Glavni meni

Honda XR400R Adventure

Započeo Jovanovic, 23 Novembar, 2017, 21:50

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Andreja

Nije Laza ni prvi ni poslednji koji ovako sreðuje motor. Kao da on ne zna da æe 20 kilograma tereta uticati na pona¹anje motora (inaèe, ni¹ta mu niste novo rekli, deèko je naèitan a vozi ovo goveèe kao ðavo da ga goni). Gori ste od onog drugog foruma :P A su¹tina je upravo ovo ¹to je Peða rekao:

1. Motor koji je ultra zabavan na Avali, Ko¹u, po gradu itd.
2. Motor koji je sposoban za vi¹ednevni put i zavlaèenje kojekuda.
3. Brza transformacija iz stanja dva u stanje jedan...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Jovanovic

Naravno da necu variti nosace torbi na ram,moci ce da se skinu.Vizir/vertobran takodje a rezervoar ne mora da bude pun,iako je 22l moze da se vozi i sa 9.5 koliko je fabricki.Jedino plastike ima vise na rezervoaru,ali ustedecu po malo tezine na drugim mestima tako da mu dodje na isto  [cheers]

megaidiot

Citat: Jovanovic poslato 15 Decembar, 2017, 07:32
Naravno da necu variti nosace torbi na ram,moci ce da se skinu.
logicno, cak i na putu sav teret ili vecinu moz da ostavis tamo gde si odseo i prodivljas ceo dan, posle nakacis sve nazad i teras na drugo mesto, lagano.

Jovanovic

Citat: megaidiot poslato 15 Decembar, 2017, 08:39
Citat: Jovanovic poslato 15 Decembar, 2017, 07:32
Naravno da necu variti nosace torbi na ram,moci ce da se skinu.
logicno, cak i na putu sav teret ili vecinu moz da ostavis tamo gde si odseo i prodivljas ceo dan, posle nakacis sve nazad i teras na drugo mesto, lagano.

Apsolutno 💪

Lazic


mali_zmaj

Citat: Jovanovic poslato 14 Decembar, 2017, 18:56
Citat: Ho¹tapler poslato 14 Decembar, 2017, 18:19
Citat: Jovanovic poslato 14 Decembar, 2017, 17:29
Ljudi,mogu ja da uzmem putni motor i kad ga natovarim da ima 200+kg i vise stvari koje mogu da se sjebu..Sa razlogom sam uzeo ovaj motor
Odgovara mi za to sto hocu i kraj


1. mojne si nervozan
2. mojne prima¹ k srcu
3. ovo je forum i slu¾i za razmenju mi¹ljenja (èitaj: ovo su moto manijaci i na¹a je du¾nost da kenjamo)
4. moj komentar da stavljanje nosaèa i kofera nema smisla je zbog toga ¹to je taj motor sjajan dual sport i sjajne je kubika¾e i te¾ine i sve, i da æe ga to samo osakatiti i pokvariti mu najveæi adut - kako se vozi.



Nisam nervozan,samo necu da ovo krene pogresnim tokom..
Bice odlican u svojoj buducoj nameni

Ako ova tema ne krene pogre¹nim tokom,ne¹to neæe na dobro izaæi!!  ;)
jin-jang

perlx

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Decembar, 2017, 13:50
Èemu?
Osnova tog motora je sto je lagan.
Ako ti treba putni motor - pogresno si krenuo.
Tank od 9l sluzi da ostanes bez goriva na putu do terena (o terenu da ne pricamo) ako ti teren nije iza kuce ili ne ides do njega prikolicom ili kombijem.
Nosaci torbi (kakvi crni koferi su te spopali) olaksavaju kacenje istih i zajedno sa vizirom i ostalim dodacima povecavaju komfor na visednevnim terenima.
Najveci uticaj na geometriju izvrsice tezina goriva u punom velikom tanku ali ce xr i tada biti neuporedivo sposobniji od bilo kog putnog motocikla.
Jedno popodne na terenu ne moze se uporediti sa 20ak dana na istom.

Lazo nastavi sa izradom, u lepom pravcu ide  [thumb_up]

mali_zmaj

Moze taj motor svugdje,samo ako je vlasnik spreman sa njim  na put,i na off i i cesta, tamo i vamo..,bitno da je sve tehnicki ispravno..
jin-jang

Jovanovic

Citat: perlx poslato 16 Decembar, 2017, 18:00
Citat: Ho¹tapler poslato 14 Decembar, 2017, 13:50
Èemu?
Osnova tog motora je sto je lagan.
Ako ti treba putni motor - pogresno si krenuo.
Tank od 9l sluzi da ostanes bez goriva na putu do terena (o terenu da ne pricamo) ako ti teren nije iza kuce ili ne ides do njega prikolicom ili kombijem.
Nosaci torbi (kakvi crni koferi su te spopali) olaksavaju kacenje istih i zajedno sa vizirom i ostalim dodacima povecavaju komfor na visednevnim terenima.
Najveci uticaj na geometriju izvrsice tezina goriva u punom velikom tanku ali ce xr i tada biti neuporedivo sposobniji od bilo kog putnog motocikla.
Jedno popodne na terenu ne moze se uporediti sa 20ak dana na istom.

Lazo nastavi sa izradom, u lepom pravcu ide  [thumb_up]

Hvala puno,drago mi je sto se razumemo  8)

Hohštapler

Citat: perlx poslato 16 Decembar, 2017, 18:00
Citat: Ho¹tapler poslato 14 Decembar, 2017, 13:50
Èemu?
Osnova tog motora je sto je lagan.
Ako ti treba putni motor - pogresno si krenuo.
Tank od 9l sluzi da ostanes bez goriva na putu do terena (o terenu da ne pricamo) ako ti teren nije iza kuce ili ne ides do njega prikolicom ili kombijem.
Nosaci torbi (kakvi crni koferi su te spopali) olaksavaju kacenje istih i zajedno sa vizirom i ostalim dodacima povecavaju komfor na visednevnim terenima.
Najveci uticaj na geometriju izvrsice tezina goriva u punom velikom tanku ali ce xr i tada biti neuporedivo sposobniji od bilo kog putnog motocikla.
Jedno popodne na terenu ne moze se uporediti sa 20ak dana na istom.

Lazo nastavi sa izradom, u lepom pravcu ide  [thumb_up]

Hvala èika Pra¹ku na obja¹njenju. :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Dobar nam je Merix... Belo bude stvarno belo... ;D

Gavrolini

Taj motor ako je ustelovan i ispravan sa rezervoraom od 9l moze da predje oko 200km. 200km terena je ne mnogo nego previse. Tako da perlix standardno nema pojma sta prica. Realno da zna ne bi voleo afriku :)

perlx

Gavrolini standardno hejtuje jer ne prati fabulu a realno samo na ekranu gleda tudje slike sa voznji :*


Salu na stranu, neka bude da je 200km radijus, uracunaj u to udaljenost terena od najblize pumpe (oba smera) i par zalutavanja sa planirane trase i eto zapleta.
Nije problem kad se vozis oko kuce, jeste kad si par stotina km od kuce.

Nit su svi drumasi Rossi, nit su svi terenci Jarvis.

Lazic

Meni je 2011-te sa gomilom idiota trebalo ceo dan za 100 km po Goliji i mislio sam da me udario nosaè aviona, nisam imao pojma kako æu sutradan opet da vozim... :o Mladost ludost... ;D

E da, tad sam ostao u ¹oku kad sam gore u domu sipao gorivo, oko 5.5 litara je bila potro¹nja... :o


Aaaaa, Popsi i Tarabiæ se seæaju kad sam napravio omanji stampedo svirnuv¹i u prolazu nekim smorenim kravama... :o Iznervirale me, ceo dan prolazi pored njih desetine motora, k'o drogirane, ja im onako trubnem da vidim jesu li ¾ive, a one u trk k'o da sam im pustio struju kroz guzicu i pravo na Popsija i ostale iza mene... :o [rofl] [rofl] [rofl]

Boban_m

Dopada mi se koncept adv motora male kubikaze, samo na zalost ne mogu da mu nadjem primjenu trenutno (nemam vremena trenutno). CRF250L mi je top izbor za to.

srbac

Citat: mali_zmaj poslato 15 Decembar, 2017, 13:54
Citat: Jovanovic poslato 14 Decembar, 2017, 18:56
Citat: Ho¹tapler poslato 14 Decembar, 2017, 18:19
Citat: Jovanovic poslato 14 Decembar, 2017, 17:29
Ljudi,mogu ja da uzmem putni motor i kad ga natovarim da ima 200+kg i vise stvari koje mogu da se sjebu..Sa razlogom sam uzeo ovaj motor
Odgovara mi za to sto hocu i kraj


1. mojne si nervozan
2. mojne prima¹ k srcu
3. ovo je forum i slu¾i za razmenju mi¹ljenja (èitaj: ovo su moto manijaci i na¹a je du¾nost da kenjamo)
4. moj komentar da stavljanje nosaèa i kofera nema smisla je zbog toga ¹to je taj motor sjajan dual sport i sjajne je kubika¾e i te¾ine i sve, i da æe ga to samo osakatiti i pokvariti mu najveæi adut - kako se vozi.



Nisam nervozan,samo necu da ovo krene pogresnim tokom..
Bice odlican u svojoj buducoj nameni

Ako ova tema ne krene pogre¹nim tokom,ne¹to neæe na dobro izaæi!!  ;)
i


A koja je tema isla ispravnim tokom?

Gavrolini

Citat: perlx poslato 17 Decembar, 2017, 02:54
Gavrolini standardno hejtuje jer ne prati fabulu a realno samo na ekranu gleda tudje slike sa voznji :*


Salu na stranu, neka bude da je 200km radijus, uracunaj u to udaljenost terena od najblize pumpe (oba smera) i par zalutavanja sa planirane trase i eto zapleta.
Nije problem kad se vozis oko kuce, jeste kad si par stotina km od kuce.

Nit su svi drumasi Rossi, nit su svi terenci Jarvis.
Gavrolini se jednom nedeljno bar provoza na par sati po ceru...perlix pre godinu dana jednom krenuo do avale i vratio se tako sto je gurao motor :)

Hohštapler

...imaju Cer... lucky bastards....  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Mislim ako se planira na neki off,a druzim se sa nekim endurasima ovdje,pa sam upucen malo,mada ja licno ne vozim,probao jesam,nije mi se dopalo..,treba ponijeti neku kanticu goriva,barem desetak litara,u rezervi ..,a ne govorim pri tom na voznju od par sati,no vise dana..,alat,sajle,untrasnje gume,ili pribor za krpanje..,hrana i voda pod obavezno,ovi  moji su isli na moto skup u Makarsku,ali preko brda i planina,jebem ih blentave... 

Lazicu ne prelazi se puno km na offu ako je imalo zahtjevan..,ja za citav dan na asfaltu zveknem barem 300 km oni jedva stotku,i to kad se potrude!!  I to ne racunajuci da stanem u kafanu,jednu,drugu..,odem na kupanje, a oni se pate u nekoj sumetini i blatu,potocima,kamenjaru..  Al se vrate zadovoljni i sretni,i krepani naravno..Al vole oni to!!!
jin-jang

Lazic

Batalio sam kad sam shvatio da ne zaraðujem dovoljno za popravke posle off-a (tad na Goliji sam sjebao karter i posle se drndao 3 godine sa agregatima) i da ne zarastam brzo kao u mladosti... :D



@Boban:
A i prvo brdo verovatno na 300 milja od tebe... ;D