Glavni meni

Yamaha Xt 600 2kf !

Započeo alex997, 31 Mart, 2018, 14:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

alex997

dakle kupujem motor iz naslova..ponude u inbox il ovde..ne interesuje me stranac uopste,ja bi to da registrujem  ;D

srbac

Nema brate, to se vise ne proizvodi  :P

Gavrolini

Ima ali su svi u ocajnom stanju...i oni sto pisu na oglasu da su dobri su ocajni

Andreja

Izvodljivo je, samo budi ba¹, ba¹ uporan. Ako hoæe¹ da doðe¹ do dobrog primerka, pomiri se sa tim da æe¹ morati u¾ivo da pogleda¹ bar 10 komada. I tad je upitno da li æe ijedan biti dobar... Daleko od toga da nema dobrih, ima ih ali se ne prodaju. Bar ne za normalne novce.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini

Andreja eto onaj tvoj sto je posle kao bas bas generalno sredjen mi isli da vidimo....jezivo stanje u svakom smislu.

Andreja

Pa on èak i na fotkama izgleda lo¹e...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

alex997

eto sad,motor o kojem sam slusao samo najbolje veceras toliko negativnih ocena..a koliko to smatras da su normalni novci za jedan dobar primerak ? i kakvih 10 da pogledam kad mesecima unazad prodavala se samo 2 komada svega na celom internetu hahaha :D definitivno nisam pametan vise oko izbora motora !!!

Andreja

Nisi skapirao, daleko je XT od lo¹eg motora. Imao sam dva 2KF-a, prvog sam kupio 2012. i fasovao sam izuzetan primerak. Vozio ga dve i po godine i prodao kao neispravnog, pao sam malo ozbiljnije vozeæi po nekom blati¹tu i jbg. Drugi sam kupio 2016. u srednje ¾alosnom stanju misleæi da æu ga srediti za 400-500e. Pukao 330e na delove, otvorio ma¹inu i skapirao da mi treba minimum jo¹ 500. Uz to, gomila drugih delova je bila za zamenu.

Motor je fantastièan, problem je ¹to ljudi ne odr¾avaju te motore a 2KF veæ gazi 30+ godina.

Normalni novci za dobar 2KF, registrovan na tvoje ime su po mom mi¹ljenju 1300e. Ni to nije malo ali imajuæi u vidu da je postao jako redak a da je jako cenjen i tra¾en, to je ¹to je. Ako ume¹ da istrguje¹ i ako te ukenja, mo¾e¹ naæi i za manje para.

Prilikom kupovine drugog 2KF-a, naleteo sam na ljubièasto-beli primerak sa Acerbis rezervoarom i repom. Seo, ogibljenje radi savr¹eno, koènice bruka dobre, lanac, lanèanici novi, gume nove. Upalio na prvu kurblu, èuka. Neregistrovan. Èovek tra¾io 900e. Zvuk me je vrlo asocirao na propalu klipnjaèu (kontaktirao sam Jugu i Revoluciju da mi ka¾u ¹ta bi moglo biti), izraèunao koliko æe me izaæi na moje ime sa saniranim kvarom i jednostavno mi nije bilo isplativo. Samo da nije èukao... :)

N'o, zahvaljujuæi èukanju i daljem spletu dogaðaja, do¹ao sam do XR-a koji je (skoro) sve ono ¹to ¾elim od motora :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Citat: alex997 poslato 01 April, 2018, 01:18
eto sad,motor o kojem sam slusao samo najbolje veceras toliko negativnih ocena..a koliko to smatras da su normalni novci za jedan dobar primerak ? i kakvih 10 da pogledam kad mesecima unazad prodavala se samo 2 komada svega na celom internetu hahaha :D definitivno nisam pametan vise oko izbora motora !!!
Eto, da pogleda¹ jo¹ (n)osam komada i biæe jedan vredan  ;D
A za¹to ba¹ XT? Da li si razmi¹ljao o jo¹ nekom modelu, marki?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

alex997

znaci za Xt 2kf treba jedno 1500e da bi sve bilo kako treba,smatram da je i 1000e previse,mator je ljudii,30 godina vec..a zasto bas Xt,pa eto za pocetak mi je jedan od najlepsih na oko,i iz price o njemu sam zakljucio da bi mi tako nesto odgovaralo,za klx 650,ttr,xt 600e i ostale nemam love,to je sve preko 1500e..gledam i onaj DR 600 isto mator al mi se uklapa u budzet,mada opet sta to moze biti za 800e,opet neka lomina..a i relativno je ruzan,onaj rezervoar ogroman piih,ko tenera ona matora..nisam pametan sta da uzmem,izgleda mi da cu ipak ja opet na 125cm,neki kmx/dt,to za manje od 1000e moze da se pazari u super stanju :) a posle jednog dana kad se bude imalo para dace Bog uzecemo nesto

Nika


Gavrolini

Nemoj dzabe da pregovara jer nema tu mnogo mesta za pregovor....cena je skoro pa betonski fixna. A za ispod 1000e ne moze da se kupi dobar motor to potpisujem. Vise se puta uverio. Evo zadnji put smo uzeli ispod soma evra dr jedan ovde poznat u nadi da ce biti nesto sitno da se sredi....do sad ce ga kostati kao moj klx i jos nije dobar a koliko god da ulozi nece biti u tom stanju jer neki motori se dovedu u to stanje da ni brdo para vise ne pomaze.

srbac

#12
3TB je odlican motor moze se naci u dobrom stanju i sa anlaserom. Ne vidim u cemu je 2kf toliko bolji...

Gavrolini

Za off je bolji dosta 3tb je vise ulicni motor

FANTOM

    Odlicna tema a i iz prve ruke da ti kazem. Evo mi uzeli za mogu burazera pre par nedelja YAMAHU XT 600 3TB. 1992. Upravu si nema ih puno na oglasu . Mi smo ovaj platili 1500 e. a bio je 1750 e na oglasu. Pritom smo ga uzeli od lika iz Ns na koga se nije vodio nego se vodio na predhodnog vlasnika iz Backe Palanke. ovaj od kog smo uzeli bio preprodavac . Prvo otisli motorom mojim za NS da gledamo sipali gorivo tamo nazad . Svideo nam se i odlucimo da pazarimo. Imam drugara koji ima kombi pa me hvala bogu tu kostalo samo gorivo do tamo nisam morao i kombi da placam. I izbrojim coveku 1500 e. Pa onda opet u kola pa za Backu Palanku kod lika na koga se vodi motor da se uradi prevod .Gorivo tamo gorivo nazad . Usluge agencije kostale 7600 din . Lik kaze da je bio vlasnik 8 godina kaze sta je sve radio sredjivao da ga je odrzavao i da ga je motor odlicno sluzio ali zbog prinove bio prinudjen da ga proda hitno i prodao ga za 1300 e. Znaci ovaj lik od kog smo uzeli 200 evrica stavio u dzep. Resimo to stignu papiri odande o prenosu porezu itd posle 2 dana. E sad registracija.To je kostalo jos 20400 din . Sa novom tablicom saobracajnom itd. Znaci prenos i registracija 28000din. i 1500e i gorivo potroseno za celu baladu da se prica zatvori 9000 din . I na sve to izasao nam Uff u susret i hvala mu zamenismo kociono ulje. Sutra treba da pazarim ulje da se uradi mali servis i filter ulja. Narucicemo novi korman sa AllExspresa posto je ovaj malo kriv. Prednja guma ispucala treba i prednja guma da se pazari . I onda ce biti tip - top . 
    Sve ovo iskucah da vidis kao iskustvo iz prve ruke . Ako imas 1000 e nemoj ni da gledas XT da pazaris jer za te pare nema dobar. Svi pisu na oglasu da su dobri a ono dusa izvadjena iz njih i lomovi . Isli smo da gledamo onaj Plavi iz Deliblata sto je 1000 e pisalo dobar. Juga seo provozao kaze ne vredi ni 800 e i sigurno ima da se ulozi jos 500 minimum , da ne nabrajam sad koje mu je sve mane nasao i pritom opet spolja izgleda loze i fale plastike .
    I da licno po meni su te stare endurace precenjene jer za te pare ima jako fin R motor da se uzme i u pristojnom stanju ipak je to jedan cilindar pa kad jos ima preko 50 - 60 hiljada na satu i vise nije to mala kilometraza za jedan klip. Al ono zavisi ko sta voli .
   XTX 660 2005.idu od 2500 e pa na gore a nas ovaj XT 1992. izasao do sad 1900 e. Neki kazu pa ne mozes da racunas put , registraciju , gumu , volan. Pa kako ne mogu pa sve ide iz jednog novcanika a kad se podvuce crta to je koliko je motor kostao da bi mogao da gurnes kljuc da se vozis uzivas i ne razmisljas . I za dve godine ako se odluci na prodaju kad kaze nekom 1500 - 1400 taj ce reci iju druze pa to je XT iz 1992 .  :o e pa ti nadji u dobrom stanju i takav za manje para ako ima , tj nema  [cheers] .

lord_oblivion

Sve si u pravu sem ¹to poredi¹ tarabu i zujku, dva razlièita sveta.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac

Razlika je u amortizeru i viljusci, jaka stvar. Tezi je 3tb par kg i to je sve

Gavrolini

Yamaha je u toj klasi napravilansamo jedan pravi motor a to je tt600...ostalo je sve boranija.

alex997

e kad smo vec kod TT,kakav li je onaj matori TT 350 ? i koliko vredi,vidim isto je redak bas

UFF

ja vozio taj tt i smorio se za sve pare