Glavni meni

pitaje u vezi brisaca

Započeo eclipse4, 29 Decembar, 2017, 02:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

problem resen........nakon sat vremena proucavanja kreosan jezika pomocu google translate.....zivota mi moga za neke reci mi je preveo "vilenjak" a bilo je i nesto poput "carobnjak" shvatio sam da to sto pise u knjizi nema veze sa stvarnim rasporedom osiguraca....mozda i ima al sve sto je bilo vezano za ablender,brisac,staklo,prskalice jednostavno nije bilo tamo gde je trebalo....da skratim......osigurac el muerto!!!

zamenio i sad pljuje ko moj kad se napuni 3 dana (mnogo i gde se najmanje nadas,obicno zid preko zrtve a ciljam u glavu)


Citat: TT600 poslato 29 Decembar, 2017, 10:13
"prodaj citroena i ne kupuj francuze vise i problem solved Cheesy" - potpisujem ovo u potpunosti poucen petogodisnjim iskustvom bas sa picassom.  Sto kazu ljudi - francuska vozila su kao i francuske ku..e > dok si u njima, lepo ti je. A kad izadjes, pomalo te sramota  ;D

auto mi je 2000 god mislim da ga imam od 2005 ili sam drugi uzeo 2005?ne secam se.sve jedno do sada me jos nikad nije ostavio na ulici,jos nikad mi se nista nije polomilo,nista desavalo strasno...samo neka sitnica i to reeeeeetko kad i stvari koje su normalne za svaki auto.
meni je udoban do jaja,bolji mi i od A klase 2016 (mozda nisam stigao da ga izvozim dovoljno) :)  za duge puteve majka,ne smara i ne umara (ima radio da zena ne bi kenjala) jednim potezom skidanja siceva pretvori se u pikap (biznis klasa ako krades nesto),porodican,vanporodican (ako jebes,imas mesta ko u krevet a ne da se dupetom zabodes na menjac ) .......

i na kraju kad znam gde me je pijanog vodio i odakle me pijanog vracao.....nekako bi me bilo sramota da me bude sramota od njega.....


eve 60.000 za sve delove i sad cu gi napravim ko momka,necu ga prodam a hteo sam,nek ostane tu za do njive i nazad ako treba.


UFF

udoban moze da bude samo sa hidraulicnim ogibljenjem a ti ne vozis C5 :)

eclipse4

pise tamo "meni" :)  drugima neznam

c5 je ekstra auto,akam ga redovno na posao... :)

MIGE

ma da...skupi ovi francuzi za odrzavanje..650 din kigla,poluosovina komplet 5600 din  [rofl]

eclipse4

servis je ako se ne varam oko 14.000 ili 16000 da mu menjas sve zivo :)

Lazic

Citat: Bojssa poslato 29 Decembar, 2017, 21:33
Ti motorèiæi za prskanje teènosti su PSA-Renaultovi, ima¹ oznaku i na ovom video klipu koji je sa Citroena. Vrlo èesta pojava na Fr polovnjacima starijim od 8 godina (2003-2008).
Moj je 2002... :D


@Pomraèenje:
©ta mu menja¹ za 14-16.000 ???

Ulje, filter ulja, filter vazduha i klime oko 5.000... Zamena 300 u perionici kod Laze u Ariljskoj... :D

TT600

Uz duzno postovanje - to ulje od 2000 rsd za 5lit nije ni za golfa 2 + svi ovi filteri sto ste naveli - neznam kako se uklapate u 5000 rsd. u mog 2,0 HDI je islo 4,8 lit ulja pri zameni i pored sve ove krize i mog minimalca ( vec duzi niz god ) mislim da je greh sipati takvo ulje u bilo koji motor novije generacije.

Postujem svacija merila vrednosti, drago mi je da koristite dobre i ocuvane primrke. Ja se opekao - uzet od 5,6 vlanika, prevelika kilometraza ( + vracena pri uvozu ) vozili i ja i sin - tek polozio, 2.0 hdi a 80% voznje po gradu, ...  tako da imam samo neprijatna iskustva sa pikassom

PS. Na mom modelu 2001god nemoze samo kugla da se menja, vec mora celo rame koje u nekoj srednjoj kat. kvaliteta nema ispod 6000rsd  [djavo]

milomir22

Ja na yarisu iz 2001. menjam ulje i filter ulja na 9-10 000 km, 1.0 vvti motor. Ulje je total quartz 10-40, 430 din/litar, staje oko 3 litra, servis me izadje oko 1500 din, cak i manje. Od zamene do zamene dolijem mozda 200 grama, ili ni toliko, ne spadne nikada na min, pise da je presao 198 000 km, ja ga racunam makar 400 K da ima. Filtere klime i vazduha promenim kad-kad. Kakva mi sranja jedemo, kola su nam perfektno odrzavana, zabole me djoka da dajem pola plate na servis auta koji ne vredi ni 1500 evra.

Inace, kada neko ima nov auto vredan 30-40 000 evra, to je vec drugi par opanaka.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Bori¹a

meni trosi litar na 1000km, on pije ja sipam... pa kome pre dosadi [rofl]

MIGE

Citat: TT600 poslato 31 Decembar, 2017, 11:25
Uz duzno postovanje - to ulje od 2000 rsd za 5lit nije ni za golfa 2 + svi ovi filteri sto ste naveli - neznam kako se uklapate u 5000 rsd. u mog 2,0 HDI je islo 4,8 lit ulja pri zameni i pored sve ove krize i mog minimalca ( vec duzi niz god ) mislim da je greh sipati takvo ulje u bilo koji motor novije generacije.

Postujem svacija merila vrednosti, drago mi je da koristite dobre i ocuvane primrke. Ja se opekao - uzet od 5,6 vlanika, prevelika kilometraza ( + vracena pri uvozu ) vozili i ja i sin - tek polozio, 2.0 hdi a 80% voznje po gradu, ...  tako da imam samo neprijatna iskustva sa pikassom

PS. Na mom modelu 2001god nemoze samo kugla da se menja, vec mora celo rame koje u nekoj srednjoj kat. kvaliteta nema ispod 6000rsd  [djavo]
pa meni je samo ulje 5000 din 4 litre..jer ja tako hocu...

MIGE

yaris 1.0..vrrr...ima ga drugar,zamenio sijalicu za 6 godina  [thumb_up]

milomir22

Ja 2 sijalice za 3 godine (neka narva jebena crkne na kratkom svetlu obavezno) i soferku, ako sleti crep s krova, razbice je, provereno. Ovo ostalo teraj i ne misli. Auto kod mene ima bas los tretman, hladan motor non stop- kratke relacije, za 8 km do sela ga upalim i ugasim 15 puta, jos kad je sneg, 2. brzinom se vozi 60 na sat. Doduse, ovo je treca godina kako je kod mene i negde oko 30 000km smo presli, auto greje, hladi i na njemu sve radi kao da je nov, a potrosnja do Bogatica i Prnjavora kod Sapca 4.4 litre mereno od cepa do cepa, ja sam bio u kolima.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

eclipse4

#32
Citat: Laziæ poslato 30 Decembar, 2017, 23:57
Citat: Bojssa poslato 29 Decembar, 2017, 21:33
Ti motorèiæi za prskanje teènosti su PSA-Renaultovi, ima¹ oznaku i na ovom video klipu koji je sa Citroena. Vrlo èesta pojava na Fr polovnjacima starijim od 8 godina (2003-2008).
Moj je 2002... :D


@Pomraèenje:
©ta mu menja¹ za 14-16.000 ???

Ulje, filter ulja, filter vazduha i klime oko 5.000... Zamena 300 u perionici kod Laze u Ariljskoj... :D

ulje je samo oko 5000 filteri,kajisevi i skf set zupcasati i rolnice spaneri,pumpa vodena.....10.000-11.000

Lazic

Citat: TT600 poslato 31 Decembar, 2017, 11:25
Uz duzno postovanje - to ulje od 2000 rsd za 5lit nije ni za golfa 2 + svi ovi filteri sto ste naveli - neznam kako se uklapate u 5000 rsd. u mog 2,0 HDI je islo 4,8 lit ulja pri zameni i pored sve ove krize i mog minimalca ( vec duzi niz god ) mislim da je greh sipati takvo ulje u bilo koji motor novije generacije.

Postujem svacija merila vrednosti, drago mi je da koristite dobre i ocuvane primrke. Ja se opekao - uzet od 5,6 vlanika, prevelika kilometraza ( + vracena pri uvozu ) vozili i ja i sin - tek polozio, 2.0 hdi a 80% voznje po gradu, ...  tako da imam samo neprijatna iskustva sa pikassom

PS. Na mom modelu 2001god nemoze samo kugla da se menja, vec mora celo rame koje u nekoj srednjoj kat. kvaliteta nema ispod 6000rsd  [djavo]
U uputstvu za Pikasa ka¾e Total/Elf sintetika 5w40... Kod ovla¹æenog uvoznika Profaco kantica od 5 litara je bila 3000 dinara, gde god da sam gledao po radnjama Total/Elf uzimaju od Profaca... Jebem li ga dal je original, lepo mi izgleda na miris i dodir, koristim Elf polustintetiku u kleu, ne tro¹i ni gram, menjam jednom godi¹nje, na 5-6-7.000... Pikaso popije litar izmeðu zamena, na 15.000... Ja zadovoljan...


@Pomraèenje:
Prièam o redovnom malom servisu... Veliki jo¹ nisam radio... Kad sam menjao agregat majstor mi je rekao da je neko uradio veliki servis malo pre nego ¹to je taj auto raskupusan... :D A tek sam od tada pre¹ao 40.000... :D

eclipse4

ja sipam total 7000 polusintetika

aæimo

Jel od toga ne riknjava brisaè?

Lazic


eclipse4

Citat: aæimo poslato 02 Januar, 2018, 22:34
Jel od toga ne riknjava brisaè?

ne,samo iskoci osigurac :)

eclipse4

stigli na 100.000 dinara  i idemo dalje :)

ne platis na mostu platis na cupriji

milomir22

Realno, dobar deo tog novca nisi morao da das da si poznavao majstora koji na svaku pojavu rdje ne vice "Mora da se menja".
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr