Glavni meni

razni problemi i re¹enja na putovanju

Započeo sasa ns 1, 08 Januar, 2018, 02:27

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

ili poneses sprej i naprskas kad mislis da treba.

Citat: doktor poslato 08 Januar, 2018, 18:30
Booking i ja koristim poslednjih par godina. I to vrlo retko (sad se vise i ne secam) rezervisem unapred. Uglavnom danas za sutra, ili jos cesce danas za veceras...a desavalo se i veceras za odmah...Nisam opterecen da moram da stignem na odredjeno mesto (npr. ako je kisa, hladno, a planirao sam preko neke planincuge). A i tako se vrlo cesto nabodu neki solidni popusti tipa last minute, ala smestaj 60€ za 30-40€...
istina, ali ovako mozes da prodjes jeftinije, jer imas vremena da kopas po netu dok ne nadjes. jeste nekad je pametnija varijanta 'za odma', ali meni je frka da mi se ne desi da ne nadjem nista ili da je daleko, mada se nije desilo, moz samo da bude malo skuplje.
'unapred' je laksa varijanta sa vise ljudi, manje supljih prica tipa 'vidi nema zasebno kupatilo' i slicno, al to je vise do ljudi nego do smestaja.  [blahblah]

ЯЭВОЛУТИОН

vreca za spavanje i prostirka od neoprena je dovoljan booking ako ne pada kisa...ako pada kisa vozim do prvog hotela i pretim da cu da spavam u foajeu ako mi ne daju sobu za 30 evra, jer samo toliko imam....upalilo u hotelu gde je 150 evra noc....
nosenje alata je prizivanje malera....
imam drugara koji je na superteneru trazio da mu montiram jos jedna cdi, jos jedan regler i jos jednu pumpu za gorivo....pored postojecih....a motor mu je stao zbog crknutog osiguraca ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

OKi


megaidiot

dobar je bugarin, kako je rekao 'do not drink with mongols, when they drink, they become dragons'.

mali_zmaj

eee odoh sad u kafanu na pivo,samo da ispratim ovu temu,mirise mi da ce biti interesantna,da ne kazem manijacka..,cekam da neko samo spomene cetnike!!
upisao se krecem na zajecarac!!
jin-jang

Ivicat

Ne nosim nista sa sobom. Cak sta vise, i ne putujem :D

megaidiot

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Januar, 2018, 19:53
....a motor mu je stao zbog crknutog osiguraca ....
pa kad nije stavio dve kutije sa osiguracima

jevta

za osiguraè uvek postoji parèe ¾ice

rboban

A onda treba i aparat za gasenje, tek da se nadje.... ;)
Ride It Like You Stole It

Andreja

Citat: SSZGO poslato 08 Januar, 2018, 05:45
ne nosim nikakav alat , ne vozim leseve da bih ikada pomislio da ce da stanu :)
mada se jednom desilo, olabavio se sraf/zica na akumulatoru

Zar nije lak¹e da ponese¹ dva ¹rafcigera, kljuè desetku i imbus peticu nego da psuje¹ sam sebe ¹to nisi poneo kad ti se desi ne¹to tako? :)

Kad sam tek poèinjao da vozim motore, nisam praktikovao da nosim alat i uvek me je sreæa slu¾ila. Sad nosim kljuè za sveæicu, rezervnu sveæicu, set vilju¹kastih kljuèeva, kombinovana kle¹ta, set imbusa ('fala bogu, uvek vozim neke matore dereglije pa ne moram da nosim i torx kljuèeve), no¾iæ, vezice, wd... Lepo je poneti duct traku, crevo za gorivo, rezervne poluge i sajle, alat za èepovanje guma, pumpu ili kompresor, rezervne sijalice (nikada mi nije vrisnula sijalica za ovih sedam godina vo¾nje), osiguraèe, kabl za sveæicu, kapicu, sve te neke sitnice koje ¾ivot znaèe a ne zauzimaju mnogo prostora.

©to se tièe sme¹taja, preferiram kamp u sopstvenoj re¾iji. Putujem motorom zato ¹to ¾elim da se sklonim od gradova, gu¾vi, betona, zidova, ba¹ mi prija da postavim ¹ator. Druga stvar je to ¹to je mnogo jeftinije :) ©ta æu, radi me taj srvajval fazon.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

megaidiot

to trazi vreme, kad imas vikend + jedan dva dana okolo, a oces da provozas puteve koji su daleko, onda mnogo znaci da samo dodjes, okupas se i zabodes da bi sutra terao dalje.

sav taj nedajboze arsenal ne zauzima vise nego jebene patike koje ne sluze skoro nicemu osim da se prosetas gde dodjes, sto me podseti da kupim starke.
ako ti fala bogu i ne zatreba, cesto treba nekom usput.

e da, flasa benzina je isto korisna.

dr32

Citat: Andreja poslato 09 Januar, 2018, 00:05
Zar nije lak¹e da ponese¹ dva ¹rafcigera, kljuè desetku i imbus peticu nego da psuje¹ sam sebe ¹to nisi poneo kad ti se desi ne¹to tako? :)
[klanjam_se] [clapp] [rofl]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

El Jefe

Нож, спреј за гуму и лустер клему, ако пукне сајла. Све остало је вишак, јербо ти увек зафали оно што ниси понео.
Друштво за заштиту од животиња

SSZGO

A zaboravih. Nisam lud da putujem motorom. Rent a car. Nov auto. Puno osiguranje. Motorom na put do 200km ...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Glava Dole

3 minusa, WTF? Sta je doticne konkretno pogodilo u mom postu, sme li se znati? Jebe mi se iskreno za minuse ali to smatram kao "nisi u pravu" a u tom postu apsolutno nema sta da budem u pravu niti sam ikome rekao da radi tako vec samo preneo svoje iskustvo. Sve hejter do hejtera [zena]

megaidiot

pa normalno, 450 je vise nego dva put duze od 200, znaci lud si da putujes motorom. a sto se nerviras?

mali_zmaj

Citat: SSZGO poslato 09 Januar, 2018, 17:21
A zaboravih. Nisam lud da putujem motorom. Rent a car. Nov auto. Puno osiguranje. Motorom na put do 200km ...

Nekad se stvarno pitam sta ces ti na moto forumu!!  Nemoj me pogresno shvatiti... ja stvarno respektujem sto si zaradio lovu,sto zelis ful komfor kad putujes..,itd,itd...  Ali 99.9% odsto ljudi na ovom forumu bi putovalo motorom..,to je i bit ove zaednice,koliko god picnuta u glavu bila!!   Ja 200 km smatram voznjicom za jedno popodne,ne putovanjem... 
jin-jang

PECA BMW

Citat: megaidiot poslato 08 Januar, 2018, 20:17
dobar je bugarin, kako je rekao 'do not drink with mongols, when they drink, they become dragons'.

Mislim da je lik rus . Inace tamo se raspravlja Vlogovima ili kao vec , ovaj lik i njegovi klipovi su jedini tog tipa koje pratim i preporucujem i drugima.
Jes da nisam tamo video i cuo nista sto vec ne znam ali ima zanimljivih stvari , lik je dosta putovao pa mozete da pokupite dosta informacija iz prakse
(a ne kao ovi moderni vlogeri "procitao sam na netu" ili sto procitah skoro bese ovde na forumu " odgledao sam sve trke sad vozim bolje od svih")

https://www.youtube.com/user/ramarvarna/videos
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

sasa ns 1

vidim da svi pi¹u  prevenciji problema a ne o re¹avanju.Evo jednog primera.Kolega iz NS i¹ao u Crnu GOru i negde blizu granice na planini crkne godinu dana stara varta.Pao mrak koferi...®ena...Niko neèe da stane.U nekom manjem najbi¾em gradu ni¹ta neradi a u i nema akumulatora.Na netu na¹ao radnju sa baterijama za ups,zvao taxistu koji mu je doneo na planinu.Uredno platio.Znaèi interesuju me neke takve bud¾ ¹eme.Isto je jednom liku crko regler u mudjelu -naravno honda opevana u narodnim pesmama i nekako se vratio al se neseèam pa neèu da lupam.Javiæu kad g a budem pitao.

papaja

Crkao meni na Transalpu regler i ispraznio se akumulator letos u Bugarskoj.

Srecom Bobi poneo kablove, pa smo nekoliko puta prespajali i dopunjavali.

Vratili se uspesno ako zanemarimo sto sam na kraju po mraku vozio autoputem izmedju njih dvojice u koloni bez svetla ili sa pozicijom.

Eto, kablovi su korisna stvar, ali ko ce sve da nosi.