Glavni meni

R6 Stelovanje vazduha - smesa

Započeo CoaKG, 14 Januar, 2018, 20:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CoaKG

Pozdrav ljudi ...treba mi pomoc... U pitanju je yamaha r6 2005 godiste ...Cistio sam dizne ( injectore ) i prilikom ciscenja rastelovao sam vazduh ...tj. oni srafovi sto se steluju na karburatorima tipa zavrnes do kraja pa odvijes pola kruga ili krug...E sad ...priblizno sam nastelovao motor pali , radi ...ali voleo bih da znam dal je dobro ..cimao sam drugara jednog majstora iz KG-a ni on ne zna tacno al kao trebalo bi da je krug ipo...Googla sam i skidao neke service manuel i nista uspeo nisam da nadjem...

Pa je moje pitanje vama dal neko zna , koliko tacno treba da se podesi vazduh , tj. koliko krugova treba da se odvije da bi bilo lepo nastelovano.. Hvala

ЯЭВОЛУТИОН

kod vecine novijih injection motorcikala nema stelovanja ler gasa...vec se stelovanje obavlja podesavanjem smese na TB u ...naravno u isto vreme se vrsi i sinhronizacija istih...tako da bez vakuumetara ne moze.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CoaKG

Nisam siguran da smo se razumeli..Hvala na odgovoru , ali nisam dirao stelovanje leptira , vec 4 srava od igle za vazduh ...Na mojoj ninji zx6r je bila varijanta zavrnes do kraja pa 1.5 kruga odvrnes...ja sada ne znam koliko treba da odvrnem da bi bilo okej...onako na "uvo" sam nastelovao da radi najlepse moguce...Ali desava mi se da pri "turiranju" na nekih 5-6 000 obrtaja kad pustim gas izbija plava vatra iz auspuha , sto mi se pre nije desavalo ni kad zavrnem do kraja...to izgleda cool ali ne znam dal to treba tako..Pa bih zato voleo da negde nadjem u service manuel-u koliko tacno to treba da bude odvijeno a posle svakako na sinhronizaciju ...

P.s. ja sam mislio da samo se karburatori sinhronizuju , nisam znao da kad je injeksn da isto ide na vakum ?

Hvala na odg

Hurricane

Jedan i po krug je inicijelno podesavanje, vremenom se razlikuje pohabanost od cilindra do cilindra, mora na vakumetre

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: CoaKG poslato 14 Januar, 2018, 21:09
Nisam siguran da smo se razumeli..Hvala na odgovoru , ali nisam dirao stelovanje leptira , vec 4 srava od igle za vazduh ...Na mojoj ninji zx6r je bila varijanta zavrnes do kraja pa 1.5 kruga odvrnes...ja sada ne znam koliko treba da odvrnem da bi bilo okej...onako na "uvo" sam nastelovao da radi najlepse moguce...Ali desava mi se da pri "turiranju" na nekih 5-6 000 obrtaja kad pustim gas izbija plava vatra iz auspuha , sto mi se pre nije desavalo ni kad zavrnem do kraja...to izgleda cool ali ne znam dal to treba tako..Pa bih zato voleo da negde nadjem u service manuel-u koliko tacno to treba da bude odvijeno a posle svakako na sinhronizaciju ...

P.s. ja sam mislio da samo se karburatori sinhronizuju , nisam znao da kad je injeksn da isto ide na vakum ?

Hvala na odg
kao sto rekoh ler gas se steluje na srafovima za vazduh...bez vakuumetara ne moze i ako nisi ni takao leptire....gorivo regulise dizna a vazduh na leru taj sraf....vise vazduha nizi potpritisak....i injection mora na sinhronizaciju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

CoaKG

Okej hvala Vam najlepse na odgovorima