Glavni meni

Tema za bradonje i bradu

Započeo Lone Wolf, 18 Februar, 2018, 09:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

I ja gledam neki trimer ali nemam pojma sta uzeti. Sad koristim neku philips masinicu. Imam haos gustu i jaku bradu. Ovaj braun sto Bucko okacio mi deluje skroz kul. Koliko stelovanja ima,ne mogubda provalim na slici

dzimika


UFF

a sta fali masinici za kosu kao trimer za bradu?
mislim u slucaju kad ides na najkrace moguce  [neampojma]
koja je prednost trimera bas za bradu osim mozda nekog preciznog stelovanja?

bigbad86


Lone Wolf

Не може рај на земљи.

navajo

 Od ovih kvazi drvoseca/hipstera ima i brada da mi se smuci, a oduvek preferiram bradonje  [rofl]

Da sam musko nikad se ne bih brijala....furala bih bradu!!!

misa-pei

K'o Franja Josif :D :D :D

Nekada sam bradu odr¾avao nedeljno, tetka mi je bila glavni 'brica'. Makaze u ruke i seckanje. Predugo traje, nikad ne mo¾e ba¹ ravno da izaðe, tj da je svaka dlaka podjednake du¾ine. Sad, jednom u dve nedelje uhvatim kinesku ma¹inicu za ¹i¹anje i nastavak od 3mm, savr¹eno uredim bradu. Savr¹eno za ono kako je ja nosim, mo¾da se nekom ne sviða. Probao sam specijalizovane brijaèe za bradu, ali ne vidim im neku prednost u svom sluèaju.

Da bi se imala lepo fazonirana brada, potrebno je svakodnevno, nagla¹avam svakodnevno, da joj se posveti dosta vremena. Za mene to nije, ja bradu nosim zato ¹to mrzim da se brijem, a opet je vrlo lako odr¾avam urednu. Ni¹ta ru¾nije mi nije ako se neki od fazona zapusti pa je èovek polu-bradat, polu neobrijan, a nije Wolwerin.

A bradu sam pustio posle vojske, taènije jo¹ sam bio u vojsci poslednjih dva dana samo zato ¹to inaèe imam tanku ko¾u a jaku i gustu bradu koja raste vrlo neusmereno. A tamo su me terali da se brijem dvaput dnevno, ledenom vodom. Stalno sam izgledao kao da sam pobegao sa klanice. Nijedan vrhunski brijaè tog vremena (pa ni noviji) nije uspeo da me obrije glatko, bez poèupanih dlaka, onih mikroranica po licu ili vratu. Jedino sam bio zadovoljan kad sam se brijao britvom. Ona je bila najbolja, I sada, kad se ponekad obrijem, koristim britvu.
Država je najveći neprijatelj naroda

UFF

ja resio problem sa braun masinicom i kompletirao set
ova levo skine do dan ili manje starosti a ako zelim sve onda predjem na drugu masinicu i bude brzo gotovo jer je vec kratko
a probao sam prvo i misin fazon najkraca mera sa cesljem je 3mm i to izgleda ok


http://s18.postimg.org/4zcczhyu1/20180218_192416.jpg

MIGE


bigbad86

Jel ima neko da preporuci neki trimer a da ne kosta kao prosecna registracija? :D

MIGE


UFF

mige odluci se
da li bojkotijes temu ili ucestvujes u njoj?

i ako ti se ova ne svidja ti slobodno otvori zanimljiviju

MIGE

Citat: UFF poslato 18 Februar, 2018, 22:28
mige odluci se
da li bojkotijes temu ili ucestvujes u njoj?

i ako ti se ova ne svidja ti slobodno otvori zanimljiviju
! No longer available

UFF

kad odgovaras na post odmah iznad svog nema potrebe da citiras :)

Andreja

Odgovor na prvi post, postoje ¹amponi za bradu mada je sasvim dovoljno da se umije¹, makar u mom sluèaju jer mi brada nije gusta. Ulje i ostala sranjca su super jer je znaèajno omek¹aju pa ne bode ¾ene.

Voleo bih da pustim bradurinu ali besmisleno je jer, em je retka em mi ispod zulufa raste unazad i ka gore pa to izgleda jezivo :D Do dva, eeeventualno tri meseca je ok, posle poène da se ¹iri u lepezu, ne daj bo¾e nikom...  [rofl] Druga stvar je ¹to su svi ljabani poèeli da je pu¹taju pa je poèelo da me smara sve to.

Pletenicu sam skinuo posle godinu i po dana, poèela je ba¹ da mi smeta, rajsfer¹lus od jakne ju je redovno èupao pa sam ispizdeo. Pomislim, "ma dobro, jo¹ malo pa æe proleæe, neæe se nositi jakne" i onda se setim da sam motociklista i da jaknu nosim skoro svakodnevno, cele godine. Dohvatih Braun trimer (odlièan, platio ga 3500) i odeeeeee  [pop] :violina:
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Meni brzo raste brada. Dok je relativno kratka, dlake su relativno prave ali tvrde. Dlaka brkova mi je izra¾eno tvrda. Ako ne diram mesec dana, budem kao taliban (ne ovaj na¹, nego kao pravi  :D )
Uglavnom samo ¹i¹am ma¹inom za ¹i¹anje, na najkraæe. Skinem onaj èe¹alj i to je valjda 1mm. Retko kad se brijem skroz a tada koristim BIC sa jednim zglobom i mleko za posle brijanja jer mi od klasiènih after¹ejvova izbije reakcija.
Voleo bih da probam te elektriène ma¹inice za brijanje.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hattrick

Probao jednom sa ortakom da pustimo brkove i odemo u Stefan Braun tako brkati k'o Sadam Husein. Valjanje bilo kako nas svi gledali  [rofl]

Lazic


mrle

ja se skroz obrijao na glatko, posle mnogo godina, deci sam bio èudan. nema brade, bradice, brkova...
Èak me neki od kolega u prolazu nisu prepoznali. Izgledam mlaðe 10 godina.
kada sam u ono vreme ba¹ re¹io da pustim bradu (kada smo sa Ga¹om snimali reklamu) odr¾avao sam je kod druga koji ima berbernicu "Balaban", odmah kod Meka u Po¾e¹koj, levo niz stepenice.
Preporuka.

Lazza

Nazalost ne mogu da pustim bradu jer mi fali pola obraza ali pratim temu :D
I may be dumb, but I'm not stupid.