Glavni meni

pitaje u vezi brisaca

Započeo eclipse4, 29 Decembar, 2017, 02:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

ako ima neki auto elektricar da pomogne oko manjeg kvara :)

dakle,odjednom iz cista mira prestade da rade prskalice na soferki i brisaci.
tj,brisaci normalno rade u sve tri brzine,ali kad povucem rucicu ka sebi nece da prska vodu i nece brisaci da se pokrenu.
pretpostavljam da je crko motor koji prska vodu,po nekoj logici brisaci bez obzira na to trebali bi da rade,medjutim oni ne rade,kao da je crko osigurac.
proverih sve osigurace u kabni i one sto u knjii pise da su za to (mada je pisano na kreosan jeziku (francuski)) pa nista ne razumem,ali opet google kurci palci i nisu osiguraci (ili neznam ja koji su bas za to)

inace se radi o gaymobilu xsara picasso

Lazic

Crk'o kontakt u ruèici... Ili zab'o komp... Probaj da ga resetuje¹...

eclipse4

sve radi na toj rucici savrseno.....nista ne brljavi,samo jednostavno nece da prska i nece da ukljuci brisac.....a ovako kad pustas na I,II,III sve radi savrseno.
kompjuter.....da skinem minus klemu?....skinuta je vise puta i nista,ovaj problem mi od letos,al mi nekako sve bilo to zanemarljivo

Hurricane

Hoce rucica i da baguje polovicno, tj komplikovan je mehanizam pa je dovoljno da se nesto malo iskrivi ili zaprlja neki kontakt i da samo to ne radi..
Mene je tako jednom dugo svetlo zajebavalo a sve ostalo radilo na toj polugi. Zbog toga sam sumnjao na sve ostalo osim na prekidac..

Lazic

Do sada ¹ta god da je pobrljavilo re¹io sam skidanjem klema i èekanjem minut dva... :D

A i Mihajlo je u pravu, poseban je kontakt kad povuèe¹ da prska...

Hattrick

Skini obe kleme sa akumulatora, pa spoji + i - klemu i tako drzi 2 minuta, da se dobro isprazne kondenzatori.

eclipse4


Ostoja

A ako te bude zajebavala pumpica, da zna¹ da nije do nje nego do onog sranjca - razdelnika koji usmerava vodu napred-nazad... Jebao me za sve pare, rastavljao sam ga tri puta...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

Pu pu pu, za sad me samo sajtne jebu... :D

Ostoja

Èim se vratim, radimo sajtne, a?

:-[
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

prodaj citroena i ne kupuj francuze vise i problem solved :D

a ti ostoja kad se vratis meni zavrsavas gips na terasi koji si ostavio na pola i otisao a ne jebene sajtne  [zena]

Ostoja

Sajtne
Taèka...
Koji gips, ne seæam se....

:P [yahoo]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

TT600

"prodaj citroena i ne kupuj francuze vise i problem solved Cheesy" - potpisujem ovo u potpunosti poucen petogodisnjim iskustvom bas sa picassom.  Sto kazu ljudi - francuska vozila su kao i francuske ku..e > dok si u njima, lepo ti je. A kad izadjes, pomalo te sramota  ;D

mrle


Lazic

Citat: Ostoja poslato 29 Decembar, 2017, 10:12
Sajtne
Taèka...
Koji gips, ne seæam se....

:P [yahoo]
:-* ;D




Citat: TT600 poslato 29 Decembar, 2017, 10:13
"prodaj citroena i ne kupuj francuze vise i problem solved Cheesy" - potpisujem ovo u potpunosti poucen petogodisnjim iskustvom bas sa picassom.  Sto kazu ljudi - francuska vozila su kao i francuske ku..e > dok si u njima, lepo ti je. A kad izadjes, pomalo te sramota  ;D
Ja posle 4 godine prezadovoljan... Ima povremeno nekih bubica koje se re¹avaju skidanjem klema, ima nekih glupih re¹enja kao ¹to je plastièna osovina koja spaja sajlu i polugu kvaèila pa sam dovezao iz Novog Sada bez kvaèila misleæi da je sajla crkla, lo¹e za¹tiæen pk kai¹ pa posle svake dublje bare popizdi alternator i naravno glupe sajtne koje nisam za¹titio posle 300km po tucaniku pa istrulile... Odr¾avanje mizerno... ;D

Ostoja

Ako ga moja ¾ena nije upropastila, niko neæe...

[yahoo] [yahoo]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Bojssa

Kod Francuza zapekne klip u motorčiću pumpe i neće da vrti i baca vodu. Na Meganu sam svojevremeno to čistio svakih 10 meseci jer spekne.  Verovatno se radi o istim motorčićima. Znači ako se kada nategneš polugicu čuje da radi a ne baca vodu, skini motorčić i rastavi ga i očisti. Metalni prsten izšmirglaj nekom sitnom šmirglom a one gumene krajeve ako su nabrekli mako skrati skalpelom. Kod Renoa se ta pumpica obično nalazi u desnom motornom delu, pri dnu. Videćeš od prilike gde ti je boca za tečnost pa traži.

! No longer available

PS. Evo i snimka, pumpa je identična.

Lazic

Kakvih bre svakih 10 meseci... ??? :o Sipao vodu, mrzla, topio je sa vruæom vodom... :o Gejmobil je psa grupacija, Reno je dr¾avna firma... Francuske dr¾ave... :o Le¹ kad izaðe sa fabrièke trake... Psa privatna korporacija 100+ godina... Kupio gejmobil septembra 2013-te, kakvo èi¹æenje na 10 meseci, nisam ni¹ta pogledao skoro 4 godine, pali radi ide... Pre 4 godine zamenio dis modul i sveæice iz prve ugradnje na 200.000, koji Reno to mo¾e ??? Koji bilo koji proizvoðaè to mo¾e... ???
Priznajem da mo¾e d'ima veze sa odreðenim modelima, moj je 1.8 benzinac 2002-go jedino ¹to mi je do sada crklo je pokazivaè goriva i ba¹ me zabole da ga popravljam... Svakih 6 meseci sipam benzina za crvenu... :D


Isto kao ¹to je Kawasaki najgori od svih Japanaca... [facepalm]

Hurricane


Bojssa

#19
Ti motorčići za prskanje tečnosti su PSA-Renaultovi, imaš oznaku i na ovom video klipu koji je sa Citroena. Vrlo česta pojava na Fr polovnjacima starijim od 8 godina (2003-2008).