Glavni meni

MTB bicikli (Downhill, ali jako pa¾ljivo da se spu¹ta) - Bixs Sauvage 400

Započeo kovac85, 25 Decembar, 2017, 08:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kovac85

evo jedne masine na prodaju da stavim i ovde...moguca korekcija cene naravno :)

potrebno jedno detaljno pranje i malo da se ispolira :)

440eur

063/81-00-00-2

Bixs Sauvage 400
Ram:
Hydroformed alloy 7005
dualink suspension
system 140mm travel
Viljuska:
Rst titan 15 air
150mm travel
15mm qloc axle
lock out sistem
Amortizer:
Suntour rs11 epicon
190mm, lock out
Menjac:
Shimano Slx
shadow, 27 speed
Kocnice:
Shimano br-m445
hydraulic disc brake
f:203mm, r:180mm rotors
Velicina rama: 21
Tezina: 14.3 kg

, , , , , , ,

castor

It's the ride that matters, not the bike…


castor

Nemam ja ni¹ta od hvala, tarifa je 20€ za uoèavanje tuðih zajeba. 10 daj pUFFu a forum, a 10 po¹alji kofertom.
It's the ride that matters, not the bike…

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

kovac85

i dalje u ponudi samo sada cena snizena 390eur i nije fix :)

Lazic


Gavrolini

Ma nema sanse da je taj...u naslovu pise DH bajs

monsterbnt

On je DH isto koliko je i afrika enduro
Smrt SVIMA!!!!

pittatore

Ovakav model sam skoro uzeo, nisam znao da moze za Downhill....probacu

monsterbnt

Sa RST titan, suntour epicon i m445... srecno...
Smrt SVIMA!!!!

mkt

moze za krug oko ade al bez divljanja

kovac85

jbg negde sam nasao na netu to za downhill slabije se razumem iskreno :D

evo slika , nemam neke od skoro sad je malo lepsi opran pa je i sinuo...

za ozbiljnog kupca ide lep popust ali kad dodje da vidi bajs :)













monsterbnt

Za DH je vesanje slabo. Samo 150 napred/140 pozadi znaci da bi na iole ozbiljnijem skoku sabio do kraja. Racunaj da je 15cm visina prosecnog stepenika sto znaci da ne mozes ni niz stepenice da ga sjuris kako treba. Epicon oce da izbije vazduh na naglom sabijanju, RST viljuske su generalno niza srednja klasa i nikako ne trpe DH. Jednostavno nisu predvidjene za to. Sediste dosta visoko u odnosu na pedale sto znaci odose jaja na DH. M445 si dobre ulicne kocnice, ali sa 2 klipa i mineralnim uljem na DH nemaju sta da traze.... Trail bike da, moze lepo da se vozika po nekoj opustenoj stazici kroz sumu, al DH nije nikako.
E sad, koliko ljudi je spremno da se muci po gradu sa full DH da bi malo usput i divljao to je vec pravo pitanje. Za redovnu voznju je ovakav trail mnogo bolji i opusteniji. Imam full DH i znam koliko ga psujem dok se popnem uz dobracinu od sljake do kneza.... Al meni je zadovoljstvo da ga sjurim niz bilo sta i preletim x stepenika da ih ne osetim.....


Smrt SVIMA!!!!

FANTOM

   Koje je to postala moda i izmisljena cuda da pri prodali kupcu robu ja ne verujem . Ova klasa omortizera ona klasa ovaj bajs je za ovo a onaj za ono , a najjace mi je kad uglavnom rekreativci vozaci gledaju te neke sitne stvari na bajsevima , a ne mogu posteno jako da nagaze pedalu kako treba .  [rofl]
    Idi bre vozili smo Rogove ramove stare po 30 plus godina na ciklo - krosevima pun gas sa sve skakanjem spustanjem niz stepenice ni jedan ram puko nije kakva crna suspenzija. Nego ko i sve moda ide a oni mora da smisle nesto sareno i nesto novo da bi prodali robu pricam za proizvodjace.
    Uzgred lep bajs .

Gavrolini

Fantom veruj mi da su na bajsevima mnoge stvari naprednije nego na motorima. Drugar se bavi ozbiljno tim stvarima. I kad je video neke amortizere na cross ili enduro motorima blago je receno da se razocarao. A da ne pricam da su svi ti momci koji peglaju dh u najmanju ruku jebeni ludaci :)

FANTOM

   Samo cu ti reci da sam itekako kompetentan  [kralj] . Ma naravno da su napredovali amortizeri i ostale novotarije bezicni menjaci itd . Zato sto treba prodati te iste bicikle za par hiljada eura , mora da se izmisli nesto novo da bi se prodao proizvod . Nego sam vise hteo reci : "U Mandosica Vuka svaka puska bice ubojita" . To mi je trener uvek govorio u mladosti i nije bilo uopste daleko od istine. A ja sam isto bio u fazonu jao Karbonski bajs ovo ono .Hteo sam reci da obicnom rekreativcu pola tih stvari na naprednim biciklima je totalno nepotrebna .
   


    E da uzgred moj dres reprezentacije  ;)

monsterbnt

Nekad se vozio i Zundap sa menjacem na rezervoaru i bez vesanja po terenu.... Da li mislis da on sad moze da prodje stazu isto kao i recimo KX450f ili SX300 ili su i oni izmisljeni samo da uzmu pare?
Smrt SVIMA!!!!

FANTOM

    Ja sam samo hteo reci da pola tih novih naprednih stvari kao resenja i materijali koji se koriste na novim bajsevima su totalno nepotrebni rekreativcu , profesionalcima na trci jesu potrebna zato sto on juri da za sto krace vreme predje stazu . A na kraju su najbitnije noge tj kolko je vozac spreman i kilometraza koju imas u istim nogama. Za vreme moje karijere od 8 godina sam video svasta kao i to da neko na nekom totalnom lesu od bicikle ima bolje vreme nego neko na jako skupom biciklu. Poenta price kod takmicara je svakako bitno da bicikla ima dobru opremu da je lagan itd. Ali rekreativcu i najobicniji bajs od 150 evra zavrsava posao skroz .