Glavni meni

Usvojen zakon za periodicne registracije motora?

Započeo Gavrolini, 28 Mart, 2018, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

pa kad vec menjaju zakon o tablicama onda onaj jedna tablica za vise vozila? :D

jevta

Za moj motor
Komunalna taksa   1.260,00
Bud¾et Republike Srbije   5.490,00   
Registraciona nalepnica-MUP   204,00   
Registraciona nalepnica-Zavod   236,00   
Osiguranje   14.399,85   
Ukupno   21.589,85

Mo¾e da se smanji osiguranje neka bude 1200 meseèno
Porez je na godi¹njem nivou bez obzira na kori¹æenje
Nalepnica treba pa treba
Komunalna taksa eventualno ali i to je na nivou godine bez obzira na kori¹æenje
Sve u svemu moguænost smanjenja ako æu 6 meseci je oko 7000 dinara maksimalno u moju korist,¹to neæe biti.
Pa oni ¹to ne znaju ¹ta sve sadr¾i registracija neka se i dalje bore.
Prava borba je smanjenje taksi bud¾etskih zahvatanja, cene osiguranja, i nenormalne cene nalepnice

Nika

Citat: jevta poslato 29 Mart, 2018, 10:26
Za moj motor
...
Registraciona nalepnica-MUP   204,00   
Registraciona nalepnica-Zavod   236,00   
...
Prava borba je smanjenje ....., i nenormalne cene nalepnice

[neampojma]

mkt

nadam se samo da ce cena za ove koji registruju za celu god ostati ista
nije mi fazon da ga registrujem na pola god a ono u januaru 25 stepeni ko onomad

castor

Citat: rboban poslato 29 Mart, 2018, 08:35
Morace onda da promene i zakon o tablicama zar ne? Koliko se secam sad je ako ne registrujes mesec dana od isteka moras da menjas tablice???
Pa i to su valjda promijenili. Trebalo bi da je da tablica va¾i dok god nije fizièki o¹teæena. Tako sam barem èuo ili proèitao negdje...

Tra¾io sam nakon vijesti na TVu da je zakon dobio moguænost periodiène registracije, ali ne naðoh isti.
It's the ride that matters, not the bike…

Glava Dole

Od kad? Meni je oduzeta na licu mesta jer je po njihovim recima registracija istekla vise od 30 dana i odmah sam dobio odjavni list. E sad da nisam bio zaustavljen sa neregistrovanim motorom nego da sam normalno otisao na tehnicki i sve zavrsio moguce da ne bih morao da vadim novu tablicu(nagadjam, ne tvrdim) :D

A sto se periodicne registracije tice takodje se slazem s tim da je totalno neislativa glupost. Nadam se da ce bar za nas koji nismo sezonski vozaci cena ostati ista, a periodicna ima logike samo ako stvarno cena bude proporcionalno umanjena inace nema nikakvog smisla.

Lone Wolf

Ovo je neka fora za gastarbajtere,  oni æe ovo uzeti i plaæati. Njima æe se isplatiti bar koja hiljada.
Не може рај на земљи.

Nika

Pa kad nemaju, jadni, moraju da u¹tede...  :-[

Lone Wolf

Oni neæe ni primetiti da je poskupelo.
Ostali hoæe.
Не може рај на земљи.

eclipse4

Citat: Lone Wolf poslato 29 Mart, 2018, 22:57
Ovo je neka fora za gastarbajtere,  oni æe ovo uzeti i plaæati. Njima æe se isplatiti bar koja hiljada.

sta je par hiljada za gastarbajtera?

stefan_xr

Za cenu osiguranja i registracije znacu u utorak posto komandir supa iz jagodine tad registruje periodicno motor a za tablice u koliko se u periodu od godinu dana ne produzi registracija bar na mesec dana mora da se vrate

Lone Wolf

Po novom zakonu mora da se nosi samo homologovana kaciga.
Ni¹ta vi¹e ¹lemèe od Kineza.
Не може рај на земљи.


Gašpar


Lone Wolf

Uvek sam smatrao motor neèim kul, opu¹teno donekle odmetnièki, van pravila i straha.
Ovako:


A ono maksimalna oprema, "PE ES", Shark kaciga, Dainese ko¾ura, iljade ojira u stokuraca opreme, meni bar, deluje suprotno poimanju u¾ivanja u vo¾nji.
Vi¹e mislim da je bolje paziti kako vozi¹ nego ¹ta ima¹ na sebi.
Imam kacigu i jaknu i rukavice i nosim, ali i dalje mislim da je nekad bilo bolje. A i da nisu izmislili R motore, takoðe.
Не може рај на земљи.

ЯЭВОЛУТИОН

ne drugos slici se uopste ne vidi koliko je ruzan....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Nemam pojma mo¾da zvuèim glupo,ali ako nemam kacigu,i barem rukavice na sebi,i jaknicu ili prsluk,osjeæam se nesigurno na motoru,jednostavno sjedanje na motor bez opreme mi je u dana¹njim uslovima vo¾nje postalo suludo..!!
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

kao i seks bez kondoma....jednostavno pre nego sto udjes u krevet navuces kondom i onda karaj....a provalio sam da kad nemam kreditnu karticu osecam se kao go....e da i mora televizor od dva metra u kuci da bude plazma ili lcd. i da bude A class energy saver....i da ima daljinski...sto veci to bolji.....a bicikla mora da ima svuda amortizere i diskove i da ima 21 brzinu ...

prosto ne znam kako preziveh 50 godina bez toga...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: mali_zmaj poslato 03 April, 2018, 16:27
Nemam pojma mo¾da zvuèim glupo,ali ako nemam kacigu,i barem rukavice na sebi,i jaknicu ili prsluk,osjeæam se nesigurno na motoru,jednostavno sjedanje na motor bez opreme mi je u dana¹njim uslovima vo¾nje postalo suludo..!!

Sto se kacige tice isto... nisu mi jasni znaci oni pozeri koji ponesu kacigu pa je nose oko ruke :) Vozio sam bez nje par puta samo posle sisanja, tako oko ruke i osecam se ko bez gaca bukvalno :D Totalno drugaciji zvuk motora, suze oci, siba vetar, musice a zulja ruku... i da zanemarimo bezbednost jednostavno je neuporedivo udobnije sa njom :)