Glavni meni

Honda XR400R Adventure

Započeo Jovanovic, 23 Novembar, 2017, 21:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Ma nije to ni¹ta, sagori to i izbaci u nekoliko paljenja sveæice  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Taraba

Pa posle ventili i hilzna opet na sredjivanje...
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Jovanovic

To je zbog lo¹e obradjen glave, tj neisprane.Odradjeno mnogo mnogo lo¹e

Jovanovic

Kad mi se opet vrati detaljno cu proveriti svaki ventil pre vraæanja..kad je dotle do¹lo :(

Glava Dole

bzv si se iscimao, rekoh ti da od toga sigurno nema nista(nazalost... iskusio sam kako je kad ventil zapne zbog samo malo prljavstine, polugama se jedva cupa)... al ti si isti ja, sve volis da ucis na tezi nacin :D Svim srcem zelim da najzad honda proradi kako treba, drzim fige... i ne sekiraj se, sve ce to leci na kraju na svoje mesto... sto misa rece, zima tek na pomolu...

Jovanovic

Jeste ali moram da je èujem :)

Taraba

Tr Tr Tr Tr Tr Tr Tr Tr brap brap braap.
Eto.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Jovanovic

Brzo je re¹io ventil.Ali nije dobro opet, sada vraæaju ali svi cure, kada proverim benzinom.Sutra vadim sve ventile pa ih ja sredjujem..Jebiga

®or¾

Pa da,obièno tako i bude,uradi¹ 95% posla i onda se zevzeèi¹ sa tih preostalih 5%,udri,zima je i uradi sve kako treba,navijam za tebe.Mnogo para i truda si ulo¾io i taj motor kada ga bude¹ upalio mora da bude bolji ili u rangu sa novim!"FESTINA LENTA"!!

Glava Dole

#689
Da covek prosto poludi...

https://www.youtube.com/watch?v=_JNdqnfQCkY#

Kupi pastu, nije skupa, tipa 200 i kusur dinara i iamas i finiju i grublju u limenci... ako ne nadjes poslacu ti ja... i namazi na ventil a za prihvat se snadji preko nekog creva tog precnika, busilica i udri...


Jovanovic

Aha, vazi..ne zna gde ima ovakva, nasao na Vraèar, 1100din ko¹ta

Glava Dole

http://internet-prodavnica.lavauto.rs/proizvodi/auto-kozmetika/sitne-popravke/pasta-za-ventile-abro-gp201-detail

Evo, prodavnica je u BGu koliko vidim...

https://www.youtube.com/watch?v=unrds-2Pcog#

I kako se otprilike radi sa njom, znaci poenta je da islajfujes sam ventil na samoj glavi(a pricvrsti ga kako god hoces) i tako ce sigurno idealno da se prilagodi, to se radi inace cak i posle masinske obrade da se dovede do savrsenstva zaptivnost jer samo masinski nema sanse, a oni su taj korak verovatno preskocili...
Inace, gledao sam bas skoro i jedan klip gde je lik iskoristio tesno navuceno silikonsko crevo na stablo ventila koje mu je produzilo kao produzetak za busilicu(jer kao i kod mene busilica ne moze da pridje od glave), povuce se unazad, gas i udri, zavrsis ocas posla al sad ne mogu da ga nadjem jbg... ali kapiras uglavnom poentu i dobru foru... imas prvo grublju, zatim finiju, onda doooobro sve da isperes jer je ova dosta gruba inace, ima bukvalno kao metalne opiljke u sebi i ne sme nista da zaostane(higijena je u ovom slucaju kljucna, pazi da ti nesto ne zaostane slucajno pa da opet zaglavi neki ventil, mnogo su osetljivi i na najmanju prljavstinu kad se podvuce izmedju njega i vodjice), onda proveri benzinom bez opruga(ako je sve u redu mora tako da drzi, primera radi meni su 3 od 4 pustala sa oprugama a posle poliranja bez opruga, samo spusteni, drzali svi).

Aj pa sa srecom, drzim fige i zeljno iscekujem izvestaj [cheers]

lord_oblivion

Ja sam glavu na kinezu svojevremeno sredio preko Bokiliæa. Dao mu i do¹ao po nju kad mi rekao. Nije bilo nikakvih problema, upalio iz prve i radi odlièno.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


Jovanovic

Aaaaa aaaaa gaziiiiii
Na¾alost jedan ventil je bio kriv, ili u transportu ili ko zna gde,pa sam vratio taj jedan stari u dobrom stanju, kao nov je bio.Naravno ¹lajfovao i njega, nijedan ne pu¹ta.Bilo je problema da ga upalim zbog karba, treba se ¹re¹telovati, nije hteo da pali jedno 15 kurbli, posle sam spustio sauh na pola, onda kao se malo èuje da pokrene.S¹uszio sauh skroz, podigao ler gas malo i tad je upalio iz prve.Radi lepo, umereno.Sad samo razradjivanje malo, opet da se presteluju ventili, da se pove¾u prekidaèi i cepaj.Neverovatan dan,kad se setim da sam jutros ¹lajfovao ventile a sada sve radi kako treba :D I da, kompresija je odlièna trenutno.Sad je najte¾e zaspati... Snimak ne znam kako ovde da okaèim

misa-pei

Èestitam! Samo u¾ivaj dalje.
Država je najveći neprijatelj naroda

®or¾


Jovanovic

Hvala svima na podr¹ci
Evo i ventila