Glavni meni

Audi A4 Allroad 4x4 DSG 2.0TFSi

Započeo Zeljkamp, 02 Mart, 2018, 02:23

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

 Ma neka svako trosi na sta zeli. Moj jedan poznanik vozi alfu benzinac v6 motor. Trosi preko 20 litara.Ali on taj auto drzi kao poster odavno. Ko sam ja da mu kazem da je lud sto daje pola plate na auto. On zivi neki svoj san. A da gledaju ljudi potrosnju gledaju,zato uzimaju kola od 80 000 eura na kojima pise TDI i slicno. Malo njih uzima benzince. Dizela posle lakse i prodaju jer najcesce takvi menjaju kola na dve tri godine. Ja sad gledam kola da uzmem, svi me smaraju da uzimam samo nemce jer boze moj izgubicu na ceni posle. Boli me K... nisam preprodavac, kola i jesu gubitak para na duge staze kako god okrenes. OSim oldtajmera,oni su danas bolja investicija od cigle.  Evo moj klijent koga treniram dao 85 000 eura pre tri  ipo godine za X5  sad trazi 50 000.Kaze nikad vise u zivotu nov auto.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

kepo

Citat: Andjelo poslato 02 Mart, 2018, 20:32
Kod Audija 3.0 tdi  trosi isto kao i 2.0 tdi

Tako je ... kad su u istoj karoseriji ... meni u glavi veci i manji auto :)

Hurricane

I jedan i drugi trose presmesno za ono sto pruzaju

Andreja

Citat: freepartyman poslato 02 Mart, 2018, 20:39
Ko sam ja da mu kazem da je lud sto daje pola plate na auto.

Ima nas i luðih  ;D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Andjelo

Ja sa mojim 2.0 tdi kada vozim normalno i pun gas jako je mala razlika u potrosnji ....od 7do 8 l nafte po bordu je prosek

freepartyman

Citat: Andreja poslato 02 Mart, 2018, 20:48
Citat: freepartyman poslato 02 Mart, 2018, 20:39
Ko sam ja da mu kazem da je lud sto daje pola plate na auto.

Ima nas i luðih  ;D
Ako ,svako ima neku svoju bolest :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hurricane

Samo ovaj primerak Audija izgleda luksuzno i privlaci poglede kad prodje kao neki od 25-30.000

sa ovim rubovima izgleda prejako

:P


Citat: Zeljkamp poslato 02 Mart, 2018, 02:23
MODEL :AUDI A4 ALLROAD 4x4 DSG 2.0TFSI
AGREGAT : 1984 kubika, 211ks, benzin
KILOMETRAZA : 204.000km
GODISTE : 11.12.2009.
TEL. : 065 877 7776
CENA : 13.000e fiksno

Audi je uvezen iz Svajcarske i dovezen je na tockovima. Kupljen je od prvog vlasnika. Izuzetno stanje, sto se moze videti i na fotografijama. Kilometraza je prava i kao dokaz prilazem uredno popunjenu servisnu knjigu (svi servisi u ovlascenom Audi servisu) i carinsku deklaraciju na kojoj se vidi da je ocarinjen i da je usao u zemlju sa ovom kilometrazom. U servisnoj knjizi su svi servisi sa crvenim pecatom " Audi total mobile" (doplata od 250chf), sto znaci da je vozilo posle svakog servisa imalo garanciju do sledeceg servisa !  U Audiju je na 200.000km uradjen veliki i mali servis (lanci, lancanici, spaneri, klizaci, pumpe i sve ostale stvari koje se menjaju tom prilikom) koji je kostao 5000chf. Dozvoljavam bilo kakvu proveru i pregled u ovlascenom Audi servisu ili u servisu po Vasem izboru. Limarijski i tehnicki u perfektnom stanju i ne trazi dalja ulaganja. DSG menjac i 4x4 pogon rade savrseno ! Sve 4 gume su kao nove !

Poseduje najjaci paket dodatne opreme za ovaj model :

- 4x4 pogon
- DSG automatski menjac
- Saltanje brzina na volanu
- Multifunkcionalni kozni volan
- Keyless Go sa 2 originalna kljuca
- Start - Stop dugme za paljenje  
- Tempomat
- Panorama
- Bang & Olufsen ozvucenje
- Bluetooth
- USB
- AUX
- Navigacija
- Hill assist (pomoc pri kretanju na uzbrdici)
- Elektro podesiva potpuno kozna sedista u bez boji
- Grejaci sedista
- Senzori za parkiranje napred i nazad sa grafikom na ekranu
- Senzori za svetla
- Senzori za kisu
- Automatsko zatamnjivanje unutrasnjeg retrovizora
- Blind spot (senzori mrtvog ugla u retrovizorima)
- Bi-Xenon farovi
- LED
- Fabricka kuka
- Zavesice na vratima
- Digitalni automatski dvozonski klima uredjaj itd.

IZUZETNO STANJE !

Placena je carina, svi troskovi i uverenje AMSS, tako da potencijalni kupac treba da plati samo registraciju.

Cena je FIKSNA a cena u zameni je 14.000e i zavisi od realnosti cene ponudjenog vozila. Zamena za jeftinija vozila do 2000 kubika.

Pozivi svakog dana od 9 - 23h.

Po potrebi saljem jos fotografija na mail, Viber ili Whatsapp.




















[cheers]

stilgar

za ljubitelje dizela idu crni dani. sad kad je nasa omiljena svabica najavila zabranu za ulazak u neke gradove dizelima sa euro5 motorima, da vidite kako ce se ovi nasi dosetiti da udare eko takse pa jos po tipovima ono euro 3, pa euro 4, pa euro 5. bice udaranja po usima samo tako. Nece odma, sacekace prvo da u zemlju udje sto vise od onih 12 miliona dizela sto prodaju svabe, da se formira sto veca baza ekoloski nesavesnih vozaca, pa onda udri po dzepu.
p.s. a cuo sam negde da ce i proizvodnja dizela da bude obustavljena u nemackoj ili smanjena u etapama da bi od 2025 presli na elektricne automobile. benzince nisu pominjali.

freepartyman

 Audi zna da napravi karavan. Najlepsi karavani od nemacke trojke definitivno. Benzin je zakon,jeftiniji auto,jeftinije odrzavanje,lepsi rad. Jedino potrosnja mana u odnosu na dizel.Mada ko ne prelazi vise od 20 000 godisnje ne oseti razliku u potrosnji :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

megaidiot

Citat: stilgar poslato 02 Mart, 2018, 20:59
za ljubitelje dizela idu crni dani. sad kad je nasa omiljena svabica najavila zabranu za ulazak u neke gradove dizelima sa euro5 motorima, da vidite kako ce se ovi nasi dosetiti da udare eko takse
ako ne gresim, zabrana ce za sada da vazi samo za ulazak u strogi centar, u tim gradovima se to i ne isplati ni sa bilo kojim autom, samo gubis zivce i vreme.
a da ce nasa 'drzava' da iskoristi i tu priliku da nesto mazne, to sigurno.

stilgar

Citat: megaidiot poslato 02 Mart, 2018, 21:06
Citat: stilgar poslato 02 Mart, 2018, 20:59
za ljubitelje dizela idu crni dani. sad kad je nasa omiljena svabica najavila zabranu za ulazak u neke gradove dizelima sa euro5 motorima, da vidite kako ce se ovi nasi dosetiti da udare eko takse
ako ne gresim, zabrana ce za sada da vazi samo za ulazak u strogi centar, u tim gradovima se to i ne isplati ni sa bilo kojim autom, samo gubis zivce i vreme.
a da ce nasa 'drzava' da iskoristi i tu priliku da nesto mazne, to sigurno.
vec sam slusao juce u vestima kako je zagadjenost u BG-u veca 13 puta od dozvoljene. sve navodi na tu vodenicu da ce drzava da omasti brke na nas racun.

Andreja

I onda naiðe jedan zglobni Ikarbus koji purnja kao da ide na mrki ugalj i pravi buku od 130dB. I nikome ni¹ta...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF


Citat: Andreja poslato 02 Mart, 2018, 20:15
! No longer available


ne isto nego maksimalno prolazno vreme nek imaju tj svako nek vozi pun gas pa da vidimo potrosnju jer sigurno neces kupiti M3 da vozis ko baba





Citat: Andjelo poslato 02 Mart, 2018, 20:32
Kod Audija 3.0 tdi  trosi isto kao i 2.0 tdi


na primer ovaj 3.0 ima 300 a ovaj 2.0 200 konja

postoji nesto sto se zove zdrav razum, koiko konja koristis toliko oni i piju

ako imas vecu kubikazu i vise konja a ne koristis ih sve normalno je da je agregat manje opterecen pa moze da trosi i manje od onog sa manjom kubikazom

ali hajde taj od 300 konja i ovaj od 200 da vozimo pun gas da vidimo da li ce da potrose isto


Citat: freepartyman poslato 02 Mart, 2018, 21:02
Benzin je zakon ,jeftinije odrzavanje

moj golf 6 je benzinac, ima i turbinu i kompresor i plivajuci zamajac, a ima vala i svecice kao i skupe dizne
sta je tu jeftinije za odrzavanje onda?

Kanarinac

Citat: CBRR1 poslato 02 Mart, 2018, 20:06
Citat: Kanarinac poslato 02 Mart, 2018, 19:44
Fantom ja opet kazem 13000 nisu neke pare da bi ti pricao kao da je u pitanju 100000 evra i da je ne znam kakav auto u pitanju. Mislim generalno gledano, ko hoce benzinca 4x4 taj i ocekuje da je potrosnja veca ili je lozac i nema pojma. Ja npr nikad u zvotu ne bih kupio auto preko 2000 kubika, potrosnja do 10l mi je ok, sve preko toga je bacanje para, pogotovo kada prelazis vise od 100km dnevno. A sto se tice sipanja pun ili svaki dan po 1000 ti je isto, potrosices kad tad, samo u prvom slucaju moras svaki drugi dan da se cimas na pumpu...

a sta mislis koliko trose agregati 2.5 3.0d?  evo da se ne zamaras isto kao laguna 1.9d



Kao sto uff rece, ne pricam o potrosnji vec o registraciji. Oko 1000e izadje za 3.0 [rofl]
A inace 3.0 trosi oko 3 vise od 2.0 recimo pri normalnoj gradskoj voznji. Nije bas isto ali nije ni drama

freepartyman

#54
 U vecini slucajeva benzinac jeftiniji za odrzavanje. Tvoj je poseban slucaj UFFe :D :P Tu je i kupovina. Isti takav  ko tvoj dizel je bar 1500 eura skuplji. Sto mu dodje 180 000 dinara. Razlika u gorivu ne znam kakva treba da bude da se isplati dati toliko novca vise. Jedino ako prelazis  bas mnogo km.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hattrick

Vozio od 900ccm do 7.000ccm, razne izvedbe, pogone i karoserije, i nikad, ali bas nikad mi se nije desilo da u slicnoj gami vozila, veca kubikaza potrosi manje od nize kubikaze. Pri istoj stabilizovanoj brzini nekada da, zbog rasterecenja, ali voziti svaki od njih na recimo 70% svojih mogucnosti, i ode potrosnja proporcionalno kubikazi ama bas uvek. E sad debata da li je nekom ko ima ili nema pare bas toliko nebitna potrosnja, dovoljan je pokazatelj da za kupce premium marki u vozilima od 60.000 evra proizvodjaci danas stave 2.0 tdi, umesto V12 5.0 kao ljudi. Toliko o tome. Zaljubljenici i fanovi su nesto drugo, i oni su izuzetak koji potvrudjuje pravilo.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Zeljkamp

Mislim da je ovaj Audi kao nov kostao dosta vise od pomenutih 50.000€ ali to sada nije ni bitno. Ovaj primerak je bas, bas dobar jer je maksimalno odr¾avan, plus, poslednji servis je uradjen pre manje od 4000km I taj servis je kostao 5000 svajcarskih franaka. Proseèna potro¹nja je izmedju 10-12l normalne voznje.

Meni je neverovatno da se 3 stranice raspravlja o potro¹nji a o servisima niko ni rec da kaze. Zato se vecina ljudi u Srbiji i vozi u kantama koje tro¹e kao upaljaè. Onda se na tim upaljacima cuju zvuci plivajucih, dizni i turbina I ide mast u propast.

P.S. Uskoro cu oglasiti jos jednu zverku. Bas me interesuje kakvi æe komentari biti u vezi nje. 😉
TwinZ Auto & Moto

Andreja

Htedoh da prokomentari¹em da mi je mnogo jezivija cena servisa (isto va¾i i za Pikes Peak i servis desmo sistema) od bilo èega ali onda sam pogledao kad je uraðen servis i koja je kilometra¾a pa rekoh, bolje da æutim.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hattrick

Citat: Zeljkamp poslato 02 Mart, 2018, 22:34
..Meni je neverovatno da se 3 stranice raspravlja o potro¹nji a o servisima niko ni rec da kaze. Zato se vecina ljudi u Srbiji i vozi u kantama koje tro¹e kao upaljaè...

Pa mozda zbog toga sto retko ko u Srbiji za 9 godina star auto (a retko ko i u Svajcarskoj ako nije u pitanju firma, ili obavezni sevis u sklopu lizinga) zeli da iscoluje 5.000€ za servis na autu koji ce u vrh glave moci da proda 10. Vise vole da odrade sa ortakom taj isti servis za 1.000€, jes da nema pecata u knjizi, al 4.000 osalo u dzepu.  :)