Glavni meni

Prevoz motocikala - mo¾e prikolica, a mo¾e li i drugaèije?

Započeo Nika, 21 Februar, 2018, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ada

2265kg je masa vozila spremnog za voznju sa svim fluidima na maksimumu+ 5 putnika+ teret u gepeku+krovni nosac. Prazan auto sa 1 putnikom je 1650kg (putnik se racuna 75kg a nekada je bilo 80kg)
4040kg je komplteno ovo gore + ukupno opterecenje na prikolici. Matematika je 4040-2265 = 1775kg u bruto kilazi pod uslovom koja je kuka ugradjena na vozilo (vertikalno opterecenje i vucno)
1080kg je maksimalno opterecenje prednje osovine jer policija ima pravo da meri osovinski pretovar
1260kg je maksimalno opterecenje zadnje osovine.
Pritom mozes da nadrljas i ako okacis praznu prikolicu (600kg neto) koja u ovom slucaju nosi 1800kg u brutu, jer je vozilo atestirao na 1775kg. I ovo je tehnicka neispravnost a mogao bi da ga prebacis i u krivicno u slucaju neke nezgode.
Svicemo se iznenaditi za jos koju godinu kada budete videli i culi a nedaj boze osetili sta je sve tehnicka neispravnost. Kao na primer nedostatak zastite na + klemni akumulatora, plasticni poklopci na srafovima tockova, u kolima da nepricamo o begovima i abs uredjaju, o oznakama i dimenzijama guma. Da dodje do neke nezgode da li znate da na osnovu brzinske oznake na gumama mozete da ispadnete da ste vi tehnicki neispravni. E moje drustvo. Ocemo u evropu. Pa dobicemo je.

Policajac koji zna svoj posao i zaustavite radi kontrole njega ne zanima sto si samo ti u autu a na prikolici imas 2 tone i na vagi ako te meri imas 3900kg njega ne zanima koliko si stvarno tezak nego koliko imas tereta i ako kao vucni voz ne prelazis 4040kg bruto tereta.
Sto se tice krovnih nosaca za biciklove je isto pravilo. Kod nas sve ide lakocemo dok nedodje do problema a posle kosta da niste ni svesni. Kada bi doslo do neke nedaj boze nesrece i ako sam ja cinjenicno kriv ocas posla prebacis krivicu na drugog ucesnika i na tehnicku neispravnost. Svaka fabrika je napravila tipski krovni nosac koji je atestiran i pise na njemu za koji tip vpzila koliko kilograma i pri kojoj brzini sme da se koristi. U Srbiji kineski ne atestirani nosaci, pa samo bi trazio homologaciju da je taj nosac atestiran za to vozilo i prebacio krivicu na tehnicku neispravnost. To je isto kao i za skidanje svetala za maglu, koliko god to kolegi neprijalo. Raspitajte se malo po sudovima kolike su otstete za nedaj boze izazvanu povredu ili posledicu. Ima ljudi koji placaju dozivotno izdrzavanje u slucaju invalidnosti zbog necije nepaznje. Ko neveruje neka se raspita.
E bas sam se raspisao i sada mi je dosta. Inace i motori koje vozimo lepo pise kolika jenosivost sa 2 putnika ali ko to jos cita.

ada

Citat: Gavrolini poslato 23 Februar, 2018, 10:15
Bla bla bla....isao kroz novi sad...kroz bg nisam. Rasvetu nisam stigao da zavrsim ali je bilo u planu. Moj motor je bio tezak 107kg.  Jebes auto cija sasija ne moze da izdrzi toliko kg. Pitao pandure pre samog projekta i niko nije znao sta da mi kaze....cak sta vise rekli su mi i da hocemo da ti pisemo ne bi znali sta da pisu. U zakonu postoji odredba gde je dozvoljen dodatni teret ukoliko ne prelazi 30cm u sirinu i metar u duzinu. Moj nosac je bio u ravni sa retrovizorima. A to za maglenke je bas smesno....pa na 50%automobila u nasoj zemlji nema ili su neispravne maglenke
Morao sam i ovo da citiram. To sto ti je bilo u planu bogu hvala nije doslo do neke nezgode inace ne bi sada divanili jer ti nebi ima internet. Bez ljutnje.
Ceo gepek u auto na povrsini od vise od pola kvadrata ima astestiranu nosivost od 100kg pod uslovom da nema donju policu na kojoj pise da je manje.
Pandure nase do skoro nije zanimalo nista osim da uzme sebi crvenu i nije ni cudo sto nisu znali jer ih posao ne zanima.
A sto se tice sta da ta pise kao kaznu bez problema. Prevoz van gabaritnog tereta.
U zakonu postoji clan u kojem pise da teret nesme da bude siri od samoga vozila do maksimalne sirine 2,7m i duzi napred i nazad od 50cm sa obaveznim obelezavanjem crvene boje.
Ako ti nesto nije jasno povodom ovoga slobodno pitaj i probacu da ti i argumentujem i objasnim, ili ako meni neverujes skoci do bilo kog ispitnog mesta amss i sve ce ti objasniti skolovani ljudi a ne priuceni policajci.

Hattrick

Vi iz AMSS hocete bas da userete sve sto je bilo cool u ovoj drzavi ?  :)

Nika

Citat: ada poslato 24 Februar, 2018, 01:04

Svicemo se iznenaditi za jos koju godinu kada budete
Imali minimalac 2000e, pa kada vas pandur zaustavi, a nije sve po PeSu, on poène da pi¹e, vi izvadite èrvenu, a on pi¹e i za poku¹aj mita...

Citat: ada poslato 24 Februar, 2018, 01:15

U zakonu postoji clan u kojem pise da teret nesme da bude siri od samoga vozila do maksimalne sirine 2,7m i duzi napred i nazad od 50cm sa obaveznim obelezavanjem crvene boje.

Do max ¹irine 2,7m? Mislim da motor ne prelazi tu ¹irinu. A ako na nosaè nakaèi gabarite, i stavi nazad ¹topke i tablu? I kupi veæi auto na koji bi to nakaèio (ne kroz maglinke)?

Nika

Citat: ada poslato 24 Februar, 2018, 01:04

Svi CEMO se iznenaditi za jos koju godinu kada buDETE videli i culi a nedaj boze osetili...
Neki æemo da se vratimo a neki æete i da poginete...  ;D