Glavni meni

Dva ludaka, 50ccm i za poèetak Evropa...a mo¾da i svet

Započeo Gašpar, 20 Mart, 2018, 12:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

idite ravncom, uzbrdo automatik-jako te¹ko -nemoguæe.Dobro je ¹to ima mali i nizak sic  pa mo¾e  da se odguruje nogama

El Jefe

Citat: Mil@n poslato 21 Mart, 2018, 12:52
Citat: El Jefe poslato 21 Mart, 2018, 11:44
А прошле године онај деда из Сомбора оде на аутоматику у Рим да обиђе света места.
Deda pro¹ao kroz pakao ?!?!
! No longer available
Какав хорор, једино објашњење је да га је напало локално удружење за борбу против туризма. На то упућује да су говорили наш језик, оснивач тог удружења у  оној Југославији је био Франци Блашковић из бенда Gori Ussi Winnetou. Последње што сам чуо је да је удружење продато Марку Брецељу за 1.Е
Друштво за заштиту од животиња

Gašpar

Deda, deda... ko da te neki sve¹tenik sreo u Italiji

Andreja

 [rofl]

Deda je stvarno car, uop¹te nisam oèekivao ovo ludilo.

Ga¹pare, ja i bih ali ne mogu ove godine nikako... Mo¾da vam se pridru¾im dogodine ako nastavite ovu prièu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

juga

Citat: Ga¹par poslato 20 Mart, 2018, 12:01
Nije putopis, samo je plan za ovogodi¹nju avanturu...

Kako to obièno biva, u tami kafane, jedne duuuuge noæi, pade nam na pamet da obilazimo svet na automaticima  :violina:

Pod automaticima ne mislimo na neke predrkane automobile sa automatskim menjaèem ili one Honde 700, niti Maxi skutere.. Mislimo na Tomos Automatike od siæu¹nih 50 kubika.
Realna prièa je da ove godine imamo dve nedelje za avanturu. Putna brzina je nekih 50 km/h ako nam vetar duva u leða sve vreme i ako nam motor ne crkne ni jednom, ¹to realno nije nemoguæe  ;D

Hajde da raèunamo da nam je putna brzina 40km/h i da dnevno mo¾emo da vozimo 6-8 sati, dakle dnevno mo¾emo preæi izmeðu 250 i 300km, ¹to kada se pomno¾i sa 16 dana koliko ukupno imamo, dolazi do cifre od oko 4.800 km, da ka¾emo 4.500km za put od kuæe, do kuæe. A ¹ta æemo obiæi usput, za to nam trebate vi...


Dakle, treba nam plan puta, ¹ta obiæi, a da ni u jednom trenutku ne kroèimo na auto put, jer je suludo èak i za nas  [rofl]
Takoðe, planinski usponi su nam totalno nerealni, ne zbog penjanja, nego zbog spu¹tanja jer koènice gi nemamo  ;D

Po kilometra¾i, otprilike mo¾emo da zaðemo u bilo koji deo Evrope, tako da mislim da nema lokacije do koje ne mo¾emo stiæi  [rofl] Plan je da se ide negde u avgustu.

Na osnovu ovoga, opalite sa svojim predlozima, ¹ta obiæi i videti po Evropi na Tomosu pa da polako pravimo kartu putovanja [rofl] [rofl] [rofl]

:o :o :o
Beograd- Temi¹var- Arad-Oradea-termopil- Lviv- Kijev- Pripjat- Kijev- Odesa-Konstanca- Bra¹ov-Bukure¹t- turnu Severin-Tekija- Golubac-Ram Banatska palanka Kovin- Beograd...  cca 4500km.  To sam ja planirao odavno, ali nikad nisam oti¹ao na taj put

juga

Citat: Hattrick poslato 20 Mart, 2018, 18:03
Idu ljudi i pesaka i biciklama, pa sto ne bi automaticima. Mislim da ce biti dobra promocija, odlicno zeznje, i ludost za pamcenje.  [thumb_up]

edit: ja bih poveo jednog sa pikapom da prati ekipu, zbog alata, delova, kvarova, busnih guma, umora zbog proliva, jurnjave sa psima lutalicama, pljuska, i milion drugih stvari koje ce se izdesavati usput. A u slobodno vreme da slika, snima, i izvestava po forumima, portalima, i drustvenim mrezama.  :)
Glenov brat krenuo za Australiju pe¹ke, stopom... i stigao. Stigao je u Kalkutu za mesec- dva, pa je morao preko vode avionom. Jeste da je oslabio jedno dvajes kila ali æe pamtiti tu avanturu. Momci samo napred!

lord_oblivion

Citat: juga poslato 22 Mart, 2018, 09:31
Citat: Ga¹par poslato 20 Mart, 2018, 12:01
Nije putopis, samo je plan za ovogodi¹nju avanturu...

Kako to obièno biva, u tami kafane, jedne duuuuge noæi, pade nam na pamet da obilazimo svet na automaticima  :violina:

Pod automaticima ne mislimo na neke predrkane automobile sa automatskim menjaèem ili one Honde 700, niti Maxi skutere.. Mislimo na Tomos Automatike od siæu¹nih 50 kubika.
Realna prièa je da ove godine imamo dve nedelje za avanturu. Putna brzina je nekih 50 km/h ako nam vetar duva u leða sve vreme i ako nam motor ne crkne ni jednom, ¹to realno nije nemoguæe  ;D

Hajde da raèunamo da nam je putna brzina 40km/h i da dnevno mo¾emo da vozimo 6-8 sati, dakle dnevno mo¾emo preæi izmeðu 250 i 300km, ¹to kada se pomno¾i sa 16 dana koliko ukupno imamo, dolazi do cifre od oko 4.800 km, da ka¾emo 4.500km za put od kuæe, do kuæe. A ¹ta æemo obiæi usput, za to nam trebate vi...


Dakle, treba nam plan puta, ¹ta obiæi, a da ni u jednom trenutku ne kroèimo na auto put, jer je suludo èak i za nas  [rofl]
Takoðe, planinski usponi su nam totalno nerealni, ne zbog penjanja, nego zbog spu¹tanja jer koènice gi nemamo  ;D

Po kilometra¾i, otprilike mo¾emo da zaðemo u bilo koji deo Evrope, tako da mislim da nema lokacije do koje ne mo¾emo stiæi  [rofl] Plan je da se ide negde u avgustu.

Na osnovu ovoga, opalite sa svojim predlozima, ¹ta obiæi i videti po Evropi na Tomosu pa da polako pravimo kartu putovanja [rofl] [rofl] [rofl]

:o :o :o
Beograd- Temi¹var- Arad-Oradea-termopil- Lviv- Kijev- Pripjat- Kijev- Odesa-Konstanca- Bra¹ov-Bukure¹t- turnu Severin-Tekija- Golubac-Ram Banatska palanka Kovin- Beograd...  cca 4500km.  To sam ja planirao odavno, ali nikad nisam oti¹ao na taj put
Progori klip ba¹ u Pripjatu, vi¹e nikad ne èujemo za njih  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


stilgar

#68
O Gaspare lijo lukava :), kao jedan od glavnih organizatora matic endurance kupa, sto ne kontaktiras Tomos Slovenija i pitas za sponzorstvo.? Il si vec pitao :) i da ti daju ovakva tri modela i pravi im reklamu, a usput izreklamiraj i endurance kup da dolaze i slovenci i bosanci i rvati od sledece sezone :)
 

ili izaberite neki sa sajta :)
http://www.tomos.si/sl/moped/roadie/

isterivac

Samo ugurajte pedale na automatika i slobodno napred, ako i zveknu mocicete da pedalate :)
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Andreja

Poslednja dva posta u potpunosti imaju smisla :D

Kao i Jugino pisanije :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hattrick

Ponesite Gajgerov pa izmerite sta kako, cisto da vidim jel se isplati planirati put na tamo :)

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 22 Mart, 2018, 19:25
Planiram za Pripjat veæ 13 godina...
Citat: lord_oblivion poslato 22 Mart, 2018, 21:01
Kao i ja  ;D
pa to je samo 4-5 dana jahanja i to da se ide kroz rumuniju, usput svasta za videti. odlicna ideja za sledecu godinu.

sasa ns 1

moze i u tursku i do tamo je sve ravnica osim kad udjete u bugarsku,pa uz obalu egeja ima na poèetku neka brda a posle opet ravno do taurusa, ali uz more ipak dobro a mo¾ete da odete i u siriju kad ste veæ blizu.Tamo trebaju hrabre momke

sasa ns 1

morate da nosite i lanac rezervni,neseæam se kolko traju oni najbolji i obavezno iglièasti le¾aj i rolnice u kvaèilu i opruge zadnjih pakni.Jebote oæu opet da imam 16 godina pa da svaki dan rastavljam i sastavljam automatika

Hohštapler

Zlatno pravilo pripreme pred ovakav put je - sve ¹to ponese¹ neæe ti trebati, zajebaæe te sitnica na koju nisi ni pomislio.
Marfi je seljaèina.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Hattrick poslato 22 Mart, 2018, 21:03
Ponesite Gajgerov pa izmerite sta kako, cisto da vidim jel se isplati planirati put na tamo :)
Mo¾e opu¹teno, jo¹ su pro¹log leta montirali novi sarkofag, sad je skroz kul... ;D

Mil@n

Citat: El Jefe poslato 21 Mart, 2018, 15:31
Citat: Mil@n poslato 21 Mart, 2018, 12:52
Citat: El Jefe poslato 21 Mart, 2018, 11:44
А прошле године онај деда из Сомбора оде на аутоматику у Рим да обиђе света места.
Deda pro¹ao kroz pakao ?!?!
! No longer available
Какав хорор, једино објашњење је да га је напало локално удружење за борбу против туризма. На то упућује да су говорили наш језик, оснивач тог удружења у  оној Југославији је био Франци Блашковић из бенда Gori Ussi Winnetou. Последње што сам чуо је да је удружење продато Марку Брецељу за 1.Е
©ta se desilo sa dedom tamo Bog sveti zna...
Veliki respekt za njega i putovanje, ima deda srce.