Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2 3 4 5
Štampaj
Autor Tema: Dva ludaka, 50ccm i za početak Evropa...a možda i svet  (Pročitano 11138 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Facebook: Poseti
Jedan je Japan

Kvalitet: +3788 (24%)
Zahvalnice: 373

20 Mart, 2018, 12:01 Ocena: +5
Ignoriši

Nije putopis, samo je plan za ovogodišnju avanturu...

Kako to obično biva, u tami kafane, jedne duuuuge noći, pade nam na pamet da obilazimo svet na automaticima  

Pod automaticima ne mislimo na neke predrkane automobile sa automatskim menjačem ili one Honde 700, niti Maxi skutere.. Mislimo na Tomos Automatike od sićušnih 50 kubika.
Realna priča je da ove godine imamo dve nedelje za avanturu. Putna brzina je nekih 50 km/h ako nam vetar duva u leđa sve vreme i ako nam motor ne crkne ni jednom, što realno nije nemoguće  Grin

Hajde da računamo da nam je putna brzina 40km/h i da dnevno možemo da vozimo 6-8 sati, dakle dnevno možemo preći između 250 i 300km, što kada se pomnoži sa 16 dana koliko ukupno imamo, dolazi do cifre od oko 4.800 km, da kažemo 4.500km za put od kuće, do kuće. A šta ćemo obići usput, za to nam trebate vi...

Dakle, treba nam plan puta, šta obići, a da ni u jednom trenutku ne kročimo na auto put, jer je suludo čak i za nas  rofl
Takođe, planinski usponi su nam totalno nerealni, ne zbog penjanja, nego zbog spuštanja jer kočnice gi nemamo  Grin

Po kilometraži, otprilike možemo da zađemo u bilo koji deo Evrope, tako da mislim da nema lokacije do koje ne možemo stići  rofl Plan je da se ide negde u avgustu.

Na osnovu ovoga, opalite sa svojim predlozima, šta obići i videti po Evropi na Tomosu pa da polako pravimo kartu putovanja rofl rofl rofl

Shocked Shocked Shocked
« Poslednja izmena: 21 Mart, 2018, 00:18 Andreja »

Lone Wolf
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha TDM
Kvalitet: +355 (45%)
Zahvalnice: 18

Odgovor #1 - 20 Mart, 2018, 12:13 Ocena: +1
Ignoriši

Ovo je potpuni rispekt!
Meni ovo sve liči na Italiju, Francusku, Španiju... Neke fine stare gradove i zamke.
Ne verujem da ste željni mora i kampovanja.

Не може рај на земљи.
Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #2 - 20 Mart, 2018, 12:16 Ocena: 0
Ignoriši

E da, kampovi su apsolutno nepotrebni. Idemo na varijantu hostela i AirBNB-a.

niki64
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
cbr500f, Guzzi v35, mz250...
Kvalitet: +132 (31%)
Zahvalnice: 8

Odgovor #3 - 20 Mart, 2018, 12:22 Ocena: +1
Ignoriši

Upoznao sam decake iz Slovacke koji su  uradili nekoliko tura po Evropi. Ako te ne mrzi nadji na fejsu grupu Na babete po svete, vidi ima dosta opsirno napisano o rutama i planiranju putovanja

Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.
miško_kolo
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
biće opet, jednog dana
Nadrkani komšija

Kvalitet: +1566 (29%)
Zahvalnice: 50

Odgovor #4 - 20 Mart, 2018, 12:39 Ocena: 0
Ignoriši

Po navedenom opisu, tri puta koja vas vode odavde su: Slavonska magistrala do Varaždina, dole na Zaprešić, pa u Sloveniju pravac dolinom Save do Ljubljane, drugi pravac je Subotica i dalje na sever kroz Mađarsku ili pravac Temišvar pa na severoistok kroz Rumuniju, a posle opet levo na Mađarsku kako ne bi ulazio na Karpate.

Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #5 - 20 Mart, 2018, 12:52 Ocena: 0
Ignoriši

Ideja je da se krene na zapad ili jugozapad, pa onda po Evropi.

Moja neka ideja za proputovanje je:

Glavne tačke:
Beograd - Sarajevo - Zagreb - Ljubljana - Milano - Minhen - Nirburgring - Prag - Brno - Beč - Bratislava - Budimpešta - Temišvar - Vršac - Beograd

To je nekih 3.200 km, ako se izbegavaju autoputevi. Eto olakšavajuće okolnosti - Šta videti na ovom putu  Cheesy

miško_kolo
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
biće opet, jednog dana
Nadrkani komšija

Odgovor #6 - 20 Mart, 2018, 13:07 Ocena: +1
Ignoriši

To baš i nije ravno. Između Milana i Minhena ti stoje Alpi. Kako mislite preko njih?

Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #7 - 20 Mart, 2018, 13:07 Ocena: +1
Ignoriši

Okolo Smiley

miško_kolo
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
biće opet, jednog dana
Nadrkani komšija

Odgovor #8 - 20 Mart, 2018, 13:10 Ocena: +1
Ignoriši

Dakle: preko Nice, Marselja, Liona, Dižona, Stazbura i Štutgarta?!  rofl rofl rofl

Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #9 - 20 Mart, 2018, 13:12 Ocena: 0
Ignoriši

Dakle: preko Nice, Marselja, Liona, Dižona, Stazbura i Štutgarta?!  rofl rofl rofl

Što uopšte nije loše, to je nekih 1.000 km razlike  rofl rofl rofl

bigsheki
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki DL 1000
Kvalitet: +258 (34%)
Zahvalnice: 57

Odgovor #10 - 20 Mart, 2018, 13:31 Ocena: 0
Ignoriši

rauzmete li se u mehaniku?drugari su mi isli pre par godina,sa tomos t12 do balingena
Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #11 - 20 Mart, 2018, 13:33 Ocena: +1
Ignoriši

rauzmete li se u mehaniku?drugari su mi isli pre par godina,sa tomos t12 do balingena

Odradili smo 6 puta generalnu na parkingu prošle godine  rofl rofl rofl

milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +581 (37%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #12 - 20 Mart, 2018, 13:46 Ocena: 0
Ignoriši

Volim da citam ovakve stvari i nadam se putopisu, ako ostvarite planove.

Licno, na ovakav put nikada ne bih posao bez 200-250 kubika, narocito sto ne kampujete, vec placate hostele/hotele. Ovo pisem jer je steta umesto 2 sata, izgubiti 4 na putu, prdeci 40 na sat, a ima mesta gde je ogranicenje 80 i lagano moze da se vozi toliko ili cak brze. Pritom, okolina se moze razgledati bez problema i sa 80 na sat, a imas mnogo vise vremena da stignes odmorniji i sveziji za razgledanje mesta koja cete usput obilaziti, ako krenes malo jacim motorom.

Vesanje na tomosu je smesno, mada, ako cepate zapadnu Evropu, putevi ce vam uglavnom biti dobri. Dalje, ja nikako ne volim osecaj da me pretice sve zivo, nije prijatno kada ti prolecu kamioni i autobusi 20 cm od dupeta, sa 250 ccm si vec dosta ravnopravniji po brzini sa ostalima. Ostaje jos i mehanicki deo, ali sam citao da cepate onaj moped endurance, pa verujem da ste tu pokriveni.

Nisam hejter, podrzavam akciju i voleo bih da citam putopis.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
Jefta
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
R1200GS Adv
May the Force be with you

Kvalitet: +1101 (29%)
Zahvalnice: 108

Odgovor #13 - 20 Mart, 2018, 13:52 Ocena: +6
Ignoriši

A jeste li pomislili ti i Dime da ne pravite planove u 3 ujutru u kafani Smiley
ninja66
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
FJR 1300 , TTR 600
Kvalitet: +372 (33%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #14 - 20 Mart, 2018, 13:54 Ocena: 0
Ignoriši

Glavne tačke:
Beograd - Sarajevo - Zagreb - Ljubljana - Milano - Minhen - Nirburgring - Prag - Brno - Beč - Bratislava - Budimpešta - Temišvar - Vršac - Beograd

To je nekih 3.200 km, ako se izbegavaju autoputevi. Eto olakšavajuće okolnosti - Šta videti na ovom putu  Cheesy
Sa prosecnom brzinom 40 km/h videcete bas sve.  Smiley Mnoge deonice sam posle motora vozio TTR-om sa 90 km/h , a posle i biciklom 27 km/h. Stignes da skeniras svacije dvoriste. Smiley
Nego jesi ti ikada prelazio Iriski venac Automatikom ? Jos ako slabije prebacuje u drugu... Ortaka sam slepao Automatom od Rovinja do Kanfanara 80-tih a retko je zbog blage uzbrdice uspeo da prebaci u drugu. MUKE.

bigsheki
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki DL 1000

Odgovor #15 - 20 Mart, 2018, 14:18 Ocena: 0
Ignoriši

sreca prati hrabre Smiley
Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #16 - 20 Mart, 2018, 14:48 Ocena: 0
Ignoriši

Volim da citam ovakve stvari i nadam se putopisu, ako ostvarite planove.

Licno, na ovakav put nikada ne bih posao bez 200-250 kubika, narocito sto ne kampujete, vec placate hostele/hotele. Ovo pisem jer je steta umesto 2 sata, izgubiti 4 na putu, prdeci 40 na sat, a ima mesta gde je ogranicenje 80 i lagano moze da se vozi toliko ili cak brze. Pritom, okolina se moze razgledati bez problema i sa 80 na sat, a imas mnogo vise vremena da stignes odmorniji i sveziji za razgledanje mesta koja cete usput obilaziti, ako krenes malo jacim motorom.

Vesanje na tomosu je smesno, mada, ako cepate zapadnu Evropu, putevi ce vam uglavnom biti dobri. Dalje, ja nikako ne volim osecaj da me pretice sve zivo, nije prijatno kada ti prolecu kamioni i autobusi 20 cm od dupeta, sa 250 ccm si vec dosta ravnopravniji po brzini sa ostalima. Ostaje jos i mehanicki deo, ali sam citao da cepate onaj moped endurance, pa verujem da ste tu pokriveni.

Nisam hejter, podrzavam akciju i voleo bih da citam putopis.

Ma kao što znaš, obojica imamo ozbiljne motore, ali nam je ovo nekako avantura i promocija Endurance Cup-a, pa videćemo šta i kako  Grin

A jeste li pomislili ti i Dime da ne pravite planove u 3 ujutru u kafani Smiley

Postoji period dana za planiranje van 3 ujutru?  rofl rofl rofl

Glavne tačke:

To je nekih 3.200 km, ako se izbegavaju autoputevi. Eto olakšavajuće okolnosti - Šta videti na ovom putu  Cheesy
Sa prosecnom brzinom 40 km/h videcete bas sve.  Smiley Mnoge deonice sam posle motora vozio TTR-om sa 90 km/h , a posle i biciklom 27 km/h. Stignes da skeniras svacije dvoriste. Smiley
Nego jesi ti ikada prelazio Iriski venac Automatikom ? Jos ako slabije prebacuje u drugu... Ortaka sam slepao Automatom od Rovinja do Kanfanara 80-tih a retko je zbog blage uzbrdice uspeo da prebaci u drugu. MUKE.

Uh znamo to, ali videćemo. Avantura je avantura  rofl rofl

sreca prati hrabre Smiley

Samo se tome i nadamo  Cheesy

Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Odgovor #17 - 20 Mart, 2018, 14:50 Ocena: +1
Ignoriši

Biće ovako pred polazak  rofl rofl rofl rofl rofl

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Jawa TS 350 Gvozdenija '87
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
zeleno Magarence A3MS '88
Liberty 125 '06
kung-fu Magarence sa velikim točkovima 2008
XT600E ADV 1990

Jawa Klub Srbije

Kvalitet: +699 (13%)
Zahvalnice: 66

Odgovor #18 - 20 Mart, 2018, 15:42 Ocena: 0
Ignoriši

Ako su matici nemodifikovani, maksimalna brzina u idealnim uslovima je 43-45kmh. Znači, prosečna NIKAKO ne može da bude 40 ?

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.
bigsheki
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki DL 1000

Odgovor #19 - 20 Mart, 2018, 15:49 Ocena: 0
Ignoriši

Ako su matici nemodifikovani, maksimalna brzina u idealnim uslovima je 43-45kmh. Znači, prosečna NIKAKO ne može da bude 40 ?

pocinjes da im rusis snove Sad ,ja volim da zivim u ubedjenje,drugovi ne odustajte,imate par nedelja vremena,ne znaci vam nista prosle 5km manje ili vise.

Stranice: [1] 2 3 4 5
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi  |  Planiranje putovanja  |  Tema: Dva ludaka, 50ccm i za početak Evropa...a možda i svet