Glavni meni

MTB bicikli (Downhill, ali jako pa¾ljivo da se spu¹ta) - Bixs Sauvage 400

Započeo kovac85, 25 Decembar, 2017, 08:47

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Za DH bajs od 150e ce puci na pola pre nego sto krenes.

monsterbnt

FANTOM, poenta je bila da to jednostavno nije DH. Ja sam i naveo tacno sta mu fali za DH. Potpuno drugacija disciplina i bas to sto kaze gavrolini, kreni ovim na DH i polomices ga samo tako. Da ne racunamo pogresnu geometriju za DH jer vrlo lako moze sediste da ti zavrsi u jajima... Cross country da, Downhill nikako...
Smrt SVIMA!!!!

castor

Fantom hoæe da ka¾e da za DH "obiènom smrtniku", kome to nije "profesionalna deformacija" veæ ubijanje vremena i zajebancija, valja i poni ili BMX. Svima ozbiljnijima od toga, PRO bicikl treba. Jer obièan smrtnik se na DH neæe spu¹tati sa 100 na sat, neæe letiti 10 metara u dalj i "padati" 5 metara sa visine, pa mu onda takav (PRO) bajs i ne treba.
It's the ride that matters, not the bike…

monsterbnt

Citat: monsterbnt poslato 03 Jun, 2018, 01:57
Cross country da, Downhill nikako...

Meni je ubijanje vremena. Daleko sam od pro vozaca.
Pre ovoga sam imao Specialized sumpjumper fsr sa manjevise identicnim komponentama. RST je puko na stepenicama, epicon se izduvavao samo tako, ram se uvijao sto je ok za trail i cross country....
Za voznju goredole po brdima je bio sjajan, za DH nesreca koja ceka da se dogodi... Moj nitrous 10 je matora generacija, cena mu i nije nesto sumanuto veca, ali je predvidjen za to i nema kvarova, nema lomova, nema cak ni stalnog dostelavanja menjaca iz prostog razloga sto su komponente predvidjene za takvu upotrebu...
Smrt SVIMA!!!!

FANTOM

Castor razumeli smo se . Treba biciklista da ima do 75 , pa ce tesko sta da pukne . I ja sad kad bi seo na bilo sta sa 106 kg uvijalo bi se ko gudalo na jace stiskanje pedale jel sam pretezak za to planinarenje .  Mi takmicari smo te rekreativce uvek zvali "sminkeri" . Zato sto su oni ovuk imali najskuplji bajs i opremu a uglavnom su se vozili do Ade , cas izuzecima gde je bilo rekreativaca i koji jesu zaista spremni.

mkt

sa drumasima da ali sa DH bas i ne
nema sredine u toj kategoriji

Lazic

Èovek lepo rekao da se ne razume... :D


Gledam slike, onaj ¹to mi je Google izbacio nema zadnje ogibljenje... 'ebo lud zbunjenog... :D

Nego, da l' da promenim naslov ako veæ nije DH...?

kovac85

pa izbrisite taj deo iz naslova slobodno...kolko su se raspisali ja pomislio svadjaju se ko ce doci da kupi bajs :D

Lazic


Boban_m


bigbad86


Boban_m

Ovo su gastarbajterske, samo za komsiluk ;D

Kakav Air skroz max, kakvi bakraci...

Lazic

Jedva bi èekao da se raspadnu da od opruge ne¹to napravim... :o ;D

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

castor

It's the ride that matters, not the bike…

UFF

Citat: Boban_m poslato 04 Jun, 2018, 21:17
Ovo su gastarbajterske, samo za komsiluk ;D

Kakav Air skroz max, kakvi bakraci...

jbg ja juce uzeo, nisu imali sa amortizerom, jebeni srbistan prodaju nam patike iz 90tih

http://s22.postimg.cc/aru48zfqp/20180601_193049.jpg

Boban_m


Slaninar

Bajs spada u kategoriju Enduro - ¹to se mo¾e u ¹irem smislu reèi objasniti analogijom iz moto sveta - nije kroserica, ali je daleko od drumskog.

Ovo ¹to Monster pi¹e - po¹tujem iskustvo & znanje, ali mislim da je malo previ¹e "zastranio" da tako ka¾em. Jeste, nije za ozbiljan DH, ali u meri u kojoj ni dobar enduro nije za ¹umu - kroserica jeste bolja. Full-sus bajs kao ovaj æe sasvim lepo iæi po ravnom i nizbrdo po d¾ombama. Za uzbrdo je, kao i svaki full-sus, ne¹to lo¹iji izbor. Za asfalt - zakljuèavaju se amorti, daljinski, tako da neæe biti previ¹e stra¹no, mada ima puno boljih izbora za vo¾nju po asfaltu.

Za stepenice - niz stepenice se relativno opu¹teno spu¹ta i drumskim biciklom. Bicikl uop¹te nije lo¹ i neozbiljan. Onaj ko vozi tako da mu je preslab uglavnom veæ zna kakav bajs je u pitanju i da li mu odgovara. Dakle, mogao bi i ovo sa snimka, samo osetno sporije, uz malo vi¹e rada kolenima & laktovima i, barem za te doskoke sa vi¹ih rampi, bilo bi po¾eljno da vozaè nema ba¹ 100+ kila:

! No longer available

Na tu temu - nisu bicikli toliko osetljive sprave ako zna¹ ¹ta radi¹, druma¹:
! No longer available

Trikove sa snimaka n... POKU©AVAJTE kod kuæe, u ¹to pijanijem stanju i bez za¹titne opreme!    :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Slaninar, koliko ljudi zna ovako nesto da izvede? Samo apsolutno vrhunski vozaci to mogu. Ja i dalje stojim pri tome da ce RST da pukne na stepenicama i to cak pre nego tvrda viljuska. Video sam kakko ljudi uzimaju nesto sto je reklamirano koa DH, odu da voze DH, i zavrse u bolnici jer je nesto puklo, najcesce prednja viljuska, jer nema ni ugao ni izdrzljivost za DH... Zato imam problem sa definicijom. Ozbiljniji i jaci bajk pre treba losijem vozacu i pocetniku, bar sto se tice te discipline. Kad vec pominjes analogiju, isto bi bilo da uzmes afriku i odes na MX stazu i probas da skocis sa njom...
Smrt SVIMA!!!!

Lazic