Glavni meni

Castrol u srbiji?

Započeo Gavrolini, 29 Novembar, 2017, 06:28

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Zvanicno se izvinajvam savrsenom bez mane zato sto sam ga iznervirao pa ga naterao da poludi ponovo bez ikakvog valjanog razloga(tacnije kog je pogodila istina). Je l' sad u redu? :)

Gavrolini


Glava Dole


Lazic

Neki su se tako smuvali... :o [rofl]

Hohštapler

Citat: Gavrolini poslato 30 Novembar, 2017, 02:46
A i to nije smrad vec miris.

...do¹o ja kod ¾ene i ona mi gleda prste, a ja taj dan ne¹to èeprko po motoru - prsti crni u pore se zavuklo, ribao èetkom ovim onim al d¾aba. I vidim da je zadr¾ala pogled. Ka¾e ona: "bolje to nego ¾enski parfem". I namigne ;)
®ene bre vole kad dodje¹ kuæi namirisan i uprljan naftnim (u ovom tvom sluèaju sintetskim) derivatima. :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic


Andjelo

Citat: Milos96 poslato 30 Novembar, 2017, 02:59
Budjav je ako nabasas na kopiju kao sto sam mozda i ja na kopiju castrola pa ga zato i kudim... ne tvrdim da je los sa cvrstim uverenjima, vec nagadjam da je gori od motula jer sam, vrlo verovatno, nabasao na neki fals a platio po punoj ceni sto sam i napisao a u slucaju da nisam onda i jeste sranje na kvadrat kod kojeg kosta samo ime :) A to sto tebi nije smrad vec miris... slazem se, volim i ja cvajke, ali da mi motor dimi ko parna lokomotiva ladan dok sa motulom samo malo puhne i prestaje totalno cim se malo zagreje... pa tu necega ima, hvala ali ne hvala :) Hoces i svedoke iz srednje skole s obzirom da pesice nisam u srednju otisao ni leti ni zimi, ni po snegu ni po kisi sve dok nisam dobio B pa se tek tad malo kao smirio iskljucivo opet samo po uzasnom vremenu :) A nije ni poenta da li nekog vozis ili ne vec da li je kvalitetnije ulje koje dimi i smrdi na 3 kilometra od onog koje je neutralno i daje cak i bolje perfomanse? Pa sipaj onda mineralno za tomose il preradjeno jos bolje da ti jos vise smrdi, zabole me pisolino vise :)
ja bolje ulje od Castrol  power racing 10 w 40 i od blurey 10w 40 nisam koristio  , posto na mom Kawasakiju jedino ne krci  kad ubacim u prvu  menjac  ,cak mozes da saltas i bez kvacila a ovo drugo sto se prodaje sve sranje .....bez ovih ulja koja se koriste za trke

Andjelo

#27
Citat: Milos96 poslato 30 Novembar, 2017, 03:25
Zvanicno se izvinajvam savrsenom bez mane zato sto sam ga iznervirao pa ga naterao da poludi ponovo bez ikakvog valjanog razloga(tacnije kog je pogodila istina). Je l' sad u redu? :)
Dete za ovu rec ce da padne jedno tepanje ;D

sasa ns 1

Citat: Gavrolini poslato 29 Novembar, 2017, 21:44
Ja sad zavrsavam Adinol. Imam jos za nekih 9-10l goriva. Jedino ulje koje sam proizvodjac preporucuje da se pravi sa 1% mesavina. Mada nemam srce za to pa pravim nesto manje od 2%. Ulje je odlicno ali nema onaj miris kao tts :)
omw ps i full dozvoljavaju 1% ako ka¾e fabrika-SAMO AKO KAE FABRIKA- Skoro sva ulja idu na minimum 2% i ne smeju da se koriste gde fabrika ka¾e 1%:.Samo omw ima jaku cenu,ko kastrol.Mislim a je ps oko 1200 a ful 1700 -1800 litar.
Ja koristio polusintetiku i dimi standard.Dodao 25% ful i dim e smanji za 80%.To sam koristio jer drugaru je stojao 3 godine i prodo mi ps za 300 dindzi inaèe bi vozio motul koji nabavljam od preko

sasa ns 1

Na svim mogucim forimima ovog jezièkog podruèja ka¾u korisnici.Castrol izbegavati zbog fal¹a-ostalo od pre 25 godina mi¹ljenje i te¹ko se menja-to ja ka¾em.
Za proseènog korisnika svi al ba¹ svi ka¾u najbolje iako ne najeftinije,polusintetika motul 510,skuter 2t i silkolen skuter.
Moj ¹ogor se kune u 510 a kupovo je 10 godina za  vivasiti 1 -francuz,ne kienz sva moguæe najbolje i najskuplje fulsintetike,obiène,trkaèke,trkaèke sa ricinusom. i ka¾e da od kako koristi motul 510 koji i nije za skuttere nego kao prvenstveno za motocikle,da mu vi¹e ne ckavaju sveæice,nema dima i manje se greje ma¹ina.Prelazi 10000 km godi¹nje.

sasa ns 1

Citat: Gavrolini poslato 30 Novembar, 2017, 03:14
Klinac ajde vise odjebi od mene i ne kaci se na moje teme. Istripovao si se da nesto znas i da si od neke koristi a ustvari sluzis ljudima za sprdnju. Odjebi bar od mene ako vec u svakoj temi moras da pametujes.  Ok motul je najbolji. Ja ne volim najbolje i sad vise odjebi.
svako ima svoje mi¹ljenja,ali nauka deli ulja po baznoj osnovi u pet grupa.Sve polusintetike su druga i neke jeftinije ful sintetike su duga i me¹avina sa treæom ili èista treæa bazna grupa.Motul polusintetika startuje od pete bazne grupe-¹to veæa grupa to bolje,kao i ful sintetike motulove.Sve i  da nema nikakvih dodataka ni aditiva to je kao da pravite kuæu od dasaka i blata ili  mermera .E sad neka sirotinja kao i ja voli i kuæe od blata ali recimo madjarski parlament je napravljen od bihacita mermera iz okoline Bihaæa.Nemoæe druga bazna grupa polusintetike da bude bolja od pete.To je ko dupe i glava.

Bori¹a

sta su manijaci... od castrol dvotaktola dodjosmo do mermera iz okoline bihaca i kuce od dasaka... [rofl]

sasa ns 1

Poznati sruènjak  za ulja stalker,ili znan pod nekim drugim imenom je vozio uglavnom stare lo¹e aute i 20 godina me¹ao obièno 2 polusintetike da bi dobio ¹ta mu odgovara  .Pre 10 godina je sipo motul 6100 10w-40 ester,mnogo bolje nego ¹to treba za njegov auto i nemenje veæ 10 godina.Inaèe preferira fuchs -silkolen.
Lik je apsolutni autoitet u javnosti ,ne i u nauènim krugovima jer je daleo od prof.dr ali u javnosti ima ugled skoro ko TITO.

megaidiot

Citat: Bori¹a poslato 30 Novembar, 2017, 20:32
sta su manijaci... od castrol dvotaktola dodjosmo do mermera iz okoline bihaca i kuce od dasaka... [rofl]
retko kad pogledam forum, a da se ne obradujem.

Gavrolini

Druze ja nisam stvarno pitao da li tts valja i da li se tts nekom od vas svidja. Pitao sam gde moze da se kupi a ne da mi drzite predavanja. Ako neceg ima fals u srbiji to je motul. I ni jednom distributeru i uvozniku ne verujem. Ako nadjem coveka da donosi sam od preko sa zapada onda motul moze ali samo 800 2t.   Nije mi problem da platim litru 1800-2000 din jer mi traje dva meseca. Ali svako su mi pomenuti ipone i motorex ispred motula

Glava Dole

Citat: Andjelo poslato 30 Novembar, 2017, 11:21
Citat: Milos96 poslato 30 Novembar, 2017, 02:59
Budjav je ako nabasas na kopiju kao sto sam mozda i ja na kopiju castrola pa ga zato i kudim... ne tvrdim da je los sa cvrstim uverenjima, vec nagadjam da je gori od motula jer sam, vrlo verovatno, nabasao na neki fals a platio po punoj ceni sto sam i napisao a u slucaju da nisam onda i jeste sranje na kvadrat kod kojeg kosta samo ime :) A to sto tebi nije smrad vec miris... slazem se, volim i ja cvajke, ali da mi motor dimi ko parna lokomotiva ladan dok sa motulom samo malo puhne i prestaje totalno cim se malo zagreje... pa tu necega ima, hvala ali ne hvala :) Hoces i svedoke iz srednje skole s obzirom da pesice nisam u srednju otisao ni leti ni zimi, ni po snegu ni po kisi sve dok nisam dobio B pa se tek tad malo kao smirio iskljucivo opet samo po uzasnom vremenu :) A nije ni poenta da li nekog vozis ili ne vec da li je kvalitetnije ulje koje dimi i smrdi na 3 kilometra od onog koje je neutralno i daje cak i bolje perfomanse? Pa sipaj onda mineralno za tomose il preradjeno jos bolje da ti jos vise smrdi, zabole me pisolino vise :)
ja bolje ulje od Castrol  power racing 10 w 40 i od blurey 10w 40 nisam koristio  , posto na mom Kawasakiju jedino ne krci  kad ubacim u prvu  menjac  ,cak mozes da saltas i bez kvacila a ovo drugo sto se prodaje sve sranje .....bez ovih ulja koja se koriste za trke

kakvo je to merilo? Pa svaki motor moze da se salta bez kvacila sa bilo kojim uljem uz minimum umeca :) Evo snimka koji sam napravio dok sam cekao drugu sajlu, vozio najnormalnije dva dana :) Tad tako radio sa bardhalom, sad isto tako sa ELF-om :)

! No longer available

@Gavro, dajemo ti dobronamerne savete al ti si tvrdoglav... svadjalica nasa mala :)

Bori¹a

ako je iko na svetu bilo sta uradio, milos je uradio to bolje - struju bi izmislio bolje od tesle, sijalicu bolje od edisona, vatru bi napravio bolju... [samoubistvo]

a videces koliko je tvrda glava... tvoja kad te nahvata :D

Glava Dole

Bravo, kako si pogodio? Da nisi ljubomoran?

Lazic


Hattrick

Citat: megaidiot poslato 30 Novembar, 2017, 20:41
Citat: Bori¹a poslato 30 Novembar, 2017, 20:32
sta su manijaci... od castrol dvotaktola dodjosmo do mermera iz okoline bihaca i kuce od dasaka... [rofl]
retko kad pogledam forum, a da se ne obradujem.

Nego te daske, jel si mislio na camove ili neka nadrkana tikovina ?