Glavni meni

Usvojen zakon za periodicne registracije motora?

Započeo Gavrolini, 28 Mart, 2018, 18:20

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Citat: motoklasik poslato 13 April, 2018, 22:09
Citat: mi¹ko_kolo poslato 13 April, 2018, 18:03
Ja se seæam onog najveæeg protesta pre 6-7 godina, bili i Motoklasik i Serbduck i Wolverine i mnogi drugi, kolona od U¹æa do skup¹tine i ni¹ta se nije desilo. U borbi protiv dr¾ave je mnogo bitnija borba iznutra. Bole njih za ulicu i proteste.

Nece biti da se nista nije desilo...

Naime, par meseci posle tog protesta, izmenama zakona porez je smanjen i to:
- za motore preko 1100 ccm sa 33.000 din. na 10.000 din.
- za motore od 750 - 1100 ccm sa 15.000 na 7.000 din.
- za motore starije od 20 godina umesto placanja 60% (tj. umanjenje 40%) od propisanog iznosa smanjeno je na 20% (tj. umanjenje je 80%) od punog iznosa - za sve kubikaze.

Nisu prihvatili zahteve i za smanjenje poreza za manje kubikaze do 750 kubika, jer su smatrali da su ove dve navedene kubikaze bile narocito nerealno visoko oporezovane.

Na primenu tog smanjenja se cekalo oko 3 meseca dok nije stiglo uputstvo sa novim cenovnim tabelama svim policijskim stanicama (od januara do marta 2011.g.).






Inace, mi starovremenska vozila, starija od 30 godina (uz potvrdu SSIV-a) vec godinama registrujemo periodicno, ko hoce, i to na sledeci nacin:

- Porez i komunalna taksa se uplacuju strogo proporcionalno zeljenom periodu (npr. za 3 meseca, 25% predvidjenog iznosa, za 4 meseca 33%, 6 meseci 50%  itd...)
- Osiguranje, takodje strogo proporcionalno zeljenom periodu s tim da je SSIV uspeo da postigne sporazum o tome jedino sa UNIQA osiguranjem, tako da uz potvrdu SSIV-a polisu radimo samo tu.
- Tablica, saobracajna i nalepnica - bez umanjenja.

Problem je bio sto su tablica i saobracajna trajale samo 30 dana posle isteka registracije, ali izglada da je to sada reseno.

Kakva ce sada biti tabela umanjenja, videcemo, mada je u zakonu sada periodicna ragistracija motocikala u istom clanu sa starovremenskim vozilima (i automobili i motocikli) za koje sam naveo na koji nacin ih vec godinama registrujemo.

Kakvo god bude umanjenje, za one koji smatraju da im se ne isplati, da je malo i slicno, uvek postoji opcija da registruju kao i do sada, na celu godinu i nece biti ni u kakvoj steti. Nema bojazni da ce njima poskupeti jer se ovim izmenama poropisa nikakvo poskupljenje ne predvidja.

Izvini Igore, zaboravio sam na to o porezu. Svakako ne ¾elim da umanjim rezultat (bili smo svi zajedno), nego sam hteo da ka¾em kako sam protest nije dovoljan da bi se ne¹to postiglo. Znamo svi koliko se puta to potvrdilo.

DedaSale

Citat: motoklasik poslato 13 April, 2018, 22:09

Inace, mi starovremenska vozila, starija od 30 godina (uz potvrdu SSIV-a)...


Kako se dolazi do te potvrde SSIV, tj. ¹ta je sve potrebno da dobije status starovremenskog?

Moja baba Honda ima 33 godine i zgodno bi bilo :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Nema veze ¹to ste ostarili, i dalje mo¾ete da pravite gluposti, samo veæe! ;)

ЯЭВОЛУТИОН

braca petkovic ministar kulture bivsi a visedesenijski vlasnik muzeja automobila  aka moderna garaza u bisoj politikinoj garazi ispod skupstine....

napisao bih ime i prezime velikim slovima ali ne zasluzuje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

navajo

Navodno su neki vec registrovali motore po ovom novom zakonu i placali su po principu godinja registrcija podeljeno sa 12 pa puta broj meseci koji zelis da registrujes.

milomir22

I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Biker-Boy

Ne mogu da verujem dok se licno ne uverim, jer previse dobro zvuci da bi bilo istinito... ipak je ovo Balkan.
I feel the need..... the need for speed !!!

Aussweis


Evo ovde navode da je to krenulo  od 03.04.2018. godine, registracija na 6 meseci.

Na 2:44 sec

! No longer available
Sve ima cenu ili čast!

Gavrolini

Danas sam bio agenciji. Zvali su SUP. U Sapcu jos nije pocelo ali ima naznaka...tako kazu.

milomir22

Samo da razjasnim svoj prethodni post, periodicne registracije ce biti, ali godisnja registracija / 12 pa x br. meseci cisto sumnjam.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin

Citat: Gavrolini poslato 16 April, 2018, 11:33
Danas sam bio agenciji. Zvali su SUP. U Sapcu jos nije pocelo ali ima naznaka...tako kazu.

Inaèe je Srbija zemlja u kojoj zakoni va¾e od op¹tine do op¹tine. Posebno kada radite ne¹to sa poreskom upravom. Ono ¹to ka¾e zakon i ono ¹to ka¾e æata u poreskoj su dve razlièite stvari. Tako i sa registracijom.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

panthocrator

Danas sam isao da registrujem motor u Ljermontovljevu.  Pitam na salteru za periodicnu registraciju, kaze zena ne znam sto me to pitaju svi u poslednje vreme to ne postoji.

mali_zmaj

Bo¾e!!?? Koja neobavje¹tenost,sve novine pi¹u...
jin-jang

castor

It's the ride that matters, not the bike…

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

castor

©to ka¾e Radovan III - ona èita jedan ljubavni roman 6 godina, samo dok kenja... Tako da...
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


Hohštapler

Problem su novinari u Srbiji. Jedan objavi ne proverene informacije svi ostali prenesu. A to da smo dr¾ava "skup op¹tina" to je odavno jasno... svako ima svoj "sistem"...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

I jel neko registrovao na kraci period ili cekaju da prodje sezona

FANTOM

    Prva stvar ko planira da zadrzava motor sto bi registrovao manje od godonu dana . Ionako je ta periodicna registracija jeftinija za par hiljada dinara a ne pola kako zdrav razum nalaze. Bilo lepo vreme vozili smo se i za Badnji dan i u februaru i u novebru upadne po neki dan . I sad npr. ja registrovao 6 meseci i odem u januaru na voznju neregistrovan kao jebe mi se nema murije. I skucajno me neki debil udari sa kolima . Ko ce najebati ja ko zuti jer nisam bio registrovan . A vec sam jednom u zivotu iskusio tu zabav neregistrovan da nastradam . Dva puta seve da zajebem nema sanse . Tako da puna registracija i mirna Backa.

Gavrolini

Tebi odgovara tako drugima ne...zato i treba da bude stvar izbora.  Sto se mene tice tebi nek odobre i na 3 godine, ja koliko zadrzavam motore, mnogo je i 3 meseca.