Glavni meni

Èajna ADV

Započeo lord_oblivion, 27 Januar, 2018, 22:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

klip automobilskog amortizera je tvrdo hromiran a  ne cementiran.....ostav..ponovo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

E neki ðoka jeste spolja  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


lord_oblivion

Danas poèelo sklapanje  [yahoo]

Ubacio le¾ajevi u blokove, sa novim ¹rafiæima (Pecina noæna mora  :D ):





Slo¾io menjaè :







I tu stao za danas. Nisam mogao da ubacim radilicu u le¾aj, neæe pa neæe. Bila 'ladna ko led a le¾aj topao (ne vruæ):




Pa ako mo¾e pomoæ, kako da ubacim radilicu a da izbegnem da je lupam èekiæem?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

Bas kako si krenuo , radilicu u zamrzivac preko noci a onim fenom lezaj doobroo zagrejes , ako ne upadne samo onda blago gumeni cekic , ali treba ipak samo da udje .
( a na one srafice lepak :D )
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

lord_oblivion

Zamrzivaè imam al nemam fen, jbg  :D Dve godine stoji sa raspalim grejaèem...
A ¹rafiæe æu da kirnujem, ne bih da lepim.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Trebalo je da prvo lezajeve nabijes na radilicu tako sto stavis nesto izmedju polutki(da je ne bi izbacio iz centra) a to(neki deblji flah, ogroman kljuc ili sta vec) naslanjas izmedju dva bloka npr, hoklice ili cega god a lezaj onda slobodno smes da lupas cevastim kljucem samo po unutrasnjem prstenu, tako apsolutno nista ne moze da mu fali(moze jedino ako je spoljni fiksiran a ti lupas unutrasnji). Ali i tako mozes da privuces blok srafovima pa onda kucnes malo radilicu s jedne i druge strane, dovedes je u centar i rasteretis lezajeve. Ovo kuckanje(lagano naravno, tj koliko je neophodno da krene glatko)PODVLACIM, inace se desi ovo ako ih montiras kao kad sam ja radio po prvi put sa nekih 13god, tj ako ostanu napregnuti :)



Ali cak ni to ne bi trebalo da je neophodno, mislim da je njemu nesto veca tolerancija izmedju lezaja i bloka(bar je na onom drugom speedu kojeg sam uzeo u gajbicama tako bilo, sve rukom za razliku od 2t a lezajevi su ostali na radilici pa kontam da je i kod tebe veca tolerancija izmedju bloka i lezaja nego izmedju radilice i lezaja) :D A i da nije svakako je meni uvek onako lakse uspevalo i kod tih tesnijih, a nasklapao sam ih se ihahaaj :)

lord_oblivion

Ne bih ni nakoji naèin da lupam po radilici.
Prilikom rasklapanja, radilica je sama spala sa oba le¾aja a sad nema ¹anse rukama da je navuèem.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

Citat: lord_oblivion poslato 10 Mart, 2018, 22:29
Ne bih ni nakoji naèin da lupam po radilici.
Prilikom rasklapanja, radilica je sama spala sa oba le¾aja a sad nema ¹anse rukama da je navuèem.

znaci da je dobro .

mozes i obicnim fenom ali traje dugacko .. mada rerna na 80 stepeni i ceo blok unutra
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bigbad86

I obican fen ime da roka bas toplo, pogotovu ako je profi.

bigbad86

Ili da okaci na zicu od kvarcne peci a? :D

lord_oblivion

Ona franke¹tajn radionièka grejalica ¹to sam je sastavio onomad ubiva kako greje  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 10 Mart, 2018, 22:41
rerna na 80 stepeni i ceo blok unutra
Uze mi reè iz prstiju... :D

Andreja

Baèi ga u furunu!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

Jedno stavis u rernu a drugo u friz, ja lezajeve na tocku stavljam tako, felnu grejem fenom a lezajeve u kesu stavim pa u friz

Udje bez cukanja

bogdan

probaj da stavis stari lezaj na radilicu , ako nece ni on  vidi gde zapinje na rukavcu radilice , ako novi lezaj lako ulazi u blok   probaj , sto milos rece , prvo lezaj na radilicu pa sve u blok. Za grejanje bloka moze i ringla od sporeta , plin jos bolje.

lord_oblivion

Novi le¾aji te¹ko idu u blok, odnosno knap, moraju da se kucaju. Ba¹ mi se i ne vade nazad. Zagrejaæu blok, nekako.

Kad budem stavljao drugi blok (desni), ovaj gde le¾e radilica i menjaè (levi) bih namazao silikonom. Da li desni blok sme vruæ da se sastavlja na silikon, tj. kako se onda silikon pona¹a u smislu razlivanja i su¹enja?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

 

I sto se cukanja tice samo ukljuci logiku: ako radilici fiksiras tu polutku u koju udaras i koja je salivena-nista ne moze da joj fali. Ako nabijas unutrasnji prsten i udaras samo po njemu koji je takodje saliven- nista lezaju ne moze da fali. Ako zapinje a privuces srafovima unakrsno a ne kucnes malo na kraju(kad stegnes blok) da ih opustis- unutrasnji prsteni ostanu pod bocnim, horizontalnim ili kako god opterecenjem. Zavisi koliko je opterecenje, ili ce se trositi prebrzo ili ce cak da se razleti kavez u prvim kilometrima(mada se kod njega kupa u ulju pa ces prividno misliti da je sve u redu a on ce se trositi brze nego sto bi trebalo)... pogledaj prethodnu sliku, poplavio skroz i raspao se kavez kad sam ga prvi put zavrteo propisno bas jer sam se i ja vodio tom logikom prvi put, da ne smem da cukam ;)



A sto se silikona tice - sme ;)

lord_oblivion

Ma radilica mi jedva slo¾ena da bude kako treba i u toleranciji je na 'majke mi', jo¹ samo fali da je ja dokusurim macolom  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Za probu (nisam planirao danas nastavak sklapanja veæ samo da probam) zagrejao sam samo le¾aj fenom za skidanje farbe, ni dva minuta i radilica upala kao dupe na no¹u.
Pri tom, radilicu nisam hladio, dovoljno je ¹to je stajala u radionici 30 sati, bila ledena.
Sutra nastavak radova.

Zanimljiva ova precizna mehanika  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.