Glavni meni

Prodajem Sprint Pulser

Započeo Miki Mecava, 29 Decembar, 2017, 15:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

do kada je registrovan i koliko je to kubika?

FANTOM

Citat: mrle poslato 12 Mart, 2018, 16:14
do kada je registrovan i koliko je to kubika?

   Registrovan je do 3.4.2018. registracija za njega je oko 10 000 din otprilike. 200 kubika ima vozi se sa A2 .

FANTOM

#42
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Mart, 2018, 15:46
250 evra svecica.....a posle majstori skupi.....i nece da prime motor...

90% kvarova majstori....mora od neceg da se zivi....onih 10% su neporvaljivi kvarovi.....treba poneki i za delove.

problem sa delovima postoji svuda...ne samo u srbiji....delova nema na stanju sve se porucuje iz centralnog magacina....ako je motor stariji moze da se desi da nema nego kod dilera starim delovima....a ako je kinez moze samo sa ali expresa....originalana kineski deo ili kineska replika....kako majstor da da garanciju za nekvalitetan deo made in china....zamoljavam za malo realnosti u celom procesu....
neki delovi za neke japance su toliko skupi ,da se retko nalaze polovni....i sad neko treba da ga rodi,,,

@fantom
sa tim stavom i tim motorom ces tesko srecu naci.....a mojstora jos teze

   Sto se tice tvog posta . Da 250 e svecica .Mislili smo da je veci kvar posto nije sto bi ga poklonili nekom, a mislili smo da je veci kvar zbog nestrucnosti majstora. Jel po oglasima motor ovaj 2010. godiste koji je godinu dana stariji od ovog je 1000 e na oglasu . Mi smo stavili 750 e . Ostali su 2008. godiste i svi cu 850e , 800 e . Znaci najjeftiniji je na oglasu a najmladji sa kilometrazom su svi tu . Mislim da je cifra okey i pritom nije fiksna.  
   Ja imam losa iskustva sa majstorima do sada jbg mozda nisu svi losi , ali ja sam nailazio na lose.
   Sto se tebe tice konkretno ti si nama radio na Banditu 400 proslo leto radio  karburatore i naplatio 70 e, realno motor je jedva dovezen do tebe napravio si ga da radi ali i dalje to nije bilo to i rekao si nam da mora set za reparaciju karburatora i da se to ne isplati raditi jel je veliko ulaganje u taj motor.
   Posle 2 meseca je motor opet isao kod drugog majstora koji je nesto prckao oko karburatora i stavili smo tom prilikom nove svecice i motor je radio dosta bolje nego posle prve intervencije i za to smo platili 60 e  . A da si pogodio da ce crci pogodio si na kraju je pomesao sam od sebe vodu i ulje i tu mu je bio kraj .
   I da smatram da na ovom svetu sve moze da se popravi samo je bitno ko zna da popravi .

lord_oblivion

Citat: FANTOM poslato 12 Mart, 2018, 18:09
Citat: mrle poslato 12 Mart, 2018, 16:14
do kada je registrovan i koliko je to kubika?

   Registrovan je do 3.4.2018. registracija za njega je oko 10 000 din otprilike. 200 kubika ima vozi se sa A2 .
Ja pre neki dan registrovao, 8900 sa tehnièkim.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

FANTOM

    Hvala za info inace evo zove narod danas cenka se ima dosta interesenata ....

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: FANTOM poslato 12 Mart, 2018, 18:24
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Mart, 2018, 15:46
250 evra svecica.....a posle majstori skupi.....i nece da prime motor...

90% kvarova majstori....mora od neceg da se zivi....onih 10% su neporvaljivi kvarovi.....treba poneki i za delove.

problem sa delovima postoji svuda...ne samo u srbiji....delova nema na stanju sve se porucuje iz centralnog magacina....ako je motor stariji moze da se desi da nema nego kod dilera starim delovima....a ako je kinez moze samo sa ali expresa....originalana kineski deo ili kineska replika....kako majstor da da garanciju za nekvalitetan deo made in china....zamoljavam za malo realnosti u celom procesu....
neki delovi za neke japance su toliko skupi ,da se retko nalaze polovni....i sad neko treba da ga rodi,,,

@fantom
sa tim stavom i tim motorom ces tesko srecu naci.....a mojstora jos teze

    Sto se tice tvog posta . Da 250 e svecica .Mislili smo da je veci kvar posto nije sto bi ga poklonili nekom, a mislili smo da je veci kvar zbog nestrucnosti majstora. Jel po oglasima motor ovaj 2010. godiste koji je godinu dana stariji od ovog je 1000 e na oglasu . Mi smo stavili 750 e . Ostali su 2008. godiste i svi cu 850e , 800 e . Znaci najjeftiniji je na oglasu a najmladji sa kilometrazom su svi tu . Mislim da je cifra okey i pritom nije fiksna. 
    Ja imam losa iskustva sa majstorima do sada jbg mozda nisu svi losi , ali ja sam nailazio na lose.
    Sto se tebe tice konkretno ti si nama radio na Banditu 400 proslo leto radio  karburatore i naplatio 70 e, realno motor je jedva dovezen do tebe napravio si ga da radi ali i dalje to nije bilo to i rekao si nam da mora set za reparaciju karburatora i da se to ne isplati raditi jel je veliko ulaganje u taj motor.
    Posle 2 meseca je motor opet isao kod drugog majstora koji je nesto prckao oko karburatora i stavili smo tom prilikom nove svecice i motor je radio dosta bolje nego posle prve intervencije i za to smo platili 60 e  . A da si pogodio da ce crci pogodio si na kraju je pomesao sam od sebe vodu i ulje i tu mu je bio kraj .
    I da smatram da na ovom svetu sve moze da se popravi samo je bitno ko zna da popravi .

vidis...majstori su krivi....nemas kompresiju, karbovi u maleru i hoces da se popravi da radi a da ne kosta papreno....4x35 evra set za reparaciju i 4x60 evra karike i 18o i kusur evra dihtung glave i poklopca glave i ispod clindra....plus ruke.....rekao sam da se ne ispalti i da se rastosilja motora....
ja sam kriv...trebao sam da ga rasturim i da ti dam spisak delova koji moraju da se promene i cifru...i ti kad odustanas da svejedno naplatim ruke za rasturanje i onda bi opet bio grbav...

znas kad motor produva onda se vise greje  i jedini nacin da to sprecis je da mu dodas gorivo....malko slabije ide i radi ali se manje i greje....kad mu zavrnes gorivo caskom se pregreje i onda mu je kraj.....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Ne znam koliko je bas pametno da se nezreli klinac(po recima Fantoma) mesa u pricu, ali nije lose da jos neko ko ima bar neke osnove mehanike potvrdi tvoju pricu. Sto se nenormalne cene delova tice-potpisujem, secate se cene karika i moje racunice kad FZR nije hteo dupali, maltene su samo karike bile kao drugi agregat, 45 GBPa(kurs jaci od evra, oko 140 bio cini mi se) po klipu. Da nisam imao toliko srece da nadjem polovni set koji je kao nov(evo, da mi sad zatreba ne bih takav nasao u Srbiji 99%) tesko da bi popravka bila isplativa i to sto sam radio sam. Samo za podloskice ispod srafova i zamenski dihtung poklopca sam iskesirao 55e sa ebay-a. Dihtung glave je jos toliko(kod mene je metalni pa moze i vise puta a kod bandita je koliko vidim kao kod auta tako da mora nov). Plus i taj ispod.... to je otprilike to ;)

Sto se ovog dela oko smese tice- tako je, slabija kompresija = slabiji vakum = posna smesa. A sa posnom smesom motor ide kao besan ali je temperatura sagorevanja previsoka(cuvena smrtonosna bela elektroda svecice). Tad dolazi do pregrevanja, preteranog sirenja klipa i blago ribanje o zidove cilindra... o dihtungu glave koji tu mnogo vise trpi i da ne govorim... to sto se posne smese tice su osnove mehanike tako da se slazem u potpunosti.

Nervira me iskreno takav stav. Razumem da te ne interesuje, ali si u fazonu da se svadjas kad se na MOTO forumu diskutuje o MOTORIMA i mehanici, a u fazonu si "ja pojma nemam niti me interesuje ali zato znam da majstor nije u pravu"  [neampojma] Ne namecem da treba sam da se mastis i cackas, ali da si bar malo vise zainteresovan pa pogledas malo manual, neki tutorijal na YTu, procitas koji tekst, na tudja iskustva, tekstove i greske gledas kao na zlata vredne informacije... bar ako nista drugo bi znao kad je majstor u pravu a kad ne.

FANTOM

     Ma sto se tice Bandita nebitna prica skroz . Motor ocigledno nije bio u startu kako treba . Al kad iscitam ove Revolucijine cifre za delove sto je napisao sta je sve potrebno sta bi sve moralo da se uradi da bi se oziveo posle toga sto je pomesao ulje i vodu , samo delovi preko 500 e i gde su tu jos plus ruke koje bi bile jako fina cifra na ovu cifru delova pa ne da se ne isplati nego bolje odma zvati cigane da oteraju motor  [rofl] [rofl] [rofl] . Inace kad je pomesao ulje i vodu nismo ni planirali da ga popravljamo tj to sve navedeno da radimo jer smo znali da je ogromna cifra. Prodali ga za mesec dana za 700 e ,300 evra ispod cene motora. Dosao covek zna sta je zivi u Austriji verovatno tamo ima istog takvog za smesne pare samo ce da prepakuje zadovoljan kako izgleda, rekao nemas frke sredicu ja to preko zime, isplatio lovu uradio prenos vlasnistva, prijatno dovidjenja . Drugara taj motor izasao 1200 e sa svom zajebancijam oko toga da se namesti da radi. Na kraju ga prodao za 700 e u minusu je 500 e . Al bolje i da je u minusu 500 e nego da majstorima na sve to da jos 800 e ili i vise da bi ga namestili da radi svakako se ta igranka nije isplatila .

lord_oblivion

Koji motor u pitanju?
Taj ¹to je napravio pihtije.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

svejedno...preporucio sam pulsara drugaru za zenu.....

nije bitna prica nego tvoje nezadovoljstvo majstorima i ocekivanja koja su nerealna....niti ja niti neko drugi moze bas sve da popravi a da ne treba bas veliko ...medjutim bas niko da se seti da povede majstora i plati ga da pregleda motor.....50 evra nije mnogo, ali odmah da se razumemo....motor se mnogo teze kupuje sa majstorom za male pare....mi vise volimo da pregledamo motor koji je odlican nego krs.....jer na kraju mi taj krs mora da popravljamo.....mada majstori za sebe obicno kupe krs.....i odmah jos koji jos veci za rezervu i delove....sudbina.

a to sto je pukao 500 evra....nek samo pomisli da je pao i udario motorom u trmvaj....em se izlomis em steta veca od 500 e.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

viper

Dao se sprint u promet :) sretna prodaja.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

CBRR1

@Fantom

Resis problem, ostavis motor u ovlasceni servis, ispostave ti fakturu sta nevalja i sta bi moglo da se zameni, uredno platis kazes dovidjenja i to je to...

Biker-Boy

...i kazes dovidjenja jedno 1000 eura :D
I feel the need..... the need for speed !!!

FANTOM

    ЯЭВОЛУТИОН : E to si upravu svakako u Beogradu je malo manja tarifa od 50e ,  van Beograda ok slazem se treba platiti cifru. Svaki sledeci motor svakako sa majstorom . Jer ovaj od kog smo uzeli Bandita kao znamo lika, znamo price o motoru su bile carobne vrhunski je ovo ono motor perfektan,a ono motor videli ste iz price sta mu se na kraju desilo, rikno . A nekim cudom taj lik zapali za Australiju koji nam je prodao Bandita . Imao covek srece vratio bi mu ja nazad ovaj dobri motor sto je bio u perfeknom stanju :D   Svi pljuju kineze , a Japanac Bandit uz bar 3 intervencije kod majstora jedva potrajao 4 meseca :D
   Viper: Pa da opet na prodaju lepo vreme burazer pregrmeo operaciju slepog creva pre mesec dana granulo sunce pa oce da se vozi .
   
   I da ako znate neku Yamaha XT 600 do 1500e ako ima da neko prodaje bilo bi lepo da prosledite informaciju hvala unapred :)

CBRR1

Citat: Biker-Boy poslato 13 Mart, 2018, 20:01
...i kazes dovidjenja jedno 1000 eura :D

Pa ili to ili, maistori ovo ono..

Nika

Citat: FANTOM poslato 13 Mart, 2018, 20:02

    I da ako znate neku Yamaha XT 600 do 1500e ako ima da neko prodaje

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 13 Mart, 2018, 18:55

nije bitna prica nego tvoje nezadovoljstvo majstorima i ocekivanja koja su nerealna..


..motor se mnogo teze kupuje sa majstorom za male pare....mi vise volimo da pregledamo motor koji je odlican nego krs.....jer na kraju mi taj krs mora da popravljamo....

[neampojma]

ЯЭВОЛУТИОН

ima prica o novom cbr600rr-u koji je podignut iz delte i prolupao na putu za Obrenovac sa 38 km na satu.....nov...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

Citat: FANTOM poslato 13 Mart, 2018, 20:02
      I da ako znate neku Yamaha XT 600 do 1500e ako ima da neko prodaje bilo bi lepo da prosledite informaciju hvala unapred :)
tesko ces naci dobru XT600 pitaj Talibana. Bolje neki dominator ko kostin sto je bio za 700-800 evra a za razliku odradi sve sto treba i znas sta vozis
npr:
https://www.polovniautomobili.com/motori/11538105/honda-dominator-500

FANTOM

    Bas sam komunicirao sa Talibanom malopre pokazao mu Xt na oglasu koji sam nasao rekao je da izgleda skroz okey jeste jaca cena ali izgleda da je dobar.

stilgar

#59
Citat: FANTOM poslato 14 Mart, 2018, 00:43
   Bas sam komunicirao sa Talibanom malopre pokazao mu Xt na oglasu koji sam nasao rekao je da izgleda skroz okey jeste jaca cena ali izgleda da je dobar.
ovaj?
https://www.polovniautomobili.com/motori/11991891/honda-xl-600
o jebemu slovca od tmi se ucini L. izvinjavam se.