Glavni meni

Honda cbr 900 rr

Započeo Error, 03 Decembar, 2017, 17:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

pa samo sam se nadovezao na hostaplera bre  ;)

a sta cemo sa hidraulicnim kvacilom tj nedostatak istog i jebenom sajlom? :D

FANTOM

   Iskreno mene zabole dal je hidraulicno il je na sajlu ... Bitno je da radi.  [cheers]

Hattrick

Pa kad imas misice ko Blek stena.  ;D

FANTOM

    Bleck Stena je peder na definiciji  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] .   Ahahha salim se naravno . [cheers] . Pa ne nego i sajla ide fino kad je podmazana kako treba . Ako ne podmazes sajlu kvacila par godina kao sto neki rade i ako ti kisne motor kao sto neki rade ostave u dvolistu ili na ulici pa fazon nek kisne nece mu biti nista , e onda je problem ume da glavi ili na kraju i pukne. Moj motor u poslednje dve godine ako je video 5 puta kisu od toga me uhvatila jednom kad sam isao na more i ovo ostalo ako sam negde pa se desi da pokisne motor, inace je uvek u garazi. Ili se i ne vozi se kad nije suncano vreme prosto. Redovno podmazana sajla i nema problema .  [cheers]

Glava Dole

i sto se paljenja na gurku tice... niko mi do sad nije dao proverenu informaciju da li je moguce isto kao i sa sajlom? FZR ima sajlu, kawa hidrauliku recimo i nas troje nije moglo da je upali na gurku jer ne hvata kvacilo naglo nego lagano i nije bilo teorije da se rucno zaleti a kad spojimo kablove na pola zuba... dok fzr sa sajlom odmah uhvati i ako nije bas klizav kolovoz upalim ga sam na 2 metra

Hohštapler

VFRa burazerovog palio na gurku bar 5 puta. Ne trabunjaj.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Ne znam, zato i pitam, ja kazem kakvo je bilo moje iskustvo sa gurkom na jedinim hidraulicnim sa kojim sam imao dodira. Nisam tvrdio nego PITAO, znaci PIIITAAAAOOOO kakva su vasa iskustva jer ovog nije bilo teorije upaliti na gurku i odmah je trabunjanje. Tj. verovatno bi i mogao da sastavi da se povuce autom ali s obzirom da ovako nije hteo da napravi onaj pocetni udar koji je potreban da pokrene radilicu u samom startu vec pustis kvacilo do kraja a tocak se i dalje okrece i lagano zaustavlja motor(dok u voznji ne proklizava uopste) sta drugo da pomislim nego da je jednostavno tako?

Grof

...da mo¾da kvaèilo nije ispravno? ;)

Hohštapler

Juniore, Da razmislja¹ samo malo shvatio bi da je kvaèilo kvaèilo i da je razlika èisto u prenosu sile za odvajanje. Lièno, ne mislim da je hidraulika bolja, komplikuje sistem, ali je na nekim modelima agregata nu¾no re¹enje jer bi mehanièko (sajla) bilo prete¹ko. Na ovim novim bmw gs je hidraulika tako lagana da ja nisam verovao, moj vfr je u odnosu na to kao sajla :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 10 Decembar, 2017, 00:02
i sto se paljenja na gurku tice... niko mi do sad nije dao proverenu informaciju da li je moguce isto kao i sa sajlom?
! No longer available

Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 10 Decembar, 2017, 10:54
Juniore, Da razmislja¹ samo malo shvatio bi da je kvaèilo kvaèilo i da je razlika èisto u prenosu sile za odvajanje. Lièno, ne mislim da je hidraulika bolja, komplikuje sistem, ali je na nekim modelima agregata nu¾no re¹enje jer bi mehanièko (sajla) bilo prete¹ko. Na ovim novim bmw gs je hidraulika tako lagana da ja nisam verovao, moj vfr je u odnosu na to kao sajla :D

Pa slazem se, nisam rekao da sam protiv hidraulike vec kakvo je moje iskustvo samo sto se paljenja na gurku tice... a da ti malo razmisljas shvatio bi da je vrlo moguce da sajla popusti kvacilo istog momenta kad ti pustis rucicu dok je ulju potrebno vise vremena da "iscuri" kroz kanale i popusti, mozda nesto malo vise ali dovoljno da tocak ne "udari" i pokrene radilicu u prvom mahu bez prevelikog zaletanja(sto sa sajlom nie potrebno) :) A mozda je i neko sipao pregusto ulje, otkud znam :) Zato i kazem da ne tvrdim sa sigurnoscu nego pitam za tudja iskustva :) Mada garantujem da 80% vas nikad nije probalo da upali motor bez pomoci polovine komsiluka na gurku :) A bmw nije merodavan, boxera 1200 svakako sumnjam da bi iko uopste i uspeo da upali na gurku sa bilo kojim kvacilom :) I jedno i drugo u svakom slucaju imaju svojih prednosti i mana i nek se rasprava tu i zavrsi :) A i vidim da je ovo oglas tako da je ovo debeli off topic jbg, izvinjavam se autoru teme :) Honda je bombonica, srecna prodaja :)

Kico

Citat: UFF poslato 09 Decembar, 2017, 18:50
pa samo sam se nadovezao na hostaplera bre  ;)

a sta cemo sa hidraulicnim kvacilom tj nedostatak istog i jebenom sajlom? :D
Zar hidrauliku nisu izbacili pre par godina i ponovo vratili sajlu?

UFF

nisu :D

osim oni koji su stedeli

a anti hopping clutch ?

Kico

Pa kod svih japanskih sportaka koliko znam.... :D
E anti hopping clutch je stvarno korisna stvar....

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 10 Decembar, 2017, 11:28
A bmw nije merodavan, boxera 1200 svakako sumnjam da bi iko uopste i uspeo da upali na gurku sa bilo kojim kvacilom :)
kako nije merodavan? pa ako njega upalis, sve ces da upalis, eno oni bogati turisti sa videa upalili, plus, ako nisam lose video, mislim da je taj sto su ga gurali sa auspuhom na levoj strani.

FANTOM

    Sto bi uoste neko palio motor na gurku , ako ti je ispravan akumulator sto i treba uvek da bude stisnes dugme i upalis. A ako si ala Kosta fazon, onda guraj pali muci se .... Bar je nov akumulator u danaznje vreme dzabe 3500 do 4500 din Varta sa 2 godine garancije . Kom je to puno on nek gura i sajlu i hidraulicno kvacilo .A ja cu da mu se smejem. Jer ne moze se be k**ca u svatove .

milomir22

Najmanji je problem paljenje na gurku (nakar vozacima 4cilindrasa), mnogo je veci problem sto hoce da vrisne regler ili alternator ako se dugo vozi stilom "gurni me da upalim".
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

Citat: FANTOM poslato 10 Decembar, 2017, 18:05
    Sto bi uoste neko palio motor na gurku , ako ti je ispravan akumulator sto i treba uvek da bude stisnes dugme i upalis.
ako je motor namunjen nedobog i ako si ozbiljan kubac, pare u kesu i prvo probas kako pali na gurku, tu odma skidas cenu ako ima hidraulicno kvacilo.

Error

:D :D :D Nisam jos probao na gurku ga palim.. ali ako kupac insistira da ga guram kroz ulicu da vidi, nije problem.. upalicu i traktor ako zeli pa cu ga slepam.. :D
Success is how high you bounce when you hit bottom.

savke

Zato je DR bio rodjen da se pali na gurku  [rofl] [slomljenzid]