Ćao, Anonimni posetioče
Moto Manijaci  |  Motori  |  Smrtni slučajevi (Urednik: Lazić)  |  Tema: Avala 4.4. '18
Stranice: 1 [2] 3
Štampaj
Autor Tema: Avala 4.4. '18  (Pročitano 5028 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Lazić
GayLord
Mod
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
 Facebook: Poseti
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7940 (18%)
Zahvalnice: 353

Odgovor #20 - 05 April, 2018, 09:02 Ocena: 0

Treba uvek voziti pažljivo i u okviru svojih mogućnosti... Znam da će nekima da zvuči čudno da ja to kažem, al' do sada sam puno puta doživeo kako izgleda kad preceniš sebe/motor/gume/kočnice/put... A tuđe motore ili bilo šta vozim kao baba, za to imam i svedoke... Ne toliko zbog straha od moguće štete, koliko zbog poštovanja prema poverenju vlasnika da mi da vozilo...

redshadow
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +700 (26%)
Zahvalnice: 62

Odgovor #21 - 05 April, 2018, 09:55 Ocena: +2
Ignoriši

Neka mu je laka crna zemlja!

To sto voze stazu odlicno ne znaci da predvidjaju saobracaj odlicno

Predpostavka je majka svih zajeba!!!

Nikad mi nije bilo jasno to divljanje po ulici, bilo autom, bilo motorom, pod izgovorom ma poznajem ja taj put kao svoj džep. Poznaješ ti moj kurac!! Poznaješ gde će koji kamen da se otkotrlja, gde će koji auto da se nađe u sekundi, gde i da li će neki pešak pretrčavati ulicu, gde se koja nova rupa pojavila itd...

Večita priča posle zime, nisu se navikli na motoriste u saobraćaju. Ali ima i druga strana, nisu se ni motoristi navikli na saobraćaj, a još bitnije, na sebe na motoru posle zime. Jednostavno, mozak drugačije percipira situacije, motoriku, na drugom je nivou budnosti ako mesecima nisi seo na motor i upravljao njime.
A da im treba da se naviknu, to je istina. Rekli su neki pa neka voze isto cele godine. A važi! Kome da se sklanjaju u stranu da bi se provukao između auta u januaru, zvuke kojih motora to slušaju u decembru, gde ih to parkirane viđaju u februaru pa da im bude u podsvesti (bar malo i bar nekima) e ima motora i prilagode malo svoju vožnju. I to posle zime i snega gde su misli bile na zimskim gumama, neraščišćenim ulicama, klizanju i slično.
Govorim za generalno manje učešće motora u saobraćaju u zimskom periodu, da se sad ne javljaju pojedinci ma ja vozim cele sezone, za mene ne prestaje i sl. Ne prestaje ni za mene, i ja sam se vozio i dec i jan i feb....
Prekjuče sam sa devojkom bio do Kosmaja, hteo da idemo motorom ali ona nije, plaši se. Išli autom ka tamo autoputem, nazad Raljom. I bilo mi je drago što nismo išli motorom. I Ralja je propala, kao i svi putevi, posle zime. Treba opet učiti ulegnuća i rupe.

Ocigledno se nismo razumeli.
Predvidjaju saobracaj = anticipiraju dogadjaje ispred sebe. Sta ti vredi sto znas put ako ne racunas na to da ce neko da uradi polukruzno ispred tebe.
Ili evo ti zadatak, vozis svojom trakom, desno od tebe otvoreno parking mesto a dolaze ti kola iz suprotnog smera...zasto bi te pretpostavka da ce batica da namota
kroz tebe u parking mesto zajebala nesto? Lupis sirenu preventivno. Nadam se da je sada jasnije
Lazić
GayLord
Mod
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #22 - 05 April, 2018, 09:59 Ocena: +4

Slaba vajda od sirene, kad batica ufiksira parking mesto, to je najjača sila u svemiru...

zagadjenje
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
SV650 2003
Kvalitet: +189 (28%)
Zahvalnice: 13

Odgovor #23 - 05 April, 2018, 10:07 Ocena: +1
Ignoriši

Predvidjaju saobracaj = anticipiraju dogadjaje ispred sebe. Sta ti vredi sto znas put ako ne racunas na to da ce neko da uradi polukruzno ispred tebe.
Ili evo ti zadatak, vozis svojom trakom, desno od tebe otvoreno parking mesto a dolaze ti kola iz suprotnog smera...zasto bi te pretpostavka da ce batica da namota
kroz tebe u parking mesto zajebala nesto? Lupis sirenu preventivno. Nadam se da je sada jasnije

Hvala za zadatak. Ali objasnio ga je i Lazić lepo, tj rešenje. I opet predpostavka da će batica da uvazi tvoju sirenu preventivnu i ispoštuje tvoje prvenstvo prolaza velikom brzinom. Baš sa prisustvovao situaciji iz zadatka u Leštanima kad je lik oduvao momka na Kawi.
Sve apropo priče da vas ima koje ne privlači 5 levih i 7 desnih pa u krug te vam draži "ruski rulet" u saobraćaju.
I što Lazić reče, treba biti svestan svojih mogućnosti pa vozii malo ispod toga ako bi da se voziš dugo.
Sad i ja zvučim kao neka cvećka i da vozim po ograničenju vazda Cheesy Uopšte nije tako. Ali brzo voziti i divljati ne mora biti isto. Divljaš na stazi, ma koliko bilo dosadno.

Tjuning budžing
clutch&brake
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW K 1200 S Honda cx500 cafe racer jawa 350 honda cb650 beverly500 Suzuki gsx750 Kawasaki GP1100z
CLUTCH AND BRAKE

Kvalitet: +4850 (60%)
Zahvalnice: 456

Odgovor #24 - 05 April, 2018, 10:18 Ocena: +2
Ignoriši

Kako godine idu shvatio sam samo jedno. Na svakom mestu gde bih zavrtao gas ja ga sada pustam dok ne vidim da se necu zaustaviti u mestu. Dosta mi je padanja za 2 zivota

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!
redshadow
Vikend bajker

Van mreže Van mreže

Odgovor #25 - 05 April, 2018, 10:22 Ocena: 0
Ignoriši

Hvala za zadatak. Ali objasnio ga je i Lazić lepo, tj rešenje. I opet predpostavka da će batica da uvazi tvoju sirenu preventivnu i ispoštuje tvoje prvenstvo prolaza velikom brzinom. Baš sa prisustvovao situaciji iz zadatka u Leštanima kad je lik oduvao momka na Kawi.
Sve apropo priče da vas ima koje ne privlači 5 levih i 7 desnih pa u krug te vam draži "ruski rulet" u saobraćaju.
I što Lazić reče, treba biti svestan svojih mogućnosti pa vozii malo ispod toga ako bi da se voziš dugo.
Sad i ja zvučim kao neka cvećka i da vozim po ograničenju vazda Cheesy Uopšte nije tako. Ali brzo voziti i divljati ne mora biti isto. Divljaš na stazi, ma koliko bilo dosadno.
Koji prolazak velikom brzinom? Niko nije valjda lud da daje gas ako postoji velika mogucnost da ce neko da umota auto u njega, nego pustis gas a prsti na kocnici spremni da reaguju dok drzis sirenu.
Ti putevi, avala, ralja, dolina jorgovana i ostali meni izgledaju kao zamka i izbegavam ih, tacno se zna gde ljudi ginu i koji su to putevi. Takodje ko zivi duze u nekom gradu zna gde se desavaju saobracajne nesrece
ucestalo i pazi i za druge kada tu prolazi. Voznja motora u saobracaju nikad nije bila `vetar u kosi` i uzivanje no borba za zivot. Ko voli vetar u kosi preporucujem mu da kupi kabriolet i nek onda uziva,
iz mog iskustva to motor nikad nije bio jer je paznja uvek na 100%
Hurricane
Jeb'o vas plin
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Suzy Minaj
Kvalitet: +2320 (32%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #26 - 05 April, 2018, 11:23 Ocena: 0
Ignoriši

..u ovom nesrećnom slučaju iskustvo svakako nije bilo problem, čovek je bio ceo život na motoru..

znači svakom može da se desi, bez filozofiranja molio bih vas

neka informacija je da je probao motor
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Keeway Cruiser 250,Kawasaki Kle 500,Bmw K75,Kawasaki Zephyr 750,Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1489 (27%)
Zahvalnice: 61

Odgovor #27 - 05 April, 2018, 11:31 Ocena: 0
Ignoriši

Šta god,neka mu je laka crna zemlja..,dali se precjenio,dal je šljunak,šta god da je,on više nije tu.  Pamet u glavu,pazite,vozači nas ne vide.hladan asfalt,niste još ušli u vožnju poslije zime...,ja se iskreno mentalno spremam da po prvi put provožem Hondu..,em hiljadarka,em ja to nisam nikad duže provozao od 30km..,em nisu nove gume... lagano ću kao penzioner...,pa kud puklo da puklo..,i ako samo namirišem kišu neću ići,prva vožnja mora biti po suhom..,a poslije kad se ufuram,neka me zalijeva!!

jin-jang
freepartyman
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha R6 2012-2016
Kvalitet: +2299 (51%)
Zahvalnice: 55

Odgovor #28 - 05 April, 2018, 12:14 Ocena: 0
Ignoriši

Ma nisam se ja poplasio, stavise vozio bih ja I dalje ali samo kazem mogao sam ni kriv ni duzan da ostanem bez noge. I sta onda. Pesak ima manje sanse da pogine nego bajker nemojte banalizovati,pogotovo u srbiji ljudi voze kp debili.svake godine idemo po hitnim sluzbama da obilazimo drugove.  I koja bre defanzivna voznja,covek ispred mene usao u moju traku I skucao me...nema coveka koji to moze da izbegne.
« Poslednja izmena: 05 April, 2018, 12:28 freepartyman »

I became a beast to rid myself the pain of being a man
Dukags
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
zini da ti kazem
Kvalitet: +1451 (52%)
Zahvalnice: 15

Odgovor #29 - 05 April, 2018, 13:29 Ocena: 0
Ignoriši

Ne znam baš koliko nas ima toliko jako iskusnih da može i za sebe da tvrdi da u sekundi, a posle zmske pauze, može precizno da proračuna tvrdoću moto gume početkom aprila na Avalskom putu u senci ili na suncu, pri nailasku na zaostalu rizlu u momentu dok ti kroz glavu prođe i neka nevezana misao za saobraćaj i slični parametri... Mislim da takvih nema puno i kad svemu tome dodamo ono ako te hoće hoće te mogu samo da izjavim saučešće porodici i konstatujem da je šteta ljudskog života i da motociklizam nosi povećan rizik po život.
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1387 (20%)
Zahvalnice: 99

Odgovor #30 - 05 April, 2018, 14:08 Ocena: 0
Ignoriši

Ma evo kakvi su nam putevi i krivine posle zime... pa vi samo izigravajte rossije na putu...

redshadow
Vikend bajker

Van mreže Van mreže

Odgovor #31 - 05 April, 2018, 14:38 Ocena: 0
Ignoriši

Ovaj kurton Vladimir objavio slike u novinama. Covek koji u 9 od 10 emisija gde je u studiu preko 20 stepeni ode u jednodelnom koznom odelu. Odvojen od realnosti prosipa muda o defanzivnoj voznji u svakoj emisiji koja provereno u praksi ne radi i moze da te kosta glave.
Zbog ovakvih, me sramota sto me ponekad nazovu bajker, jer on sebe naziva isto bajkerom
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3025271/uznemirujuci-foto-krv-na-sve-strane-bajkeri-oprez-stravican-prizor-posle-sudara-kamiona-i-motocikliste-sokirao-srbiju
Kengur
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Imam. Zenin! Smiley
Dva tocka, jedan zivot.

Kvalitet: +2160 (28%)
Zahvalnice: 108

Odgovor #32 - 05 April, 2018, 15:09 Ocena: 0
Ignoriši

Covek ima 56bgodina, radio u lux taxiu. Najverovatnije da ga je strefilo nesto jer nije zalegao u krovini uopste. Postoji snimak od vojske. Lakari ce utvrditi tacan uzrok. Imace covek je cesto bio na navaku.

Lazić
GayLord
Mod
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #33 - 05 April, 2018, 15:15 Ocena: 0

Prva pomisao kad sam video motor i šta se desilo... Pri tom znam tu i sve ostale krivine tamo... Ili potpuno neiskustvo il' ga je nešto strefilo, čak je i kamiondžija imao vremena da beži desno... E sad, posle ko zna kolike pauze na 950, možda je i samo preterao pa otklizao u kamion...

misa-pei
Vikend bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Honda CBR 1000 f- Bedevija
Kvalitet: +1424 (46%)
Zahvalnice: 97

Odgovor #34 - 05 April, 2018, 15:29 Ocena: 0
Ignoriši

Nije bila ni pauza, ni neiskustvo... Desilo se. Možda prljavština na putu, možda ulje, možda sunce u oči, možda... Sale je bio više nego iskusan, izvanredan vozač, nije preterivao gde ne treba. A i ovo je bilo pri maloj brzini, vidi se po oštećenjima. Nego, opet "neprilagođena brzina". Nije prljav put, nije putar sedeo i vrteo palčeve, nego je trebalo da čovek lepo siđe i pregura motor.

Država je najveći neprijatelj naroda
Lazić
GayLord
Mod
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #35 - 05 April, 2018, 15:35 Ocena: 0

Kako mala brzina, napravio je rupu na braniku... Malom brzinom je na kraju motor udario... Opet po oblačenju se vidi da je vodio računa...

mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10119 (53%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #36 - 05 April, 2018, 15:37 Ocena: 0
Ignoriši

Evo i malocas obaranje u dunavskoj
Neki momak sa stromom
Matori u dzipu nije ni gledao u retrovizor , samo je smotao i bacio ga na beton
Mislim da je slomio nogu
Lazić
GayLord
Mod
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #37 - 05 April, 2018, 15:38 Ocena: 0

Dok ne bude par takvih linčovano na licu mesta, nema od toga ni mojega... Malopre u gužvi od Zemuna ka gradu(kolima Shocked ), nervoza, vruće, kolone, ja po običaju nervozan, retrovizori namešteni za kolegu retarda(objasniću kasnije), samo u trenutku čujem motor negde oko mene, ne vidim ga, al' ga čuo bez problema... Udrveneo se da ne menjam trake, prođe čovek posle par sekundi... Nego bre stoka zamišljena, nedojebana, sve radi samo ne vozi... Gore pomenuti kolega retard je pre neki dan zvao šefa voznog parka da mu kaže da na Loganu ne radi volan... Shocked Nije umeo da se isparkira jer sam se ja kao što radim od '94-te zalepio točkovima uz ivičnjak... Shocked facepalm Kreten nije mogao da smota u mestu... Nije loš posle 5-6 vinjaka, al' trezan potpuni retard... Dobio sam zabranu da se parkiram uz ivičnjak...
« Poslednja izmena: 05 April, 2018, 15:45 Lazić »

MIGE
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
X9 500ccm
Kvalitet: +1385 (21%)
Zahvalnice: 117

Odgovor #38 - 05 April, 2018, 15:49 Ocena: 0
Ignoriši

rofl kralj facepalm

milomir22
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +402 (35%)
Zahvalnice: 21

Odgovor #39 - 05 April, 2018, 20:17 Ocena: 0
Ignoriši

Sto se poginulog kolege tice, ja ne iskljucujem mogucnost da se coveku slosilo, ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je imao zdravstvenih problema u voznji (Mungos je poginuo u Turskoj nakon sto je pao od posledica infarkta i znam za jos par slucajeva).  Sad Sad Sad

Ove godine su putevi u mojoj okolini zasipani rizlom vise nego obicno, bilo je bas klizavo u par zimskih noci, a dok se putevi ne ociste i asfalt ne ugreje, treba voditi racuna.

Tudj motor vozim makar 30% sporije od svog, malo zbog postovanja, a vise zbog toga sto je to meni "nepoznat" motor, pa makar bio u sraf isti kao moj.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
Stranice: 1 [2] 3
Štampaj
Moto Manijaci  |  Motori  |  Smrtni slučajevi (Urednik: Lazić)  |  Tema: Avala 4.4. '18