Glavni meni

Prodajem Sprint Pulser

Započeo Miki Mecava, 29 Decembar, 2017, 15:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Da ali da otera¹ kod pravog majstora i on ti ka¾e.Ajde set za reparaciju pa sveæice pa kablovi pa fiter vazduha...Ti bi odma rekao da je lud da ti ne da¹ tolko para to je motor ,a ne svemirski brod.I onda majstori ka¾u ajde da se okrpi i to tako polako ide u zapu¹tanje.
Ako se ne varam ima¹ problem sa slavinom.Siguran sam da si dobi savet da kupi¹ novu.Nisi skupa je,a nisi ni montirao el ventil jer to smatra¹ bud¾evinom.Jedini ti je lek da nauèi¹ i radi¹ sam.

Dodato
i odma glava dole [rofl]

FANTOM

    Plus ti je dao znam vec ko zbog glave dole verovatno . Nisi u pravu sa misljenjem. Na mom motoru je sve zamenjeno sto treba da se zameni ili popravljeno kad se i pojavilo. Problem sa slavinom je bio da je procurela verovatno jer je fabricke ugradnje posle 23 godine nije ni cudo da je procurela. Motor sam odmah oterao kod majstora koji je to sredio naplatio . Vozio sam se posle toga 3 puta i opet je procurela. Znaci greska je u majtoru niko mi nije rekao da kupim novu niti znam da ima da se kupi. Da mi je receno kupio bi. Oterao sam opet kod majstora koji je radio slavinu i o njegovom trosku je to opet odradio. Da ne pricam sto dok je curela slavina mi je usrala levu stranu agregata , pa malo po oklopima sa unutrasnje strane . Znaci covek je drzao motor 3 dana i sredio slavinu da ne curi nije nasao za shodno ni suvom krpom da predje preko delova gde je prskalo gorivo . Toliko o usluzi. Zato sam i dalje u potrazi za majstorom koji zna da radi svoj posao. Za sledecu sezonu planiram da odradim i karburatore i svecice i sve sta treba ali kod koga motor oterati a da ce to uraditi kako treba . Za sad jedino znam da su svi hvalili Bokilica za taj posao. Ali kao sto rekoh nisam ostvario saradnju sa njim jos u septembru kad sam ga kontaktirao .
     Poenta price nije problem platiti popravku nego ima li ko ko ce to stvarno i kvalitetno da popravi . I ko ce u slucaju da treba neki deo angazovati se pomoci naci .A ne glumiti servisera donesi deo ja cu da ti zamenim. Pa to mogu i sam nisam retard da ne znam da odrafim i zasrafim . Zato se i zove Majstor jer je potreban majstorluk i znanje.
     Filter vazduha mi je nov promenjen je kad je uradjen i servis pre 1000 km . Kablovi su dobri motor nije brljavio na kraju zbog kablova nego zato sto su se neka creva vakuma otkacila ispod rezervoara. Znaci motor je trenutno ispravan normalno radi. Ali trebali bi da se srede karburatori i da se stave nove svecice da bi bilo sve tip top. Znaci Jevto ako znas nekoga ko znada radi svoj posao bio bih ti zahvalan da mi ga preporucis .

Glava Dole

Jesam dao plus, pa? Nije samo zbog toga vec i zbog onoga da je bolje da naucis da sam radis na svom motoru ako vec imas problema sa majstorima, al jbg nisam ja kriv sto ti nisi nadaren za to pa se drkas bespotrebno :) Svi koji su bili tu su svedoci tvog ponasanja na rodjendanu. Potpuno sam bio opusten, nasmejan, objasnjavao sam tvom bratu da se ne sekira ako bude morao da doteze lanac cak i par puta u prvim kilometrima po malo i rekao da je tako bilo i na mojoj TZR-ki (koja je najbolji primer s obzirom da je em 125ica em je dobila nov set lanac-lancanici) a ti si poludeo kao da sam ti pobio pola familije, i skoro pa trcecim korakom pobegao u 3 lepe da prepricavas damama ko zna sta :) Kad sam i drugarski pokusao da izmirim to i prijateljski se nastrojim ti si skocio "ne diraj me" cim sam ti prisao... sto je najgore, tvoje objasnjenje za takvo ponasanje je bilo nesto tipa "tvoje motore treba da kupujem jer im zbog tebe znam svaki sraf" i to te toliko iznerviralo... msm WTF? Ti ne razumes apsolutno nista sto ja pisem znaci, niti te interesuje niti zelis da naucis ista korisno(pa i kad su greske u pitanju bolje na tudjim nego na svojim), veze sa osnovnim stvarima nemas (znas samo da sipas gorivo i oteras ga kod majstora) pa zato imas toliku averziju prema meni?

Sve ovo pisem zbog onog "Plus ti je dao znam vec ko zbog glave dole verovatno" u fazonu "zajebao se", e trazio si pa slusaj :)


FANTOM

   Dosadan si mi jer si i dalje klinac nezreli koji oce u svakoj ali bas svakoj corbi da bude mirodjija. Svuda se turas i guras . Ok tvoja stvar . Meni nije nikakav minus sto ne da ne znam da prckam oko motora nego necu . Ocu da oteram kod majstora i platim uslugu necu sam da se mastim, a slozicemo se moj izbor je to.  Necu uopste da se raspravljam u ovoj temi sa tobom nebitan si mi . Zato sam i izasao i sa vibera iz grupe manijaka . Brate misli smaras ubijas . Tako da zaobidji me u temama i ja cu tebe i zdravo djaci .

Glava Dole

Da, ova recenica "Meni nije nikakav minus sto ne da ne znam da prckam oko motora nego necu" je bukvalno klasicna kao ona koju izgovore mom caletu kad ga cimaju da im dzabe nesto popravi s obzirom da kao i ja nema sta ne zna, price tipa "i ja bih to ali nemam alat" a kad im ponudi celu torbu sa alatom dok ne zavrse maca pojela jezik :) I bez obzira, nemam nista ja protiv toga, pa da nema ljudi koji teraju motore kod majstora oni bi propali, takvih je puno u zivotu i na forumu al ne kenjaju kao ti onima koji zele nesto novo da nauce, eksperimentisu i sami sve zivo popravljaju vec se drugarski sprdaju. A posto te toliko smaram olaksaj sebi i lupi ignore, tome i sluzi, pridruzi se gavri.

megaidiot

Citat: FANTOM poslato 30 Decembar, 2017, 02:06
Meni nije nikakav minus sto ne da ne znam da prckam oko motora nego necu . Ocu da oteram kod majstora i platim uslugu necu sam da se mastim, a slozicemo se moj izbor je to.
pa tako i radi vecina ljudi u normalnim zemljama gde mogu da priuste cenu radnih sati, ali dobiju i garanciju.
jebiga kad vidis kakvo je stanje svuda, jasno je zasto prvo masa ljudi proba da zbudzi, pa sjebe, pa trazi majstora, pa je majstor nadrkan.
a i ono gore sto si napisao je ok, ima raznih, ali ima i sjajnih likova, kad ostavis motor i dodjes posle, a majstor ti kaze 'e ispravio sam ti i onaj crash bar sto ti je otisao malo ukrivo' iako mu to nisi ni pomenuo - e to je neko koga i castis i kome verujes.

jevta

Ima jedan majstor u NS kome sam ja rekao da æu mu doterivati motor samo da pogleda po¹to ga bolje opere da bi bilo ¹ta radio nego ja  sam kad perem

FANTOM

   E o tome vam ljudi moji pricam doteras mu za nesto a on proveri pa sredi jos nesto sto misli da ne valja ili sto primeti ti dodjes zadovoljan naravno da castis coveka i odes zadovoljan kao musterija svi zadovoljni . [cheers]

Gavrolini

Jbt taj beograd bas neka mala selendra kad tamo nista nema. Treba deo za auto, nema u Bg ali ima u ©apcu, nema majstor za motore ali ima u ©apcu, Mitrovici, Pazovi...jbt vi samo imate Mek :)

viper

Ma jok nemaju oni ni¹ta osim gej parade 😁😁😁😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

FANTOM

    Motomanijaci upravu ste sve prevaranti i foliranti.  [cheers]

mrle

Citat: Gavrolini poslato 30 Decembar, 2017, 13:03
Jbt taj beograd bas neka mala selendra kad tamo nista nema. Treba deo za auto, nema u Bg ali ima u ©apcu, nema majstor za motore ali ima u ©apcu, Mitrovici, Pazovi...jbt vi samo imate Mek :)
" U Sapcu kraj Save bilo je k'o u sred Pariza"



Ja sam poreklom iz Bogatica, Dublje.

mi¹ko_kolo


Gavrolini

Ne bih se ja hvalio da sam iz Bogatiæa :)  u zadnje vreme BÆ table su opasnije postale i od RU tablica. :)

mali_zmaj

Ja sam imao strasan problem sa majstorima kad sam imao kvar na Kinezu,na kraju smo otkrili kvar,koja je bila tolika glupost i rijesili sami ,za pet min. Kolega koji je automehanicar,skontao sta je uzeo srafciger,i gotovo!!  Glavni badja majstor u B.Luci nije me htjeo ni primit,a o ovima iz ovlastenog servisa nemam rijeci koliko pojma nemaju,uzimali su motor dok je bio u garanciji,i promjene svjecice i vrate ga,cim je istekla garancija....!! Ja sam covjek koji se ne razumije u mehaniku,nemam prostor,alat i ja zelim da posteno platim,da mi se problem rjesi.  Ali nece ljudi da im se plati.  Zato ga razumijem zasto mu je dokurcilo i hoce da se rjesi motora. 

Mislim da neki ljudi ne razumiju da nema svako majstorluk u ruci,i smisla za mehaniku.  Ja se bojim rastavit bilo sta komplikovanije od kutije filtera za zrak. radim osnovno neko odrzavanje i to je to. 

Na kraju sam recimo BMWa vozio u Temerim,da mi ljudi srede ubrizgavanje.  I to su uradili posteno,motor smanjio potrosnju,ljepse radio.. Ja platio,ti ljudi imaju preporuku od mene uvjek.

Na zalost barem ovdje kod mene nema majstora,vec samo zamjenjivaca djelova,tj. servisera.  Cim se pojavi neki misteriozni kvar,sa kojim se nikad susretao nije,pusiona..  Sastavi ti motor,uzme ti nesto para..,i cao!!
Lezajeve u mjenjacu,na BMWu smo ja i opet kolega mehanicar zamjenili,al kad nem je zafalio radapciger,a tri imamo niti jedan ne pase,odemo opet kod glavnog badje,a on poceo cekicem lupati po osovinama da skine sjebani lezaj,rekoh mu pa to sam mogao i ja pajdo!!!  Nema covjek malog radapcigera,a kurci se da nesto zna..,ne racunajuci da sam cekao sat i po ispred radnje,a najvio se unaprijed..  Itd,itd... 
jin-jang

sremac

 
Citat: Gavrolini poslato 01 Januar, 2018, 10:59
Ne bih se ja hvalio da sam iz Bogatiæa :)  u zadnje vreme BÆ table su opasnije postale i od RU tablica. :)


ko u MIirovici ne mo¾e da polo¾i vozaèki, ode u Bogatiæ i iz prve polo¾i  [neampojma]
budala na leru, mudonja u kontra smeru

lord_oblivion

Sreæna prodaja!
Kao ¹to napisa Mi¹a, nije komplikovan kvar.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Miki Mecava

Motor sredjen ! Nije bio problem u menjacu i lamelama nego u svecici ! Stavljena nova svecica, kupljen nov akumulator. Prodaja opet aktivna 750e !













lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

250 evra svecica.....a posle majstori skupi.....i nece da prime motor...

90% kvarova majstori....mora od neceg da se zivi....onih 10% su neporvaljivi kvarovi.....treba poneki i za delove.

problem sa delovima postoji svuda...ne samo u srbiji....delova nema na stanju sve se porucuje iz centralnog magacina....ako je motor stariji moze da se desi da nema nego kod dilera starim delovima....a ako je kinez moze samo sa ali expresa....originalana kineski deo ili kineska replika....kako majstor da da garanciju za nekvalitetan deo made in china....zamoljavam za malo realnosti u celom procesu....
neki delovi za neke japance su toliko skupi ,da se retko nalaze polovni....i sad neko treba da ga rodi,,,

@fantom
sa tim stavom i tim motorom ces tesko srecu naci.....a mojstora jos teze
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11