Glavni meni

razni problemi i re¹enja na putovanju

Započeo sasa ns 1, 08 Januar, 2018, 02:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

dajte re¹enja raznih stvari ¹to se de¹avaju predvidjeno ili nepredvidjeno na putu.Recimo kako i da li èistite lanac i posle podmazujete na du¾em putu.Nemoraju biti problemi samo sa motorom nego i  sa opremom ,sme¹tajem,....

Glava Dole

Ako nekih 450km u danu moze da se svrsta u malo duze putovanje onda: lanac nisam ocistio nikad u zivotu a podmazao ga nisam vise od godinu dana, pa to vazi i za duga putovanja ;D
Obavezno spakujem prirucni alat: unimer, set imbusa, ravan i krstasti srafciger, vezice, malo zice, izolir traku, kompresorcic na 12V, set za cepovanje guma, kljuc za svecice, osnovne kljuceve(osmica, desetka, 12ica koja je standard na yamahi i 13ica), nesto malo gedora, rezervni pick-up i to je mislim to :) Samo kilo kljuc fali da moze na putu i glava da ide dole [rofl]
Od dodatne opreme kisno odelo otkad sam na ibarskoj uvece pokis'o ko mis u tankom duksu i bermudama na 70km od stana(naravno, kad ga imam kod sebe nikad me ne uhvati tako da jos nisam ni stigao da ga isprobam u praksi), eventualno rezervnu garderobu(mada to nije pod obavezno) i to je to :) Nema mnogo filozofije, volja je tu bitnija od opreme :) Neko u full opremi ne ide dalje od lokalnog kafica a neko u sorcu izvozi 6 sati u danu :) Mislim, ljudi su nekad bez ikakve opreme APN-cima isli na more bez ikakve posebne pripreme pa sta im falilo :)

SSZGO

ne nosim nikakav alat , ne vozim leseve da bih ikada pomislio da ce da stanu :)
mada se jednom desilo, olabavio se sraf/zica na akumulatoru

vidim da milos96 unapred zna da ce sve da krene naopako, nosi sve sem sudopere sa sobom...


sto se tice smestaja, booking.com, nikad problema u zivotu nisam imao. ove godine bio u 50 tak hotela, sem sto su mi u jednom hotelu doneli mikro porcije za veceru sve ostalo je bilo kako treba

sto se tice opreme, veliki problem u italiji tj milanu sa jebenim lopovima, (verovatno albanci ili srbi ko ce drugi) oci treba imati i na ledjima i sve sto imate nosite sa sobom...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gavrolini

Sszgo tebi zivot poceo pre 3-4 godine? Sta bi sa zivotom pre toga kad jesi vozio leseve? Jesi booking koristio i za adu u beogradu jer ti je to bila najdalja lokacija do koje si stigao? U italiji najvise kradu italijani(napolitanci i druga jjzna bagra) posle njih dolaze bangladesani pa crnci. Srbi i albanci su tamo po najvise jebeni sljakeri.
Ontopic: vezice i ducktape resavaju 90% problema, za detaljna upustva pitati Lazica :)

SSZGO

booking za sve, cak i u srbiji...

pre 3-4 god sam bio gde i sada, isto kao i pre 6-7 godina...

jedini motor koji mi se ikada pokvario da sam ostao na putu je bila r1 dioda , motor je bio dobar ali je bio ozbiljno abused tako da je to i ocekivano...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

..evo meni se letos pojavile zice na gumi, na 700tom kilometru od planiranih 3000, previse autoputa, gasa, vrucine i tereta, izduvah zatim gumu na nesto oko 2.0 bara, i pregurao ostatak puta bez ikakvih problema...

Cak se i na prednjoj pojavile zice a zadnja nije znacajno propala..

Motor se naravno lepo obarao, naravno do dva prsta ciken strajpsa jer ja samo tako i volem, trosio nista vise od redovnih 9 litara, sve sasvim ok proteklo..

Znam, sad ce dusebriznici da kenjaju sto sam i krenuo sa takvim gumama na toliki put, ali jebiga jednostavno volim da rizikujem i jer sam tako u mogucnosti...

Moram tako alternativnim metodama kad mi motor ne ide 300

Biker-Boy

Sreca pa nisam imao mnogo problema na putovanjima, osim prosle godine kad mi crko akumulator, ali tu nije bilo nikakvog spasa vec samo zamena, i rekose mi za ubuduce da mozes da poneses (za nedaj boze) neki malecki akumulatorcic od bilo cega samo da je 12V i mozes ga prikopcati sa nekim tanjim zicama (1,5-2,5 kvadrata) ali ne smes da palis motor anlaserom, vec samo na guranje.
I feel the need..... the need for speed !!!

Bishke

Na put uvek vezice, traka, srafciger, kljesta i noz.

Do sada nisam stao nigde, i poceo sam da gubim alat po torbama jer ostane i ne otvaram dzep ;D
You should do one thing every day that scares you

mrle

nisam nikada i¹¹ao na hiljade km puta, a za ovih u stotinama, samo 100e u d¾ep i sve se re¹ava, ili poravka ili prvi kombi da me vrati nazad.
P.S. Nikada nisam ostao negde u kvaru.

banevuk

Kad sam bio mladji nosio sam kondome, a sad telefon. Jedini strah je dal' sam u "dometu"  ;)

jevta

U glavi se prelomi da ako doðe do veæeg problema skine¹ kofere i kuæi busom,a motor ¹utne¹ u neki jendek.
Za ostalo imam rezervne ruèke ,sajle,pribor za krpljenje gume ,mali kompresor, malo alata i ne¹to znanja oko mehanike.
Sme¹taj inostaranstvo booking i uglavnom zadovoljan mada ima i tu ¹minkanih slika sme¹taja. Po srbiji banje mogu da izaðu povoljno mada je dosta komlikovaije nego preko ne zna srbin da bude domaæin.
Na srebrnom jezeru u kasnim popodnevnim satima nisu hteli u nekoliko vila da mi izdaju sobu na jednu noæ to se njima ne isplati.Isti sluèaj i na radojinskom jezeru.Uvek je prvo pitanje koliko ostajete,pèeo sam da odgovaram zavisi kolko je domaæin dobar.

UFF

Citat: Hurricane poslato 08 Januar, 2018, 08:23
Znam, sad ce dusebriznici da kenjaju sto sam i krenuo sa takvim gumama na toliki put, ali jebiga jednostavno volim da rizikujem i jer sam tako u mogucnosti...


[rofl]

megaidiot

Citat: jevta poslato 08 Januar, 2018, 10:36
U glavi se prelomi da ako doðe do veæeg problema skine¹ kofere i kuæi busom,a motor ¹utne¹ u neki jendek.
Za ostalo imam rezervne ruèke ,sajle,pribor za krpljenje gume ,mali kompresor, malo alata i ne¹to znanja oko mehanike.
realno ako si u civilizaciji, a uglavnom jesi, vise ti i ne treba. kad citam strane forume, pa oni nose pola kuce sa sobom.
meni sve za nedajboze (otprilike sta si naveo, samo nemam rezervne rucke, a to je pametno poneti) staje u jednu vecu kesu i to mi je super posto nemam kofere sa strane. onaj spajder je keva za vezivanje stvari koje treba da su brzo dostupne (kisno odelo, kamerica, baterije, pivo, leba i salame). za takve stvari su one vrece u kojima stizu kacige super resenje.
za smestaj najvise koristim booking, volim unapred par dana da isklikcem sve da ne razmisljam na putu, a i otkazivanje uglavnom ne kosta nista, ako se plan promeni dan ranije. uvek gledam nesto van grada, da je jeftino i da lici na nesto, realno mi treba samo da se naspavam, a ako mi je usput nesto gde sam vec bio i znam da je ok idem opet tamo.

mareskin

Citat: banevuk poslato 08 Januar, 2018, 10:23
Kad sam bio mladji nosio sam kondome, a sad telefon. Jedini strah je dal' sam u "dometu"  ;)

Ja naðoh kondome u staroj jakni i trebalo mi malo vremena da se setim èemu to slu¾i.

No da se vratim na temu: pod sedi¹tem imam set kljuèeva i nastavaka, no¾, kle¹ta, izolir traku, vezice, par ¹rafcigera, rezervne poluge gasa i koènice, paljenu ¾icu, rezervnu sijalicu, imbuse, set za reparaciju guma itd. U principu mnogo vi¹e zvuèi nego ¹to je u praksi. Ne zauzima mnogo mesta sve se rasporedilo lagano. Nosim sprej za lanac, ki¹no odelo i ulje ako idem na vi¹e dana i raèunam da æe biti i ki¹e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


I ja sam se prebacio na booking.com gde nemam prethodno proveren sme¹taj. Bolje mi je da rezervi¹em unapred i da se raspremim i istu¹iram èim stignem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Citat: SSZGO poslato 08 Januar, 2018, 05:45
ne nosim nikakav alat , ne vozim leseve da bih ikada pomislio da ce da stanu :)
mada se jednom desilo, olabavio se sraf/zica na akumulatoru

vidim da milos96 unapred zna da ce sve da krene naopako, nosi sve sem sudopere sa sobom...


sto se tice smestaja, booking.com, nikad problema u zivotu nisam imao. ove godine bio u 50 tak hotela, sem sto su mi u jednom hotelu doneli mikro porcije za veceru sve ostalo je bilo kako treba

sto se tice opreme, veliki problem u italiji tj milanu sa jebenim lopovima, (verovatno albanci ili srbi ko ce drugi) oci treba imati i na ledjima i sve sto imate nosite sa sobom...



Krs ili ne do sad nikad nije izado, prvi put kad nije hteo dupali i to u dvoristu, na putu jos uvek nije stucnuo ali se jednostavno tako osecam sigurnije. A u putnoj torbi ne zauzima previse mesta, ionako nisam isao na ture od vise hiljada kilometara pa da mi to malo prostora ista znaci. Plus, koliki sam baksuz, ako bih prvi put prirucni alat ostavio kod kuce nesto odatle bi mi zatrebalo :) Kad vec taj alat umem da koristim zasto ga ne bih spakovao, leba ne trazi sto se kaze.

Aaa da, zaboravio sam i litar ulja :) Otkad sam za BG krenuo skoro na minimumu nadajuci se da ce da izdrzi a on popio to na autoputu pa morao blekija da cimam da mi nabavlja ulje bez rezervne litre(koju do duse takodje jos nisam uptorebio, zatrebala mi je kao po obicaju samo tad kad je nisam imao) ne krecem :)

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 08 Januar, 2018, 14:53
Aaa da, zaboravio sam i litar ulja :)
ne moras litar, mozes da prespes u manju flasicu pa da imas da przis ili za salatu ako kampujes.

doktor

Booking i ja koristim poslednjih par godina. I to vrlo retko (sad se vise i ne secam) rezervisem unapred. Uglavnom danas za sutra, ili jos cesce danas za veceras...a desavalo se i veceras za odmah...Nisam opterecen da moram da stignem na odredjeno mesto (npr. ako je kisa, hladno, a planirao sam preko neke planincuge). A i tako se vrlo cesto nabodu neki solidni popusti tipa last minute, ala smestaj 60€ za 30-40€...
Bikers work is never done!

sasa ns 1

ja imam fobiju od pranja lanca jer me je par puta hvatala po planinama petominutna kisa pa dobije  vode pa samim tim i zemlje sa puta na lanac.Onda ispada da treba da nosim sprej za pranje ili u maloj flasici 1 deci petroleja jer nemora da se ispira i èetkicu za zube.©ta mislite o tzv smrt traci kao rezervnom delu

doktor

Bikers work is never done!