ne znaci da predvidjaju saobracaj odlicno



Predpostavka je majka svih zajeba!!!

Nikad mi nije bilo jasno to divljanje po ulici, bilo autom, bilo motorom, pod izgovorom ma poznajem ja taj put kao svoj d¾ep. Poznaje¹ ti moj kurac!! Poznaje¹ gde æe koji kamen da se otkotrlja, gde æe koji auto da se naðe u sekundi, gde i da li æe neki pe¹ak pretrèavati ulicu, gde se koja nova rupa pojavila itd...

Veèita prièa posle zime, nisu se navikli na motoriste u saobraæaju. Ali ima i druga strana, nisu se ni motoristi navikli na saobraæaj, a jo¹ bitnije, na sebe na motoru posle zime. Jednostavno, mozak drugaèije percipira situacije, motoriku, na drugom je nivou budnosti ako mesecima nisi seo na motor i upravljao njime.
A da im treba da se naviknu, to je istina. Rekli su neki pa neka voze isto cele godine. A va¾i! Kome da se sklanjaju u stranu da bi se provukao izmeðu auta u januaru, zvuke kojih motora to slu¹aju u decembru, gde ih to parkirane viðaju u februaru pa da im bude u podsvesti (bar malo i bar nekima) e ima motora i prilagode malo svoju vo¾nju. I to posle zime i snega gde su misli bile na zimskim gumama, nera¹èi¹æenim ulicama, klizanju i slièno.
Govorim za generalno manje uèe¹æe motora u saobraæaju u zimskom periodu, da se sad ne javljaju pojedinci ma ja vozim cele sezone, za mene ne prestaje i sl. Ne prestaje ni za mene, i ja sam se vozio i dec i jan i feb....
Prekjuèe sam sa devojkom bio do Kosmaja, hteo da idemo motorom ali ona nije, pla¹i se. I¹li autom ka tamo autoputem, nazad Raljom. I bilo mi je drago ¹to nismo i¹li motorom. I Ralja je propala, kao i svi putevi, posle zime. Treba opet uèiti ulegnuæa i rupe.

Ocigledno se nismo razumeli.
Predvidjaju saobracaj = anticipiraju dogadjaje ispred sebe. Sta ti vredi sto znas put ako ne racunas na to da ce neko da uradi polukruzno ispred tebe.
Ili evo ti zadatak, vozis svojom trakom, desno od tebe otvoreno parking mesto a dolaze ti kola iz suprotnog smera...zasto bi te pretpostavka da ce batica da namota
kroz tebe u parking mesto zajebala nesto? Lupis sirenu preventivno. Nadam se da je sada jasnije

Lazic

Slaba vajda od sirene, kad batica ufiksira parking mesto, to je najjaèa sila u svemiru...

zagadjenje

Citat: redshadow poslato 05 April, 2018, 10:55

Ocigledno se nismo razumeli.
Predvidjaju saobracaj = anticipiraju dogadjaje ispred sebe. Sta ti vredi sto znas put ako ne racunas na to da ce neko da uradi polukruzno ispred tebe.
Ili evo ti zadatak, vozis svojom trakom, desno od tebe otvoreno parking mesto a dolaze ti kola iz suprotnog smera...zasto bi te pretpostavka da ce batica da namota
kroz tebe u parking mesto zajebala nesto? Lupis sirenu preventivno. Nadam se da je sada jasnije

Hvala za zadatak. Ali objasnio ga je i Laziæ lepo, tj re¹enje. I opet predpostavka da æe batica da uvazi tvoju sirenu preventivnu i ispo¹tuje tvoje prvenstvo prolaza velikom brzinom. Ba¹ sa prisustvovao situaciji iz zadatka u Le¹tanima kad je lik oduvao momka na Kawi.
Sve apropo prièe da vas ima koje ne privlaèi 5 levih i 7 desnih pa u krug te vam dra¾i "ruski rulet" u saobraæaju.
I ¹to Laziæ reèe, treba biti svestan svojih moguænosti pa vozii malo ispod toga ako bi da se vozi¹ dugo.
Sad i ja zvuèim kao neka cveæka i da vozim po ogranièenju vazda :D Uop¹te nije tako. Ali brzo voziti i divljati ne mora biti isto. Divlja¹ na stazi, ma koliko bilo dosadno.
Tjuning bud¾ing

clutch&brake

Kako godine idu shvatio sam samo jedno. Na svakom mestu gde bih zavrtao gas ja ga sada pustam dok ne vidim da se necu zaustaviti u mestu. Dosta mi je padanja za 2 zivota
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

TEEfqd

Citat: zagadjenje poslato 05 April, 2018, 11:07
Citat: redshadow poslato 05 April, 2018, 10:55

Ocigledno se nismo razumeli.
Predvidjaju saobracaj = anticipiraju dogadjaje ispred sebe. Sta ti vredi sto znas put ako ne racunas na to da ce neko da uradi polukruzno ispred tebe.
Ili evo ti zadatak, vozis svojom trakom, desno od tebe otvoreno parking mesto a dolaze ti kola iz suprotnog smera...zasto bi te pretpostavka da ce batica da namota
kroz tebe u parking mesto zajebala nesto? Lupis sirenu preventivno. Nadam se da je sada jasnije

Hvala za zadatak. Ali objasnio ga je i Laziæ lepo, tj re¹enje. I opet predpostavka da æe batica da uvazi tvoju sirenu preventivnu i ispo¹tuje tvoje prvenstvo prolaza velikom brzinom. Ba¹ sa prisustvovao situaciji iz zadatka u Le¹tanima kad je lik oduvao momka na Kawi.
Sve apropo prièe da vas ima koje ne privlaèi 5 levih i 7 desnih pa u krug te vam dra¾i "ruski rulet" u saobraæaju.
I ¹to Laziæ reèe, treba biti svestan svojih moguænosti pa vozii malo ispod toga ako bi da se vozi¹ dugo.
Sad i ja zvuèim kao neka cveæka i da vozim po ogranièenju vazda :D Uop¹te nije tako. Ali brzo voziti i divljati ne mora biti isto. Divlja¹ na stazi, ma koliko bilo dosadno.
Koji prolazak velikom brzinom? Niko nije valjda lud da daje gas ako postoji velika mogucnost da ce neko da umota auto u njega, nego pustis gas a prsti na kocnici spremni da reaguju dok drzis sirenu.
Ti putevi, avala, ralja, dolina jorgovana i ostali meni izgledaju kao zamka i izbegavam ih, tacno se zna gde ljudi ginu i koji su to putevi. Takodje ko zivi duze u nekom gradu zna gde se desavaju saobracajne nesrece
ucestalo i pazi i za druge kada tu prolazi. Voznja motora u saobracaju nikad nije bila `vetar u kosi` i uzivanje no borba za zivot. Ko voli vetar u kosi preporucujem mu da kupi kabriolet i nek onda uziva,
iz mog iskustva to motor nikad nije bio jer je paznja uvek na 100%

Hurricane

..u ovom nesreænom sluèaju iskustvo svakako nije bilo problem, èovek je bio ceo ¾ivot na motoru..

znaèi svakom mo¾e da se desi, bez filozofiranja molio bih vas


neka informacija je da je probao motor

mali_zmaj

©ta god,neka mu je laka crna zemlja..,dali se precjenio,dal je ¹ljunak,¹ta god da je,on vi¹e nije tu.  Pamet u glavu,pazite,vozaèi nas ne vide.hladan asfalt,niste jo¹ u¹li u vo¾nju poslije zime...,ja se iskreno mentalno spremam da po prvi put provo¾em Hondu..,em hiljadarka,em ja to nisam nikad du¾e provozao od 30km..,em nisu nove gume... lagano æu kao penzioner...,pa kud puklo da puklo..,i ako samo namiri¹em ki¹u neæu iæi,prva vo¾nja mora biti po suhom..,a poslije kad se ufuram,neka me zalijeva!!
jin-jang

freepartyman

#28
Ma nisam se ja poplasio, stavise vozio bih ja I dalje ali samo kazem mogao sam ni kriv ni duzan da ostanem bez noge. I sta onda. Pesak ima manje sanse da pogine nego bajker nemojte banalizovati,pogotovo u srbiji ljudi voze kp debili.svake godine idemo po hitnim sluzbama da obilazimo drugove.  I koja bre defanzivna voznja,covek ispred mene usao u moju traku I skucao me...nema coveka koji to moze da izbegne.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Dukags

Ne znam ba¹ koliko nas ima toliko jako iskusnih da mo¾e i za sebe da tvrdi da u sekundi, a posle zmske pauze, mo¾e precizno da proraèuna tvrdoæu moto gume poèetkom aprila na Avalskom putu u senci ili na suncu, pri nailasku na zaostalu rizlu u momentu dok ti kroz glavu proðe i neka nevezana misao za saobraæaj i slièni parametri... Mislim da takvih nema puno i kad svemu tome dodamo ono ako te hoæe hoæe te mogu samo da izjavim sauèe¹æe porodici i konstatujem da je ¹teta ljudskog ¾ivota i da motociklizam nosi poveæan rizik po ¾ivot.

Glava Dole

Ma evo kakvi su nam putevi i krivine posle zime... pa vi samo izigravajte rossije na putu...


TEEfqd

Ovaj kurton Vladimir objavio slike u novinama. Covek koji u 9 od 10 emisija gde je u studiu preko 20 stepeni ode u jednodelnom koznom odelu. Odvojen od realnosti prosipa muda o defanzivnoj voznji u svakoj emisiji koja provereno u praksi ne radi i moze da te kosta glave.
Zbog ovakvih, me sramota sto me ponekad nazovu bajker, jer on sebe naziva isto bajkerom
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3025271/uznemirujuci-foto-krv-na-sve-strane-bajkeri-oprez-stravican-prizor-posle-sudara-kamiona-i-motocikliste-sokirao-srbiju

Kengur

Covek ima 56bgodina, radio u lux taxiu. Najverovatnije da ga je strefilo nesto jer nije zalegao u krovini uopste. Postoji snimak od vojske. Lakari ce utvrditi tacan uzrok. Imace covek je cesto bio na navaku.

Lazic

Prva pomisao kad sam video motor i ¹ta se desilo... Pri tom znam tu i sve ostale krivine tamo... Ili potpuno neiskustvo il' ga je ne¹to strefilo, èak je i kamiond¾ija imao vremena da be¾i desno... E sad, posle ko zna kolike pauze na 950, mo¾da je i samo preterao pa otklizao u kamion...

misa-pei

Nije bila ni pauza, ni neiskustvo... Desilo se. Mo¾da prljav¹tina na putu, mo¾da ulje, mo¾da sunce u oèi, mo¾da... Sale je bio vi¹e nego iskusan, izvanredan vozaè, nije preterivao gde ne treba. A i ovo je bilo pri maloj brzini, vidi se po o¹teæenjima. Nego, opet "neprilagoðena brzina". Nije prljav put, nije putar sedeo i vrteo palèeve, nego je trebalo da èovek lepo siðe i pregura motor.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Kako mala brzina, napravio je rupu na braniku... Malom brzinom je na kraju motor udario... Opet po oblaèenju se vidi da je vodio raèuna...

mkt

Evo i malocas obaranje u dunavskoj
Neki momak sa stromom
Matori u dzipu nije ni gledao u retrovizor , samo je smotao i bacio ga na beton
Mislim da je slomio nogu

Lazic

#37
Dok ne bude par takvih linèovano na licu mesta, nema od toga ni mojega... Malopre u gu¾vi od Zemuna ka gradu(kolima :o ), nervoza, vruæe, kolone, ja po obièaju nervozan, retrovizori name¹teni za kolegu retarda(objasniæu kasnije), samo u trenutku èujem motor negde oko mene, ne vidim ga, al' ga èuo bez problema... Udrveneo se da ne menjam trake, proðe èovek posle par sekundi... Nego bre stoka zami¹ljena, nedojebana, sve radi samo ne vozi... Gore pomenuti kolega retard je pre neki dan zvao ¹efa voznog parka da mu ka¾e da na Loganu ne radi volan... :o Nije umeo da se isparkira jer sam se ja kao ¹to radim od '94-te zalepio toèkovima uz iviènjak... :o [facepalm] Kreten nije mogao da smota u mestu... Nije lo¹ posle 5-6 vinjaka, al' trezan potpuni retard... Dobio sam zabranu da se parkiram uz iviènjak...

MIGE


milomir22

Sto se poginulog kolege tice, ja ne iskljucujem mogucnost da se coveku slosilo, ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je imao zdravstvenih problema u voznji (Mungos je poginuo u Turskoj nakon sto je pao od posledica infarkta i znam za jos par slucajeva).  :( :( :(



Ove godine su putevi u mojoj okolini zasipani rizlom vise nego obicno, bilo je bas klizavo u par zimskih noci, a dok se putevi ne ociste i asfalt ne ugreje, treba voditi racuna.

Tudj motor vozim makar 30% sporije od svog, malo zbog postovanja, a vise zbog toga sto je to meni "nepoznat" motor, pa makar bio u sraf isti kao moj.


"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr