Glavni meni

Honda XR400R Adventure

Započeo Jovanovic, 23 Novembar, 2017, 21:50

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Jovanovic


Nika

Pa ako nam samo to ostaje - da èekamo, ¹ta æemo... :)

mkt


Jovanovic


UFF


Jovanovic

Danas..
Zavrsio brezone za auspuh, kupio benzin, crevo za gorivo od 2m jer æe morati motor da radi zbog instalacije.Navio brezone, video da mora Oem auspuh jer ovaj ¹iri ne mo¾e da se navuèe osim ako se ne izudara pa izguli ram.
Zakaèene sajla kvaèila i dekompresora,creva za ulje na agregatu,kapica sveæice,opruge poluge zadnje koènice,dotegnuti svi ¹rafovi ¹to nose agregat,navuèena kurbla s kojom sam imao problem iako je nov zglob, ¹iroko je pa sam brusilicom skinuo jo¹ zarez da kada se stegne mo¾e jaèe da uhvati.Stavljen lanèanik i lanac, Skid plate, jedva filter vazduha, ne guraju ga dovoljno jako te dve ¾ice u airboxu,pa sam ih krivio dok nisam prona¹ao dobar polo¾aj.Donji roler lanca i klizaè pomereni na odgovarajuæe mesto,zakaèeno crevo odu¹ka za agregat, napravljen nosaè automata za migavce, sipano ulje,stavljeni Nogostupi itd itd..Sitra paljenje, zbog nedostatka vremena nije danas


®or¾


Jovanovic


Jovanovic

Nisu mi u Kuli lepo odradili glavu.Zaglavio ventil, sutra æu probati da ga odglavim, ako ne mo¾e do kurva ba¹..baksuz celog ¾ivota

Glava Dole

E jbg... neces uspeti 100% bez skidanja opruge, provereno. Nemoj ni da pokusavas, moras da skines oprugu i onda proveris dal zapinje... moze da se desi i da je samo uvukao prljavstinu pa da samo treba da se razradi i podmaze ako su ostavili pravilnu toleranciju... ako nisu onda njima jebi kevu... al i da bi to proverio svakako opet moras da vadis ventile... na yamahi blokirala 3, na pokojnom unu isto jedan zbog zapusenog katalizatora... svaki put je detaljno ciscenje, razradjivanje i podmazivanje resilo problem. Ali ako su ostavili premalu toleranciju onda to ne vredi.

Jovanovic


Hohštapler

Hmmm... Oliver je super lik, verujem da æe ispeglati to.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Oliver je car. Danas sam se dopisivao sa njim i pomenuo sam mu ovo i rekao je da ce svakako zvati da se sredi to.

misa-pei

Samo se ne nerviraj... Koliko si ulo¾io rada i vremena, ovo je samo sitan problem. Verujem da si veæ umoran od svega, ali ba¹ sad mora¹ da radi¹ polako, da naðe¹ strpljenje i ¾ivce. A i zima tek poèinje, glupo je da skroz sreðen motor èuæi celu zimu. :)
Država je najveći neprijatelj naroda

Jovanovic

Hvala na podr¹ci..Da,mnogo se ras¹adam6pd rada na njemu u svakom pogledu..izdr¾aæu nekako

Jovanovic

Skinuta glava, ventil zaglavio 1mm ispod ostalih, udarao u klip blago.Vracam na obradu opet, sinoc skidao i vracao dva puta ali bezuspe¹no



Taraba

Sta je to crno u udubljenjima za ventile i izmedju klipa i cilindra? Silikon?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Jovanovic

Ne, kad sam skidao glavu,masnoæa i pra¹ina.Silikon ne stavljam,svi dihtunzi, semerinzi i gumice ma¹ine novi

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?