Glavni meni

Usvojen zakon za periodicne registracije motora?

Započeo Gavrolini, 28 Mart, 2018, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Lone Wolf poslato 03 April, 2018, 14:09
Uvek sam smatrao motor neèim kul, opu¹teno donekle odmetnièki, van pravila i straha.
Ovako:


A ono maksimalna oprema, "PE ES", Shark kaciga, Dainese ko¾ura, iljade ojira u stokuraca opreme, meni bar, deluje suprotno poimanju u¾ivanja u vo¾nji.
Vi¹e mislim da je bolje paziti kako vozi¹ nego ¹ta ima¹ na sebi.
Imam kacigu i jaknu i rukavice i nosim, ali i dalje mislim da je nekad bilo bolje. A i da nisu izmislili R motore, takoðe.



Ma kakvi, sve je to limunada, ovo je ustvari pravi pojam slobode, uzivanja i estetike :D



eclipse4

Citat: stefan_xr poslato 31 Mart, 2018, 01:42
Za cenu osiguranja i registracije znacu u utorak posto komandir supa iz jagodine tad registruje periodicno motor a za tablice u koliko se u periodu od godinu dana ne produzi registracija bar na mesec dana mora da se vrate

jel ponedeljka gospodnjeg 2018 ili 20+++

Hurricane


mrle

Citat: Milos96 poslato 03 April, 2018, 17:00
par puta samo posle sisanja, tako oko ruke i bez gaca bukvalno :D  suze oci, siba musice a zulja ruku... i da jednostavno je neuporedivo udobnije sa njom :)

sta sam ja procitao?

Glava Dole


El Jefe


То што ова холивудска пичкица вози мотор на овој фотографији само значи да има доброг ПР менаџера који га продаје свету. Може бити симбол слободе бабама у менопаузи.
Друштво за заштиту од животиња

megaidiot

Citat: mrle poslato 03 April, 2018, 18:25
Citat: Milos96 poslato 03 April, 2018, 17:00
par puta samo posle sisanja, tako oko ruke i bez gaca bukvalno :D  suze oci, siba musice a zulja ruku... i da jednostavno je neuporedivo udobnije sa njom :)

sta sam ja procitao?
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

castor

Citat: El Jefe poslato 03 April, 2018, 19:35

То што ова холивудска пичкица вози мотор на овој фотографији само значи да има доброг ПР менаџера који га продаје свету. Може бити симбол слободе бабама у менопаузи.

3000 za gospodina da kupi kacigu, sirotan.
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Citat: mrle poslato 03 April, 2018, 18:25
Citat: Milos96 poslato 03 April, 2018, 17:00
par puta samo posle sisanja, tako oko ruke i bez gaca bukvalno :D  suze oci, siba musice a zulja ruku... i da jednostavno je neuporedivo udobnije sa njom :)

sta sam ja procitao?
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Sve bi bilo u redu samo da je koristio na¹a slova... :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Milos96 poslato 03 April, 2018, 17:00
Citat: mali_zmaj poslato 03 April, 2018, 16:27
Nemam pojma mo¾da zvuèim glupo,ali ako nemam kacigu,i barem rukavice na sebi,i jaknicu ili prsluk,osjeæam se nesigurno na motoru,jednostavno sjedanje na motor bez opreme mi je u dana¹njim uslovima vo¾nje postalo suludo..!!

Sto se kacige tice isto... nisu mi jasni znaci oni pozeri koji ponesu kacigu pa je nose oko ruke :) Vozio sam bez nje par puta samo posle sisanja, tako oko ruke i osecam se ko bez gaca bukvalno :D Totalno drugaciji zvuk motora, suze oci, siba vetar, musice a zulja ruku... i da zanemarimo bezbednost jednostavno je neuporedivo udobnije sa njom :)

ti se depiliras...nisi merodavan

realno....pre tridesetak godina kacige na motorima su nosili vojska, policija i ljuba sin....i niko drugi.....mozda na trkama posto je bilo obavezno.....pocelo je tamo nekih osamdesetih sa iplasovim kacigama i pojavljivala se pokoja nava....secam se na uscu ja automatikom...trideset velikih motora i dve kacige....ili ovih 28 nemaju glavu ili su ih negde sakrili....nisu nesto ni panduri drkali za njih....slabo se tih dana i ginulo sa motora....doduse u ulici kod mene tri automobila....sada ih je trideset....

kacige smo usvojili ne iz bezbednosnih razloga, vec iz prakticnih...cvikeri su resavali problem sa uletanjem musica u oci, ali udarac bumbara i majske bube u celo kao i uletanje musica u usta su prelomili......osecaj kad ti u ustima nesto migoli dak ti pokusavas da ga ispljunes je cudo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Љубо сине извини за оно о радном стажу. Ти си био у праву.
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

...ja ne shvatam taj otpor prema za¹titnoj opremi... uostalom,  va¹a glava a ne moja.

Izbacili su novi pravilnik o registracijama, nije mi se mililo da ga èitam... ovih dana æu morati zbog kamionèiæa... imam utisak da smo najebali, generalno.
Kao da smo ¹vajcarska, a u stvari nismo. A u stvari nismo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

I ja sam poèeo da nosim kacigu iz praktiènih razloga, dodu¹e poklopilo se sa prvom vo¾njom novog Kineza, morao sam u sred januara da vozim 30km do kuæe po mraku... Realno sam mogao da ubacim motorèe u gepek od kedija, ali ¾elja za vo¾njom je prevagnula... A nisam mogao po minusu bez kacige... Onda je u roku od pola sata postala bezbednosni razlog jer me omlatio klinac kod Ta¹a... :)

milomir22

Iskreno, do brzine od 55 km/h nema boljeg osecaja od voznje bez bilo kakve opreme, sve preko toga je mucenje za moje oci i usi. Voleo bih da kaciga nije obavezna i da se prisetim kako sam kao klinac terao automatika a2 iz '75, na kacigu nisam ni pomisljao niti znao cemu to sluzi.

Posto veoma retko vozim <55km/h, bez kacige vise ne sedam na motor, bez ostale opreme sam vrlo cesto na motoru, narocito na +30, jbg nije pametno, ali da smo pametni, ne bismo ni sedali na motor.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

El Jefe

Највише несрећа се дешава у кујни. Још нисам виде некога да кува са кацигом на глави.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 05 April, 2018, 21:15
Највише несрећа се дешава у кујни. Још нисам виде некога да кува са кацигом на глави.
postoji uvek ona druga strana mealje za gledanje...ja bih zabranio nosenje kaciga  i ukinuo bih vetrobran pod uglom na kolima.....videli bi da je mnogo manje udesa na putevima....motor ne mozes da zavrces ko besan, kola sa vertikalnom soferkom imaju turbulenciju da ti ne padne na pamet da jurcas....moze posle da se izbace i airbagovi, pojasevi i abs...kola bi manje trosila usled manje tezine....i sve normalno....moze i tri hiljade konja da ima ne moze da jurca.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Кажњавају пијане а највише несрећа изазивају трезни. Највећи ланчани судар у историји Немачке је изазвао један са РУ таблицама. Трезан.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Prièam 15 godina, molim trezne da veèeras ne voze i puste nas pijane da se bezbedno vratimo kuæi... Mada onaj klinac, profesionalni vozaè kamiona po Evropi sa 2 promila divljao pa ubi troje ljudi.. Ja sa 2 promila vozim 30kmh... Ali statistike su neumoljive, manje od 9% ukupnog broja nesreæa izazovu pijani... Definitivno ne¹to nije u redu sa celom slikom... U Engleskoj dozvoljeno do 0.8, a bezbednost na putevima im nije ne¹to lo¹a...

dzimika

Znas kad je u Top gear-u u jednoj od starih epizoda, negde u Velsu su smanjili broj kamera i broj nesreca se smanjio nakon toga


! No longer available

Lazic

Koga zanimaju statistike samo neka googla Montanu i ogranièenja brzine...