Glavni meni

Èajna ADV

Započeo lord_oblivion, 27 Januar, 2018, 22:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

Èek, èek! Prelazi¹ na dual gume? Kako to?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Nika

Zbog razrade - nema hard staza i skakanja - lagana vo¾nja k'o po ofarbanim jajima, pa mu kramponke ne trebaju... ;)

castor

Citat: lord_oblivion poslato 09 April, 2018, 10:40
Akumulator prazan a nemam/o mali punjaè pa èekam prvu priliku da se provozam da ga dopunim. Za sad palim na kablove u dvori¹tu.
Ka¾i kad æe¹ da svrati¹ u ofis da ti ponesem punjaè ili svrati do mene po isti.
It's the ride that matters, not the bike…

Gavrolini

Sta je to duzi prednji lancanik? Ja znam za veci(vise zuba) i manji(manje zuba) ali nisam cuo za duze i krace lancanike. I kakve veze gume imaju sa razradom i skokovi(i ako iskreno sumnjam da taj motor moze da prezivi doskok veci od pola metra visine)? Ok da neces da ga vrtis u visoke obrtaje ali nije to gazirani sok da iskipi od muckanja. Samo pitam jer covek uci dok je ziv.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Gde æe bre Peða da skaèe pola metra... ??? :o

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gavrolini poslato 10 April, 2018, 01:57
Sta je to duzi prednji lancanik? Ja znam za veci(vise zuba) i manji(manje zuba) ali nisam cuo za duze i krace lancanike. I kakve veze gume imaju sa razradom i skokovi(i ako iskreno sumnjam da taj motor moze da prezivi doskok veci od pola metra visine)? Ok da neces da ga vrtis u visoke obrtaje ali nije to gazirani sok da iskipi od muckanja. Samo pitam jer covek uci dok je ziv.
gavro...
i kompjuter kad se kupi mora da se razradjuje....ne sme odmah win10....prvo sednima pa osmica...polako da legne cpu.....a i nesmeju ove teske igre da se igrau...prvo samo tetris i free cell...dok ne legne graficka...a i hard mora da se zaleti....

budalastine koje opstaju vekovima....iz vremena kada je ulje bilo na nivou petroleja i kada su u klipnjaci u gornjoj pesnici bile bronzane caure a motori imali jedna karburator na dva cilindra....

razradu forsiraju proizvodjaci, ali ne da motor duze traje i bolje ide, vec da ne crkne pre isteka garantnog roka...jer naravno da ako ga vozis ko baba manje je verovatno da ce dumre.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

To je i moje misljenje ali eto drugar sad odradio dr650. Razbusio cilindar na prvu specijalu, nov klip i karike i nov lanac bregaste. Ja ga juce zovem u voznju on nece kaze dok bar 1000km sve ne legne i ne razradi se.... Pa sunce mu sta ima da legne. Ako vozis prosecno na 4k obrtaja u minutu. Znaci za sat vremena voznje je napravio 240.000 obrtaja i mislim da je legao. :)

milomir22

Burazer na sajmu 2009. uzme auris 2.0 d-4d i pitao kako da ga razradi, ovi mu rekli kako god zelis, do kuce je u vise navrata probio 200 na sat i nista mu ne fali, sem ciscenja egr-a prosle godine samo redovno odrzavanje. Drugi brat uzme pasata b7 2012. rekli mu isto, teraj kako god hoces od starta, meni za pezo 1.4 2009. rekli da u prvih 5 000 km ne prelazim 4 000 obrtaja. Zakljucak, pezo je govno, sto je i realnost.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

lord_oblivion

#109
Kakvo crno (ili bilo kakvo drugo) skakanje sa ovim, pa raspao bi se ako ne iz prve a ono bar u drugom doskoku  :D
Du¾i lanèanik je onaj koji ima du¾i obim od kraæeg lanèanika. Sluèajno ima i koji zub vi¹e  [rofl] a posledièno 'produ¾ava' prenos. Gumu (samo zadnju) æu da menjam da ne tro¹im AC10 bez veze jer 1000km neæu silaziti sa asvalta. Dobro, mo¾da malkice  ;D
©to se razrade tièe, na kutiji od cilindra i klipa lepo pi¹e 'ne terati preko 5000rpm prvih 1000km'. Naravno da i na tarabi sva¹ta pi¹e pa nije ali ovo je ipak kinez i ¹to bih ga sjebavao ako ne moram. A ne moram.
Da je to kvalitetnije verovatno bih ga tu po dvori¹tu malo palio u mestu i sledeæi dan odma' pun gas na brdo.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Ajde bre teraj to pun gas i onako ne moze preko 5000 obrtaja

Hohštapler

...pa i motor je iz duba kad su baterije na mobilnim morale "formirati"... ¹ta vas èudi?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lord_oblivion

Kako bre ne mo¾e, crveno mu poèinje na 9 iljade  :P
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: milomir22 poslato 10 April, 2018, 13:11
Burazer na sajmu 2009. uzme auris 2.0 d-4d i pitao kako da ga razradi, ovi mu rekli kako god zelis, do kuce je u vise navrata probio 200 na sat i nista mu ne fali, sem ciscenja egr-a prosle godine samo redovno odrzavanje. Drugi brat uzme pasata b7 2012. rekli mu isto, teraj kako god hoces od starta, meni za pezo 1.4 2009. rekli da u prvih 5 000 km ne prelazim 4 000 obrtaja. Zakljucak, pezo je govno, sto je i realnost.
Hehehe, ja tako razraðivao novog Kedija 2.0 sdi, do Subotice i nazad pun gas, rekli u Por¹eu da mo¾e... Do prvog servisa na 15.000 je popio 5 litara ulja od 20+e litar... :o :D Da ne gre¹im du¹u, posle toga je do 120.000 cirkao litar na 15k, ¹to æe reæi nisam ni dosipao izmeðu zamena... Dodu¹e u Por¹eu su dok je jo¹ bio u garanciji krali ulje... Uradim servis, posle 3k upali upozorenje, sipam litar, ne potro¹i vi¹e ni¹ta do sledeæe zamene... Kad je iza¹ao iz garancije, prestao da tro¹i ulje, tj litar na 15.000...

Glava Dole

Normalno je da srce dok se ne skine najgrublji sloj od honovanja i karike idealno nalegnu na cilindar(jer koliko god da je precizna mehanika nikad ne moze da bude kao kad se prirodno obrusi u radu)... moj i sa starim karikama posle sklapanja srko ko nezdrav dok nisu nasle svoj put i onda i zaboravio kad sam ga uopste proveravao :) Sklapao sam ranije i na novo(busenje i nov klip), u pocetku dimuckao i troskario posle prestao, nema vlasnik primedbi :)

Deda kaze kad je kupio novu bubu da su rekli da odma moze pun gas, da je motor razradjen na stolu. Dok je naseg novog punta trebalo razradjivati. Ja svakako mislim da je za motocikl 1000km bas preterano, nikad nisam nove komplete toliko razradjivao... postedim ga 100km i onda pun gas... i to sam jedva izdrzavao :)

Lazic

I onda glava dole...

Glava Dole

Stvarno bi mi valjalo promeniti nick u "GlavaDole" :)

Lazic


Glava Dole

 You have already posted a thanks to this post at 11 Februar, 2018, 02:38

:-* :-* :-*

milomir22

Ovaj nik je pod garancijom slobodan na svim forumima sirom planete.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr