Glavni meni

Gde sedi¹ i pije¹ piæe.

Započeo Lone Wolf, 20 Januar, 2018, 14:31

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

stilgar

koliko sam ja shvatio osim ona dva kioska iliti mad maxa sklanjaju i onaj bicikl servis i asteriksa.

UFF


FANTOM

    A sto treba ? Ono bas citam komentare i ne verujem skupo pice itd. Pa koliko mesta ima po gradu gde je pice da se smrznes verovatno tamo ni ne idete pa ne znate. Sto je neko napisao i kultno mesto i pogledas malo motore podruzis se sa ljudi. Pa sad ako toliko imas slabu petlju da ti se i pripisa odes iza pa pisas , niste svi rodjeni u zlatnim cesmama i plocicama. Meni bi licno bilo krivo da pociste taj cosak tu , mada verujem da bi ljudi nastavili da dolaze tu pa taman noslili limenke sa sobom jer se ljudi tu skupljaju fazon vise od 40 godina tj. bajkeri . A vlast oce da pocisti to tu jer eto digo im se da ociste oce da preve gondolu ili vec neku drugu nebulozu da bi je naplatili 30 puta skuplje pa podelili lovu posle izmedju sebe.

castor

Pa, ako je tebi ok da u 21. vijeku na malo manje od km linije od suvog centra grada ti pi¹a¹ u ¾bunju, meni nije. Nisam roðen na Terazijama, bogu hvala daleko od istih, i nije mi strano pi¹ati uz drvo, jer sam i uz "vjetar pi¹ao i kad je trebalo i kad nije trebalo", ali za cijene koje su u MadMax-u, za ovih 10 godina koliko ja samo dolazim tamo (a drugi dolaze i doooosta du¾e), ni¹ta osim onih par krpa nije bilo od WC-a. Da se barem neko sjeti da pokosi kad izraste trava. Barem. A da idem u Asterix ili negdje drugdje kad mi se prikenja, pa ni oni nisu javni WC.

Da je mjesto ok za okupljanje, jeste i vi¹e nego ok. I lokacija i ljudi i atmosfera, sve. Ali jebe¹ ga mogli su do sad barem ToiToi organizovati i odr¾avati.
It's the ride that matters, not the bike…

stilgar

#24
Citat: castor poslato 22 Februar, 2018, 00:55
Pa, ako je tebi ok da u 21. vijeku na malo manje od km linije od suvog centra grada ti pi¹a¹ u ¾bunju, meni nije. Nisam roðen na Terazijama, bogu hvala daleko od istih, i nije mi strano pi¹ati uz drvo, jer sam i uz "vjetar pi¹ao i kad je trebalo i kad nije trebalo", ali za cijene koje su u MadMax-u, za ovih 10 godina koliko ja samo dolazim tamo (a drugi dolaze i doooosta du¾e), ni¹ta osim onih par krpa nije bilo od WC-a. Da se barem neko sjeti da pokosi kad izraste trava. Barem. A da idem u Asterix ili negdje drugdje kad mi se prikenja, pa ni oni nisu javni WC.

Da je mjesto ok za okupljanje, jeste i vi¹e nego ok. I lokacija i ljudi i atmosfera, sve. Ali jebe¹ ga mogli su do sad barem ToiToi organizovati i odr¾avati.
To ti je dodir lahora i veza sa prirodom kad pisas u zbunju 😀 slazem se s tobom u vezi wc-a, al ko sto rekoh tamo idem zbog druzenja i ljudi. Cene i politiku vlasnika ne bih komentarisao jer i tu si u pravu. Al usce je usce, mesto za koje su mnogi sentimentalno vezani. Kad sam 1975 te dolazio sa tomosom T12 nije bilo ni madmaxa ni asteriksa ni splavova. pisali smo preko zida u reku. Al imo sam 15 godina tad i kad dodje neko sa suzukijem 750 il neka Kawa ne mozes oci da odvojis od motora, ko da misli na uslove za pisanje i gde ima wc 😀

mkt


castor

Pa to ti ka¾em, nije vi¹e 1975. godina. Tad na U¹æe vjerovatno nije dolazilo hiljade ljudi dnevno, bilo je malo, zavuèeno, ne pretjerano popularno i dostupno mjesto, na kome si mogao slobodno da izvadi¹ paju i opu¹teno da ¹ora¹ sa zidiæa u Dunav. Danas je sve kontra. Onda si bio tamo mo¾da par sati, a danas se tamo provodi prije/poslije podne cijelo i dobar dio veèeri tamo.
It's the ride that matters, not the bike…

stilgar

#27
Citat: castor poslato 22 Februar, 2018, 22:03
Pa to ti ka¾em, nije vi¹e 1975. godina. Tad na U¹æe vjerovatno nije dolazilo hiljade ljudi dnevno, bilo je malo, zavuèeno, ne pretjerano popularno i dostupno mjesto, na kome si mogao slobodno da izvadi¹ paju i opu¹teno da ¹ora¹ sa zidiæa u Dunav. Danas je sve kontra. Onda si bio tamo mo¾da par sati, a danas se tamo provodi prije/poslije podne cijelo i dobar dio veèeri tamo.
mozda se nisam dobro izrazio, mesto je bilo popularno moto populaciji, vozili smo levi krug divljali dok ne dodje milicija pa nas najuri. nije bilo parkinga za automobile, a dve bandere po sredini su komplikovale i cinile voznju zanimljivijom. :) moze rev, misa pei, motoklasik da ti kaze gde je bilo zborno mesto i dogovori za voznje tada a i sad je tako, osim divljanja levim krugom. Znalo se po zvuku na brankovom mostu ko dolazi. Ta atmosvera i taj duh je ono cega volim da se podsetim kad odem tamo i zbog tog secanja trpim i zatvaram oci na uslove i cene u mad maxu.

p.s. ima jedan lep tekst mise-pei na forumu UMS-a pa ako mu nije tesko moze da copy/pastuje i ovde da bude jasnije mladjima.

mkt


misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Lone Wolf

Caffe Intermezzo Loznica.
Na ©tiri.

Za jedno satak odoh motorom do kluba Blackdragons.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

Planinsko odmarali¹te Guèevo.
Kafa.
Guèevo je raj!  Raj kazah.
Не може рај на земљи.

Lazic


Lone Wolf

Poku¹avam sa tel ka¾e nema dovoljno memorije za upload.
Kad doðem kuæi postaviæu.
Mo¾da i napi¹em koji redak.
Не може рај на земљи.

Lazic


Lone Wolf

Не може рај на земљи.

Lone Wolf

 [wtf]A evo i kafe u planinskom odmarali¹tu:
(neæe da se rotira kako god da uèinim, ali neæe se prosuti)
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

A htedoh ne¹to napisati, ali blede reèi, taj oseæaj jutros se povlaèi sve dublje u mene i izgleda, ne mogu ga podeliti.
Poèelo je noæas, sanjao sam ne¹to. Obièno ne smaram ljude snovima, moji su, meni govore, a jutros... sanjam sve ¾ivotinje po oborima, ¹talama, zoo vrtovima, obijaju se i lome ograde, izlaze, be¾e, èak se i povrede ali odlaze, u kolonama. Odlaze od ljudi, ja gledam za njima, pomislim kako je to sve stra¹no. I neka gorila, uhvati me za ruku i povlaèi sa sobom preko ograde, ja mislim - neæu, idite kad ste veæ odluèili, ne branim. I pogledam u oèi te ¾ivotinje i tek danas, na Guèevu shvatim - zvala me sa sobom, da idem s njima da ne ostajem s ljudima. Ali to je samo san.
A jutros poènem dan u pekari na centru Banje Koviljaèe. Burek sa sirom i jogurt. Pa na motor, pa onih mojih 10 km uz Guèevo, novog asfalta, prelepog proleæa. I ni jedan auto ne bi usput, ni èovek. I gore, kod spomenika poginulim u I sv.ratu sedim sam. Saaam. Nigde nikog. Sat vremena. Zahvaljujem ovom prilikom svim 7-8 milijardi ljudi ¹to su imali drugog posla i nisu bili jutros sa mnom kod spomenika na Guèevu jer sam pun sat sedio, gledao, slu¹ao ptice, pa opet sedio, gledao, æutao.
Jeste, tako je bilo.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

Lone Wolf

A posle sam oti¹ao ni¾e do odmarali¹ta na kafu. I javio se Laziæ.  [hello]
I bi dobro.
A onda u Loznicu na otvaranje sezone.
I bi defile.
A tamo u kafiæu sedi drug moj, jer ne sme na sunce. Bori se sa najte¾om bole¹æu.
tek 40. Bori se i veseo je. Nada se i nadamo se najboljem!
©ta je ¾ivot.
A ovaj dan pamtiæe se kao dan kad je zvanièno poèeo 3.sv rat.
Nadamo se najboljem.
[cheers]
Не може рај на земљи.