Glavni meni

Skidanje viska kila

Započeo farbach, 04 Mart, 2011, 21:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

farbach

Zamenio sam lancanik na WR-u i skinuo 700 gr. Da nisam izmerio ne bih verovao. Auspuh je skinuo oko 2 kg. To cu sutra izmeriti i slikati.  Neki bezvezni nosac volana 530 gr. Jos jedno 500 gr. su neki limici, nosaci...koji nista ne rade i bez kojih motor radi. Wr je sportski motor, 112 kg prazan i prakticno bez para moze da se skine 4 kg.
Karbon ulazi u drugom poluvremenu, na prolece. Slikacu i izmeriti sve, a i vi bi mogli da izmerite koliko ste olaksali motor.
Pre par godina sam sa XT-a slinuo punu gajbu viska, i motor je na gas isao na zadnji.

rboban

RENTHAL alu lancanik...... lepo!!!!! Ja sam u preradi skinuo sa SV-s ukupno 12kg.....:)
Ride It Like You Stole It

farbach

Nabroj da vidimo odakle se skida najlakse.
Koliko je primetna razlika u povlacenju sa 12 kg?

rboban

Konkretno ne mogu da ocenim razliku jer sam i prenos promenio, tj. skratio.....
ALi u potezanju tvrde trkaci da ja 1kg manje skoro isto kao 3 KS vise.... TAKO TVRDE!!!!
Pa najvise je dobijeno na izduvnom sistemu (fab. lonac je POTEZAK), skidanjem farova
,nosaca i konstrukcije koja je drzala poluoklop i donji oklop...... Pa manji digitalni sat....
I tako!!!! Razlika je naravno i u kocenju i u samoj upravljivosti!!!!
Jos ja da skinem jedno 10 kg i bice ODLICNO!!!! :)
Ride It Like You Stole It

JankoR

Au da znam kad budem mijenjao zupcanik samo aluminijum , a za auspuh drug me moli da mi da akrapovic jer mu je preglasan a ja njemu fabricki. akrapovic je star jedno 5 godina i da li da prihvatim

farbach


JankoR

Ma znam kad su kupili taj akrapovic ful  za tog wra skupo su ga platili , ali je wr promijenio 3-4 vlasnika i predzadnjem vlasniku nije bio dovoljno glasan pa ga je otvorio i skinuo kapu i naravno izgubio i dali je moguce da su i vunu izvadili ako je uopste i ima u ovakvim auspusima. Ovaj moj drugar je nesto skarabudzio i to ne lici ninasta pa je narucio je iz slovenije original  pa kad stigne se mijenjamo. Kada se promijeni auspuh trebali sto dirati na karbu.

farbach

Najverovatnije da da, ali to nije strasno. Ako zapne pitaj.
Ja sam stavio RACE, vredi svaku paru. Lepse radi, prelep zvuk.
Pogledaj original, koja nakaza.

farbach

Ovo je grana sa power bomb-om.

JankoR

Robert je stvarno PROFI, moj wr j malo noviji 2006 pa ima i malo ljepsi auspuh :D. poz

UFF

farbach pojasni nam cemu to prosirenje sluzi i jel ima nesto unutra?

farbach

Kaze da dize snagu na visim obrtajima.

Lazic

Ako se ne varam, sluzi da ubrza izduvne gasove i smanji povratni pritisak, tj klip trosi manje energije u poslednjem taktu i naravno da ne sme nicega da ima unutra... farbach, ispravljaj ako gresim...

farbach


Lazic

primesa 2t tehnike u 4t izduvu...

UFF

Pa sto fabrika to nije uradila?
Zbog euro normi i katalizatora u loncu?

I jel rade to na granama ostali poznati prozivodjaci izduva?

Lazic

skupo Uffe... I mnogo matematike za par procenata snage......

farbach

Radi neki amer, tamo sam nasao foru, verovatno je patentirao izum.

DebeliZmaj

sta je to power bomb ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Jao bre Zmaju, ne pratis na casu...